[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Mider »

gambler pisze: 20 cze 2022, 0:04 Ale kupsko ten spidershead na Netflixie :sleep:
podbijam, Kosinski bez TC jak Molesta bez Wilka
hwjsk
Posty: 4806
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:56 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Spiderman (reż. Raimi) - zrobiłem sobie rewatch i podoba mi się to parcie na komiksowość i mocne przerysowanie postaci/wydarzeń, ale też irytuje mnie to tempo, gdzie w zasadzie każda scena musi być ważna dla rozwoju akcji, za mocno to zapierdala po prostu, z 20 min dłużej powinien trwać ten film, spoko zabawa, ale mocne niedociągnięcia 6/10
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: 8na10 »

połowa 22 a ja dopiero ogarnąłem że bakan ma tu konto i postuje bueheh
jasny wracaj na forum
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Bo teraz głównie Twitter, ale czasem wpadam.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jasek »

After Yang – mocno polecam, lubię jak film ci po prostu pokazuje jakieś uniwersum bez tłumaczenia go, mimo, że obsadzone w lekkim SF, to głównie polega na relacjach międzyludzkich, przyjemne bardzo
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: potter »

a ja się nudziłem, szkoda bo tego typu sci-fi czyli co może się dziać w przyszłości, ale bez jakichś superherosów i innych tego typu gównopotworów, lubię najbardziej. Ładne są tam obrazki, ale imo fabuły trochę zabrakło, można było mocniej i więcej. Ale kolejny po Dżentelmenach props dla Farrella.
Awatar użytkownika
Sieloo
Posty: 300
Rejestracja: 27 kwie 2019, 10:41
Lokalizacja: Giżycko

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Sieloo »

Zgadzam się, ładny świat, ładne zdjęcia, ładnie zagrane, ale fabularnie to takie meh. Mogli pójść w wielu ciekawych kierunkach a poszli w sumie nigdzie. Nadal warto obejrzeć.
qwertas
Posty: 958
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:34

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: qwertas »

Boiling Point - bardzo dobry film, jeśli nigdy nie pracowaliście w popularnej restauracji to tu możecie zobaczyć jak taka praca często wygląda (nakręcony jednym ujęciem) i jak wpływa na życie osób, które się jej podejmują. Na dokładkę polecam sprawdzić seriale Sweetbitter i The Bear.

Film jest dostępny na HBO max
Obrazek

pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: benzoabuser »

Odmieńcy, ciekawy pomysł na film i wciąga fest, ogólny zarys fabuły wygląda tak, że na świecie zaczęli pojawiać się ludzie z nadprzyrodzonymi mocami, a ci normalni zaczeli ich tępić jak karaluchy. Bohaterami tejże opowieści jest ojciec z córką, którzy te moce posiadają.
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: SiNi »

https://www.imdb.com/title/tt8681148/

"Będzie bolało" - rewelacyjny 7odicnkowy serial opowiadający historię młodego stażysty na porodówce.



qwertas pisze: 18 lip 2022, 22:17 Boiling Point
Oglądałem go już jakiś czas temu zaraz po premierze i bardzo fajne kino, dość gęsta atmosfera w powietrzu, aż czuć jak się cała nerwówka gotuje i wylewa z ekranu, bardzo dobrze ukazuję ducha gastronomii. "The Bear" właśnie chce obejrzeć i czekam na napisy już po notach na imdb widać, iż jest to dobry serialik.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: potter »

chyba nie ten temat, bo tu o filmach, ale potwierdzam słowa kolegi wyżej. Fantastyczny serial, kolejny od BBC po Policjancie, który pokazuje jakiś zawód z bardzo bliska i bez lukrowania. Do tego dużo czarnego humoru, ale też momentami smuteczek, polecam bo to prawdopodobnie miniserial, oparty na książce więc raczej nie będzie kontynuacji a 7 odcinków zlatuje momentalnie.
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jaayu »

The Northman ale zajebisty film, Eggers nie zawodzi
troche sie imo rozjezdza w przypadku przedostatniego aktu, niemniej super kino
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mql »

jest gdzieś do złapania na streamingach, czy w kinie/WYPOŻYCZALNI byłeś? ja się wybierałem, ale nie puszczali go w żadnym studyjnym w Poznaniu w chwili, gdy szukałem, więc trochę olałem temat i zapomniałem eh
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jaayu »

niestety nie znalazłem na streamingach wiec musialem odszukac w pamieci prawilny url zatoki pirackiej
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jogi »

Straszna tandeta przecież ten Northman. Jakieś wątki z dupy, wróżki kurwa bjorki. Przenosi z miejsca w miejsca, zmienia kontynent i biega jak u siebie. Straszne gówno.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: strandmon »

no pojebana ta mitologia lol
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jaayu »

jogi pisze: 30 lip 2022, 16:14 Jakieś wątki z dupy, wróżki kurwa bjorki
to akurat u Eggersa norma z jego filmami, huj wi czy to co widzimy na ekranie to wymysl bohatera czy to sie rzeczywiscie odpierdala, tak samo bylo w przypadku Lighthouse np.
troche tekst w stylu lygrysa ale - ten film ze spoilerami wyjaśnia, dlaczego nawet z historycznego punktu widzenia jest to najlepszy film o wikingach. IMHO jest to naprawde kozacki film jako całość, wykluczając nawet wartość historyczną, ale no ja mogę się mylić :(
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 626
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: KamilNO »

Tak, Eggers jest znany z autyzmu pod względem tego, że każda chata na 8mym planie musi mieć strzechę ułożoną tak jak była strzecha kładziona historycznie, tylko co z tego jak to nie działa tym razem, a sam film jest nużący. Temat toksycznej męskości i zaplątanie w sidła wzorców kulturowych przewałkowany do porzygu. Antropologicznie jest to prawdopodobnie najlepsza rzecz o wikingach tylko ja do kina nie chce chodzić na dokumenty historyczne. Do poprzednich produkcji to się niestety nie umywa.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2022, 0:36 przez KamilNO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: 8na10 »

kolejne hollywoodzkie gówno o wikingach? niech nakręcą o tym jak słowianie spuszczali im wpierdol i puszczali z dymem największe ich ośrodki handlowe
jasny wracaj na forum
ODPOWIEDZ