[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Fermat's Room (2007): taka hiszpańska Piła x Cube x trochę Contratiempo x Casa de Papel. Czwórka matematyków zostaje zwabiona na tajemnicze spotkanie gdzie musi rozwiązywać zagadki matematyczno-logiczne, a w razie zwłoki lub błędu ściany pokoju w którym się znajdują zacieśniają się. Przyjemny thiller bez jakichś większych ambicji, ale język+kolorki i szumy (trochę jak u Dario Argento) robią robotę.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
plumpik
Zbanowany
Posty: 93
Rejestracja: 31 paź 2019, 19:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: plumpik »

Obecność 3: Na rozkaz diabła

fajne kurde, myślałem, że trójka już nie dźwignie poziomu poprzednich dwóch części, ale wyszło bardzo dobrze
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jiigsi »

No fajnie, że poruszali się w trochę innym motywie niż nawiedzony dom, zaskoczony miło byłem. Scenariuszowo trochę głupotek i pewnie w domu bym się tak nie wczuł, ale w kinie bawiłem się dobrze
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Mateusz
Posty: 418
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Mateusz »

O, to zaciekawiliście mnie, bo dotąd widziałem tylko raczej złe opinie.
plumpik
Zbanowany
Posty: 93
Rejestracja: 31 paź 2019, 19:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: plumpik »

ogolnie znaleźć dobry horror to jest kurwa udręka jakaś, więc Obecność 3 tutaj się wybija zdecydowanie na tle "konkruencji"
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 11:07 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Nomadland - myślałem że się strasznie wynudzę a jednak nadrobił klimatem. Mimo to jednak zbyt idylliczny:
Spoiler
- Dave trafił do szpitala, zoperowali go i już... że co? W Stanach? Bezdomnego?
- że w ogóle wpuścili ekipę filmową do magazynu Amazona... pewnie za cenę tego że Fern musiała wypowiedzieć kwestię "Amazon świetnie płaci" a wszyscy współpracownicy byli dla siebie mili
- w ogóle środowisko bezdomnych nomadów pokazane jak jedna wielka wspaniała rodzina - w rzeczywistości nawzajem się okradają, dochodzi do przemocy/gwałtów, mnóstwo z nich cierpi na przeróżne choroby psychiczne, alkoholizm itp.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jajca »

Nomadland to przecież reklama Amazona, a będzie ich więcej bo amazon kupił studio filmowe mgm :confused:
No jednak film służący Babilonowi, bo trochę odsuwa odpowiedzialność za sytuację ekonomiczno-społeczna od korporacji i amerykańskiego systemu gospodarczo-politycznego
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jasek »

hayanawama pisze: 20 cze 2021, 9:24 Ostatni komers / Love Tasting
z plakatu byłem ciekaw, co to za film, w którym jest piosenka Belli Cwir, ale po zobaczeniu opisu i paru scen mam straszną niechęć
cztery żubry i dwie kurwy
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 11:10 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Jeśli ktoś lubi niskobudżetowe ale przemyślane filmy o podróżach w czasie i alternatywnych liniach czasowych jak Primer czy Coherence, polecam hiszpańskie Time crimes (Los cronocrímenes) z 2007.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Mider »

No Sudden Move - wreszcie powrót do formy Soderbergha po takich marnościach jak High Flying Bird czy Laundromat. Dobry heist movie z jeszcze lepszą obsadą(tylko ten Jon Hamm znów z nudną postacią, tragicznie chłop dobiera role po Mad Menie)
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Parlae »

Jeden Gniewny Człowiek/Wrath of Man - kolejny film akcji Guya Ritchie'ego. Znów ze Stathamem, choć tym razem bez charakterystycznego humoru, do którego przyzwyczaił ten reżyser. Jest surowo, brutalnie, mrocznie, ciężko. KAPITALNA muzyka dodaje tylko klimatu. Ogólnie solidny film, ma swoje momenty, jednak mimo wszystko bardziej mi się podobali Gentlemeni z 2019.
Kawałek tytułowy poniżej.
Spoiler
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: FLoo »

Cruella - najlepszy film aktorski Disneya. Super scenografia, myślę że mocny kandydat do Oscara, dużo akcji, zero nudów. POLECANKO. 8/10
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jasek »

boyhood odpaliłem sobie w pociągu ostatnio,
Spoiler
sam pomysł super, podoba mi się to kręcenie latami, ale ten główny typo, co wygląda jak Bieber z dziewiczym zarostem to chyba najbardziej wkurwiający freethinker jakiego widziałem, wzięli chyba wszystkich ekranowych butownikow z wyboru i ich wymieszali w jedność, z czego wyszła ta parówa mumblujaca pod nosem whatever, buszujący w zbożu był mniej pryzjebany.
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: many-s »

Hot Fuzz - brytyjska komedia / parodia filmów akcji. bardzo fajnie zmontowany i parę razy zaśmiane na głos. Zabierałem się za to wiele razy i wreszcie obejrzałem, nie żałuje i polecam.
Big Lebowski - niestety już nie robi takiego wrażenia jak za pierwszym razem ale Walter Sobchak zawsze spoko.
8mm - oglądałem wieki temu i zapomniałem o czym była intryga. Trzeba przyznać, że bardzo fajny, atmosfera mocno gęsta, zapewne wielu psycholi stąpa po tej ziemi.
Johnny

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Johnny »

Parlae pisze: 01 lip 2021, 21:22 Jeden Gniewny Człowiek/Wrath of Man - kolejny film akcji Guya Ritchie'ego. Znów ze Stathamem, choć tym razem bez charakterystycznego humoru, do którego przyzwyczaił ten reżyser. Jest surowo, brutalnie, mrocznie, ciężko. KAPITALNA muzyka dodaje tylko klimatu. Ogólnie solidny film, ma swoje momenty, jednak mimo wszystko bardziej mi się podobali Gentlemeni z 2019.
Kawałek tytułowy poniżej.
Spoiler
Obejrzałem, nie było jakoś źle, ale byłoby lepiej, jakby te filmy ze Stathamem nie opierały się tylko na nim będącym twardzielem i sztywniutko rozstawiającym wszystkich po kątach. Może jakieś dialogi w których znajduje się coś więcej niż zdania składające się z 3 wyrazów itp. :lol:

Btw za chwilę wyjdzie Snatch na Blurayu 4K, nie wiem czy nie opus magnum Ritchiego jednak ;)
Mider pisze: 01 lip 2021, 20:43 No Sudden Move - wreszcie powrót do formy Soderbergha po takich marnościach jak High Flying Bird czy Laundromat. Dobry heist movie z jeszcze lepszą obsadą(tylko ten Jon Hamm znów z nudną postacią, tragicznie chłop dobiera role po Mad Menie)
Ten wielki powrót do formy wyglada jakby był kręcony telefonem... teatr telewizji normalnie. Straszne drewno, nawet netflixowe badziewia ostatnoi potrafią zrobić lepsze wrażenie, a to wygląda jak jakiś mega low budget (i nie chodzi tylko o technikalia). Nie warto.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

No przecież Wrath of Man wszyscy mieszają z błotem, od krytyki po wszystkich moich znajomych którzy mieli pecha to widzieć. "Nie wiedziałem że da się zrobić nudne heist movie".

W międzyczasie obejrzałem wreszcie Sound of metal i jest to dobry, ale strasznie ciężki i przygnębiający film. Oczywiście flashbacki z Life after Deaf Pjusa miałem cały czas.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Cz4rny1337 »

Annette - no tak średnio bym powiedział. Sam bawiłem się całkiem dobrze, ale nie wiem czy bym komuś polecił. Męczyła mnie trochę rwana struktura filmu i krótkie piosenki [wynikające z ilości śpiewu w filmie]

Driver w kontrakcie chyba wynegocjował sceny z gołą klatą
Obrazek
Awatar użytkownika
pynchon
Posty: 121
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:37

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: pynchon »

Jako antyfan Caraxa jaram się motzno Annette. Świetna reżyseria, świetni Sparks, świetny Driver (szczególnie dwie sceny 'stand-upów' :shock: ), w odróżnieniu od Holly Motors wszystkie pomysły spięte w jedną prostą, spójną, dwuipółgodzinną, (ale zupełnie drugorzędną) historię. Nie patrzę na ten film jako musical, bardziej operę XD, stąd zamiast piosenek repetycje jakichś pojedynczych fraz. Luźno będzie top 5 roku.

Wrath of Man też mi się podobał, może dlatego że dzięki temu że jest na podstawie książki, takie filmy, gdzie jest wszystkiego lekko za dużo i tłoczno, często u mnie zyskują. Dobre szybkie dialogi, choć czasem może lekko cringowe. Ale Ritchie jednak jest szefem, bo takiemu typowi z prozopagnozją jak ja potrafi sprawnie i bez pomyłek przedstawić 60 podobnych gangusów. A jak chcecie nudny heist movie z Stathamem to zapraszam do The Bank Job
ODPOWIEDZ