[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

byłem wczoraj ponownie w dyskusyjnym klubie filmowym gdzie serwowane było azjatyckie kino, a konkretnie film Jinpa (2018) określany jako tybetański western. film był interesujący bo pokazywał część świata, która jest dla mnie kompletnie nieznana, ale był jednocześnie kurewsko nudny bo nic się w nim nie działo. oczywiście była tam jakaś symbolika, odniesienia do legend, a reżyser to chyba pierwszy tybetańczyk, który dostał się do jakiejś prestiżowej chińskiej szkoły reżyserów no ale wynudziłem się w chuj i prawie przysypiałem. mojej się podobało, a mi się podobała za to mega stylówa tytułowego Jinpy

Obrazek
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 12:06 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: con shonery »

Winni na netflixie, no i zjebali mi trochę film, bo w opisie było, że nic nie jest takim, jakim się wydaje, więc główny twist szybko był rozkminiony przez mój przepotężny umysł, ogólnie bez szału i do tego to remake więc pewnie oryginał lepszy (nie widziałem)
Awatar użytkownika
IllEisenheim
Posty: 193
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:49

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: IllEisenheim »

Spoiler
Oglądałem tylko oryginał i zrobił na mnie duże wrażenie. Nie spodziewałem się, że film kręcony bodajże w dwóch pomieszczeniach,grany praktycznie przez jednego aktora, będzie tak trzymał w napięciu. No, ale ja na szczęście nie miałem żadnego spoilera przed seansem.
encrenoire

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: encrenoire »

ide na venoma dzisiaj, oby spoko

Był chujowy
Awatar użytkownika
jkravo
Posty: 991
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:42
Lokalizacja: Breslau

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jkravo »

Oglądał ktoś "żeby nie było śladów"? Jakaś krótka opinia?
vel Krzykacz
Dołączył(a): 05 Lutego 2010
ozzie4
Posty: 100
Rejestracja: 04 lip 2020, 14:29
Lokalizacja: 022

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: ozzie4 »

oglądałem, mocne kino, polecam
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5415
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: clockers »

podbijam, porządna filmowa robota. co prawda trochę przeciągnięty, mocno akademicki i zbyt skupiony na rekonstrukcji, a także potwornie nie trafione imo obsadzenie roli mamy Przemyka, ale wciąż jest to dobre i ważne kino. sliczne zdjęcia i scenografia. Jacek Braciak kolejna wybitna rola.
Ostatnio zmieniony 20 paź 2021, 8:59 przez clockers, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4097
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

The Night House - całkiem porządny thriller paranormalny(?) / haunted-house(?) z Rebeccą Hall, trochę w klimacie Babadooka. Facet ni z tego ni z owego popełnia samobójstwo, strzelając sobie w twarz na łódce koło domu nad jeziorem; wdowa po nim stara się dojść dlaczego + popada w oniryczno-depresyjno-alkoholowo-lunatyczne stany.

Nie jest to może must-see arcydzieło, ale można bez uczucia żenady obejrzeć; główna aktorka daje radę, klimat jest świetny, jump scare'y w odpowiednich dawkach. Chociaż dla niektórych akcja może toczyć się za wolno... dla mnie 7/10.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Sieloo
Posty: 302
Rejestracja: 27 kwie 2019, 10:41
Lokalizacja: Giżycko

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Sieloo »

Z The Night House miałem ten problem, że rozwiązanie trochę cuchnie mało wyszukanym horrorem. Biorąc pod uwagę, że całość filmu jest całkiem sprawnie oparta na podbudowie psychologicznej, oczekiwałem sporo więcej.

Diuna (2021):

Jak ktoś lubi jakieś star warsy czy inne sci fi akcji (chociaż scen akcji w sumie nie ma dużo biorac pod uwagę długość filmu, ale mnie zenuja wszystkie hollywoodzkie momenty walki wręcz) to myślę, że będzie zachwycony, bo realizacyjnie jest grubo. Ja jako fan scifi, ale tylko rozkminkowego doceniam realizację i tyle, mnie nie porwało.
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: strandmon »

gunda przed chwila obejrzana, bardzo ladne, ale jak ktos byl na wsi to juz widzial
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4097
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Sieloo pisze: 21 paź 2021, 19:09 Z The Night House miałem ten problem, że rozwiązanie trochę cuchnie mało wyszukanym horrorem. Biorąc pod uwagę, że całość filmu jest całkiem sprawnie oparta na podbudowie psychologicznej, oczekiwałem sporo więcej.
Niby tak, ale jednak w ogólnym rozrachunku jest to całkiem udany horror, co w dzisiejszych czasach jest rzadkością... taki np. hajpowany Invisible Man z Elisabeth Moss obracał się w podobnej tematyce a był gównem straszliwym.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
IllEisenheim
Posty: 193
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:49

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: IllEisenheim »

A jak wam się podobał Lighthouse?
hwjsk
Posty: 4829
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 12:08 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 639
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: KamilNO »

Titane (tegoroczna palma) spore zaskoczenie, po Mięsie i zapowiedziach czekałem na pełen hardcore i jazdę po bandzie (oczywiście tego też nie brakuje), a okazał się jednym z najcieplejszych, najczulszych obrazów roku. Film nie dla ludzi uczulonych na gender. Na ten moment obok braci Safdie, Julia najciekawsza reżyserka młodego pokolenia.
8/10 a może i po przetrawieniu będzie pół w górę
Awatar użytkownika
xzakuux
Posty: 80
Rejestracja: 06 mar 2020, 0:16

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: xzakuux »

Sztos, choć trzeba lubić ten alternatywny klimat A24.

Ja z kolei ostatnio zaliczyłem The Many Saints of Newark i dawno tak się nie wynudziłem. Jedyny plus tego filmu jest taki że narobił mi ochoty na kolejny seans wszystkich sezonów The Sopranos.
XVX
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1799
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: many-s »

Obejrzałem właśnie film Hiacynt. Jest to kino skierowane przede wszystkim do społeczności LGBT.
Z filmu podobał mi się klimat lat 80-ych. Dobrze nakręcony, ciekawe ujęcia, otoczka brudu komuny, ale scenariusz w chuj przewidywalny.
Spoiler
jakby zamiast młodego homo żigolaka była kobieta prostytutka i chodziło o uwielbienie naczelnika do orgii z kurewkami to scenariusz by niewiele stracił. Ale to Netflix, promocja LGBT to ich flagowa inwestycja. Młody policjant nagle zmienia orientację, no kurwa, kto by pomyślał, prawilnie przewinąłem ich scenę zbliżenia :damn: .
Nic ciekawego. Oglądałem na dwa razy bo w połowie skumałem zakończenie jednak nie lubię nie dokańczać oglądania filmów. Klisza na kliszy, tylko dla LGBT. Ale klimat polskiej komuny robił trochę robotę.
Awatar użytkownika
xzakuux
Posty: 80
Rejestracja: 06 mar 2020, 0:16

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: xzakuux »

Zrobiłem sobie w niedzielę halloweenowy przelot, każdy film oglądałem po raz drugi, teraz z narzeczoną:
- Hereditary: kurwa, jak ja kocham ten duszny klimat. Horror jakich mało, choć na pewno nie spodoba się każdemu.
- Midsommar: drugi film Ariego Astera, od pozycji wyżej. Wicker Man 2.0, niezły mindfuck, chujowo się to oglądało w kinie, kiedy pół sali pękało ze śmiechu. Polecam lubiącym wolne, ale mocno jebnięte kino.
- Suspiria 2018: cudowny remake kultowego dzieła Argento. Berlin, wiedźmy i balet. Mój ulubiony film z 2K18
XVX
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Stan Gry- bardzo solidny scenariusz, intryga, sporo napięcia, zajebisty Crowe, zakończenie rozegrałbym inaczej ale i tak spoko ten twist, 8/10

Przerwana Lekcja Muzyki- świetnie mi się to oglądało, pochłaniająca i emocjonalna historia, Winona genialna (lepsza niż Jolie, która na koniec przeszarżowała), trochę smutku, trochę mroku, dobre, ale jednak tym „Lotem...” czuć trochę za mocno, 7/10 (no, 7.5)
frontkick

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: frontkick »

Obejrzalem sb Element zbrodni von Triera i nawet ciekawa rzecz pod wzgledem formy, kiedys sie zastanawialem jakby wygladal wspolczesny film ekspresjonistyczny i w sumie mam odpowiedź. Jakieś tam duńskie wioski wyglądają jak otchłanie piekielne, szkoda tylko że scenariusz taki sb
ODPOWIEDZ