[film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1873
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

[film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: Połas »

Panie i panowie, chłopcy i dziewczęta, Konrad Niewolski powraca! I to nie byle jak. Od razu zamierza zaserwować widzom wejście z buta, bowiem trwają właśnie zdjęcia do filmu pt. Asymetria. Brzmi podobnie jak kultowa Symetria, co? Może i brzmi, ale Niewolski już kilka razy odcinał się od stwierdzenia, że kontynuacja filmu z 2003 roku, chociaż zapowiada, że nowa produkcja ma być utrzymana w podobnym klimacie, niektórzy aktorzy powtórzą swoje role, a całość ma być jeszcze mocniejsza niż Symetria. W końcu nie po to podczas 1. dnia zdjęciowego kręcił sceny rozpierdalania łba i kopania grobu. Do tego na starcie zdjęć wkurwił całą branżę, bo rozpoczął zdjęcia na początku kwarantanny. Zresztą tak samo jak Vega, z tą różnicą, że Niewolski aktywnie udzielał się w mediach społecznościowych, a Patryk chował w kamperze.
Spoiler
Obrazek
FABUŁA
Czym będzie Asymetria? Szczegóły fabuły nie są jeszcze znane. Z teaser wynika, że ODJEBALI KAMILKA, a główny bohater musi popełnić przestępstwo, aby ratować swoją rodzinę. Do tego Niewol zapowiada standardowe pierdolenie na temat dobra i zła, moralności, etc., etc. Przy okazji warto wspomnieć, że Niewolskiego na planie, w charakterze konsultantów do spraw rozpierdalania łbów, wspierają Misiek z Nadarzyna oraz Jacek B. ps "Lelek". Reżyser opowiedział Gazecie Wrocławskiej o współpracy z panem Jackiem:
Jacka poznałem w ubiegłym roku, jeszcze przed jego aresztowaniem – mówi nam Konrad Niewolski. - Będzie konsultantem, z racji swojej dużej wiedzy o rzeczywistości więziennej oraz środowisku przestępczym. Zagra też w jednej ze scen. „Asymetria to film, który ma skłonić widza do refleksji na temat systemu wartości, relatywizmu dobra i zła. To opowieść o człowieku, który zostaje wplątany w kryminalną aferę. Musi popełnić przestępstwo, żeby bronić swoich bliskich – dodaje reżyser.

- Z Jackiem bardzo dobrze się nam rozmawia, mamy dużo wspólnych zainteresowań – mistycyzm, tematy biblijne. To człowiek bardzo kreatywny. Mamy w planie różne inne projekty filmowe. Nie wykluczam wspólnej produkcji filmowej. Być może Jacek będzie współproducentem jednego z kolejnych filmów – mówi dziś reżyser Konrad Niewolski.
Jakby ktoś pytał, kim jest Lelek, to ściągawka poniżej.
Kilkanaście lat temu o „Lelku” pisały media z całej Polski. Wymieniany był w gronie liderów zorganizowanej przestępczości w Polsce. Głośno było przede wszystkim o jego wojnie z konkurencyjną grupą przestępczą ze Zgorzelca i okolic, kierowaną przez Zbigniewa M. „Caringtona”. To była bardzo krwawa wojna. Toczyła się pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Najgłośniej było o niej w 1998 roku. Nie wszystkie zdarzenia z tamtych czasów zostały wyjaśnione. Nie wszystkie ofiary tej wojny zostały odnalezione. Do dziś krążą opowieści o zwłokach ofiar mafijnych porachunków, które odkopywano, żeby przewieźć i zakopać w inne miejsce, tak by policja ich nie znalazła.

„Lelek” został skazany za kierowanie zbrojnym gangiem i zlecenie zabójstwa niejakiego „Paszy”, który uchodził za płatnego zabójcę. Mężczyzna został uduszony struną od gitary i zakopany w lesie. - Grupą kierowałem. To fakt. Ale nie zbrojną. A tych innych rzeczy, które mi przypisali nie zrobiłem. Niech pan dokładnie przeczyta akta, to pan zobaczy, że to bzdury – mówił w 2012 roku gdy odwiedziłem go w wiezieniu. Do dziś przekonuje, ze zabójstwa nie zlecił a dowodów winy nie było. Podobnie niewinny czuje się w sprawie, w której dziś jest podejrzanym.
OBSADA:
Początkowo chciałem śmieszkować z Asymetrii, jednak gdy zobaczyłem, że za scenariusz (a właściwie poprawki na scenariuszu Niewolskiego) odpowiada Wojciech Rzehak, który razem ze Smarzowskim napisał Kler, to się nawet zaintrygowałem. Intryguje mnie również obsada, która jest chyba jeszcze większym miszmaszem niż składy drużyn Patryka Vegi, bowiem w roli głównej pojawi się Mikołaj Roznerski. Poniżej wspólnie z panem Miśkiem trenuje scenę:


Do tego w obsadzie pojawi się kobieta Roznerskiego, czyli Adriana Kalska, ale na planie pojawili się bądź jeszcze się pojawią m.in. Jan Frycz, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka czy Grażyna Szapołowska. To robi wrażenie. Z młodej obsady jest Paulina Szostak (aktorka Teatru Narodowego, chwilową popularność przyniósł jej 1. sezon Belfra), Marek Molak czy Pola Gonciarz. Z obsady Symetrii mają powrócić ADOLF I ZBOREK (oby już był gitem a nie frajerem), czyli Dariusz Biskupski i Andrzej Andrzejewski. No i do tego doliczmy mieszankę raperów, bokserów, gangusów, bohaterów paradokumentów i reality show oraz dupy, które zawsze w filmach są po prostu dupami: Popek, Fu, Misiek z Nadarzyna, Żurom, Adek z Lombard. Życie pod zastaw ze swoim prawdziwym ojcem, Robert Złotkowski, Krzysztof Głowacki, gruby Marek Złomiarz, Laura Samojłowicz, Joanna Majstrak czy Paula Marciniak.

Zapytacie, czy to ma szansę się udać? NO KURWA NIE WIEM. Chciałbym, bo Symetria to klasyk i zaryzykuję stwierdzenie, że jeden z najważniejszych polskich filmów zrealizowanych po 1989 roku. Z drugiej strony mam w pamięci ostatni film Niewolskiego, czyli PRZEFATALNY Labirynt świadomości, który w Warszawie grali chyba tylko w kinie Luna xD Jak traficie na to na Ale kino, to polecam, bo LOT JEST WYSOKI MICHUUUU, czyli Niewolski opowiada o kabale, o organizacji kierowanej przez potomków nazistów, która skupuje krew miesięczną (xD) i o tajemniczych samobójstwach. POZYCJA OBOWIĄZKOWA DLA FANÓW POLSKIEGO KINA. Przy okazji ciekawostka - Niewolski razem z Kawulskim miał reżyserować Underdoga, jego nazwisko było anonsowane przez dystrybutora i nawet rozpoczęli wspólnie zdjęcia, jednak po kilku dniach Kawul stwierdził, że właściwie to już nauczył się reżyserii i mu podziękował za współpracę xD W napisach ładnie to nazwano opieką artystyczną.

Ciekawa w ogóle jest historii Asymetrii, bo ten film miał powstać już w 2017 roku, a w roli głównej miał pojawić się Sebastian Fabijański, który równo zapierdalał na siłowni i treningach kickboxerskich, ale Niewolski odwołał wszystko dzień przed rozpoczęciem zdjęć xD Fabijański był tak wkurwiony, że od razu skreślił jakąkolwiek dalszą współpracę z Niewolskim. Wówczas miałem też okazję pojawić się na planie serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku, gdzie o Asymetrię zapytałem Mariusza Jakusa. Powiedział, że rzeczywiście film był w planach, a on ma powrócić do roli Kosiora, ale nie wiem na ile dzisiejszy scenariusz pokrywa się z tym, co było w 2017. Wiem tylko, że z tamtej obsady ostała się na pewno Paulina Szostak.

Dobra, a na koniec trzeba skończyć paplanie, więc film w kinach od 2 października, a poniżej teaser, który właściwie nic nie mówi o filmie.



Co myślicie o tej produkcji?
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: niuhniuh »

bardzo ładnie rozpisane ocb, szacunek

Jezu, ale ten trailer jest drewniany. W 28s jak gość mówi 'odjebali Kamilka' to brzmi jakby pierwszy raz stał przed kamerą, a wygląda na całkiem ważną postać :bag: e: o kurwa, a to nie zborek? :lol: Wsadzanie do obsady pierdyliarda celebrytów z reality show wprost z TTV też nie zachwyca, zamiast grania może wyjść czytanie z kartek. No i na trailerze nie ma ani jednej sceny z pierdla, słabo.

Mimo wszystko sprawdzę, chociażby po to żeby się pośmiać.
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: wrubel »

obawiam się że to będzie taka niedorozwinięta gomorra feat vega
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: arboozrap »

Propsy Żurom
wiciu
Posty: 156
Rejestracja: 19 kwie 2019, 22:15

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: wiciu »

Jarałem się przeciekami, że takie coś ma się pojawić. Podbijam, że Symetria jeden z klasyków pierwszej dekady; kultowe teksty latają między ziomkami do dziś. Niestety jednak po powyższym rozpisaniu(i zwizualizowaniu) co i jak, to wygląda to mocno na Vegete.
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1873
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: Połas »

niuhniuh pisze: 05 cze 2020, 10:13 W 28s jak gość mówi 'odjebali Kamilka' to brzmi jakby pierwszy raz stał przed kamerą, a wygląda na całkiem ważną postać :bag: e: o kurwa, a to nie zborek? :lol:
Dokładnie tak, to Zborek ;)

Wjechał drugi teaser.

Obrazek
Awatar użytkownika
gracjangk
Posty: 210
Rejestracja: 02 sie 2019, 9:09

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: gracjangk »

Niewolski sam jest najlepszym aktorem, jak u Reda zdejmuje foliową czapeczkę i nawala teorie spiskowe to :shock: :bowdown:
A film mam przeczucie nie dość że będzie średni, to jeszcze przejdzie bokiem na rynku i tyle.
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: ebismolarek »

Spoiler
Obrazek
Konkret plakat
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: zemsta1kadluba »

Ja pierdole a pomyśleć że Polska szkoła plakatu, w tym właśnie filmowych jest uznawana za klasyk, a teraz takie gówna robią
mołpy są kozackie
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: oyche »

haha o kurwa
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: zemsta1kadluba »

Najlepszy ten mini misiek wciśnięty gdzieś w kącie xD
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: baqlashan »

co xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 627
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: KamilNO »

Ależ to się zapowiada fatalnie, obejrzę ale wiem ze się będę tylko wkurwiał, że to zrobiłem
Awatar użytkownika
alis_springs
Posty: 711
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:49

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: alis_springs »

zemsta1kadluba pisze: 08 lis 2020, 23:58 Ja pierdole a pomyśleć że Polska szkoła plakatu, w tym właśnie filmowych jest uznawana za klasyk, a teraz takie gówna robią
O to to to

W ogóle czemu Wujek Jacek gra jakiegoś sędziego? Powinien się wcielić w rolę Perszinga
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5827
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: cloud »

przecież to już @joey by zrobił lepszy plakat, hahaha co tu się wydarzyło :lol:
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6206
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: FruitOffTheWall »

grafik płakał jak projektował
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: clockers »

haha ten plakat :rotfl:
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1873
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: Połas »

Najśmieszniejsze jest to, że jest bodaj 11 wersji tego plakatu. Dół z galerią bohaterów w każdej jest ten sam, a zmienia się tylko góra, z czego najbardziej uroczy jest zdecydowanie ten z Miśkiem z Nadarzyna :lol: :lol:
Spoiler
Obrazek
Cała reszta u reżysera na FB, gdzie oczywiście wszyscy propsują xD
https://www.facebook.com/Niewolski.Konr ... 1290542957
Obrazek
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6206
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: FruitOffTheWall »

misiek skojarzył mi sie tutaj z słynną okładka rapera pęku
coś czuje ze te plakaty oddają klimat filmu czyli bedzie to srogie gówno menela w rozjebanej kurtce hugo bosssa śmierdzącego amareną i ruskim tytoniem (obym sie mylił)
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: [film] Asymetria (2020), reż. Konrad Niewolski

Post autor: gambler »

Połas pisze: 09 lis 2020, 10:15 Najśmieszniejsze jest to, że jest bodaj 11 wersji tego plakatu. Dół z galerią bohaterów w każdej jest ten sam, a zmienia się tylko góra, z czego najbardziej uroczy jest zdecydowanie ten z Miśkiem z Nadarzyna :lol: :lol:
Spoiler
Obrazek
Cała reszta u reżysera na FB, gdzie oczywiście wszyscy propsują xD
https://www.facebook.com/Niewolski.Konr ... 1290542957
:lol: :bowdown:
yer a wizard, Harry
ODPOWIEDZ