[dylogia] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Która część wam się bardziej podobała?

(2020) W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt
11
65%
(2021) W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt 2
6
35%
 
Liczba głosów: 17

Awatar użytkownika
Mizter
Posty: 196
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:46

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: Mizter »

dobry film do ziółka blancika
MaCabrus
Posty: 27
Rejestracja: 13 lip 2019, 18:37

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: MaCabrus »

Nic odkrywczego, ale dobrze się ogląda, wolę to, niż kolejną durną komedię romantyczną. Props dla twórców, aczkolwiek szkoda, że nie poszli trochę odważniej, bo tej krwi i flaków wcale nie ma tak dużo :(
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3247
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: horrypaz »

czy niepokazanie rozpierdolu, zabijanka, krwi i ucinanych łbów wynikało z braku skilla twórców, możliwości technologicznych, czy finansowych?
czy tak miało być?

durny film ale można obejrzeć, nie takie najgorsze gówno
Awatar użytkownika
JoeyJoeJoe
Posty: 832
Rejestracja: 30 lis 2019, 1:21

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: JoeyJoeJoe »

Horry pisze: 21 mar 2020, 14:43 czy niepokazanie rozpierdolu, zabijanka, krwi i ucinanych łbów wynikało z braku skilla twórców
to by nikogo nie powstrzymało
Horry pisze: 21 mar 2020, 14:43 możliwości technologicznych, czy finansowych?
to to samo
Słuchaj, zaraz Cię tutaj pouczy Paweł z Graila, że musisz mi nalać tego soku i będziesz pouczony
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: Rupert »

Obejrzałem wczoraj tak 1/4 przed spankiem i tam ludzie że sobą nie rozmawiają xD pierwszy dialog to tego pociesznego grubolka i lary croft zresztą dość cringowy
A tak to tylko ktoś mówi jedna kwestie i następna scena dziwne trochę mam nadzieję że później jest lepiej dziś sprawdzę do końca
Niezła ta blond dupeczka z motywem muzycznym w każdej scenie z jej udziałem xd

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: Yayo »

Spodziewałem się totalnej lipy, a to po prostu typowy średni slasher... Sądząc po zakończeniu będzie druga część.
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: lambiczi »

Spoko zrealizowany, ale szkoda, że nie poszli odważniej w którąś ze stron, albo np komediową albo horror, bo tutaj gdzieś to wisi pomiędzy mimo, że jakichś żartów wprost nie ma. Po prostu brakowało mi trochę rozrywki.
dicegame
Posty: 165
Rejestracja: 05 lip 2019, 15:28

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: dicegame »

Zgadzam się z opinią wyżej, brakuje jasno sprecyzowanego kierunku i nie do końca rozumiem sceny
Spoiler
kiedy gej został nakryty w konfesjonale, jak on niby uciekł?
Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: gonny_trebor »

jeśli ktoś nie oglądał jeszcze, a chciałby to zrobić, przy okazji w doborowym towarzystwie to polecam ok 22:00 śledzić wątek SLIZGAWKA BEAT BATTLE #10 - Sampel Życie w piwnicy
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #76 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: Rhubarb »

Też nie podoba mi się ta niekonsekwencja, że niby w lesie dziś nie zaśnie nikt, a w filmie wyraźnie conajmniej ktoś spał
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6541
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: Jose »

Doskonale się bawiłem, czuję się znakomicie odmóżdżony, co prawda lekki zawód, bo liczyłem na to, że na koniec pojawi się SWN na białym koniu w Bentleyu przy akompaniamencie Sebastiana Enrique śpiewającego "dziki wschód, dziki, dziki wschóóód" i uratuje Julkę, ale nie można mieć wszystkiego.
Awatar użytkownika
rakieta_rakieta
Posty: 1986
Rejestracja: 08 paź 2019, 11:33
Lokalizacja: Toruń

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: rakieta_rakieta »

Zgadzam się z [mention]Jose[/mention] świat już nie będzie taki sam.
Je suis Polonaise, so all i need is vodka, i może miłość
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: MalkoNTENT »

Przecież swn tam w żółtej koszulce cały czas śmigał
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
RW0
Posty: 2227
Rejestracja: 20 kwie 2019, 16:00
Lokalizacja: 71

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: RW0 »

MalkoNTENT pisze:Przecież swn tam w żółtej koszulce cały czas śmigał
Dopiero zacząłem oglądać, ale [mention]SWN[/mention] n ładnie zagadał do swojej ukochanej. Zero stresu, trzymam kciuki oby im się ułożyło
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11483
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: SWN »

Polskie kino ad 2020:
Spoiler
- komentarz społeczny że gej też człowiek i jest uciskany na każdym kroku w tej zaściankowej Polsce CHECK
- beczunia z księży haha pedofil podotykałby se ministrantów pewnie xDD CHECK
- beczunia z narodowców przedstawianych jako tępe moczymordy/przegrywy CHECK
- Julia Wieniawa CHECK

Najlepsze jest to, że wszystko powyższe udało się wysnuć po jakichś pierwszych 15 minutach. Jak Rysiek z Klanu
Spoiler
zaczął ślinić się do ogłuszonego Maksyma Wołczyka
to autentycznie umierałem z beki krzycząc "no kurwa mówiłem, mówiłem XD". Film jest prawdziwą kopalnią momentów, w których widz woła do ekranu "jakim chujem" "po co", ale jak już wspominałem na pierwszej stronie - to poniekąd wpisuje się w wygląd wszystkich slasherów i cholernie ciężko tego uniknąć. Bardzo zawiodłem się tempem (czasowo też wszystko minęło mi w chuuj szybko), bo liczyłem na powolne odsiewanie kolejnych małolatów przez tajemniczego mordercę, tymczasem powód całej draki ujawnia się szybciutko w pełnej krasie i cała historia zostaje podana widzowi na tacy.

Znośny seans, jeśli przysiada się do niego BEZ ABSOLUTNIE ŻADNYCH poważniejszych oczekiwań i po prostu chce łatwej rozrywki komentując z ziomkami/dziewczyną kolejne odhaczone ofiary.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: manio »

Spoiler
Czemu ten grucha-listonosz ciągle tam mieszkał?XD
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4642
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: szpilman »

Film przeciętny, ale dużo lepszy niż Vegowskie produkcje, dobrze, że specjalnie się nie dłużył.
W ogóle ta scena jak ten synalek bez języka się krztusi krwią była dla mnie mega nie przyjemna i mi się dziwnie w gardle robiło.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: con shonery »

Noo też wtedy czułem dyskomfort i chciałem żeby ta scena się skończyła.

Film spoko, widać że zrobiony z miłością, ogólnie do samej realizacji nie mam co się przyczepić, ładne obrazki i muzyka. Kuleje wspomniane tempo, są nudne momenty, a przecież było tylu fajnych bohaterów do regularnego odjebywania. Potencjał nie wykorzystany w pełni ale daję serduszko za dobre chęci, niezły efekt i czekam na więcej;*
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: zemsta1kadluba »

tak jak SWN pisał można obejrzeć dla beki z ziomkami, ale dobry to on nie jest. Wiem że horrory są mało oryginalne, ale tutaj naprawdę dużo zostało centralnie podjebane z innych (lepszych) produkcji, np. najlepszy kill w całym filmie to
Spoiler
Problem jest też z tempem, wszystko dzieje się strasznie szybko, co przy małej liczbie bohaterów sprawia że nie bardzo przejmują nas kolejne śmierci postaci. Prowadzi to też do tego że zakończenie jest strasznie niesatysfakcjonujące i przychodzi nagle, a ty sobie myślisz, o kurwa to już? Film balansuje na granicy horroru i dark comedy nie bardzo wiedząc w którą stronę chce iść. Stara się też być taki hehe samoświadomy z tropów typowych dla horrorów, ale robi to w sposób mało wyrafinowany.
Największy problem mam z tym co jest bolączką w praktycznie każdym nowym filmie polskim jakim widziałem- wspomniane przez innych K O M E N T A R Z E S P O Ł E C Z N E o subtelności postów zweirzyna w Girls Girls Girls. Naprawdę jak widzę sceny typu
Spoiler
randomowa ekspozycja monologiem postaci jako geja który jest tak strasznie prześladowany w Polsce
Spoiler
ksiądz z vibem pedofila który ogłusza i zakłada ball gag gejowi nazywając go zarazą (© Jędraszewski) zaraz po całej serii ujęć ukazujących krzyże i ikony
Spoiler
przygłupi "patrioci" śpiewający polsko-katolickie pieśni podczas powrotu z urodzin Hitlera w lesie ubrani w mundury hitlerowskie
to mam ochotę z żenady pospacerować po suficie, już nawet nie chodzi o to że to są poglądy jakieś sprzeczne z moimi, ale są podane tak chamsko prosto w taki "woke" sposób że człowieka skręca.
Mimo wszystko oglądając z czacikiem nie wymęczyłem się w ogóle, a i śmiechów było sporo, czego nie dało się powiedzieć o seansie z chociażby nową Salą Samobójców. Nie miałęm jednak ani jednego momentu gdzie się bałem.
Tak więc można obejrzeć jak ktoś ma ochotę na polski horror, albo jest fanem Wieniawy, albo nwm chce zobaczyć cycki Gąsiewskiej. Innych powodów nie widzę bo takich slasherów jak ten powstało dziesiątki wcześniej i to lepiej nakręconych.
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: [film] W Lesie Dziś Nie Zaśnie Nikt (2020)

Post autor: arboozrap »

Lepiej posłuchać Klucza Hemp Gru.
ODPOWIEDZ