[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Dancio
Posty: 274
Rejestracja: 08 maja 2019, 9:53

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Dancio »

dou pisze:
RW0 pisze: 30 maja 2022, 16:39 Zapierdalać panowie do kina na Top Gun: Maverick. Nigdy się tak dobrze w kinie nie bawiłem. Pójdę jeszcze raz, albo dwa!
Podbijam
Ja rowniez podbijam. Jeden z lepszych filmów jakie widziałem w kinie od dawna. Świetne ujęcia, muzyka. Wszystko tam gra

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Myszka123
Posty: 42
Rejestracja: 27 maja 2022, 17:12

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Myszka123 »

Oglądał ktoś " everything everywhere all at once"? Warto?
Człowiek w błędzie zawsze znajdzie wsparcie.
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 627
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: KamilNO »

Ja do połowy narazie, taki o, długi odcinek rick and morty, może się rozwija koncept później, bo póki co zachwyty niezrozumiałe
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jogi »

Love death and roots. Kurwa. Bołdołn.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jasek »

Myszka123 pisze: 05 cze 2022, 17:17 Oglądał ktoś " everything everywhere all at once"? Warto?
Świetne
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Mider »

Myszka123 pisze: 05 cze 2022, 17:17 Oglądał ktoś " everything everywhere all at once"? Warto?
Bez podjazdu do Top Gun: Maverick
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mlodyperkez »

nie no nie gadajcie ze odgrzewany kotlet z 70 letnim cruisem taki dobry..ktoras osoba juz propsuje. normalnie bym mial wyjebane w ten film ale przez was chyba sprawdze.
hwjsk
Posty: 4807
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:35 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2124
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: suitup »

no i namowiliscie
nie mialem w planach tego sprawdzac, bo top gun dla mnie byl kozakiem w chuj i nie chcialem sobie tego zepsuc, no ale skoro tak zachwalacie to trzeba obejrzec
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: dou »

checix69 pisze: 06 cze 2022, 20:01 nie no nie gadajcie ze odgrzewany kotlet z 70 letnim cruisem taki dobry.
a jednak
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: joey »

^ swietnie sie bawilem, zdecydowanie wart zobaczenia w kinie
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Cz4rny1337 »

Myszka123 pisze: 05 cze 2022, 17:17 Oglądał ktoś " everything everywhere all at once"? Warto?
ja uwazam, ze warto i kozak, dobrze sie bawilem


top gun bardzo przyjemny, srednia wieku na sali znacznie wieksza niz na marvelach-srelach, widac, ze ludzie chca filmow akcji bez gosci w obcislych gaciach
Obrazek
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2293
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: kapper1 »

Również byłem i również props top gun.
Film nie udaje, że jest czymś więcej niż jest - świetną rozrywką z przymrużeniem oka.
Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: OmarStooleyman »

Czy ten top gun jest tak cheezy i niesympatyczny jak pierwsza część? Podnieta nad tym filmem była tak duża chyba tylko dlatego, że pokazali prawdziwy lotniskowiec

Totalnie nie złapałem klimatu jedynki, typowy antybohater który bardziej cię wkurwia niż mu kibicujesz. Mam nadzieję, że w nowym wydaniu postanowili pójść bardziej w pastisz, jak tak to chętnie się wybiorę.
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2293
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: kapper1 »

@OmarStooleyman , zgadzam się, co do pierwszej części, też mi nie siedziała jakoś.
Dwójka to o wiele więcej scen z samolotami, świetnie zrealizowane, puszczanie oczka dla boomerów (kilka prawie identycznych scen, a Cruise dalej młody mors). Fabuła prosta jak jebanie, ale podana z humorem (muzyczka patos ameryczka też oczywiście jest :lol: )

A, i szacun za szansę na pożegnanie Val Kilmera.

Jak na filmach Marvela to ja najczęściej śpię, bo są o godzinę za długie, to tutaj bawiłem się świetnie przez 2h (na pewno dużo podbijały dźwięki w IMaxie)


Zaginione miasto - gówno jebane. Najlepszy Brad Pitt jako trener, śmiechłem przy scenach z jego udziałem.
Bullock to nadaje się już tak na seksbombę jak ja do kulturystyki. Ten Tatum, który zakochuje się w o 15 lat starszej babie :bowdown:
Ginocentryzm wjechał za mocno. Silna niezależna czarna koleżanka XXXXXXXXL też wjeżdża oczywiście.
Film bardziej chciał być śmiesznym niż nim był. Jedna lokacja i to taka meh :what:
3/10
Ten film przynajmniej mnie nie boli jak spierdolenie mojego ulubionego Uncharted
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jasek »

Alma i Margot - dobre kino, jak się zaczynało to bałem, że będzie to fabularnie sztampa najgorsza z możliwych, ale na szczęście nie trafiłem. Ładniutkie ujęcia, zwłaszcza na ulice w deszczu - to na sali zapach tego powietrza charakterystycznego czułem normalnie. Parę scen niepotrzebnych, zwłaszcza wątek miłosny, i nie wiem na chuj w każdy film scenę ruchanska się wpierdala, niezależnie od tego, co jest grane, ale no niech im będzie. Postacie mogłyby być lepiej napisane, a docelowa drama mogłaby być bardziej dramowata i dołująca, ale wybaczam. Generalnie na plus film i legancko wchodzi całe te
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

OmarStooleyman pisze: 12 cze 2022, 1:22 Czy ten top gun jest tak cheezy i niesympatyczny jak pierwsza część? Podnieta nad tym filmem była tak duża chyba tylko dlatego, że pokazali prawdziwy lotniskowiec

Totalnie nie złapałem klimatu jedynki, typowy antybohater który bardziej cię wkurwia niż mu kibicujesz. Mam nadzieję, że w nowym wydaniu postanowili pójść bardziej w pastisz, jak tak to chętnie się wybiorę.
Właśnie jest dokładnie odwrotnie - ten film to nie followup czy hołd dla lat dziewięćdziesiątych, ten film TO SĄ lata dziewięćdziesiąte. Oglądając cały czas czekałem - gdzie tu jakiś dystans? Gdzie tu jakieś przymrużenie oka? Generałowie mają mega pompatyczne, epickie monologi, sceny romantyczne wyglądają jak z reklamy Apartu (aż się samo nasuwało żeby Cruise wyjechał z "you complete me"), amerykańskie flagi powiewają nieironicznie, a sekwencja gry w rugby na plaży to w ogóle był męski Baywatch :)

No ale nie powiem żebym się źle bawił - w sumie taki prosty jak drut, zrobiony na poważnie akcyjniak o niesfornych ale odważnych amerykańskich chłopakach nieczęsto się w dzisiejszych czasach trafia i było to na swój sposób świeże. Oryginału nie widziałem, tylko Hot Shots :)
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
hwjsk
Posty: 4807
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:41 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jasek »

Między dwoma światami - zajebiście przedstawiona bieda, parę wad ma, głównie w napisanych postaciach. Sporo ładnych kadrów, średnia końcówka. Generalnie mój ulubiony typ filmów, jak ktoś lubi filmy o myciu kiblów i dopierdalaniu przez życie tak, że widać to po mordzie - polecam bardzo
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: manio »

Luxair pisze: 14 cze 2022, 23:06 Oryginału nie widziałem, tylko Hot Shots
To lepiej akurat!
ODPOWIEDZ