[film / serial] Fargo

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

[film / serial] Fargo

Post autor: many-s »

Obrazek

Fargo to świetny film braci Coen z 1996 opowiadający o zbrodni w małym miasteczku spowodowanej rządzą pieniądza. Pełen wspaniałych kreacji aktorskich, zdobył zasłużenie różne nagrody, ma wysokie noty na wszystkich stronach/portalach branżowych, po prostu klasyczek i obraz godny polecenia każdemu zawsze.

Zasłużony fejm filmu spowodował, że w 2014 stworzono serial o scenariuszu bardzo podobnym do filmu, równie fenomenalnie zagrany, wyjaśniający kilka kwestii z poprzednika. Bardzo polecam, szalone rzeczy tam się dzieją.

Obrazek

Oczywiście 1 sezon zyskał wysokie noty i FX postanowił nakręcić kolejny, równie świetny sezon o wspominanej w poprzednim sezonie masakrze w Sioux Falls. Nie wiem do dziś który sezon lepszy, mogę jedynie napisać, że film i te dwa sezony to rzeczy do których na pewno wrócę w wolnej chwili wyłapywać smaczki. Niech was nie zraża ziemniaczana morda "Metha Damona".

Obrazek

Jest też trzeci sezon, którego nie oglądałem. Audience score na rottentomatoes spadł poniżej 90% więc nie wiem czy oglądać i czy nie popsuje dobrych wrażeń z oglądania wyżej wymienionych. Na starym forum userzy pisali, że z deka słabo. Odświeżam temat i tu pada tradycyjne pytanie -

czy WARTO ogarniać 3. sezon?

Dodam, że 4 sezon ma być w przyszłości.
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: svnchez »

Pierwsze dwa sezony świetne, postać Malvo z pierwszego bardzo lubię. Trzeciego obejrzałem pierwszy odcinek i jakoś mnie nie porwał, ale nie mam wątpliwości, że w końcu go obejrzę mimo słabszych opinii.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
Beny
Posty: 703
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:40

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: Beny »

1 i 2 sezon chyba postawię na równi, bo oba były świetne zresztą podobnie jak film. Trzeci sezon mnie średnio zainteresował głównie przez problem z dostępnością (chwile był na showmaxie i ciężko było go znaleźć gdzie indziej) i przez średnie recenzje, ale kiedyś w końcu obejrzę
Awatar użytkownika
caus
Posty: 41
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:59

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: caus »

Trzeci może już nie tak super jak dwa pierwsze ale dalej czuć klimat, myślę że warto zobaczyć
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: Bakan »

Jak dla mnie to 1>3>2 więc jak najbardziej warto serię obejrzeć do końca.
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: Kalom »

2>>1>3
:joint: [*]
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: rubinstein »

film>>>>>>2>1>=3
eh, na czwóreczkę czekam motzno

a 4. ma być w przyszłości? opis pierwszego odcinka:
The head of an African American crime syndicate goes to war with the Italian mafia in Kansas City, Missouri during the 1950s
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: Luxair »

film = 1 > 3 > 2

The head of an African American crime syndicate - czyżby Mahershala Ali ?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: manio »



Ciężki klimat podczas tego numeru!
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: svnchez »

No i dobra, obejrzałem ten trzeci sezon. Nie stoi na jakimś wybitnym poziomie, ale nadal jest dobrze. Jest ten nastrój znany z poprzednich historii, więc nie ma mowy o jakimś zawodzie. Dobra kreacja Vargi, propsy dla McGregora za odegranie dwóch skrajnie różnych od siebie postaci. W przyszłym roku kolejny sezon, po opisie fabuły zapowiada się super
W 1950 roku, pod koniec dwóch wielkich fal amerykańskich migracji – Europejczyków z południowych krajów, jak Włochy, którzy przybyli do USA na przełomie wieków i zamieszkali w północnych miastach, np. Nowym Jorku czy Chicago, oraz Afroamerykanów, którzy opuścili Południe, uciekając przed prawami Jima Crowa i przeprowadzili się do tych samych miast – mogliście zobaczyć starcie outsiderów, walczących o swoją część American dream.

W Kansas City w stanie Missouri dwa syndykaty kryminalne osiągnęły niełatwy pokój. Jeden włoski, drugi afroamerykański. Razem kontrolują alternatywną gospodarkę – tę opierającą się na wyzysku, łapówkach i narkotykach. To także jest historia Ameryki. Aby scementować pokój, szefowie rodzin wymienili swoich najstarszych synów.

Chris Rock gra głowę jednej z rodzin, człowieka, który – aby dobrze prosperować – oddał najstarszego chłopca swojemu wrogowi i w zamian musi wychowywać syna swojego wroga. Pokój nie jest łatwy, ale przynosi zyski. A potem boss mafii z Kansas City idzie do szpitala na rutynową operację i umiera. I wszystko się zmienia.

To historia o imigracji i asymilacji, i rzeczach, które robimy dla pieniędzy. I jak zawsze, to historia o w zasadzie przyzwoitych ludziach, którzy pakują się w coś, co ich przerasta.
Klimat Fargo, te mroźne kadry i lata pięćdziesiąte - to nie może nie być dobre.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: koniec »

czekam, chociaż trzeci sezon mi się najmniej podobał :oops:
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: clockers »

czekanko, wszystkie sezony na poziomie, a 1 i 2 rozpierdol full i gdyby oceniać tylko po nich, to w ogóle topka seriali imo.
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: Dill »

film fajny. jestem na drugim sezonie serialu i jak na razie ta wersja też wypada bardzo dobrze, choć słyszałem, że przy trzecim sezonie następuje lekka obniżka poziomu.
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: svnchez »

19 kwietnia nowy sezon z powyżej wklejaną fabułą. Jeszcze Timothy Olyphant w obsadzie, który w takich klimatach może się dobrze odnaleźć. Jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie premier tego roku.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: mql »

za Olyphanta props :bowdown:
Awatar użytkownika
wtt
Posty: 760
Rejestracja: 11 maja 2019, 16:15

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: wtt »

jest też oficjalny trailer 4 sezonu. ma to być najdroższy sezon Fargo
Spoiler
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: clockers »

:bowdown:

ale kurwa najgorzej, że nie będzie tego na netflixie :cry:
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: koniec »

czekanko, ciekawe jak chris rock się sprawdzi w takiej roli
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: Chojny »

będzie to chyba na hbo go, nie?

trochę zdziwko, że od początku tak mocno promowali sezon chrisem rockiem, a w trailerze prawie go nie ma. nagle jason schwartman główny bohater
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [film / serial] Fargo

Post autor: FLoo »

Poprzednich nie było
Największa pizda na forum:

Mider
ODPOWIEDZ