[film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

hwjsk
Posty: 4807
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:08 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: lygrys »

Serio pytam, przecież to samo było w kinówce, tylko wersję Snydera można nazwać filmem, średnim ale filmem.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
hwjsk
Posty: 4807
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:07 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: lygrys »

ktoś to jeszcze obejrzał :lol:
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
hwjsk
Posty: 4807
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:08 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: piernikowyskoczek »

ja obejrzałem w paru posiedzeniach
Spoiler
komiksów nie znam jakby co

fajniejszy film niż oryginał, no ale nie dziwię się Whedonowi, że wyciął Darkseida, mnie w ogóle Darkseid nie napawał grozą, że o, przyjdzie jakiś rozpierdalacz światów, a z Amazonkami walczył siekierą jak jego przydupas (Steppenwolf), no i wychodzi mierna podróba Thanosa

czemu ten Darkseid miałby być straszny? ma jakieś moce? jest wybitnie inteligentny? czy po prostu wyższy od innych i dlatego mam go mieć za jakiegoś ultravillaina serii? no tu chyba ekspozycja zawiodła

backstory Cyborga fajne, śmierć jego ojca antyklimatyczna, ta, akurat by ojciec wiedział, że dzięki nagrzaniu motherboxa namierzą Steppenwolfa, a by Steppenwolf zabrał te motherboxy gdzieś w chuj w kosmos i tyle by było z bohaterskiej śmierci

Cyborg walczył, bo czuł się jakoś odpowiedzialny za motherboxa no i porwano mu ojca, Flash walczył, bo chciał być kimś i mieć przyjaciół, a Aquaman czemu w końcu walczył? "ej twoja matka by się biła, zrób coś", ta, wyjebane miał na dziedzictwo matki i na jakiś tron, a nagle zmienił zdanie o 180 stopni, bo jego matka by to zrobiła

ten Marsjanin to tak na siłę wciśnięty... i co, skąd ten Marsjanin znał takie szczegóły z życia Marthy? i musiałem się głowić, gdy była scena z Lois i Supermanem na polu, czy to Marsjanin przebrany podbiega się przytulać czy to prawdziwa Martha, o ile żyje i istnieje, bo się pogubiłem całkiem

przy pierwszej, pradawnej inwazji Darkseida, motherboxy po prostu się wyłączyły po zdesynchronizowaniu, a tu nagle ta najbardziej zaawansowana technologia na świecie zdechła i nie wróci? i nagle chuj w motherboxy, teraz mamy anti-life equation z dupy, i chyba na dupie Lois Lane jest ono wypisane, bo ciągle się nawiązuje, że ona jest kluczem do wszystkiego

no ogólnie logika kurewsko pokręcona w filmie, a scena postapokaliptyczna też na siłę jakoś wciśnięta


na duży plus relacje między naszymi bohaterami, więcej scen z Alfredem, sceny z Flashem, który przestał być zaledwie 'comedic relief' no i sceny walki o wiele lepsze



Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: lygrys »

Spoiler
Obejrzałem kilka polskich recenzji i w jednej, ktoś mi przypomniał, że tego Marsjanina grał generał, który był w Man Of Steel, ale ta sceny z nim i tak nie miały sensu, bo tym zamiast pomagać Justice League mówi Lois Lane by wróciła do pracy.

Zack Snyder's Justice League ★SzybkieRecenzje
Spoiler
W innej recenzji ktoś mi przypomniał, że Steppenwolf i Darkseid przy pierwszym ataku na ziemię zobaczyli równanie anty-życia i dopiero o tym sobie przypomnieli pod koniec filmu.

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera [RECENZJA]
Spoiler
Darkseid w uniwersum DC jest mega potężną postacią.
Jego walka z Supermanam zawsze była czymś wielkim, bo tylko Superman może go pokonać.

History of Darkseid
Spoiler
Tu Darkseid wypadł jak podwórka Thanosa (który powstał jako kopia Darkseida), zapowiedz jego inwazji na ziemię zapowiada się jako bieda Avengers Infinity War.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: Chojny »

tylko dwie pozytywne rzeczy mam do powiedzenia. a) nie jest to aż tak złe jak trailery (które chyba celowo montowane były tak by triggerować wszystkich stelmachów, opydów do nakręcania hajpu na zasadzie "obejrzę to sobie ironicznie xD")); b) jest bardziej spójne wizualnie od kinowej wersji

poza tym pierdolona nuda i jeśli już ktoś czuje że musi nadrobić jl, to niech lepiej sięgnie po kinówkę whedona, przynajmniej krócej i bez silnego teasowania uniwersum, które nigdy już nie powstanie

wgl dodanie sceny z flashem tylko po to by pokazać jakim jest jebanym creepem
hwjsk
Posty: 4807
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 5:09 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: Megidox »

Oddajcie mi moje 4 godziny....
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: lygrys »

Film miał mniejszą oglądalność niż Wonder Woman 1984, ale większa niż pierwszy odcinek Falcon & Winter Soldier, więc HBO Max coś tam ugrało.

Na HBO zadebiutowała wersja właściwa według Snydera czyli wersja czarno biała.
https://hbogo.pl/filmy/liga-sprawiedliw ... arno-biala

Jak ktoś obejrzał te 4 godziny w wersji czarno białej to niech da znać czy lepsza.

Ja na pewno obejrzę z dubbingiem bo chcę usłyszeć jak Batman po polsku mówi
Spoiler
Obrazek
Oraz jak Borys Szyc dubbinguje Jokera Jareda Leto.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
GNARLYBEATS
Posty: 126
Rejestracja: 01 gru 2019, 14:26

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: GNARLYBEATS »

To że w 2021 roku w Polsce nadal mamy dubbing to jest serio beka
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: oldschool »

Niby czemu? Powinna byc wolność wyboru - dubbing, lektor, napisy. W Niemczech chyba wszystko dubbinguja. Ja np. oglądam rzeczy tylko z oryginalna ścieżka audio, ale jak ktos lubi inaczej, to czemu nie?
Awatar użytkownika
GNARLYBEATS
Posty: 126
Rejestracja: 01 gru 2019, 14:26

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: GNARLYBEATS »

oldschool pisze: 26 mar 2021, 13:49 Niby czemu? Powinna byc wolność wyboru - dubbing, lektor, napisy. W Niemczech chyba wszystko dubbinguja. Ja np. oglądam rzeczy tylko z oryginalna ścieżka audio, ale jak ktos lubi inaczej, to czemu nie?
Osłuchanie z językiem chociażby. Ja się np nauczyłem angielskiego szybciej dzięki napisom. Zgadzam się że wybór jest ok, ale np miałem dziewczynę kopę lat temu ze Skandynawii, i mówiła że wszyscy biegle po angielsku mówią u niej kraju bo (oprócz nauki w szkołach OCZYWIŚCIE) od zawsze w telewizji były napisy na zagranicznych filmach.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: lygrys »

Ja wszystko oglądam z Lektorem, bo nie nadążam za napisami, ale do kina szedł tylko na napisy chyba że to była animacja - jak kasjer przez przypadek mi sprzedał bilet na seans filmu Shazam z dubbingiem, to poszedłem wymienić bilet na sens z napisami.
Ja się wychowałem na VHS'a, więc lektor mi nie przeszkadza, a przy okazji słyszę obie ścieżki równocześnie.

Mnie trochę dziwni, że w Polsce filmy z kategorią R są tłumaczone z dubbingiem, bo z dubbingiem powinny być filmy tylko dla dzieci.
Możliwe, że polski dystrybutor myśli, że jak film jest oparty o superbohaterszczyzne to myśli, że to film dla dzieci, bo komiksy są dla dzieci?

Chociaż przez to dorośli wybierają filmy z dubbingiem w kinie, bo nie chce im się czytać. Ja zawsze próbuje czytać w kinie, chociaż bardzo często nie nadążam za napisami, ale przynajmniej słyszę oryginalną ścieżkę, bo w dubbingu nie słyszę jej w ogóle.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Yoyon
Posty: 295
Rejestracja: 20 cze 2019, 7:47

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: Yoyon »

Ale to jest kurwa chujnia :bowdown:
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [film] Zack Snyder's Justice League (2021) 18 marca HBO GO

Post autor: lygrys »

Lukasz Stelmach - Jak geniusz zła Zack Snyder wykiwał Warner Bros.
Spoiler
Dodano po 6 godzinach 13 minutach 18 sekundach:
Przemocowy Snyder (Cut) i coraz gorzej dzieje się w imperium myszy - podsumowanie tygodnia
Spoiler
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
ODPOWIEDZ