[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jiigsi »

Mój ulubiony film od nich to Ruchomy zamek Hauru, mimo że spirited away jest dużo ładniejsze, to historia tutaj jakoś bardziej mnie ujęła. :oops:
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Rupert »

O piątka u mnie tak samo, najmniej podobała mi się księżniczka mononoke

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

no ta babcia fajna fest
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2724
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jasek »

Mnie najbardziej się Szkarłatny Pilot podobał, strasznie zabawne. a Totoro jak trzy lata temu oglądałem, to do dzisiaj zdarza mi się nucić końcową piosenkę
cztery żubry i dwie kurwy
encrenoire

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: encrenoire »

Widziałem tego Wesa Andersona nowego. Ok.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jogi »

Ghibli uwielbiam.
1. Mononoke
2. Totoro
3. Spirited Away
4. Hauru
5. Reszta
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
czardi
Posty: 1585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:25

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: czardi »

Grand Budapest to to nie jest, ale bawiłem się świetnie i na pewno się wybiorę jeszcze raz za jakieś dwa tygodnie.
Krynew pisze: 20 kwie 2021, 14:15No z pewnością po 2 dniach porzuca projekt, który był planowany latami xD
SLG SINCE 2013
Awatar użytkownika
mnich
Posty: 125
Rejestracja: 15 wrz 2019, 16:54

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mnich »

Właśnie wracam z kina z Dziewczyn z Dubaju z mojego rodzinnego małego miasta. 3/4 sali to były młode, sliniace się julki aspirujace do takiego życia jak główna bohaterka i opierdalania henryka. Kto wie moze im się poszczęści i uda się wyjechać do Dubaju xd
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2724
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jasek »

Ja sieknąłem dzisiaj Cóż za piękny dzień;
Spoiler
fabuła średnia, trochę nudnawy, jedna dobrze napisana postać to za mało by przyciągnąć uwagę, bo reszta jest bezbarwna dosyć, brakuje mi jakichś ciekawszych tekstów, skoro film jest swego rodzaju lekcją podejścia do życia. Aczkolwiek jak ma się jakiś stresowy dzień to można się przy tym odprężyć trochę, przyjemna ścieżka dźwiękowa
cztery żubry i dwie kurwy
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: strandmon »

@mnich a cos o filmie, bo w sumie bym poszedl, ale moze lepiej nie
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: gogi »

Last Night In Soho, czyli Edgar Wright znowu zaskoczył - tym razem tym, jak nierówny jest ten film i że zdarzają się momenty które się dłużą i zwyczajnie nudzą
tu chwalę
ten film ma oczywiście dużo charakterystycznych cech pana reżysera, pierwsza wizyta we właściwym Soho jest zjawiskowa - cała sekwencja w restauracji jest fantastyczna; ogólnie sceny w Londynie lat sześćdziesiątych wyglądają bardzo ładnie (kostiumy!), podobnie działa muzyka i montaż

aktorsko w sumie też bez zarzutów, zarówno McKenzie jak i Taylor-Joy grają całkiem dobrze
tu narzekam
niestety mam wrażenie że o ile Londyn lat sześćdziesiątych jest dopieszczony, o tyle to co dzieje się współcześnie już nie do końca, środkowa sekwencja filmu wyraźnie gubi tempo, a sama historia nie wbija w fotel, tylko robi się męcząca
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

Dwa porządne akcyjniaki:

Nobody - czyli John Wick z Saulem Goodmanem. Może bijatyki nie są aż tak wyrafinowane choreograficznie, ale rozrywka przednia, no i Odenkirk nie jest kimś kogo spodziewalibyśmy się w takiej produkcji. Fajne

The Suicide Squad (2) - jedynki nie widziałem bo ponoć kicha straszna, natomiast ta produkcja jest całkiem niezła. Tacy Avengersi z większym naciskiem na czarny i deadpoolowy humor oraz absurdalnie brutalne sceny. Świetni aktorzy charakterystyczni, Polka-dot-man i Stallone jako gruby rekin :) Jedyne co mi się nie podobało to monologi Harley Quinn; sceny akcji z jej udziałem były super, ale jak zaczynała gadać to kojarzyła mi się z pretensjonalną Agnieszką Dygant z Niani Fran. W sumie spoko

Oraz:
Prime Time - Bartosz Bielenia bierze zakładników w studio telewizyjnym w noc 31/12/1999 i chce wejść na wizję z tajemniczym przekazem. Klasyczne hostage/negotiator movie. Poza tym że od początku domyślamy się co się stanie (nie stanie) w finale, nie ma się do czego przyczepić; ot, taki dobrze wykonany procedural. Aczkolwiek wolałbym to zobaczyć na deskach teatru, byłoby większe pierdolnięcie

Benedetta - chciałem obejrzeć skandalizujące dzieło o 17-wiecznej zakonnicy-lesbijce-mistyczce od reżysera Robocopa, Basic Insinct, Showgirls i innych klasyków, ale od pierwszych scen było to tragicznie pompatyczne, kiczowate i nie dałem rady.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
retriakaretrox
Posty: 1597
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: ślizgawka

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: retriakaretrox »

strandmon pisze: 27 lis 2021, 1:14 @mnich a cos o filmie, bo w sumie bym poszedl, ale moze lepiej nie

Ja właśnie wróciłem, ogólnie sadze ze w zalewie polskiego chłamu nie jest to w sumie zle. W sensie szybko zleciały mi te 2,5h, sporo fajnych dup, fajna gra Figury, dość płynnie idąca fabuła. Nie jest to jakiś majstersztyk, ale takie 6/10
ja się nie ślizgam, ja się ślizgawkuje
Awatar użytkownika
mnich
Posty: 125
Rejestracja: 15 wrz 2019, 16:54

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mnich »

strandmon pisze: 27 lis 2021, 1:14 @mnich a cos o filmie, bo w sumie bym poszedl, ale moze lepiej nie
Sory, coś powiadomienia nie działają. Tak jak kolega wyżej, nie jest to jakieś wybitne dzieło, ale warto się przejść
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3491
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jaayu »

Martyrs z 2008 roku - o huj :shock: ale ciezki film pod pewnymi wzgledami
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
hwjsk
Posty: 4805
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 12:40 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2168
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Opieronie »

Jak dla mnie pomimo szumnych zapowiedzi i ciekawym temacie, niewypał ten film i gaga nie ratuje.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jajca »

Tylko mnie krindzowaly te fejkowe italian akcenty? Jak już robicie film po angielsku to niech będzie, a nie jakaś pajacerka i celowe kaleczenie
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
hwjsk
Posty: 4805
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 12:40 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mateko »

Spencer, ktoś był?
Spoiler
Obrazek
ODPOWIEDZ