[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: OmarStooleyman »

Gierek na Netflixie obejrzany. Ja pierdole, jest gorzej niż się spodziewałem. Tak mdłej, uproszczonej i zmanipulowanej laurki nie powstydziłby się nawet Instytut im. Lecha Kaczyńskiego w filmie o Wielkim Lechu. Nielicznym plusem jest groteskowość, wręcz komediowość niektórych scen, choć trochę przypał, że film aspirujący do przedstawienia nam tak istotnej persony dla historii Polski robi sobie cały czas z widza bekę.
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 627
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: KamilNO »

CODA - banał na banale, komunały, klisze i truizmy a to wszystko o kształcie kwadratowego ulepu z waty cukrowej
3/10
Ghepetto
Posty: 3
Rejestracja: 20 lis 2019, 11:14

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Ghepetto »

emcess pisze: 05 kwie 2022, 16:13 koniecznie, nędznicy zjadają dupą la haine, świetny film
Gdzieś na streamingach można znaleźć nędzników ?
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Inni ludzie - lubię twórczość Masłowskiej (np. Wojnę polsko-ruską czy sztukę Między nami dobrze jest) i doceniam jej kunszt językowy, mimo że w wywiadach na żywo wypada denerwująco i pretensjonalnie. Anyway, myślę że dla hiphopowych głów jest to spory rarytas, bo to chyba pierwszy polski w całości rapowany musical (raz acapella, raz pod bity Auera). Największą robotę robi tu intruzowa morda grającego główną rolą Jacka Belera - biednego, drobnego dilera z patologii i niespełnionego rapera. Wątki poszczególnych postaci nie są może specjalnie odkrywcze - samotna w małżeństwie kobieta uzależniona od benzo wikła się w bezsensowny romans; facet w kryzysie wieku średniego wali koks i nie może dogadać się z córką; brak kasy, patalogiczne dzieciństwo itp. itd. - ale razem składa się to na takie filmowe Każdy ponad każdym i jako całość daje radę. Rap jest dosyć oldschoolowo-archaiczny i Beler nie nawija jakoś świetnie, ale może o to chodziło właśnie? Za to aktorki całkiem dobrze. Wizualnie jest nawet nieźle, różne sztuczki i teledyskowe urozmaicenia - np. rozwaliła mnie scena gdzie blodynka ze Sweat zaczyna rapować
Spoiler
będąc ruchaną
Jest też trochę smaczków dla ślizgerów - a to padnie jakiś followup do Molesty, a to cameo Wilka czy Małolata (pseudonim Gog).
Żona stwierdziła po seansie że tak jak wszyscy grali swoje postacie, tak Fabijański w roli Jezusa (biały fullcap z koroną cierniową, fajne) był strasznie wczuty i nawijał spięty jakby od tego zależało jego życie, heh.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
emdeer
Posty: 294
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:14

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: emdeer »

^^
Bardzo podobne odczucia.
Jak poleciały napisy końcowe to czekałem na "Każdy ponad każdym" :D

Fabijański bez zaskoczeń jest najgorszym drewniakiem ale na szczęście odbioru całości nie zepsuł
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: potter »

King Richard czyli oscarowa rola Willa Smitha jest oczywiście niemal laurką dla kontrowersyjnego ojca sióstr Williams [nie mogło być inaczej skoro obie były zaangażowane w te produkcję], ale mimo że takich filmów już było mnóstwo, przyjemnie się to ogląda. Nie mogło też zabraknąć tematu dyskryminacji czarnych i tego typu spraw, no ale wybaczam i nie żałuję tych 2.5 godzin na ten film.
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: many-s »

Jumanji przygoda w dżungli - oglądałem wczoraj z dzieciakami i muszę przyznać, że fajne kino przygodowe do obiadu.
sven22
Posty: 1171
Rejestracja: 15 wrz 2019, 15:54

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: sven22 »

Ciemne strony rybołówstwa - Sprawiający wrażenie bardzo realistycznego obrazu dzisiejszego przemysłu rybołówstwa na świecie. Piszę tutaj celowo "sprawiający wrażenie", bo koniec końców to nie wiadomo jak jest... Jak ktoś lubi jeść rybki to nie polecam.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Parlae »

Wiking dobry film. Bardzo to krwawe i brutalne. W pierwszej połowie mi się trochę dłużyło, ale potem zajebiste. Super zdjęcia i muzyka.
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:20 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RW0
Posty: 2227
Rejestracja: 20 kwie 2019, 16:00
Lokalizacja: 71

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: RW0 »

Zapierdalać panowie do kina na Top Gun: Maverick. Nigdy się tak dobrze w kinie nie bawiłem. Pójdę jeszcze raz, albo dwa!
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jasek »

Książę oglądałem, dzieło wybitne to to nie jest, ale rozluźniające, przyjemne filmicho angielskie. Na zmęczony dzień, gdy się nie chce za wiele skupiać i rozmyślać idealnie siada
cztery żubry i dwie kurwy
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:29 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: dou »

RW0 pisze: 30 maja 2022, 16:39 Zapierdalać panowie do kina na Top Gun: Maverick. Nigdy się tak dobrze w kinie nie bawiłem. Pójdę jeszcze raz, albo dwa!
Podbijam
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Moje wspaniałe życie - Agata Buzek jako wypalona nauczycielka+matka pali blanty i zdradza Braciaka z Popiełuszką. Nudne i niesympatyczne
Ambulans - po trailerze myślałem że będzie dobrze, ot taki Speed z Gyllenhaalem - a wyszedł spięty i pretensjonalny akcyjniak bez krztyny autodystansu, prawie tak zły jak:
Moonfall - faaaak co to było, tragedia

To tyle ze złych filmów, teraz biorę się za Northmana, Red rocket i Titane (Raw było naprawdę niezłe), a i stary Cronenberg nowy body horror - Crimes of the future - popełnił... (miejmy nadzieję że lepszy od nieudanego synowego Possessora)
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:33 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Crimes of the future - fanservice dla miłośników wczesnego Cronenberga. Wygląda jak remaster starego filmu z okolic eXistenZ. Fabuła nie jest specjalnie porywająca a oślizgło-kościano-mięsno-gigerowskie maszyny i gadżety widzieliśmy już wiele razy, mimo to jednak oglądałem z przyjemnością. Para głównych bohaterów obsadzona znakomicie - zbolały, charczący Mortensen przypominał mi trochę postać Christopha Waltza z The Zero Theorem Gilliama; zmysłowa Seydoux też świetna, jedynie czarnoskóry aktor grający detektywa kompletnie nie pasował.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:33 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

@hwjsk Jeśli zabiegi chirurgiczne, piercing i wycinanie organów cię nie obrzydzają, to dawaj jedziesz ziomek aha aha
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
ODPOWIEDZ