[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4813
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

wyjebałem nie patrz w górę po 25 minutach i cieszę się że tylko tyle casu zmarnowałem na to
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: oldschool »

To dużo twoja opinia jest warta jak obejrzałeś niecałe 25% filmu.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2744
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jasek »

Ja obejrzałem cały i żałuję, że nie wjebałem po 25 minutach
cztery żubry i dwie kurwy
Johnny

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Johnny »

Akurat te pierwsze 25 minut jest super drętwe, potem jest trochę lepiej jednak, aczkolwiek też mnie ten film nie porwał. Dużo znanych nazwisk, ale co z tego jak scenariusz jest po prostu mało błyskotliwy
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: oldschool »

Jasek pisze: 04 sty 2022, 12:30 Ja obejrzałem cały i żałuję, że nie wjebałem po 25 minutach
A skusisz się napisać dlaczego?
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

oyche pisze: 04 sty 2022, 9:47 polecam jak lubisz grzibi, jak nie lubisz to też polecam bo pewnie po tym filmie polubisz
Mordo...
Obrazek
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jiigsi »

Zajebisty ten dokumencik o grzybach to prawda
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5922
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mql »

Lamb - w należącej do islandzkiej pary rolników i hodowców owiec gospodarstwie rodzi się tajemnicze dziecko. Mocno niespiesznie rozwijający się film, pełen pięknych pejzaży Islandii i uroczych obrazków zwierzaków, ale od początku do końca mocno niepokojący, coś wisi w powietrzu. Dla fanów szerokopojętego skandynawskiego kina i dziwnych rzeczy będzie okej
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3264
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: yungXpaproch »

oyche pisze: 03 sty 2022, 14:45 fantastic fungi - piekny seans na kwasie, na trzezwo tez byloby przyjemnie do spokojnej niedzieli, z przymrużeniem oka, wiadomo
ja ogladalem giga zjarany. polecam bardzo, swietna sprawa, glowa wybucha od tego wszystkiego
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2744
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jasek »

oldschool pisze: 04 sty 2022, 12:32 A skusisz się napisać dlaczego?
Spoiler
generalnie to mam wrażenie, że celowali w zrobienie czegoś takiego jak "tylko truposze nie umierają", ale jakby nie byli do końca przekonani, czy aby na pewno, więc niby jest tam jakaś groteska i parodia, ale z drugiej strony jakby jednak chcieli zrobić coś ważniejszego i przy tym odczuwam w tym to, czego najbardziej w filmach i książkach nie lubię - czyli zamiast po prostu pokazać jakąś historię, odczuwam jakby chcieli mi ciągle przekazać jakiś punkt widzenia i wciskali dydaktyzm. irytuje mnie zakończenie, bo mi jebie tandetą typu - główni bohaterowie panikowali, kiedy był na to czas, a cała reszta żyła beztrosko, a na końcu rolę się odwracają, szmirowate to. Wątek Timotheego jest wzięty z huja i jest w tym filmie tylko po to, bo bardzo chcieli mieć scenę, jak całuje się z Lawrence, która swoją drogą działa na mnie swoim aktorstwem jak płachta na była, zarówno ona jak i Kristen Stewart to żeńskie odpowiedniki Jasona Stathama i Stevena Seagala, jeśli chodzi o dynamikę gry. No i Leo, który w sumie jest dobrym aktorem, to ciągle bierze role, które są przynajmniej według mnie hujowe (tzn zawsze musi wziąć coś, gdzie będzie mógł pokazać, że jest kozakiem na tryhardzie, zamiast po prostu zrobić coś przyjemnego), i tak samo jest tutaj z "seksownym naukowcem", ktory przy okazji powoduje kolejny słabo pokazany wątek rozpadu rodziny. Co do plusów, to pewnie jakieś bym znalazł, minusów pewnie też jeszcze pare, ale że nie jestem krytykiem, ani nie muszę, to nie będę szukać pozytywów w czymś, co mnie głównie irytuje. No i zaznaczam, że to moja subiektywna opinia i nie chce mi się potem bronić moich odczuć, co do tego tworu
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: oldschool »

No i fajnie, dziękuję za opowiedź i szanuję twoją opinię.
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Nie patrz w górę - świetnie zagrany (głównie Lawrence, ale ostatni monolog Leo w studio też sztos), fajnie bawiący się konwencją, z zaskakująco emocjonującym finałem, może trochę zbyt bezpośredni, ale to mimo wszystko kino rozrywkowe, więc bez żalu, 7/10 ps. po 25 min też mi się nie podobał, potem spoko
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9756
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: potter »

jogi pisze: 31 gru 2021, 13:15 To ja polecę Psie Pazury. Nowość Netflix. Jak to jest zagrane... :bowdown: jak nakręcone... :bowdown:
Rozpierdala mnie zawsze ten spokój Jesse Plemonsa, mega lubię tego aktora. A sam film też pewnie sporo nagród zgarnie, bo ta scenografia czy zdjęcia top. Natomiast widzę, że bardziej recenzentom niż widzom ten film się podoba, pewnie z uwagi że wielu nie lubi takiego wolnego tempa akcji, ale ja tam nie żałuję tych dwóch godzin.
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4268
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: gogi »

CODA - absolutnie przesłodzona i przewidywalna bajeczka o z góry wiadomym zakończeniu. Mógłbym na tym skończyć (bo to prawda), ale mimo wszystko to byłoby dla tego filmu bardzo krzywdzące (i to też prawda).

Prawdopodobnie nie widziałem lepszego feel good movie w ciągu ostatniego roku, tematyka (główna bohaterka, jedyna słysząca osoba w rodzinie osób niesłyszących odkrywa w sobie muzyczny talent i musi się zdecydować - rodzina czy kariera) i postacie są skrojone pod wszystkie nagrody tego świata, ale całość mimo wszystko nie jest nachalna i ogląda się to z przyjemnością.

Musiałbym jeszcze nadrobić francuski oryginał.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 13:34 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: manio »

No cholera, Heat to topka filmów akcji, a na pewno najlepsza strzelanina filmowa
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2355
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: kapper1 »

Gorączka TOP wiadomo przecież :oops:
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1802
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: many-s »

Człowiek scyzoryk - to chyba najbardziej dziwaczny film jaki obejrzałem w życiu. Nie wiem co napisać ale ogólnie polecam bo to było ciekawe doświadczenie. Daniel Radcliffe gra w nim zwłoki ... wielofunkcyjne.
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: arboozrap »

Po raz n-ty Psy na Stopklatce.
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 14:00 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ