[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3495
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jaayu »

Lighthouse mnie rozjebał, świetny film propsuje
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1799
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: many-s »

W piątek obejrzałem Dunkierkę Nolana. Bardzo ładne widowisko, niewidzialny wróg świetnie się sprawdził. Nie jest to co prawda Pluton czy Full Metal Jacket bo i historia inna, ale gość ma kolejny mocny punkt w filmografii. Ciekaw jestem jak wygląda chwalony 1917.
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1251
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Globe »

1917 to bardzo dobry film jest, nie zawiedziesz się. Wojna jest jak opera podobno, a ten film doskonale się wpisuje w to porównanie.
Awatar użytkownika
matejko
Posty: 128
Rejestracja: 24 maja 2019, 15:18
Lokalizacja: de

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: matejko »

Uncut Gems bardzo polecam, niektorym moze sie nie spodobac, specyficzne kino
Ich bin unterwegs nachts in Berlin
Ich hab' kein'n Bock meine Waffe zu zieh'n
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: daveyo »

Obejrzałem właśnie film pod tytułem "Ciche miejsce". Nie jest to jakaś wybitna produkcja, ale bardzo spodobał mi się ten motyw, dość oryginalny pomysł na fabułę. No i dla lepszego klimatu, lepiej samemu oglądać ten film w totalnej ciszy. Z tego co widziałem 20 marca wychodzi druga część więc z niecierpliwością czekam.
Awatar użytkownika
pykpyk
Posty: 1061
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:15

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: pykpyk »

1917 super, co prawda obejrzalem w cebulowym scr quality ale i tak mi sie podobalo, chetnie odswieze w hd
Awatar użytkownika
Holden
Posty: 1167
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:01

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Holden »

daveyo pisze: 23 lut 2020, 22:30 Obejrzałem właśnie film pod tytułem "Ciche miejsce". Nie jest to jakaś wybitna produkcja, ale bardzo spodobał mi się ten motyw, dość oryginalny pomysł na fabułę. No i dla lepszego klimatu, lepiej samemu oglądać ten film w totalnej ciszy.
Jak dla mnie to bardzo udany film. Najlepsze wrażenie robi oczywiście w kinie gdzie podczas mojego seansu O DZIWO nikt nie gadał i nie mlaskał naczosami
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Cz4rny1337 »

maraton z Johnem Wickiem xD

no spoko, ale 3 film pod rzad to juz bylo meczace [sceny nie robily takiego wrazenia, mimo, ze 3 czesc chyba najbrutalniejsza] i mozg mi paruje jak oni rozbudowali to uniwersum, zaczelo sie od zwyklego filmu akcji o zemscie, a tu naroslo otoczki, ze w pewnym momenice bylem przekonany, ze calosc jest na bazie komisku

czaicie, ze robia juz 4 film, dodatkowo spin off i serial? XD
Obrazek
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: JoeyJoeJoe »

Cz4rny1337 pisze: 24 lut 2020, 11:44 czaicie, ze robia juz 4 film, dodatkowo spin off i serial? XD
kurwa 3 już były?
oprócz pierwszego to ledwo je pamiętam
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mlodyperkez »

john wick kozak, na poczatku sie nie jaralem konceptem ale postanowilem w koncu obejrzec jak juz byly 3 czesci i tez sobie zajebalem maraton i prawda ze jak sie obejrzy jeden po drugim to w pewnym momencie te kolejne trupy zaczynaja byc troche komiczne ale generalnie to dobry film na piatek wieczor jak chcesz sie zrelaksowac przy kinie akcji z ulubionym aktorem internetow w roli glownej. czekam na 4 czesc bo jestem ciekaw co dalej wymysla xD
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Obejrzałem właśnie Knives Out i obok Once Upon A Time.. jest to najlepsze co widziałem z roku 2019. Rozrywka najwyższych lotów. Inteligentny, zabawny, doskonale zagrany, bawiący się konwencją. Zajebisty to najlepsze określenie. Cieszę, że będzie sequel.

Jeszcze pytanie odnośnie jednej z ostatnich scen, nie wiem czy ja jakiś zjebany jestem czy problem ze wzrokiem mam ale za chuj nie mogę rozkminić dlaczego
Spoiler
Kapitan Ameryka nie jest w stanie wbić tego noża w Martę? One plastikowe są czy jaki chuj? 10 razy tę scenę oglądałem i dalej nie wiem :lol:
Ostatnio zmieniony 01 mar 2020, 23:24 przez Bakan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5690
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: TdW »

Dobrze mi przypomniałeś, też właśnie miałem obejrzeć Na Noże i chyba dziś to zrobię!
Awatar użytkownika
EVAW
Posty: 111
Rejestracja: 03 lip 2019, 13:45

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: EVAW »

"Der Goldene Handschuh" - odrażający, realistycznie brutalny, momentami nawet zabawny. Najlepszy film o seryjnym mordercy od czasów "Schramm" (1993), który również został stworzony w Niemczech.
Awatar użytkownika
handziak
Zbanowany
Posty: 200
Rejestracja: 06 lut 2020, 21:21

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: handziak »

Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5690
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: TdW »

EVAW pisze: 01 mar 2020, 18:52 "Der Goldene Handschuh" - odrażający, realistycznie brutalny, momentami nawet zabawny. Najlepszy film o seryjnym mordercy od czasów "Schramm" (1993), który również został stworzony w Niemczech.
Muszę sprawdzić, lubię czasami obejrzeć takie pojebane, że aż obrzydliwe filmy. A jeszcze niemieckie to tym lepiej
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Cz4rny1337 »

Bakan pisze: 01 mar 2020, 18:26 Obejrzałem właśnie Knives Out i obok Once Upon A Time.. jest to najlepsze co widziałem z roku 2019. Rozrywka najwyższych lotów. Inteligentny, zabawny, doskonale zagrany, bawiący się konwencją. Zajebisty to najlepsze określenie. Cieszę, że będzie sequel.

Jeszcze pytanie odnośnie jednej z ostatnich scen, nie wiem czy ja jakiś zjebany jestem czy problem ze wzrokiem mam ale za chuj nie mogę rozkminić dlaczego
Spoiler
Kapitan Ameryka nie jest w stanie wbić tego noża w Martę? One plastikowe są czy jaki chuj? 10 razy tę scenę oglądałem i dalej nie wiem :lol:
Spoiler
Dziadek na etapie wspomnien z ferelnej nocy bawi sie sztyletem i wspomina, ze nigdy nie wiesz, ktory jest prawdziwy, a ktory to rekwizyt - rekwizyty dzialaja w ten sposob ze przy nacisku ostrza na cos chowa sie ono w rękojeści - ot trafil na rekwizyt - sam dziadek nie byl pewien bo wbil mocno w stol nóż mówiąc to
Obrazek
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bakan »

Ok. Dzięki. Umknęło mi totalnie.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Cz4rny1337 »

Adam Sandler - 100% Fresh - mega standup aktora za ktorym w sumie nie przepadam, sztos przeokrutny, polecam, swietnie sie bawilem [milion razy lepiej niz na standupie Kevina Harta]
Obrazek
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Sidd »

To akurat nietrudne. Muszę obczaić, widziałem s-u Sandlera z lat 90 i były całkiem przyjemne
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1251
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Globe »

:oops: Małe kobietki - Trochę mi głupio, że dałem się tak oczarować filmowi, którego recepta na czarowanie jest raczej prosta. Rewelacyjnie wyłożony proces twórczy poprzez film, którego dynamika przypomina czytanie książki. Świetny zabieg. Trochę mnie bolały oczy od tego montażu na początku, ale potem dałem się pochłonąć. Polecam.
ODPOWIEDZ