[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

encrenoire

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: encrenoire »

Official Secrets. Dobry. Tzn. Ok, dobry moze za dużo powiedziane.
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1799
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: many-s »

Jeźdźcy sprawiedliwości - bardzo dobra duńska produkcja z Madsem Mikkelsenem (między innymi), z fajnym i mądrym przesłaniem (niejednym). Nietypowe społeczne kino akcji z fajnym twistem. Polecam.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2734
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jasek »

Mystery Train - zajebiście lubię tak przeplatane historię, no i mam słabość do Jarmuscha. bardzo ładne zdjęcia. No i teraz ciągle mam Blue moon w głowie teraz, sporo tego Elvisa jednak
cztery żubry i dwie kurwy
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: MicBar »

Belle - świetna rzecz i oby więcej anime w polskim kinie. Hosoda w swoim stylu miesza fikcję z rzeczywistością, piękna animacja, poruszanie trudnych tematów bez patetycznego moralizatorstwa. Wyszedłem z kina mega usatysfakcjonowany.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

Minari pięknie ten film otulił moje obolałe po weekendzie serduszko, jest na C+ONLINE jakby co
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: con shonery »

Diunę wreszcie obejrzałem i to prawilnie w kinie. Dupska nie urwało, fabularnie to dokładnie to, czego można było się spodziewać po zachodnim sci-fi, czyli zwykła historia przygodowa kalkująca historyczną ziemię, tylko w kosmosie, chciałem obejrzeć ze względu na obrazki ale jednak blade runnera nie przebiły.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4100
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

La Haine (1995) - kamień milowy polskiego hiphopu na którym m.in. stylówę budował ZIP Skład. Trzech młodzieńców z biednych rodzin emigranckich - Arab, Żyd i Afrykanin - włóczy się po zdewastowanych, betonowych osiedlach tuż po zamieszkach przeciwko brutalności policji. Tu wdadzą się w bójkę, tu coś ukradną, tu sobie popatrzą na breakdance, tu podilują, tu spalą jointa, tu zawiną ich na dołek. Nie są ani specjalnie sympatyczni, ani specjalnie rozgarnięci. Sam film dobrze się to oglądało, akcja dobrze płynie, Cassel to urodzony świr, a odrestaurowana wersja 16:9 (oczywiście nadal w czerni i bieli) wygląda naprawdę spoko, co pewien czas urozmaicana wizualnymi sztuczkami z teledysków. Ale muszę powiedzieć że Les Miserables wzbudzili u mnie dużo większe emocje, a i poziom patoli na banlieus wydawał się tam jeszcze większy.

PS. Była scena jak typ ciął nożem kości i leciał Isaac Hayes, yeah. Oraz Palić i grabić na wejście
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 14:50 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

Luxair pisze: 05 kwie 2022, 9:31La Haine (1995)
jest gdzieś na stremingach? odświeżyłbym w chuj
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7692
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: ebismolarek »

@badi nie ma, polecam upflix do sprawdzania takich rzeczy
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

ok dzięki, zajebisty awatar @ebismolarek
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7692
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: ebismolarek »

Wiadomo :joint:
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5902
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mql »

Luxair pisze: 05 kwie 2022, 9:31 La Haine (1995) - kamień milowy polskiego hiphopu na którym m.in. stylówę budował ZIP Skład. Trzech młodzieńców z biednych rodzin emigranckich - Arab, Żyd i Afrykanin - włóczy się po zdewastowanych, betonowych osiedlach tuż po zamieszkach przeciwko brutalności policji. Tu wdadzą się w bójkę, tu coś ukradną, tu sobie popatrzą na breakdance, tu podilują, tu spalą jointa, tu zawiną ich na dołek. Nie są ani specjalnie sympatyczni, ani specjalnie rozgarnięci. Sam film dobrze się to oglądało, akcja dobrze płynie, Cassel to urodzony świr, a odrestaurowana wersja 16:9 (oczywiście nadal w czerni i bieli) wygląda naprawdę spoko, co pewien czas urozmaicana wizualnymi sztuczkami z teledysków. Ale muszę powiedzieć że Les Miserables wzbudzili u mnie dużo większe emocje, a i poziom patoli na banlieus wydawał się tam jeszcze większy.

PS. Była scena jak typ ciął nożem kości i leciał Isaac Hayes, yeah. Oraz Palić i grabić na wejście
o, to to - dużo bardziej mi się podobali ci nowi Nędznicy, La Haine to siła sentymentu dinalowego w ogromnej mierze
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 14:49 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: emcess »

koniecznie, nędznicy zjadają dupą la haine, świetny film
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2967
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jogi »

Co wy pierdolicie :bowdown:
Jedna scena z mesje Grunwaldzki wpierdla nedznych nędzników dupą.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2734
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jasek »

Spoiler
Dla mnie Nędznicy byli zbyt przerysowani. Siłą La Haine jest to, że masz wrażenie, że to jest kręcone przez takiego samego ziomeczka, jak bohaterowie. Wszystko jest bardzo żywe, cała trójka to super napisane postaci - z rozsterkami, słabościami. Samo to jak się na końcu pierdoli z wystrzałem to zajebista scena, pełna naturalnych ludzkich uczuć. nędznicy natomiast są zbyt ładnie nakręceni i zbyt kino akcji to przypomina, jak w La Haine jest wrażenie, że jedna na sto osób chce kogoś odjebać, natomiast w filmie sprzed paru lat to jakaś jedna na pięć, no i jakoś kurwa mniej naturalnie to wszystko wygląda plus dydaktyki im się trochę zachciało i niepłynnie wplecione wywody o imigrantach, co jest kompletnie nie potrzebne w tym filmie, La Haine jest jak Kwiaty od Celi nr 3, a Nędznicy jak od Farben Lehre i ja zdecydowanie bardziej wolę to pierwsze
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Cz4rny1337 »

Wszystko wszędzie na raz - wykurwisty film, polecam, biegiem do kina!
Obrazek
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9747
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jajca »

Dlaczego
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Cz4rny1337 »

ciekawy pomysł, udana mieszanka gatunków, świetna realizacja techniczna, bardzo dobrze zagrana główna postać, można się fest pośmiać [przynajmniej do mnie trafiło to poczucie humoru], na upartego można się wzruszyć

dobre kino popcornowe, które nie jest Marvelem [mimo, że od braci Russo]

ja szedłem praktycznie w ciemno i nie znając zarysów fabuły/bez oglądania trailerów i Wam też to polecam

do czasu publikacji trailera opis na imdb brzmiał: "kobieta próbuje załatwić sprawy podatkowe"
Obrazek
ODPOWIEDZ