[Serial] Dark (Netflix)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: mancipium »

kshaq pisze: 03 sie 2019, 23:30
Spoiler
no była ta maszyna do podróży w czasie, co ją im tak wokół oczu zamykał, to chyba to robiło rozpierdol
Spoiler
tylko ten wątek w druim sezonie praktycznie umarł, wydaje mi sie, że w pierwszym sezonie to miało dawac tajemniczość, ale zrezygnowali z tego.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: Bakan »

Po 1 sezonie:
Klimat wgniata fotel od pierwszych minut a historia intryguje niesamowicie. Niestety im dalej w las tym gorzej. Moim zdaniem twórcy trochę przekombinowali i ilość postaci, splotów wydarzeń i twistów fabularnych w pewnym momencie jest tak spora, że aż przeszkadza w odbiorze. Moim zdaniem produkcja zyskałaby gdyby więcej pograno klimatem, w pewnym momencie prosiło się o przystopowanie z kolejnymi rewelacjami by to po prostu mogło płynąć. Niemniej dobra produkcja, 7/10, drugi sezon sprawdzę na pewno choć wolałbym by historia została zamknięta.
Menshiki
Posty: 15
Rejestracja: 18 lip 2019, 16:59

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: Menshiki »

A mnie się właśnie wydaje, że wszystkie (a przynajmniej większość) wątki się ze sobą zazębiają, chociaż miałem poważne obawy przed 2 sezonem, że to wszystko się rozjedzie. W każdym bądź razie, serial idealny do rozkminek i na pewno przed premierą 3 sezonu trzeba zrobić powtórkę z pierwszym i drugim, a dodatkowo jakieś różne teorie i wytłumaczenia na youtubku.

Co do samej końcówki pierwszego sezonu to byłem mega podekscytowany, jeśli chodzi o drugi to:
Spoiler
SWN pisze: 01 sie 2019, 9:29 oczywiście przy pojawieniu się na końcu Marthy z innego wymiaru zrobiłem trochę 'meh xd', mimo że można było się tego motywu domyślać już dawno.
Ja się motywu nie domyśliłem i byłem po prostu rozjebany.
ziomkipoziomki
Posty: 27
Rejestracja: 28 paź 2019, 17:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: ziomkipoziomki »

Tylko się pochwalę, że 4.11., w dzień zaginięcia Mikkela, jadę do Berlina, żeby zwiedzić lokacje z serialu. :)
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: nihil Novi »

Kiedy wrócisz?
Sensei życia
ziomkipoziomki
Posty: 27
Rejestracja: 28 paź 2019, 17:38
Lokalizacja: Poznań

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: ziomkipoziomki »

No jak to, w 1986.
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1666
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: MalkoNTENT »

Wziąłem się za drugi sezon i skończyłem. Przeraża mnie tylko wizja oglądania za rok/dwa od nowy dwóch sezonów bo nie ma opcji żeby mój mózg ogarnął postaci po takim czasie. Teraz tez musiałem oglądać 1, mimo, że wiedziałem jak fabuła będzie prowadzona i tak nie miałem pojęcia kto jest kto, musiałem się wspomagać co odcinek. Niby narzekam a jestem zachwycony. Albo jeszcze narzeknę(słowo stworzone specjalnie pod serial Dark) z raz, szkoda że nie skończyli. Z drugiej strony to samo mówiłem po 1 sezonie.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: Globe »

tak jak podsumowanie w ostatnim odcinku bodaj pierwszego sezonu było niepotrzebne, tak właśnie brakowało czegoś takiego na początku drugiego. to przypomnienie, które dali, było do dupy i do niczego się nie przydało
Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1364
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: redman23 »

Odkopię trochę temat, bo
Baran bo Odar, twórca serialu, poinformował na swoim Instagramie, że zakończyły się zdjęcia do 3. i zarazem finałowego sezonu, a sama postprodukcja jest już na finiszu.
[...]
Nieoficjalnie, bo tak wynika jedynie z poszlak pozostawionych przez twórców w serialu, planowana jest na 27 czerwca.
https://www.filmawka.pl/prace-nad-3-sez ... -premiera/
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: daveyo »

Nie mogę się doczekać, jestem ciekaw jak to zakończą. No i pewnie będzie trzeba sobie przypomnieć co nieco.
Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: xou »

drugi sezon oczywiście zawód jak skurwysyn, zupełnie inny poziom niż 1
odcinki oparte na przesadzie w każdą stronę zamiast fajnym rozkminianiu jak to było w pierwszym. i jeszcze to żenujące zakończenie
szkoda, bo dark był serialem, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. pierwszy sezon to jedna z najlepszych rzeczy jakie wyszły w ostatnich latach z "gatunek: tv series"
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2032
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: Krynew »

Najlepszy serial wraca z finałowym sezonem - a jakże - 27.06.
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
enjoy1g
Posty: 409
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:37

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: enjoy1g »

Bezsprzecznie Netflixowy GOAT i jeden z najlepszych serial na świecie. Jeżeli utrzymają to w ryzach tak jak w dwóch poprzednich sezonach to ukłony dla nich.
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2595
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: bloodyhell »

końcówka drugiego sezonu to troszke za daleki odlot, ale serial świetny jest, pierwszy sezon to również moja prywatna topka jeżeli chodzi o netflixowe serie

no i czekam wiadomo
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: Globe »

to tylko teoria, ale jestem niemal pewien, że właśnie o to w tym wszystkim chodzi, także ten
Spoiler
"Trzeci" Jonas (ten oparzony) to nie Jonas, a Bartosz, a cała gra toczy się o Marthę. Tyle i aż tyle.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: SWN »

Jaranko und czekanko (hehe kumacie, niemiecki serial co nie)

Pierwszy sezon był rozpierdolem, drugi trochę mniejszym i zbyt zagmatwanym jak już ktoś zauważył, ale i tak całość wciągnąłem dosłownie na raz, a potem chciałem kupować żółty kapok i robić urbex po okolicznych skłotach. Boję się tylko trochę, bo o ile przy okazji takiej Gry o Tron musiałem robić sobie przed sezonem małe przypomnienie kto/co/dlaczego, tak tutaj pozapominałem już W KURWĘ wątków, jedyne co wyraźnie świta mi w głowie to
Spoiler
współczesność, 80s(?), postapo, kilku jonasów, braciak w innych czasach, stary gnijący w pierdlu i końcówka z postapo odmienioną Marthą
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: Prez »

no ja przed drugim sezonem oglądałem znowu pierwszy, żeby sobie wszystko przypomnieć, a teraz i tak chuja pamiętam i pewnie konieczne będzie szybkie przelecenie dwóch pierwszych sezonów raz jeszcze
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2032
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: Krynew »

Po zwiastunie 3 sezonu wjechała następująca teoria:
Spoiler
Alternatywna Martha (ta z końcówki 2 sezonu) przeżyła w swoim swiecie podobne historie co Jonas w swoim. Zatem do Adama dołączy Ewa.
Myślę, że coś może w tym być.
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: Rhubarb »

Spoiler
głównym "geniuszem" tego serialu jest to, że idealnie obrazuje nierozrywalność pętli i bezcelowość wprowadzania zmian, czy sam paradoks dziadka - w sensie nic nie dzieje się wcześniej, ani później, tylko cały świat dzieje się jednocześnie i niemożliwym jest cokolwiek zmienić. fajnym zakończeniem byłoby pozostawienie tego tak, że Jonas mimo prób kończy tak samo i wszystko i tak dzieje się tak samo, jednak byłoby to pewnie antyklimatyczne i niesatysfakcjonujące zakończenie, martwię się jednak, że jakoś bzdurnie to wymyślą
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2148
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: [Serial] Dark (Netflix)

Post autor: Wtn »

Czekam z ręką w spodniach :bowdown:
ODPOWIEDZ