[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mql »

potwierdzam, świetny film to jest

z izraelskiego kina ostatnich lat polecam też Przypis: ciekawie zobrazowana rywalizacja dwóch naukowców, którzy przy okazji są ojcem i synem - też z nieodłącznym żydowskim czarnym humorem
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

JoeyJoeJoe pisze: 08 kwie 2020, 18:27 Rogue One - Gówno obesrane.
Najlepsze z nowożytnych Star Warsów, chociaż w ogólności oglądanie tej serii przez dorosłych to strata czasu.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: JoeyJoeJoe »

Luxair pisze: 19 kwie 2020, 15:38 Najlepsze z nowożytnych Star Warsów
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
>Postacie nawet nie z kartonu, raczej kurwa z pudełka po zapałkach
>Chujowo zarysowane motywacje postaci (chyba największy problem filmu)
>Przezroczyste postacie, które zlewają się w jedną szarą masę
>Paleta barw: szary, brązowy i chujowy - ten film kompletnie nie wygląda jak Star Wars powinno
Luxair pisze: 19 kwie 2020, 15:38 chociaż w ogólności oglądanie tej serii przez dorosłych to strata czasu.
Nie, dlaczego? Jeśli ktoś chce wiedzieć co się dzieje w kinematografii to powinien oglądać blockbustery, zwłaszcza takiego kalibru jak SW
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: manio »

Mandy wleciało na netflixa, piękna rzecz, piękny trip, piękny cage
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1666
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: MalkoNTENT »

Łooo opis totalnie wpisuje się w to czego potrzebuję.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Marriage Story- aktorsko jest to widowisko fenomenalne (choć jako kamyczek do ogródka warto zauważyć, że Laura Dern gra identycznie jak w Słodkich Kłamstewkach), ale poza castingiem to w sumie nic mnie w tym nie porwało, owszem, jest to solidne, dobrze wyważone kino ale jak dla mnie to tyle, 7/10
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mql »

manio pisze: 24 kwie 2020, 10:36 Mandy wleciało na netflixa, piękna rzecz, piękny trip, piękny cage
Cosmatos jest przechujem - raptem drugi film i drugi raz małe dziełko - kapitalnie zarysowany świat, postacie (nawet trzeci plan!), fantastyczna gra światłem i barwami, no i znowu świetna muzyka! Cage Cagem tbh niezbyt mnie porwał, wpisał się w uniwersum tak jak trzeba, pasował idealnie. Podobnie bez szału fabuła, ot gore'owe kino zemsty. Ale polecam i tak, zajebista rzecz.

Wielkie 5 dla TVP Kultura za przegląd filmów Erika Rohmera- wielkie nie-5 dla mnie, ze ogarnąłem się za późno i zdążyłem tylko łyknąć Letnią i Jesienną opowieść, za każdym razem piękna przygoda w niespiesznej, leniwej i pięknej Francji zamieszkanej przez pełnokrwiste postacie i przenikniętej wciągającymi rozmowami, props. (E: z tego co widzę to chyba jednak załapałem się okej i będą jeszcze pokazywać: Opowieść zimową, Opowieść wiosenną i Moją noc u Maud, wiec może nie wszystko stracone).
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: manio »

[mention]mql[/mention] pierwszy film Cosmatosa też polecasz?
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mql »

W chuj!

Z perspektywy czasu trochę wieje niespiesznym tempem - ale ja jestem fanem i sobie oglądam raz na jakiś czas. Praktycznie każdy kadr jest godny wpakowania w ramkę i umieszczenia na ścianie. No i ogromna w tym zasługa soundtracku. O ile w Mandy muzyka Johannssona już jest świetna, to Sinoia Caves zrobił imo jeszcze lepsza robotę, a cała płyta z ost jest w ogóle jedna z moich ulubionych okołoambientowych elektronik, polecam full.
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Ablazir »

Cz4rny1337 pisze: 08 kwie 2020, 19:11 Youth sobie wczoraj obejrzeliśmy. Piękne są ujęcia w tym filmie. I dobrze się to oglądało. Polecam serdecznie.
ja dzisiaj obejrzałem i też polecam
Obrazek
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: many-s »

Cop Land - film o brudnych glinach i grzecznym szeryfie, który z powodu uszczerbku na zdrowiu nie dostał się do prawdziwej policji. Bardzo dobre role Stallone, Keitel, Liotta, De Niro, epizod Method Mana oraz sporo mordek z Sopranos sprawiły, że bardzo dobrze się to oglądało. Niby prosta historia ale ma zajebisty klimat.

Czarny deszcz - spoko kryminał, pięknie nakręcony, nowojorski glina kontra Yakuza, sporo ujęć w Osace jak z Blade Runner. Choć Michael Douglas do mnie nie przemawia.

Niedobrani - Charlize Theron to piękna aktorka, uwielbiam ją oglądać, daje popis skillsów nawet w tak głupawych produkcjach. Lajtowa komedia romantyczna, można z panną obejrzeć.

Zombieland 2 - fajna komedia, rozrywka do jednorazowego obejrzenia.

Social network - nie wiem dlaczego nie obejrzałem wcześniej tego filmu, przecież Fincher jest gwarancją profesjonalizmu. Super widowisko, pierwszy milion jak i pomysł trzeba ukraść.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: con shonery »

Mandy co za film :bowdown: muzyka, zdjęcia, postacie, no wszystko perfekcyjne, panie kochany dziękuję za takie kino
na pewno obejrzę go jeszcze nie raz, a taka chęć u mnie prawie nie występuje
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: JoeyJoeJoe »

Przecież ten film to jest dwugodzinne ujęcie koloru fioletowego z jakimś chujowym basem w tle
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: con shonery »

a to jednak się nie jaram
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: JoeyJoeJoe »

prawidłowo, props
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1666
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: MalkoNTENT »

[mention]manio[/mention] [mention]con shonery[/mention] albo [mention]JoeyJoeJoe[/mention] ważne pytanie i film Mandy. moze mi ktoś szybko powiedzieć czy taki obraz w filmie jest specjalnie czy ja mam coś z jakością? Już Na początku kiedy drzewo upada j widać niebo, czuje jakbym oglądał w jakości 240. Tak ma być czy coś mi się jebie? Jeśli to drugie to będę kombinował ocb.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: JoeyJoeJoe »

MalkoNTENT pisze: 30 kwie 2020, 20:53 Już Na początku kiedy drzewo upada j widać niebo, czuje jakbym oglądał w jakości 240
No tam jest taki efekt grainu nałożony na obraz, czego raczej nie uświadczysz w dzisiejszych filmach więc może to przez to Ci się tak wydaje.Obrazek tak to u mnie wygląda
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: FLoo »

ŹLE SIĘ DZIEJE W EL ROYALE - jakby to nakręcił Tarantino to by było kozackie a tak to po prostu OK. Ten film powinien trwać 30-60 minut krócej. 6/10


ESCAPE ROOM - meh, niby fajnie zrealizowane, niby trochę przysnąłem, każdy wie jak się skonczy. Do piwka i jointa można odpalić i w międzyczasie pokomentować. 4/10
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: many-s »

Historia przemocy - Cronenberg w formie, Aragorn bardzo dobra rola, dobry wyważony film. Szanowany, spokojny obywatel małego miasteczka ubija dwóch typów, którzy chcą go okraść i staje się gwiazdą wiadomości. Następnego dnia do jego knajpki przyjeżdża tajemniczy gość w czarnym garniaku. Jak oglądaliście filmy S. Craiga Zahlera i wam podeszły to Historia Przemocy jak najbardziej polecana.
Awatar użytkownika
kadoemvp
Posty: 50
Rejestracja: 05 maja 2020, 23:23

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: kadoemvp »

Pewnego razu... w Hollywood - dostaliśmy wciągająca historię ubraną w świetne dialogi, ciekawe postacie (szczególnie role Pitta i DiCaprio), piękne zdjęcia i niesamowity klimat. Brawo panie Tarantino, znów pan to zrobił. Wisienką na torcie jest tutaj Margot Robbie. Piękna jest :oops:

Locke - Tom Hardy odwalił kawał dobrej roboty. Dialogi i cała historia wciągają, powoli budowane jest napięcie, które zostaje rozładowane na sam koniec w bardzo nieciekawy sposób. Film sam w sobie dobry ale strasznie traci na rzecz zakończenia przez co widz zostaje z strasznym niedosytem.
ODPOWIEDZ