[serial] Kalifat [NETFLIX]

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3542
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

[serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: mancipium »

Serial opowiada historię z 2015 roku. Muzułmanie z Państwa Islamskiego rekrutują ludzi spośród ludności szwedzkiej pochodzenia arabskiego. Równocześnie osoby, które już są w Rakce w Państwie Islamskim nie odnajdują się po opuszczeniu Szwecji w tym środowisku.

Moim zdaniem solidny i dobry serial, a przede wszystkim wreszcie taki, który nie jest jakoś poprawny politycznie, tylko zupełnie normalnie pokazuje arabów.

Rzadko polecam seriale, ale myslę, że ten slizgonom bedzie się podobał jestem na 7 odicnku i jest spoko.
bLeF
Posty: 126
Rejestracja: 21 paź 2019, 22:31

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: bLeF »

Mocne 7/10
SLG Team since 2009
Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1519
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: PSZ »

Na pewno sprawdzę, bardzo ciekawa tematyka. Dodane do listy i dzisiaj będzie odpalane w nocy :cool:
Awatar użytkownika
boixos
Posty: 671
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:48

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: boixos »

po propsach na twitterze sprawdziłem i wciągnąłem w 3 dni (po 3 odcinki), trudno się było oderwać, chyba moja pierwsza styczność ze szwedzką produkcją, tematyka islamu pokazana głębiej niż tylko co się słyszy, że "arabusy zalewają i robią rozpierdol w Szwecji", temat wydaje się ciekawy i jak na produkcję szwedzką to niespodziewanie nie dostajemy tolerancyjnej, wygładzonej papki, raczej wraz z oglądaniem ten antyislamizm narastał, przynajmniej u mnie, ciekaw jestem jakim echem w Szwecji odbił się ten serial, bo lekko się po arabach przejechali
8/10 mocne, polecam, trzyma w napięciu, po każdym odcinku można sobie wybrać postać, której zaczyna się życzyć źle i na końcu największa pogarda i wkurw na jedną...
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: FLoo »

Główna bohaterka (policjantka) trochę jak Carrie z Homeland, ale wybaczam. Sam serial mocny, pierwsze 3 odcinki ciężki klimat, potem już za jednym zamachem do końca.

Polecam 7,5/10
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
lolok
Posty: 79
Rejestracja: 21 paź 2019, 23:22

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: lolok »

Ja też pany obejrzałem, nie jest lekki, ale wciąga mocno i 8/10 imo, myślicie, że będzie drugi sezon?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
checollada
Posty: 689
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: checollada »

Nie ma jeszcze oficjalnej informacji, ale wydaje się, że zostawili sobie furtkę do nagrania kontynuacji.
Mi również szybko poszło z pierwszym sezonem, nie dało się oderwać. Mega zaskoczenie, na prawdę świetna produkcja.
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: kapec »

Łyknięte na dwa razy tylko dlatego, że musiałem zrobić przerwę na sen.

Chciałem się lekko rozpisać, ale wyszłoby to samo co w poście uż. Boixos, podbijam w 100%.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: KillerCroc »

Bardzo fajny serial ale napchany strasznie negatywnymi emocjami (a może po prostu pozbawionych jakichkolwiek pozytywnych), nie to że to jest wada ale nie spodziewałem się gdy się za niego zabrałem, polecam każdemu
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: potter »

Mocna rzecz, czuć napięcie właściwie od początku do końca. Dołączam do propsów jeno jeden motyw mnie nieco rozczarował. W tym sensie, że
Spoiler
trochę za łatwo ten Husam uwierzył w tę historyjkę ze znajomymi ze Szwecji z meczetu i że trzeba odbić Lishę podczas ślubu. Jeszcze to, że Pervin mu dała te dwa tysiące dolarów, a ten nie wiedząc jeszcze że współpracuje z policją jak gdyby nic oddał je tamtym ziomkom, w ogóle nie dociekając skąd ona ma tyle forsy.
Nie wiem, jakoś tak dwa ostatnie odcinki mogły być nieco lepiej poprowadzone, ale widzę że są oceniane najwyżej, więc może się czepiam.

Podsumowując ciekawy temat, ciekawie ugryziony, spokojnie 8/10.

Ze szwedzkich to Ruchome Piaski z poprzedniego roku też były ok, ale jednak trochę niżej je oceniam.
drzeworyt
Posty: 311
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:41

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: drzeworyt »

Chyba właśnie sie za to zabiorę, bo akurat skończyłem izraelski serial Fauda, który serdecznie polecam wchuj obejrzeć na netflixie. Pokazana jest walka żydowskiej jednostki specjalnej z palestyńskim Hamasem. W drugim sezonie pojawia się wątek bohatera, który wraca do domu z Syrii, gdzie walczył po stronie ISIS, a 3. sezon skupia się na działaniach w najgorszej części Palestyny - Strefie Gazy. Jeśli chodzi o tempo akcji, budowanie napięcia czy grę aktorską to dałbym 9/10, bo dawno tak nie przeżywałem serialu, ale kłują mnie w oczy jednak pewne przekłamania i to w jakim świetle ten serial przedstawia Arabów. Niby jest pokazana brutalność obu stron, a ci wyszkolenie Żydzi z wielką przewagą technologiczną, często posługują się takimi samymi metodami jak terroryści z Hamasu, ale jednak Arabowie w walce z nimi giną jeden po drugim (czasami to już padają jak jakieś wrogie moby w gierce, co w sumie widać w statystykach, bo np. tylko w samej Stefie Gazy w 2014 r. zabito 2251 Palestyńczyków, z czego aż 551 to dzieci a 225 to kobiety) i łamią się na przesłuchaniach w kilka minut. Główny bohater Doron (znienawidzenie go zajęło mi kilka odcinków), to już w ogóle sprawia wrażenie jakby był Rambo albo Hansem Klosem, który przeżyje wszystko choćby celowało do niego 10 Arabów. Po obejrzeniu można odnieść wrażenie, że każdy mieszkaniec okupowanej Palestyny jest członkiem Hamasu i nosi broń, bo serial nie pokazuje za bardzo życia zwykłych ludzi.

tldr; polecam obejrzeć, ale nie sugerować się tym jako wiarygodnym opisem życia w tfu państwie Izrael. Coś jak Arabowie to gangusy, a Żydzi to rasistowska policja.
🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩
HWDP kurwo - nique la police
Jebać ich przekaz, FREE PALESTINE
Ja nie będę już pierdolił o pożyczkach
Koniec z tym gównem, i just wanna get ma dick sucked
Awatar użytkownika
40 minut easy
Posty: 858
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:46

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: 40 minut easy »

jaki to jest świetny serial. jak nie znoszę klimatów muzułmańskich, religijnych, wojskowych - totalnie nie moja bajka, tak po prostu w szoku w szoku. polecam k a ż d e m u, trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej sceny
Awatar użytkownika
kelsohmm
Posty: 802
Rejestracja: 18 kwie 2019, 6:36

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: kelsohmm »

nom zajebisty serialik polecanko tez
możesz mi mówić daquan
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: Prez »

jestem po pierwszym odcinku i jakoś mnie wynudził, później jest lepiej? bo fala mocnych propsów zewsząd dobiega
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: FLoo »

tak, im dalej tym lepiej
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: Prez »

dobra, to wracam do tego, dziękuję uż. @FLoo
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
LuckyLuke
Posty: 1293
Rejestracja: 20 kwie 2019, 19:19
Lokalizacja: Wrooclyn

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: LuckyLuke »

No mnie też w wciągnęło i obejrzałem za jednym zamachem, ale
Spoiler
Scena z tą młodszą siostrą była tak turbo głupia i nielogiczna, że aż się wkurwiłem. Jest sobie kochająca się rodzinka, dwie córy idiotki, no zdarza się. Jedna okres buntu, wpada w zle towarzystwo, piorą jej mózg, podejmuje debilną decyzję, ok zdarza się, w to jeszcze bym uwierzył, bo miała bezpośrednią styczność z tym chłopem, wymieniali się mailami, spotkali się, ona jest debilką no to dała se sprać mózg mimo, że rodzice ewidentnie starali się dobrze wychować smarkule, co więcej, wpajali jej od małego, co jest złe, co dobre, szczególnie w tej religii, ale no już chuj, niech będzie.

No i jest sobie ta druga smarkula, gorąca trzynastka z kochającego domu, która po kilku praniach mózgu swojej siostry debilki, wypierdala się na rodziców, widząc przecież jak to wszystko wygląda, że jakiegoś starego fagasa za męża będzie musiała wziąć, mieszkać w chlewie, nigdy już nie zobaczy rodziców ani siostry, którą tak bardzo przecież kocha i w tym trzynastoletnim łbie nagle rodzi się genialny pomysł odjebania takiej akcji jak na końcu. Serio? Naciągane w chuj. I to aż tak, że popsuło mi obraz całego serialu. Nie na tyle, żebym finalnie nie docenił, no ale się wkurwiłem tej.

Ta trzecia idiotka najbardziej wiarygodna, bo patologiczny dom i w ogóle, choć też mi to średnio pasowało.
Ale mimo wkurwienia na kilka dosyć istotnych szczegółów daje 6,5/10 i chuj. Niech ma.
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6206
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: FruitOffTheWall »

k000zacki kurwa w chuj
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
edenmar
Posty: 1200
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: edenmar »

drzeworyt pisze: 01 maja 2020, 1:14 Chyba właśnie sie za to zabiorę, bo akurat skończyłem izraelski serial Fauda, który serdecznie polecam wchuj obejrzeć na netflixie. Pokazana jest walka żydowskiej jednostki specjalnej z palestyńskim Hamasem. W drugim sezonie pojawia się wątek bohatera, który wraca do domu z Syrii, gdzie walczył po stronie ISIS, a 3. sezon skupia się na działaniach w najgorszej części Palestyny - Strefie Gazy. Jeśli chodzi o tempo akcji, budowanie napięcia czy grę aktorską to dałbym 9/10, bo dawno tak nie przeżywałem serialu, ale kłują mnie w oczy jednak pewne przekłamania i to w jakim świetle ten serial przedstawia Arabów. Niby jest pokazana brutalność obu stron, a ci wyszkolenie Żydzi z wielką przewagą technologiczną, często posługują się takimi samymi metodami jak terroryści z Hamasu, ale jednak Arabowie w walce z nimi giną jeden po drugim (czasami to już padają jak jakieś wrogie moby w gierce, co w sumie widać w statystykach, bo np. tylko w samej Stefie Gazy w 2014 r. zabito 2251 Palestyńczyków, z czego aż 551 to dzieci a 225 to kobiety) i łamią się na przesłuchaniach w kilka minut. Główny bohater Doron (znienawidzenie go zajęło mi kilka odcinków), to już w ogóle sprawia wrażenie jakby był Rambo albo Hansem Klosem, który przeżyje wszystko choćby celowało do niego 10 Arabów. Po obejrzeniu można odnieść wrażenie, że każdy mieszkaniec okupowanej Palestyny jest członkiem Hamasu i nosi broń, bo serial nie pokazuje za bardzo życia zwykłych ludzi.

tldr; polecam obejrzeć, ale nie sugerować się tym jako wiarygodnym opisem życia w tfu państwie Izrael. Coś jak Arabowie to gangusy, a Żydzi to rasistowska policja.
Jestem po dwóch sezonach "Faudy", świetny serial i wcale nie odniosłem wrażenia, że to jest tam tak czarno-biało pokazane. Wręcz przeciwnie - dobrze pokazuje jak nakręca się ta spirala nienawiści i eskalacja przemocy po obu stronach, chyba nawet częściej współczułem postronnym osobom po stronie arabskiej wplątanych w całą rozpierduchę, nie mówię już nawet o doktor Shirin, ale jest tam trochę takich postaci, które obrywają, chociaż chciałby sobie po prostu prowadzić normalne życie.
drzeworyt
Posty: 311
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:41

Re: [serial] Kalifat [NETFLIX]

Post autor: drzeworyt »

@edenmar no pewnie, bo dużo łatwiej mam współczuć tej przegranej stronie. Chodziło mi to to, że Żydzi praktycznie bez wysiłku rozbrajają po kolei komórki Hamasu i łamią podejrzanego w 5 minut. A nieśmiertelny Doron to już w ogóle nawet nie.

Co do Kalifatu - bardzo dobry serial, trzymająca w napięciu fabuła i świetna akcja, ale znowu nie obyło się bez niedociągnięć. Najbardziej razi mnie ta 0/1 skala ocen, że każdy Arab w tym serialu jest fanatykiem albo religia nie odgrywa dla niego żadnej folii. Dobrze ukazany jest za to system manipulacji zbłąkanymi jednostkami przez ISIS: granie na emocjach, filmy propagandowe czy budowanie fałszywych relacji.
🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩
HWDP kurwo - nique la police
Jebać ich przekaz, FREE PALESTINE
Ja nie będę już pierdolił o pożyczkach
Koniec z tym gównem, i just wanna get ma dick sucked
ODPOWIEDZ