[film] Tenet

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4110
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Tenet

Post autor: Luxair »

checollada pisze: 31 sie 2020, 22:27 Na początku filmu ktoś tam mówi do drugiego, żeby nie próbował tego zrozumieć i ja sobie ta radę wziąłem do serca
Za to pod koniec pada kwestia "jeśli nadal myślisz liniowo to w ogóle nie wsiadaj do tego pojazdu" :)

Edit:
Obejrzałem wczoraj drugi raz i większość już ogarniam.
Pytanie tylko:
Spoiler
- z kim właściwie walczyli "nasi" w ostatniej bitwie? Z ruskimi najemnikami Satora? Z żołnierzami z przyszłości? Bo ogólnie wygląda to tak że czerwoni i niebiescy strzelają w powietrze i po budynkach, miny wybuchają, a wrogów - poza Volkovem w bunkrze - jakoś nie za bardzo widać...

- jak Washington cofa się podczas pościgu samochodowego, zakłada nadajnik w pudle z plutonem/ostatnią częścią algorytmu. Po co?

- kto zastrzelił Pattisona?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: [film] Tenet

Post autor: lambiczi »

Kurka albo to jest arcydzieło, tylko ja jestem na to za głupi albo tylko bardzo dobry, ale nieco chaotyczny film akcji. W każdym razie jestem raczej pozytywnie zaskoczony.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4696
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [film] Tenet

Post autor: Parlae »

Mnie się film bardzo podobał (takie 8/10 imo). Super efekty i wciągająca fabuła, na którą zastnawiam się jakim sposobem Nolan wpadł (może się naćpał :D ). Ogólnie wyszedłem z kina zadowolony i nadal rozkminiający niektóre sceny. Lubię gdy film zmusza do tego.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7855
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [film] Tenet

Post autor: Cz4rny1337 »

glupi jestem Wam powiem
Obrazek
Awatar użytkownika
the
Posty: 618
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: [film] Tenet

Post autor: the »

Ciekawostka nt tytułu

Tenet to jeden z pięciu słów w Sator Square
R O T A S
O P E R A
T E N E T
A R E P O
S A T O R
Za wiki: Bez względu na kierunek czytania zawsze otrzymujemy te same zdania, które po łacinie brzmią: „Siewca przy swym wozie kieruje pracami” albo „Siewca Arepo z trudem wstrzymuje koła”.
Johnny

Re: [film] Tenet

Post autor: Johnny »

15.12 bluraye i inne w sklepach, zamówione :joint:
ODPOWIEDZ