[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Johnny

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Johnny »

Najnowszego nie widziałem jeszcze, ale te poprzednie z Craigiem są ok przecież, chociaż może faktycznie trochę za dużo tej emerytury.
Inna sprawa, że z wiekiem człowiek się po prostu mniej jara takimi filmami chyba ;)
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2168
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Opieronie »

Właśnie wyszedłem z seansu i faktycznie meh.
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Mider »

mql pisze: 03 paź 2021, 12:38 mocna chujowizna, potwierdzam

jedyne co cieszy, to fakt, ze w końcu się zegnamy z Craigiem. już zdecydowanie wystarczy wiecznie wracającego z emerytury zmęczonego życiem agenta, który co chwilę musi pokazać ludzką twarz, słabości chuj mnie boli jego dzieciństwo czy bolące kolano

komiczny czarny charakter, który w sumie chuj wie po co jest - ale naturalnie ma blizny na japie, Q znowu KLIKA W KĄKUTER, który do niego mówi,a i tak jest najmniej bezużyteczny z całego grona bondowskich henchmanów
Spoiler
haha no i jak mnie wkurwia to uporczywe mordowanie bohaterów, odjebanie Bonda rozumiem, ale odstrzelenie Leitera? irytujące jest to uporczywe napędzanie akcji śmierciami eh

epizod Blofelda w craigowskiej części serii to kurwa nieporozumienie. chłop pojawia się w przedostatnim filmie, okazuje się wielkim mastermindem, który NIEUDOLNIE łaczy w calość poprzednie filmy, by z tego wszystkiego skończyć w wiezieniu i zostać odjebany w losowym momencie kolejnego filmu, brawo. to samo odnosi się do wielkiej organizacji SPECTRE, która tak, jak losowo się pojawia - równie losowo całą ginie
racja z tą emeryturą, pierwsze dwa Bondy z Craigiem które dzieją się krótkim odstępie czasu - młody Bond, jego pierwsze dni jako double 0, a potem w Skyfall(przereklamowany film trochę btw) od razu jest starym dziadem, powinni dać przynjamniej jeden film z Bondem w swoim prime

edit. xD przeczytałem spoiler z twojego posta przez przypadek a chciałem obejrzeć w tygodniu :lol:
Spoiler
ale w sumie juz od dawna czułem, że Bond jak Blacha w Odwróconych zginie na końcu
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2051
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: sztyc »

Główny wróg Bonda serio nazywa się Lucyfer Putin? Przecież to zagrywka na poziomie tego, że Van Damme w Niezniszczalnych 2 nazywał się Villain heh
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: gogi »

bardzo mnie kusiło żeby nie czytać spoilerów, a jednak trzeba było przeczytać, może oszczędziłbym sobie tej bondowskiej chujowizny

James Bond AD 2021 jest trochę lepiej doposażonym i uposażonym pracownikiem opieki społecznej
rozwijam powyższą myśl, dużo spoilerów i przemyśleń
bawi mnie to przechwalanie się że wydali na to coś trzysta baniek w jankeskiej walucie gdzie obstawiam że scenarzyści nie zobaczyli nawet promila z tego

główny bohater popierdala po całym świecie w poszukiwaniu karykaturalnego naukowca (z którego robią ruskiego ale dali mu bułgarskie nazwisko - no chuj, nie stać było nas na sprawdzenie w google), dwóch cyklopów, pięciolatki oraz wyjątkowo drewnianego Egipcjanina z żylastą mordą

pomagają mu w tym rozpierdolona emocjonalnie matka pięciolatki, szef który urodził się zmęczony i wyjebany, skrajnie krawędziowa następczyni Bonda która każdym gestem pokazuje "patrz, kurwa, zajęłam Twoje miejsce, bo może o tym nie wiesz" oraz pizdowaty chłop od bajerów który w przerwach od klikania w kąkuter złożył naszemu bohaterowi zegarek z magnesem, a babie JBLa do skanowania terenu

plusy? szanuję gościnny występ Felixa Leitera, szanuję Moneypenny, szanuję gościnną rolę Any de Armas (tak właśnie powinna wyglądać rola partnerki Bonda)

całą resztą jestem skrajnie zniesmaczony, powiązania fabularne są pisanie na kolanie, najbardziej zapiałem w momencie w którym okrutny naukowiec został odjebany nie dlatego że chce unicestwić świat tylko dlatego że pierdolnął rasistowski komentarz XD

melodramatyczna końcówka oczywiście najgorsza, martwy Bond to już w ogóle robienie jaj z franczyzy

dzięki temu filmowi zatęskniłem za Bondami z Brosnanem, jebałem Die Another Day za bycie skrajnie przerysowanym dziełem ale ten film chociaż jest jakiś i mimo wszystko przyjemnie mi się go oglądało, oglądając No Time To Die pod koniec już rechotałem do ekranu patrząc na to co zrobiono z Bondem w ramach "ucywilizowania"

solidne 4/10 i nie do zobaczenia
Ostatnio zmieniony 05 paź 2021, 0:42 przez gogi, łącznie zmieniany 1 raz.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
encrenoire

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: encrenoire »

Widzialem tego Bonda.

Z jednej strony bawilem sie ok. Z drugiej, scenariusz byl zjebany calkowicie. Z trzeciej, byl bardziej ekscytujacy od Spectre, z lepszym humorem, etc., bardziej uczlowieczony i sentymentalny. Z czwartej, jako film, analitycznie patrzac, byl pewnie gorszy. Z piatej, chociaz 'finalowa' scena nie miala sensu za bardzo, to mi sie podobala.
Spoiler
gogi pisze: 04 paź 2021, 23:47 całą resztą jestem skrajnie zniesmaczony, powiązania fabularne są pisanie na kolanie, najbardziej zapiałem w momencie w którym okrutny naukowiec został odjebany nie dlatego że chce unicestwić świat tylko dlatego że pierdolnął rasistowski komentarz XD
to bylo akurat kurewsko komiczne i ciesze sie, ze to film tak niedobrze zrobiony, ze mial takie momenty
Dodano po 2 minutach 47 sekundach:
gogi pisze: 04 paź 2021, 23:47 już rechotałem do ekranu patrząc na to co zrobiono z Bondem w ramach "ucywilizowania"
czyli co dokladnie?
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: gogi »

encrenoire pisze: 05 paź 2021, 0:44
gogi pisze: 04 paź 2021, 23:47 już rechotałem do ekranu patrząc na to co zrobiono z Bondem w ramach "ucywilizowania"
czyli co dokladnie?
Spoiler
po prostu w ostatniej ćwiartce filmu z Bonda zrobiono postać jak z jakiejś Sprawy Kramerów; no ludzie kochani, czemu z takiej postaci robi się dramat psychologiczny? po co?

a, jeszcze jedna taka pierdółka która mnie trochę ubawiła - 007 zawsze miał topowe fury, w zależności kto sponsorował film to nasz dzielny agent rozbijał się nową limuzyną BMW na telefon albo znikającym Astonem Martinem, tutaj mamy najnowszego hiper Aston Martina mniej więcej w połowie filmu i co? i nic, stoi sobie w studiu, po prostu go pokazali XD
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
encrenoire

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: encrenoire »

Spoiler
gogi pisze: 05 paź 2021, 1:06 po prostu w ostatniej ćwiartce filmu z Bonda zrobiono postać jak z jakiejś Sprawy Kramerów; no ludzie kochani, czemu z takiej postaci robi się dramat psychologiczny? po co?
Nie wiem, ja akurat pomysl z kolejnym juz zawodem milosnym bardzo kupilem i dojrzaly rys tez.

A z absurdow no to nie tylko samochody, ale tez ubrania. Po chuj mu ten plaszczyk w lesie?
Mateusz
Posty: 418
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Mateusz »

Chciałem tylko powiedzieć, że dzięki forum obejrzałem takie seriale jak Rodzina Soprano, The Office, True Detective, Fargo, Mr. Robot, chyba jeszcze Czarne Lustro. Dzięki za pisanie sporo o tym, bo dzięki temu mogłem trafić na te świetne produkcje!
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mateko »

Nie ma za co
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: strandmon »

bylem na najmro i sie dobrze bawilem, polecam sympatyczna produkcja
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: aleksy »

ja też, polecam do zjarania hehe :joint: :joint: :joint:
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Obejrzałem wczoraj Ghost in the Shell (2017) z blond-Amerykanką żydowskiego pochodzenia udającą Japonkę i muszę powiedzieć że baaardzo mi się podobał. Nie rozumiem dlaczego ten film ma tak przeciętne oceny - mi siadł nawet lepiej niż Blade Runner Villeneuve'a. Wizualnie jest przepiękny - slumsy, androidy, VR, glitche... a miasto wygląda chyba tak jak chłopaki z CDPR chcieliby żeby się prezentował CP2077. Postacie Batou i Aramakiego (Takeshi Kitano!) są odtworzone wręcz rewalacyjnie a sama Scarlett też pasuje i gra świetnie i absolutnie nie można jej niczego zarzucić.

Oczywiście, w porównaniu do oryginału jest tu dużo mniej filozoficznych rozkmin o naturze ludzkiej duszy w posthumanistyczno-transgresywno-cyfrowym świecie, ale wątpię czy w filmie aktorskim by się sprawdziły - imho brzmiałyby zbyt wzniośle i patetycznie.

Z marszu obejrzałem też mangę Kôkaku kidôtai: Ghost in the shell Standalone Complex 2nd GIG - Individual eleven i wynudziła mnie straszliwie. Może się nie nadaję na fana chińskich bajek?

Obrazek
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 12:02 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Well, GITS (manga) też w dużej mierze bazuje na akcji, a BR2049 też można sporo zarzucić (beznadziejne cameo Forda, cringe'owy Jared Leto, dłużyzny). Nie mówię że BR2049 jest złym filmem, ale GITS ze Scarlett naprawdę pozytywnie mnie zaskoczył (a wizualnie - wręcz oczarował).
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Bisclavret
Posty: 3297
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bisclavret »

strandmon pisze: 06 paź 2021, 22:49 bylem na najmro i sie dobrze bawilem, polecam sympatyczna produkcja
+1
Johnny

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Johnny »

Luxair pisze: 09 paź 2021, 11:06 Obejrzałem wczoraj Ghost in the Shell (2017) z blond-Amerykanką żydowskiego pochodzenia udającą Japonkę i muszę powiedzieć że baaardzo mi się podobał. Nie rozumiem dlaczego ten film ma tak przeciętne oceny - mi siadł nawet lepiej niż Blade Runner Villeneuve'a. Wizualnie jest przepiękny - slumsy, androidy, VR, glitche... a miasto wygląda chyba tak jak chłopaki z CDPR chcieliby żeby się prezentował CP2077. Postacie Batou i Aramakiego (Takeshi Kitano!) są odtworzone wręcz rewalacyjnie a sama Scarlett też pasuje i gra świetnie i absolutnie nie można jej niczego zarzucić.

Oczywiście, w porównaniu do oryginału jest tu dużo mniej filozoficznych rozkmin o naturze ludzkiej duszy w posthumanistyczno-transgresywno-cyfrowym świecie, ale wątpię czy w filmie aktorskim by się sprawdziły - imho brzmiałyby zbyt wzniośle i patetycznie.

Z marszu obejrzałem też mangę Kôkaku kidôtai: Ghost in the shell Standalone Complex 2nd GIG - Individual eleven i wynudziła mnie straszliwie. Może się nie nadaję na fana chińskich bajek?

Obrazek
Zgadzam się, film mi się podobał (BR2049 tez, chociaż tam mi czegoś bliżej nieokreślonego brakuje), niektóre sceny to jak żywcem z anime wyjęte i mi się zawsze to podoba. No i świetna muzyka, choć w innym zupełnie klimacie niż w anime.

Anime GITS uwielbiam, Innocence też lubię, natomiast te dziwne napierdalankowe serie (jak to co jest na Netflixie dostępne czy SAC) są imo niemal pozbawione scenariusza - oglądanie jak robią jakieś misje, które są uber nudne nie ma dla mnie żadnego sensu.

Mangę mam zakitraną gdzieś na dysku, muszę w końcu znaleźć czas na nią...
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: gogi »

Smarzowski przynudza. Te same mordy w tych samych okolicznościach co zwykle. Dałby już kurwa spokój chociaż z tym Jakubikiem.
akurat Jakubik jest tutaj w porządku, ale...
(spoilery)
pamiętam jak pisałem przy Klerze że po stokroć uważałem Smoleńsk za lepszy film, bo Smoleńsk próbował coś przekazać, a Kler był Drogówką przebraną w inny mundur

tym razem dostajemy mieszankę Wesela (2004) zrobionego na smutno z Wołyniem, ale pod Łomżą, w gratisie Smarzol dokłada nam scenę w której zamiast ruchania Kingi Preis mamy Jacka Belera ruchanego przez knura i nie chodzi tu o Kononowicza

jak na kolejne dzieło pokazujące jak bardzo Polacy są źli, niedobrzy i podli pan reżyser mógłby sobie darować epatowanie cyckami gdzie tylko się da, niby fajna rzecz, ale jednak w którymś momencie razi

z filmu wyniosłem przede wszystkim wrażenie że gdyby pan reżyser nie chciał tak bardzo łopatologicznie wbijać do głowy swoich objawień to byłoby to znacznie lepsze dzieło; znacznie ciekawsza jest też historia międzywojenna niż ta współczesna będąca bazą dla całego filmu

obejrzeć niby można, ale te teksty o tym że ten film będzie zakazany w Polsce gdyż jest tak bardzo kontrowersyjny? oj, nasze kino zmierza w kierunku veganizmu na pełnej
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jasek »

ten film wygląda jakby reżyser najpierw chciał wjebać jakieś ukryte sensy, smaczki i pozdro dla kumatych, po czym postanowił wszystko wytłumaczyć, żeby największy debil zrozumiał i wyszło tandetnie.
cztery żubry i dwie kurwy
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 12:02 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ