[serial] Doom Patrol

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

[serial] Doom Patrol

Post autor: lygrys »

[serial legalnie można obejrzeć]
https://hbogo.pl/seriale/doom-patrol/sezon-1

Napisy Końcowe [Adam Antolski, Radosław Pisula, Oskar Rogowski] Doom Patrol - wrażenia po pierwszym odcinku
Spoiler
Łukasz Stelmach - Najlepszy serial o superbohaterach – Doom Patrol!
Spoiler
Hubert Spandowski, Rafał Siciński - Pierwsze wrażenia – Doom Patrol
http://konglomeratpodcastowy.pl/konglom ... om-patrol/
Spoiler
Hubert Spandowski, Rafał Siciński - Doom Patrol – sezon 1 - omówienie
http://konglomeratpodcastowy.pl/konglom ... l-sezon-1/
Spoiler
Bardzo czekam na drugi sezon, bo pierwszy mnie zachwycił, chociaż w nim jest tyle dziwactw, że rozumiem jak ktoś odpadł i nie skończył.
Akurat mnie się podobały te dziwactwa Granta Morrisona w serialu i liczę na więcej w drugim sezonie.

ps. X-Men to plagiat Doom Patrol.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: [serial] Doom Patrol

Post autor: Globe »

Cóż, z tymi plagiatami to kwestia obopólna. Każdy ma jakiś tam swój odpowiednik u konkurencji. Bogowie Greccy u jednych, Rzymscy u drugich etc. Ale tak, Marvel więcej podebrał, ale i obiektywnie więcej ze swoich "inspiracji" zyskał. Natomiast DC powinno robić swoje produkcje na serio, a nie jakieś tam śmieszne lekkie komedyjki. Doom Patrol nie dokończyłem, bo ja to tracę tymi wszystkimi serialami zainteresowanie dość szybko, ale możliwe, że dam jeszcze szansę. Oglądało się przyjemnie. Watchmen mi się podobał. Taki serio kierunek dla seriali o bohaterach jest dobrym posunięciem. Kto lepiej opowie o problemach z poczuciem własnej tożsamości, niż koleś w masce? W sumie to są jedyne seriale o bohaterach jakie oglądałem, ale z tego co się zorientowałem, żaden inny nie oferuje podobnych rozważań i tematyki.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Doom Patrol

Post autor: lygrys »

28 cze 2020, 10:03

To znaczy Doom Patrol powstała jako inspiracja Fantastyczną Czwórką, a X-Men to ewidentny plagiat, bo w książce "Mordobicie" autor napisał, że ma dowody na to, że pracownicy z DC wynosili całe plansze komiksów DC i zanosili do Stana Lee.

Do którego odcinka obejrzałeś?
Bo pierwsze 4 odcinki mogą przygnieść swoim dziwactwem.
Jeżeli chodzi o to czy jakiś serial o superbohaterach powinien być na poważnie czy nie to zależy od postaci. Nie do wszystkich postaci DC pasuje poważny ton.

Doom Patrol to raczej komedio-dramat z elementami horroru, poruszający wiele problemów społecznych.
To trochę tacy niepełnosprawni i chorzy psychicznie X-Men.

E:

Zwiastun drugiego sezony

Doom Patrol Season 2 Trailer (HD) DC Superhero series
Spoiler
Moje wrażenia
Spoiler
Dorothy Spinner wreszcie została pokazana i wygląda dobre, bo już się obawiałem, że będzie problem z jej twarzą, co jest bardzo ważnym elementem tej postaci.
Jest też w odpowiednim wieku czyli w 3 sezonie prawdopodobnie dostaniemy ją już jako nastolatkę
w 25 czerwca będzie można obejrzeć od razu 3 pierwsze odcinki.

E2:

W piątek wjechały 3 odcinki
https://hbogo.pl/seriale/doom-patrol/sezon-2

, je obejrzałem 3 na raz i już żałuje, że muszę czekać na 4 odcinek tydzień.
Spoiler
Te 3 odcinki bardzo horrorowe i chyba cały sezon taki będzie, bo córka Chiefa (w komiksach chyba nie byłą jego córką) będzie głownym bohaterem tego sezony. Dorothy Spinner jest świetna! Ta 17 latka o wzroście 147cm idealnie pasuje do grania 11-latki z małpią twarzą. Dr Tyme i Red Jack świetnie przedstawieni. kolejne wątki obyczajowe świetnie zarysowane. Miłość Cyborga ciekawa i z tego co mi google podaje chyba też będzie Cyborgiem. Danny cały czas jest cegłą i ciekawe czy odbuduje się w ulicę. W 4 odcinku ma powrócić Flex Mentallo. Fajnie by było jakby też Łowca Brud (Beard Hunter) powrócił i Biuro Normalności (the Bureau of Normalcy).
E3:

Jakiś czas temu skończyłem serial, bo oglądałem go na bieżąco i trochę szkoda, że miał tylko 9 odcinków - 10 nie powstał przez koronawirusa.
Drugi serial trochę mniej dziwaczny niż pierwszy nie licząc tego z
Spoiler
ekipą seX-MEN
Ale mnie to nie przeszkadzało, bo skupił się głównie na Dorothy Spinner, która wypadła rewelacyjnie.
Plusem jest też to, że drugi sezon jest bardziej horrorowy niż pierwszy, co jest zrozumiałe skoro skupia się na Dorotce.

Mam nadzieję, że trzeci sezon uda im się nakręcić tak jak chcą i że będzie miał więcej odcinków niż drugi, bo to jest na razie jedyny serial, który wolałbym by sezony były długie maksymalnie jak się da, bo wszystkie postacie są tak ciekawe, że chciałbym się o nich dowiedzieć jak najwięcej.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [serial] Doom Patrol

Post autor: Jiigsi »

Jest trzeci sezon. Ktoś ogląda nadal? Wielu seriali superbohaterskich nie widziałem, ale to zdecydowanie mój ulubiony. Dużo ciekawsze niż to co widziałem ze stajni Marvela
Spoiler
Obrazek
Jane :oops:
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Doom Patrol

Post autor: lygrys »

W Weekend będę nadrabiał, bo przez pracę nie miałem czasu.
Jedynkę uwielbiam, dwójka też spoko, ale brakowało mi trochę czarnego humoru z jedynki, bo bardziej smutny to był sezon.
Udało mi się na szczęście uniknąć spoilerów.

Ja ten serial oglądam trochę inaczej niż większość widzów, bo od dzieciństwa miałem kontakt z różnymi placówkami psychiatrycznymi w tym z tymi dla młodzieży, więc część osób i poruszanych tematów o traumie w tym serialu przypomina mi konkretne osoby i sytuacje z mojego życia.

Dodano po 4 dniach 8 godzinach 23 minutach 20 sekundach:
Właśnie nadrobiłem 4 odcinki trzeci sezon i z tego co widzę, to klimatem przypomina bardziej drugi sezon niż pierwszy czyli bardziej epatuje przygnębieniem niż czarnym poczuciem humoru, którego mi trochę brakuje.

W ogóle Doom Patrol to bardzo trudny serial i nie dla każdego, taki trochę dziwaczny Doctor Who.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Doom Patrol

Post autor: lygrys »

Właśnie nadrobiłem 7 oraz 8 odcinek i 8 odcinek był całkiem spoko, ale nadal ten serial jest dość przygnębiający swoim dziwactwem i cieszę się, że jako relaks mam drugi sezon Stargirl, który nadal trzyma poziom.

Nie czytałem jeszcze runów Granta Morrisona, ale z tego co widzę serial czerpie z niego garściami i nie mam pojęcia do czego to wszystko prowadzi.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial] Doom Patrol

Post autor: lygrys »

Przed chwilą skończyłem 9 i 10 finałowy odcinek i w umie całkiem nieźle to domknęli jeżeli 4 sezonu nie będzie, bo nie wiem czy przedłużyli.
Tym bardziej, że czwarty sezon by się zapowiadał na bardziej kosztowny serial.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
ODPOWIEDZ