Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3866
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: Godhand »

@dzeske

Right to kill?
Ale to 1985...
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
bania
Posty: 121
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:12
Lokalizacja: Midgar

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: bania »

At close range?
Bo taki los rapera, bracie mój/Nawet jak cipy z nieba lecą, wszystko chuj

Seen the devil give a sermon in the church
Seen an angel dancing in the club

You hate, you're lame, your loss
dzeske
Posty: 65
Rejestracja: 15 kwie 2020, 13:01

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: dzeske »

Godhand pisze: 30 mar 2021, 9:03 @dzeske

Right to kill?
Ale to 1985...
oo to to to to!
Awatar użytkownika
Raptowny
Posty: 1000
Rejestracja: 09 gru 2019, 22:36

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: Raptowny »

Pomóżcie:
Bardzo hipotetycznie-urojona wizja psychiatryka (celowo nie-szpitala) w relacji otyłego Amerykanina, który w efekcie kłótni o .. Koreanka/Chinka umarła zostawiając syna.. Suma-finału wyszedł z piekła do.. komiczne.
Spoiler
https://handicapbeats.bandcamp.com/
inwalidacja.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3866
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: Godhand »

Przypomniało mi się a propos ćpunskich filmów w "co ja to widziałem".
Ćpunsko-kryminalna komedia, pamiętam tylko jak dwóch typów szukając możliwości kupienia towaru przychodzi do gościa, który trzyma w pokoju harpun, i przytrzaśniętą na wpół złożonym łóżkiem/ciężkim materacem pannę.
Stary film.
Pomocy koledzy.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: jajca »

lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3866
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: Godhand »

@jajca

Nie jestem pewien czy to to, ale jeśli tak, to kłaniam się nisko za znajomość kinematografii i służę pomocą - jeśli w czymś będę mógł wesprzeć.
Dzięki.

Edit: tak, to to
:bowdown:
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: jajca »

Znaczy bankowo był tam motyw z dilerem murzynem (filmweb mówi, ze grał go niejaki glen plummer) który trzymał swoją dziewczynę pod materacem i harpun w sypialni, a czy to komedia to już do dyskusji
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
retriakaretrox
Posty: 1597
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: retriakaretrox »

Szukam od ponad godziny filmu i zaraz najprawdopodobniej strzeli mnie przysłowiowy „chuj”.

Oglądałem go z 5 lat temu, wiec mogę coś popierdolic.
Dość stary film (lat 199…) obstawiam. Facet zamyka swoją Pannę w domu, dość często traktuje ją przedmiotowo itd. Później okazuje się, że gość z jakichś tam przyczyn trafia na wózek, jest niepełnosprawny, ale ta Panna go nie zostawia tylko mści się na nim, a on nic nie może zrobić. Kojarzy mi się tez jakaś scena na statku (?), ale tego nic jestem pewny.
ja się nie ślizgam, ja się ślizgawkuje
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: ebismolarek »

Gorzkie gody (1992) Polańskiego
hwjsk
Posty: 4807
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 11:17 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
retriakaretrox
Posty: 1597
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: retriakaretrox »

Dzięki wielkie :joint:
ja się nie ślizgam, ja się ślizgawkuje
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: baqlashan »

dobra, sluchajcie tego - w huj dawno ogladalem ten film jakies piate przez dziesiate, ale leci to mniej wiecej tak

jest jakichs dwoch kolesi (chyba braci) z wloch (chyba), i to sie dzieje w jakims XIX wieku, albo na poczatku XX, i generalnie nosili kaszkiety i wszystko bylo takie mocno kostiumowe - i jest taka rozkmina że płyną statkiem za ocean do usa w pogoni za lepszej jakosci zyciem, i tam bylo tak to rozkminione ze jeden z nich chyba bral udzial w walkach bokserskich na nielegalu zeby na papu zarobic i lal jankeskich po mordzie, potem chyba sie jeszcze o jakas dupe poklocili czy cos, i dalej ni huja nie pamietam o co kaman bylo w tym filmie, ale klimat byl generalnie taki ze amerykanski sen w krzywym zwierciadle

jeszcze pamietam ze na poczatku (albo na koncu) byla taka scena jak sie pobili (chyba dla beki) i sturlali sie z takiego pagorku na ktorym rosla trawa

zależy mi na tym filmie bo z tego co pamietam to USA jak tam bylo pokazane to byla taka atmosfera jakbys sie przeniosl wehikulem czasu w tamta epoke i w tamto miejsce

Dodano po 13 minutach 18 sekundach:
jeszcze mam inny film co mnie interesi - byli jacyś mnichowie buddyjscy (albo po prostu biedne azjatyckie dzieci) i kilku dzieciakow mialo zajawke na pilke kopana, i tam chodzilo gdzies do sasiada ogladac na malym telewizorku czarno-bialym, i pamietam ze obstawiali mecze brazylii itd, i potem sami grali w gale itd itp, i caly film byl o tej ich zajawce na futbol po prostu, taka prosta hsitoria zyciowa, a i na koncu chyba bylo ze sie dorobili na telewizor kolorowy na ktorym mogli ogladac brazylie kolorową

z gory mowie ze to nie jest shaolin football
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3866
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: Godhand »

baqlashan pisze: 30 cze 2021, 9:53 jeszcze mam inny film co mnie interesi - byli jacyś mnichowie buddyjscy (albo po prostu biedne azjatyckie dzieci) i kilku dzieciakow mialo zajawke na pilke kopana, i tam chodzilo gdzies do sasiada ogladac na malym telewizorku czarno-bialym, i pamietam ze obstawiali mecze brazylii itd, i potem sami grali w gale itd itp, i caly film byl o tej ich zajawce na futbol po prostu, taka prosta hsitoria zyciowa, a i na koncu chyba bylo ze sie dorobili na telewizor kolorowy na ktorym mogli ogladac brazylie kolorową
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: baqlashan »

^ kurwa to to, bardzo ci dziekuje kumplu, obejrze sobie o ile jest na cda


dobra, jeszcze mam jeden - film byl najprawdopodobniej hongkonski, albo po prostu chinski - byla se ksiezniczka, potem gdzies wyjebala do lasu, spotkala takiego pijaka menela i w dodatku slepego ktory sie z nia napierdalal a potem ja trenowal i potem ona mu jeszcze na flecie grala a on tanczyl do jej muzyki bo byl wyostrzony na zmysl sluchu, i to bylo takie w stylu kung fu, ale z lataniem i jakimis supermocami - i byl taki motyw ze ten slepy pijak mial retrospekcje jak byl maly ze siedzial na straganie i mu bulka wypadla z rak i szukal caly zaplakany tej bulki rekami bo byl slepy, i jacys huligani takie chlystki mlode podbiegli do bulki wzieli umazali w gownie psim w takiej srace i oddali mu i powiedzieli masz oto twoja bulka, i on myslal ze oni zrobili mu przysluge i wzial i ja ugryzl i potem plakal jeszcze mocniej i generalnie w huj smutna to scena byla strasznie mi go zal bylo jak to ogladalem za mlodu
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: jajca »

to pierwsze mi sie kojarzy z "za horyzontem" z Tomem Cruisem tylko tam plynal statkiem z Nicole Kidman i z Irlandii ale pogoń, nielegalne walki i kaszkiety się zgadzają
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: baqlashan »

jajca pisze: 30 cze 2021, 10:07 to pierwsze mi sie kojarzy z "za horyzontem"
sprawdzilem i nie mam pojecia ci powiem szczerze, wydawalo mi sie ze ten moj to troche nowszy jakies 2007 moze? no ale dobra obadam ten co podales, bo naprawde pamietam ten film jak przez mgle
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
the
Posty: 616
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: the »

Ten z ziomkami w ameryce to może być Gladiator z 1992
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: Luxair »

Film w 90% rozgrywa się w ciemności. Japończyk albo Koreańczyk budzi się w jakiejś maszynowni podziemnej, nie wie o co chodzi i musi się przeczołgiwać przez jakieś rury i inne platformy, co chwilę się raniąc albo dostając jakimś kołem zębatym czy upadając z wysokości. Prawie nie ma dialogów tylko same jęki i krzyki. Wydaje mi się że spotyka tam też uwięzioną kobietę ale ona chyba ginie. Na końcu wychodzi spod podłogi w jakimś jaskrawo oświetlonym chyba szpitalu...
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: Jak się nazywał ten film? [pomoc w znalezieniu tytułu]

Post autor: strandmon »

haze
ODPOWIEDZ