[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1256
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: stranger »

A ja mam odwrotnie. Od pierwszych ujęć widać, że robił to typ od Big Short a to jest już co najmniej dobra rekomendacja. Ja uznaje seans za bardzo udany i polecam tego allegrowicza.
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: con shonery »

Ochłonąłem trochę i jest pewnie tak jak mówicie - film w swojej kategorii może być spoko, jakbym chociaż obejrzał zwiastun, to wiedziałbym czym to jest, a tak spodziewałem się nie wiadomo czego, a dostałem zupełnie co innego, no ale to już nie wina twórców tylko moja.
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7130
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: piernikowyskoczek »

żem oglądnął kosmiczny mecz 2 i myślę po seansie: spoko bajeczka, fajne te cross-overy z innymi uniwersum Warner Bros, itd.

wchodzę na internet i czytam, że gówno, że chamski product placement, że zjebany film

eh nawet ludzie bajeczkę zjadą, a ja się chyba nie znam na filmach
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3883
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Godhand »

Ta sama historia co z Wiedźminem. Nie chodzi o sam film, ale o kult oryginału (w tym wypadku pierwszej części).
How nonbinary persons kill people?
They / them.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jajca »

A to nie dlatego że częsć szurow zjechała bajkę bez oglądania, bo jakiś kuc z konfederacji biadolił że animowany królik nie ma cyców więc Hur dur poprawność polityczna? (że w drugą stronę byłaby sexualizacja gowniakow to chuj z tym)
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2967
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jogi »

To ja polecę Psie Pazury. Nowość Netflix. Jak to jest zagrane... :bowdown: jak nakręcone... :bowdown:
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
happening
Posty: 64
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:45

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: happening »

i zajebiście rozkminione, Raczek dobrze tłumaczy na swoim kanale w recenzji
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13194
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: oldschool »

piernikowyskoczek pisze: 31 gru 2021, 10:34 żem oglądnął kosmiczny mecz 2 i myślę po seansie: spoko bajeczka, fajne te cross-overy z innymi uniwersum Warner Bros, itd.

wchodzę na internet i czytam, że gówno, że chamski product placement, że zjebany film

eh nawet ludzie bajeczkę zjadą, a ja się chyba nie znam na filmach
Do pierwszej części nie ma podjazdu, ale też mi się ogółem podobało. Takie 6/10 spokojnie, a hejt na ten film przesadzony.
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: koxefer »

piernikowyskoczek pisze: 31 gru 2021, 10:34 żem oglądnął kosmiczny mecz 2 i myślę po seansie: spoko bajeczka, fajne te cross-overy z innymi uniwersum Warner Bros, itd.

wchodzę na internet i czytam, że gówno, że chamski product placement, że zjebany film

eh nawet ludzie bajeczkę zjadą, a ja się chyba nie znam na filmach
Hahah norma
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20586
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: phobos »

"czego nauczyła mnie ośmiornica", no zajebiste, myślałem, że to jakieś pierdololo a facet normalnie oswoił ośmiornicę i filmował ją codziennie nurkując przez rok
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Joaquin
Posty: 37
Rejestracja: 10 lip 2021, 19:17

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Joaquin »

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts - jako że wręcz wychowałem się na tej serii to była to dla mnie cudowna sentymentalna podróż. Bardzo przyjemnie nakręcony materiał, zabrakło jedynie kilku ważnych postaci z tego uniwersum. Pod koniec aż się łezka lekko zakręciła
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1252
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: gambler »

Don't Look up spoko.

Po wszędobylskich trailerach spodziewałem się eleganckiego 2 godzinnego zapychacza w między świąteczny okres.
Najgorsze co sobie można zrobić, to oczekiwać czegoś głębokiego. Ot, mały refleks naszych czasów w amerykańskim stylu (z odniesieniem do pandemii), czas szybko leci, parę razy zaśmiane.

To już któryś gwiazdozbiór, po którym mam wrażenie że jest dobrze zagrany, ale jakoś talent ginie w nadmiarze i nikt się specjalnie nie wyróżnia. di caprio ofc najlepszy, szkoda że nie rozwinęli postaci Chalameta (<3).

Dobrze punktujecie przerysowanie postaci. Na dłuższą metę męczy, ale taka jest chyba teraz tendencja w kinie. Imho, samo zmontowanie filmu bardzo mi się podobało.



Rozkminka o generale najpiękniejsza.
Spoiler
Na sam koniec napisów jest jeszcze jedna scena, ale nawet bardziej niepotrzebna niż zjedzona meryl streep
yer a wizard, Harry
Johnny

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Johnny »

Obejrzałem i nie jest to najgorsze co netflix wyprodukował, jest nawet dość trafne, ale jakoś nie porywa.
Awatar użytkownika
Raptowny
Posty: 1000
Rejestracja: 09 gru 2019, 22:36

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Raptowny »

Ukryta gra PRL-owska Polska. Czasy zimnej wojny. Rozkręcająca się powolutku gra szpiegowska. Dobre kwestie. Fajne sceny. 8/10
Jak najdalej stąd Dramat. Obraz Polaków w UK (Irlandia). Historia, która w nieprzesadzony sposób dotyka tematów etyki. 8/10
Spoiler
https://handicapbeats.bandcamp.com/
inwalidacja.blogspot.com/
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: aleksy »

gówno jak chuj ten kosmiczny mexz, wyszedłbym pół godziny przed końce, ale byłem ze znajomymi
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1799
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: many-s »

Don't look up - bardzo fajnie się oglądało, śmieszna komedia i dobry przekaz chociaż dla mądrego nic nowego, a głupi nie obejrzy bo niestety zbyt nudne. Brakuje mi dobrych komedii.
The Lobster - ciekawa rozkmina na temat relacji międzyludzkich w przyszłości. Pomysł i wykonanie świetne.
Under the silver lake - film mnie wciągnął chociaż nie wiem do końca jaki jest jego sens oprócz "beki" z szeroko pojętej popkultury. Sporo nawiązań do filmów noir. Ciekawe jaki byłby efekt, gdyby go nakręcili w czerni i bieli. Kilka scen naprawdę kozackich.
Lighthouse - szarża aktorska w wykonaniu Willema Dafoe i Roberta Pattisona. Klimat kosmos.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: oyche »

fantastic fungi - piekny seans na kwasie, na trzezwo tez byloby przyjemnie do spokojnej niedzieli, z przymrużeniem oka, wiadomo
Awatar użytkownika
JVCORE
Posty: 1469
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:15
Lokalizacja: WWA

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: JVCORE »

Dont look up przyjemny film, do produkcji filmowej netflixa podchodzę zawsze z dystansem bo większość to jest mega siara, ale film jest naprawdę godny polecenia.

Pod wpływem filmu ww. postanowiłem obejrzeć kolejny film z DiCaprio postanowiłem obejrzeć film Zjawa. No i co tutaj sie wydarzyło :bowdown: mega props za role Leo, absolutna topka, scenariusz może jakoś specjalnie nie zaskoczył, ale gra aktorska na najwyższym poziomie
#freefromage

GVMBLER
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

many-s pisze: 03 sty 2022, 14:39 Under the silver lake - film mnie wciągnął chociaż nie wiem do końca jaki jest jego sens oprócz "beki" z szeroko pojętej popkultury. Sporo nawiązań do filmów noir. Ciekawe jaki byłby efekt, gdyby go nakręcili w czerni i bieli. Kilka scen naprawdę kozackich.
Obczaj jeszcze jeśli nie widziałeś Inherent vice - bardzo podobny, oniryczny klimat i Joaquin Phoenix w roli głównej.
oyche pisze: 03 sty 2022, 14:45 fantastic fungi - piekny seans na kwasie, na trzezwo tez byloby przyjemnie do spokojnej niedzieli, z przymrużeniem oka, wiadomo
To jest dokument?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: oyche »

tak, ale taki dość nietypowy, jest sporo 'kwasnych' wizualizacji i timelapsow, głownym bohaterem jest grzybnia, a film opiera się na wywiadach z ekspertami od grzybów i ich doświadczeniach, jest wątek o psylocybinie, ale film porusza wiele tematów, od zastosowania grzybulców w kuchni, przez medycynę (penicylina, zastosowanie w opiece paliatywnej), rekreację, znaczenie dla całego ekosystemu, po jakieś zwariowane teorie nt. wpływu grzybów na rozwój ludzkiego mózgu i ewolucji człowieka. polecam jak lubisz grzibi, jak nie lubisz to też polecam bo pewnie po tym filmie polubisz
ODPOWIEDZ