[serial] Community

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
boixos
Posty: 671
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:48

[serial] Community

Post autor: boixos »

Obrazek

Zawieszony w prawie wykonywania zawodu adwokat Jeff Winger (Joel McHale) musi wrócić na uczelnię, by zdobyć nowy dyplom. Idąc na łatwiznę zapisuje się na prowincjonalny Greendale Community College, gdzie studiują najsłabsi absolwenci liceów, gospodynie domowe i emeryci. W wyniku zabawnego zbiegu okoliczności Jeff angażuje się w prawdziwe życie studenckie wypełnione protestami, zabawą, romansami, a czasem nawet... nauką.

Joel McHale jako Jeff Winger
Gillian Jacobs jako Britta Perry
Danny Pudi jako Abed Nadir
Yvette Nicole Brown jako Shirley Bennett
Alison Brie jako Annie Edison
Donald Glover jako Troy Barnes
Ken Jeong jako Ben Chang
Chevy Chase jako Pierce Hawthorne
Jim Rash jako Dziekan Craig Pelton

Serial dostępny na Netflxie


Serial zasługuje na własny temat. Słyszałem o nim, nigdy nie oglądałem, Netflix dał szansę, krótkie 20-minutowe odcinki, korzystające z klasycznych formatów komediowych, ale również bawiący się formą. Humor nie mający problemu z upływem czasu, ostatnie chwile przed poprawnością, gdzie nie ma problemów z wyzywaniem od gejów. Kultowe role dla niektórych aktorów, świetne postacie. Polskie wątki i źródło memów z Kenem.

Jestem w 3 sezonie, jest świetnie. Te 3 sezony spokojnie do topów seriali komediowych. Wiadomo, że to się później psuje. W 4 sezonie nie ma twórcy poprzednich Dana Harmona i było tylko gorzej, co odczuli sami aktorzy. No i później odchodzenie aktorów, jak się okazuje Chevy nie był daleki od granej postaci, czy kariera Donalda. Harmon powrócił na na 5 i 6 - ostatni sezon.
Zapraszam do dyskusji tych co widzieli i mocno zachęcam do obejrzenia tych co nie widzieli.

Netflix promuje ten serial między innymi podcastem Kena i Joela:
https://www.youtube.com/channel/UCsk8pg ... 7PZryS_3IQ

Widać, że aktorzy mają sentyment, dają się namówić do podcastów i czytania odcinków:
https://www.youtube.com/watch?v=R1WsyFFajz0
https://www.youtube.com/watch?v=V6Q_nlSULio
czyżby badanie przed filmem?
encrenoire

Re: [serial] Community

Post autor: encrenoire »

.....
Ostatnio zmieniony 07 cze 2020, 14:05 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
boixos
Posty: 671
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:48

Re: [serial] Community

Post autor: boixos »

.....
Ostatnio zmieniony 21 cze 2020, 21:40 przez boixos, łącznie zmieniany 1 raz.
encrenoire

Re: [serial] Community

Post autor: encrenoire »

....
Ostatnio zmieniony 07 cze 2020, 14:05 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [serial] Community

Post autor: Kubinsky »

pisalem już w kontrowersyjnych opiniach, że community to mój ulubiony serial komediowy, który stawiam na 1 miejscu zaraz obok the office(w sumie nawet waham się, czy dzieło dana harmona nie jest dla mnie lepsze). no przemawia do mnie w 100% ten absurdalny, abstrakcyjny humor-zwłaszcza pierwsze 3 sezony ofc, ale dla mnie ogólnie serial przez całą dlugość nie zszedł poniżej dobrego poziomu(tak, nawet ten 4 sezon z którego się wszyscy śmieją, owszem da się zauważyć spadek formy ale imo nie aż tak duży).

najbardziej w serialu lubiłem chyba nerdowski klimat scen z duetem abed & troy, oprócz tego genialna postać starego dziada pierce'a, dean pelton który z każdym sezonem stawał się coraz bardziej moją ulubioną postacią, annie's boobs...
robię sobie rewatch i jak kiedyś nie rozumiałem jak można się śmiać z tych samych żartów po kilka razy tak oglądając te sezony od nowa stwierdzam, że beka dalej grana.

btw, jakieś 3 tygodnie temu obsada zebrała się na table read oraz q&a, polecam. widać, że caly czas między tą ekipą jest spora chemia i liczę, że ziści się w końcu #sixseasonsandamovie

Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: [serial] Community

Post autor: MalkoNTENT »

Również jestem wielkim fanem, uwielbiam, także podzielam zdanie Kubinsky. No może nie do końca, ostatnie dwa sezony nie dało się oglądać, chociażby ze względu nałożenia tego niebieskiego, zimnego filtru który zjebał klimat community. No i mocno zabolały odejścia Troya i Pierce’a.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
jayy
Posty: 298
Rejestracja: 23 sie 2019, 15:00

Re: [serial] Community

Post autor: jayy »

wczoraj skończyłem i mi bardzo smutno, że to już koniec. pierwsze 3 sezony genialne, później niestety poziom trochę w dół, ale dalej to był fajny serial, zdecydowanie moja topka seriali komediowych.
no i oczywiście czekam na film #sixseasonsandamovie
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5894
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Community

Post autor: mql »

Oj, do pewnej (oczywistej: Dan Harmon PDW) chwili to był naprawdę piękny serial - luźny, przyjemny, ciepły, zaludniony masą kapitalnych postaci i przede wszystkim absurdalnie kreatywny. Odcinki flirtujące z klasyką filmową, zabawa gatunkami, czy nawet samym konceptem serialu (mamy i odcinek animowany, i kukiełkowy, i w postaci 8-bitowej gry). Czwarty sezon odrzucił, piąty i szósty obejrzałem po łebkach, no bez podjazdu do wcześniejszych momentów, ale tu chyba wszyscy się zgadzamy.

Imo nie najlepszym wyjściem było tworzenie ważniejszej postaci z męczącego na dłuższą metę Peltona, ale miał facet pecha, że wzrost jego znaczenia w serialu łączył się z ogólnym spadkiem poziomu

No i piękne postacie drugoplanowe: Goodman jak wicedziekan (w ogóle wątek ekipy hydraulików :bowdown:), cała menażeria wykładowców, Star-Burns, Leonard, KAŻDY ODCINEK PAINTBALLOWY, kurwa obejrzę to sobie raz jeszcze niedługo
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [serial] Community

Post autor: Kubinsky »

co do postaci drugoplanowych to jeszcze dodalbym magnitude.
za kazdym razem jak sie typ pojawiał to banan od ucha do ucha.

POP POP!!!
Spoiler
Awatar użytkownika
norkov
Posty: 72
Rejestracja: 21 lip 2019, 21:50
Lokalizacja: Gmina Lelis

Re: [serial] Community

Post autor: norkov »

Baaaardzo przyjemny serial, w moim top seriali komediowych razem ze Scrubs i Good place <3
Ma bardzo wiele zalet, które zostały już tu wyżej wymienione i duże replay (rewatch) value. Jedna z rzeczy, która mnie bolała to wrażenie, że postacie niewiele się uczą i nie bardzo zmieniają powielając te same schematy mimo, że każdy odcinek kończył się jakimś morałem (Jeff Winger xd). Ale to w sumie jak w życiu :dunno:

W ramach ciekawostki:
Warto przyjrzeć się jak Dan Harmon buduje historię w odcinkach swoich seriali bo mocno się to w Community uwidacznia.
Spoiler
EDIT:
POP POP!!!
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9683
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [serial] Community

Post autor: potter »

Aż sobie chyba od nowa to obejrzę po tej fali propsów i przypomnień tutaj.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5894
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Community

Post autor: mql »

Advanced Dungeons & Dragons (aka top3 odcinków serialu, bez dwóch zdań) usunęli na netfliksie, skurwysyny :crazy:

pewnie przez zawartym w tymże odcinku przez chwilę blackface Changa, nieźle działa to lobby mrocznych elfów #DarkElvishLivesMatter
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6545
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [serial] Community

Post autor: Jose »

o fajnie, że podbiliście, właśnie oglądam, zacząłem 3. sezon, no i bawię się całkiem nieźle. Do topki serialów komediowych się u mnie nie załapie, ale kilka razy zawyłem (paintballowe odcinki, mnóstwo kapitalnych follow-upów), na pewno warto sobie sprawdzić, lepsze niż Friends :P
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: [serial] Community

Post autor: dwupak »

też oglądam i jestem na trzecim sezonie. Abed i Troy to mój ulubiony duet ekranowy i nieważne co robili to się zajebiście dobrze bawiłem
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: [serial] Community

Post autor: lambiczi »

Britta z inteligentnej dziewczyny w pierwszych odcinkach stała się prawie najgorszą (po Shirley) postacią #teamAnnie, Abed sztos :D Ogólnie serial mega przyjemny, jak ktoś wyżej wspomniał super nawiązania i tematyczne odcinki.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9683
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [serial] Community

Post autor: potter »

Też robię rewatch jak pisałem wcześniej, kończę trzeci sezon, który już mi trochę mniej siedzi niż pierwsze dwa [chociaż są perełki jak odcinek z liniami czasu] i ubolewam, że zaraz zaczną się te gorsze. I tak jak te lata temu tylko Jeff i Britta na minusie, a resztę postaci nadal lubię.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6545
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [serial] Community

Post autor: Jose »

Wiecie co by powstało, gdyby rozciągnęli odcinek z liniami czasu do całego sezonu?
Spoiler
Dark

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9683
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [serial] Community

Post autor: potter »

Spoiler
To oficjalne! Będzie film Community kontynuujący serial pod tym samym tytułem, który był emitowany w latach 2009 - 2015. Powstanie on dla amerykańskiej platformy streamingowej Peacock. Na ten moment jego tytuł brzmi Community: The Movie.

Community - pierwsze informacje
Za sterami filmu stoi twórca serialu Dan Harmon. W obsadzie powrócą Joel McHale, Danny Pudi, Alison Brie, Gillian Jacobs, Jim Rash oraz Ken Jeong.

Widzimy, że nie ma Chevy'ego Chase'a i raczej nie ma co się go spodziewać. Pamiętamy, że słynny aktor odszedł z serialu po czterech sezonach z uwagi na ciągłe konflikty z Harmonem. Nie ma też Donalda Glovera i Yvette Nicole Brown, ale oboje wcześniej fabularnie pożegnali się z serialem, więc tutaj nie ma niespodzianki.

Andrew Guest i Dan Harmon będą autorami scenariusza filmu i zarazem producentami wykonawczymi. W ekipie producentów są także Joel McHale, Russ Krasnoff i Gary Foster. Za projekt odpowiadają Sony Picutres Television i Universal Television.

Na ten moment szczegóły fabuły nie zostały ujawnione.
Six seasons and a movie!!
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2193
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: [serial] Community

Post autor: suitup »

dokladnie tak!
wiec po raz 5ty albo 6ty zaczalem znowu ogladac od poczatku :D

oczywiscie, Community sie zjebalo po tym jak odszedl Dan Harmon, ale Dan wraca wiec czekam na film
ODPOWIEDZ