[Filmy] MCU w całej okazałości

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: FLoo »

Nie słuchajcie, zajebisty jest
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: Bolo »

Bez przesady, dało się oglądać ale zajebistym bym go nie nazwał, owszem zerwał z paroma schematami marvela które przewijały się w prawie każdym filmie.
Spoiler
chociaż dla samej sceny lewych wizji mysterio jakie zesłał na spodermana to było troche warto iść
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: Bakan »

Nie no, przekozacki jest ten Spider-Man. Wizualnie tak piękny, że nie wiem jak można komuś kino w tym wypadku odradzać. Do tego świetnie zagrany (zajejebisty Peter i MJ). Fabularnie parę głupotek się znajdzie no ale wiadomo. Ja tam byłem w kinie i chętnie drugi raz bym poszedł.
Awatar użytkownika
Pteh
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:27

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: Pteh »

FLoo pisze: 11 lip 2019, 21:17 Nie słuchajcie, zajebisty jest
+1

świetny film i jeden z najlepszych Marvela ogólnie.
Spoiler
Kapitalny villain, do tego świetnie zagrany (scena w barze jest tak fajnie przerysowana, że przywodzi na myśl stare komiksy), bardzo porządnie rozegrana sytuacja z MJ i Peterem (dodatkowe punkty za sceny na Moście Karola, bo tam się oświadczałem :oops: ), genialny Happy i super twist w 2giej scenie po napisach. Widać, że budują Parkera na lata i coraz bardziej go rozwijają. Scena walki/iluzji z Mysterio w Berlinie automatycznie ląduje do topki marvelowych scen walki. Końcówka też super, W KOŃCU eksplorują spider-sense bardziej. Tak, wiem, jestem psychofanem pajączka.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: Bakan »

Spoiler
o widzisz, a mi ta scena w barze strasznie nie siadła i jakoś tak umknęło mi, że to przerysowanie to przecież specjalny zabieg, aż mi kurwa głupio teraz, tym bardziej, że takie smaczki w np. Utopii sprawiały mi frajdę (mimo, że serial nie jest na podstawie komiksu to jest w chuj komiksowy)
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: sugarhill_notausgang »

Te byłem na nowym Spider-Manie i uważam go za gorszy od Homecoming, ale to chyba dlatego, że w Homecoming wszystko było świeże a tu już brak efektu nowości, poza tym jestem fanem Keatona o wiele większym, niż Gyllenhaala (który btw zagrał tutaj bardzo dobrze).
Sceny w Berlinie zajebiste, zresztą finał w Londynie też fajny. No wizualnie jest to mocne w chuj. Ogólnie 7/10
Spoiler
Zresztą sceny w Wenecji i Pradze też zajebiste. Ale miałem bekę ze sceny na Moście Karola, tylko Amerykanin może uwierzyć, że 2 nastolatków sobie tam rozmawia w cztery oczy, to tak, jakby pokazać, że na Broadway można sobie iść np. o 3:00 i być całkiem samemu na pustej ulicy XD
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: Bolo »

Nie przeczę, że scena w lodnynie nie byłą świetna i plot twist i wizualnie też ale ogólnie jako film, nie wiem, za mało było spidermana w nim, za dużo MJ która była po prostu irytująca w moim odczuciu. Plot twist z fajrantu też fajny. Ogólnie Tom Holandia mi po prostu nie leży jako Spiderman.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Miker
Posty: 136
Rejestracja: 14 cze 2019, 17:02

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: Miker »

Bardzo dobry film, świetny wizualnie, ale dla każdego znającego trochę materiału źródłowego dosyć banalny fabularnie. Bardzo podoba mi się jak rozwijany jest Parker jako bohater na przestrzeni trzech filmów i ciekawi mnie, jak będzie to wyglądać w kolejnym (zwłaszcza biorąc pod uwagę scenę po napisach). Wersja MJ wg. MCU nadal nie do końca mi pasuje, ale trzeba przyznać, że komiksowa Mary Jane pasowałaby tu jak pięść do nosa, także mimo wszystko zabieg na plus.
Spoiler
Po cichu liczę, że śmierć Mysterio była jednak ukartowana i Gyllenhaal dalej będzie grał tę postać. Jak dla mnie TOP5 filmowych villainów obok Thanosa, Lokiego, Vulture'a i Zemo. Szkoda byłoby go stracić. Zwłaszcza, jeżeli plotki o Sinister Six mają się spełnić.
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1876
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: Połas »

Mahershala Ali potwierdzony jako nowy Blade (data premiery filmu jeszcze nie została ustalona), Natalie Portman powróci w czwartym Thorze, a nowy Doktor Strange będzie horrorem (w obsadzie Elizabeth Olsen, a fabuła filmu będzie łączyć się z serialem WandaVision).

4. faza MCU:
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Zawsze podziwiam te timeline'y MCU.
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: Bolo »

Więc tam seriali niż filmów. Wandavision obejrze dla pieknej elizki, moze lokiego. Reszte jebac.

Jutro wychodzi Digital Download Endgame więc będzie mozna kupić w dobrych sklepach HD wersję.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: piernikowyskoczek »

juz dzis bylo w dobrych sklepach od rana
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: Rhubarb »

far from home jeden wielki zawód
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: maciek »

Rhubarb pisze: 29 lip 2019, 23:32 far from home jeden wielki zawód
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: FLoo »

Spiderman opuszcza MCU
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: Jiigsi »

Klątwa jakaś wisi nad Spidermanem. Do tej pory Sony/Disney dzieliło zyski z filmów 95%/5%, Disney chciało 50/50, więc rozumiem reakcję


W ogóle te sprzedawanie praw w 90 strasznie źle się odbija na Marvelu
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: Raph »

Z jednej strony chujowo, z drugiej: no, nie dziwię się reakcji Sony, bo Disney jest jakiś niepoważny jak z 5% chcą nagle przejść na 50% :lol:
...
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: piernikowyskoczek »

no, tylko Sony nie potrafi filmu zrobić przyzwoitego o Spidermanie od siedemnastu lat
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: Raph »

piernikowyskoczek pisze: 21 sie 2019, 11:53 no, tylko Sony nie potrafi* filmu** zrobić przyzwoitego o Spidermanie od siedemnastu lat
*samodzielnie
**chyba że mowa o animowanym Spider-Verse, które jest najlepszym filmem o pajączku ever
...
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: [Filmy] MCU w całej okazałości

Post autor: Bolo »

opcje są dwie, za rok się dogadają na 80/20% albo uznają że skoro chujowy venom zrobił sam 800 milionów i disney gardzi 5% miliarda to w takim wypadku mogą za to dostać 100% chuja w dupę.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
ODPOWIEDZ