[film] The Gentlemen (2019)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9092
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

[film] The Gentlemen (2019)

Post autor: genocidegeneral »

Obrazek
Filmweb pisze:Londyński półświatek obiega plotka, że Mickey Pearson (Matthew McConaughey), Amerykanin, który zbudował tu narkotykowe imperium, chce się wycofać z rynku. Może nie służy mu klimat albo obawia się brexitu. Grunt, że rodowici brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. Sypią się oferty, groźby, pochlebstwa. Niektórzy próbują szantażu albo przekupstwa. Pearson jednak najwyraźniej nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. By mu w tym pomóc, niektórzy bardziej niecierpliwi sięgają po broń. A pewien cwany i dowcipny dziennikarz (Hugh Grant) szykuje przekręt, który może zmienić reguły gry. Pearson okazuje się jednak mistrzem gangsterskiej wolnej amerykanki. Zaczyna się bardzo kosztowna wojna. Ale dżentelmeni przecież nie rozmawiają o pieniądzach.
Oprócz panów wymienionych wyżej w obsadzie znaleźli się Colin Farrell, Charlie Hunnam (Jax Teller z SOA), Eddie Marsan (Terry z Raya Donovana) i od chuja Azjatów, których nie kojarzę.

Reżyseria: Guy Ritchie :D

Jutro polska premiera.

Czekacie, idziecie? Nie widziałem nic od Ritchiego od Rock'N'Rolla, ale recenzje zachęcają mocno.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2633
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: Sidd »

Czekam jak cholera, wszyscy mówią że klimat jak w Przekręcie czy Porachunkach, więc idę na premierę
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Yatzeek
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2019, 7:24

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: Yatzeek »

Porachunki mój ulubiony film ever więc to koniecznie obejrzę :cool:
Awatar użytkownika
Bartek
Posty: 259
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:07

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: Bartek »

Widzialem jakies 3 tygodnie temu. Zajebisty film.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: Luxair »

:bowdown: Sceny pościgu pod cover Shimmy shimmy ya :bowdown: Dialog Coacha z czarnym bokserem :bowdown:

Bardzo dobry film, pięknie się ubawiłem. Może nie będzie z niego instant classic jak było ze Snatchem, ale stawiam go ponad RocknRollę. Kiedy fabuła dopiero się rozkręcała brakowało mi trochę tej teledyskowości, ale później jak najbardziej wjechała.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: manio »

Luxair pisze: 03 mar 2020, 22:49 Sceny pościgu pod cover Shimmy shimmy ya
taaa świetne to było
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: Bakan »

Właśnie wyszedłem z kina i nie powiem, bawiłem się dobrze ale to tyle. Typowy Ritchie a więc mnóstwo twistów, dobre aktorstwo, fajny humor i generalnie porządna rozrywka ale nic ponad to. Wydaje mi się, że gdyby to był pierwszy film tego reżysera jaki obejrzałem to oceniałbym wysoko bo wiadomo, że stylówa ale tak to mam po prostu poczucie, że już to widziałem i to jeszcze w nieco lepszym wykonaniu. Jest ok, nic więcej, 6/10.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6561
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: Jose »

O, umknął mi temat, a oglądałem jakiś czas temu i wybitnie się bawiłem - super zagrane, humor, pościgi, twisty. Dostałem to, czego oczekiwałem i chyba nigdy mi się nie znudzi jego stylowa. TOP3 obok dwóch pierwszych filmów czy za wysoko?
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: MicBar »

Też byłem dzisiaj w kinie i nie pamiętam, kiedy bawiłem się tak dobrze na filmie o takiej stylistyce. Niby nic odkrywczego, ale twisty, gra aktorska i sposób podania naprawdę świetne.
Bakan
Posty: 1355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: Bakan »

A Knives Out widziałeś? Stylistyka zbliżona moim zdaniem a wykonanie w moim odczuciu sporo lepsze. O starszych filmach Ritchiego jak Snatch choćby nie wspominając bo to oczywistość. W tym klimacie jeszcze Lucky Number Slevin zajebiste.
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: MicBar »

Właśnie Knives Out leży sobie na mojej kupce wstydu do nadrobienia. :oops:
Ja mam generalnie taką przypadłość, że rzadko kiedy oglądam film więcej niż raz/dwa razy i po jakimś czasie kojarzę, że widziałem, pamiętam trochę z fabuły, ale sporo rzeczy mi z pamięci ucieka. Stąd pewnie nie porównuję aż tak mocno Dżentelmenów do Porachunków i Przekrętu.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9753
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: potter »

Jakbyście może przegapili to dzisiaj jest premiera serialu Netflixa pod tym samym tytułem i stworzonego również przez Guya Ritchiego. Tylko no obsada inna z znaną ze Skins Kayą Scodelario i Theo Jamesem w rolach głównych.
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5697
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: TdW »

Obejrzałem dwa odcinki i bardzo spoko, lubię ten brytyjski kryminalno komediowy klimat
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1259
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: stranger »

Kaya Scodelario jak to czytasz to dalej Cię kocham
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9753
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: potter »

Oj tak, +1

Można obejrzeć jak się lubi Kaye albo jak się ma nudy i szuka jakiejś rozrywki dla zabicia czasu, ale jak nie obejrzycie to za wiele nie stracicie. Na pewno słabsze niż film, wątpię by dali temu kontynuację.
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1802
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] The Gentlemen (2019)

Post autor: many-s »

Jestem na 5 odcinku, fajnie się ogląda.
ODPOWIEDZ