Oscary

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Najlepszym filmem będzie...

Czas głosowania minął 10 lut 2020, 15:20

Ford v Ferrari
1
2%
The Irishman
4
8%
Jojo Rabbit
0
Brak głosów
Joker
14
29%
Little Women
2
4%
Marriage Story
1
2%
1917
6
13%
Once Upon a Time in Hollywood
6
13%
Parasite
14
29%
 
Liczba głosów: 48

Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4251
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Oscary 2020

Post autor: gogi »

pierwszy raz udało mi się obejrzeć wszystkie nominowane w głównej kategorii filmy, więc pozwoliłem je sobie uszeregować według widzimisia:

1. Parasite
2. Małe kobietki
3. Jojo Rabbit
4. Le Mans '66
5. Historia małżeńska
6. 1917
7. Pewnego razu... w Hollywood
8. Irlandczyk
9. Joker
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Oscary 2020

Post autor: Bakan »

Byłem dzisiaj na „1917” i wizualnie i dźwiękowo jest to oczywiście top, nie sposób nie docenić pracy kamery i generalnie samego pomysłu na to by całą historię przedstawić w ten sposób. Jeśli zaś chodzi o samą fabułę to nie więcej jak solidna i o ile pierwszy akt
Spoiler
)do momentu śmierci jednego z bohaterów)
stale trzyma w napięciu o tyle drugi nie wzbudzał już we mnie takich emocji. Wydaje mi się, że jest tu problem z tempem bo od pierwszych minut jesteśmy wrzuceni na najwyższe obroty a po powyższym zwrocie w fabule mam wrażenie, że nieco one spadają. Co prawda mam do tego dorobioną pewną (nad)interpretację bo
Spoiler
wydaje mi się, że to początkowe tempo dostosowane jest do postaci i charakteru Blake’a, a więc tego mniej doświadczonego(?), chaotycznego, działającego pod wpływem emocji. Kiedy znika on z ekranu historia w pewnych momentach jest chyba nieco bardziej stonowana.
No ale mniejsza o to. Największym minusem jest
Spoiler
nieśmiertelność bohatera
bo kłóci się ona z wszechobecnym w tym filmie realizmem. Na pewno warto obejrzeć, za pewne rzeczy trzeba docenić ale jest to nie więcej niż dobre kino, 7/10

Na ten moment wciąż film Tarantino jest tym, który podoba mi się najbardziej spośród głównej kategorii ale nie widziałem jeszcze Małych Kobietek, Ford v Ferrari, Historii Małżeńskiej i Jojo Rabbita.
Awatar użytkownika
mnich
Posty: 126
Rejestracja: 15 wrz 2019, 16:54

Re: Oscary 2020

Post autor: mnich »

Ktoś ogląda ?
Awatar użytkownika
frikz
Posty: 305
Rejestracja: 04 cze 2019, 0:49

Re: Oscary 2020

Post autor: frikz »

Ma ktoś link do transmisji?
aale krwawi pan rysio dzisiaj
Awatar użytkownika
mnich
Posty: 126
Rejestracja: 15 wrz 2019, 16:54

Re: Oscary 2020

Post autor: mnich »

frikz pisze: 10 lut 2020, 2:10 Ma ktoś link do transmisji?
Byczku ja na Canal + na dekoderze, wiec nie pomoge, ale slyszalem,.ze na player pl jest za free canal + z okazji oscarow.
Awatar użytkownika
frikz
Posty: 305
Rejestracja: 04 cze 2019, 0:49

Re: Oscary 2020

Post autor: frikz »

Na player sie nie da albo nie umiem :> dobra oglądam na twitchu po portugalsku.
aale krwawi pan rysio dzisiaj
crl
Posty: 452
Rejestracja: 30 kwie 2019, 14:26

Re: Oscary 2020

Post autor: crl »

co to jest za bezbectwo
Awatar użytkownika
chrch
Posty: 113
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:42

Re: Oscary 2020

Post autor: chrch »

http://strims.world/Oscary.php?source=1 tutaj normalny link po polsku essa
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7692
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Oscary 2020

Post autor: ebismolarek »

Spoiler
Obrazek
XD
crl
Posty: 452
Rejestracja: 30 kwie 2019, 14:26

Re: Oscary 2020

Post autor: crl »

te bujanki przy eminemie to absurdalny poziom krindżu
Awatar użytkownika
Wiewior
Posty: 201
Rejestracja: 11 sie 2019, 14:59

Re: Oscary 2020

Post autor: Wiewior »

Bez zaskoczenia te nagrody
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5903
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Oscary 2020

Post autor: mql »

Parasite doceniony - cyk
1917 nie wrócił z pustymi rekami - pięknie
Joker nie został najlepszym filmem - essa
Pitt z nagrodą, po pokonaniu dziadów - witam
czyli w konsekwencji Irishman zupełnie olany - coraz lepiej
Lighthouse olany - WKURWIENIE WCIĄŻ

(ej, jak edytuję pierwszego posta w celu zaznaczenia zwycięzców w kategoriach, to wyniki ankiety się wyzerują?)
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Oscary 2020

Post autor: Sidd »

Największy plus: Parasite r00cha konkurencję
Największy minus: studio Canal +
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Oscary 2020

Post autor: jajca »

ech obczajam relację z Oscarów, a tam jakiś milioner z prywatnym odrzutowcem mówi, że piję za dużo mleka i powinienem przestać w trosce o planetę
ale się wkurwiłem z rana
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Oscary 2020

Post autor: SWN »

No i elegancko - Parasite docenione, piękny Brad ze statuetką w potężnie (przynajmniej na papierze) obsadzonej kategorii, bez jakiegoś aferowania politycznym kinem, bo takiego nie lubię.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Oscary 2020

Post autor: Cz4rny1337 »

Spoiler
Obrazek
props czy hejt [bo sie wykopki pospinaly????????]

ja propsuje
Obrazek
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6787
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Oscary 2020

Post autor: jAg »

Oczywiście, że props. Widać, że chłopaki mają ten luz.
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6833
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Oscary 2020

Post autor: mateko »

jAg pisze: 10 lut 2020, 14:05 Oczywiście, że props. Widać, że chłopaki mają ten luz.
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4642
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Oscary 2020

Post autor: szpilman »

Bakan pisze: 08 lut 2020, 20:54 Byłem dzisiaj na „1917” i wizualnie i dźwiękowo jest to oczywiście top, nie sposób nie docenić pracy kamery i generalnie samego pomysłu na to by całą historię przedstawić w ten sposób. Jeśli zaś chodzi o samą fabułę to nie więcej jak solidna i o ile pierwszy akt
Spoiler
)do momentu śmierci jednego z bohaterów)
stale trzyma w napięciu o tyle drugi nie wzbudzał już we mnie takich emocji. Wydaje mi się, że jest tu problem z tempem bo od pierwszych minut jesteśmy wrzuceni na najwyższe obroty a po powyższym zwrocie w fabule mam wrażenie, że nieco one spadają. Co prawda mam do tego dorobioną pewną (nad)interpretację bo
Spoiler
wydaje mi się, że to początkowe tempo dostosowane jest do postaci i charakteru Blake’a, a więc tego mniej doświadczonego(?), chaotycznego, działającego pod wpływem emocji. Kiedy znika on z ekranu historia w pewnych momentach jest chyba nieco bardziej stonowana.
No ale mniejsza o to. Największym minusem jest
Spoiler
nieśmiertelność bohatera
bo kłóci się ona z wszechobecnym w tym filmie realizmem. Na pewno warto obejrzeć, za pewne rzeczy trzeba docenić ale jest to nie więcej niż dobre kino, 7/10

Na ten moment wciąż film Tarantino jest tym, który podoba mi się najbardziej spośród głównej kategorii ale nie widziałem jeszcze Małych Kobietek, Ford v Ferrari, Historii Małżeńskiej i Jojo Rabbita.
Mam podobne odczucia co do 1917, dla mnie takie 6/10, film był zajebisty do momentu aktywacji pułapki w bunkrze, żołnierze bez jakichkolwiek obrażeń opuścili bunkier, przemyli oczy wodą i naprzód :lol:, zdjęcia oczywiście świetne ale mogło być lepiej, przecież wojna okopowa to była straszna syfoza, kilka trupów w lejach nie załatwia sprawy, mogło być jednak bardziej rzeźnicko. Aktorsko średnio, scena jak umiera ten brytyjski di caprio miała pewnie chwytać za serce, ale ona nawet nie stała przy tym https://www.youtube.com/watch?v=X4zGR73pNCU Nie mniej dobrze sie to oglądało, i film skończył się w idealnym momencie.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Oscary 2020

Post autor: ricky »

"Parasite" rozbiło bank, dawno nie byłem tak ucieszony wynikiem. Phoenix i Pitt również zasłużone nagrody (mimo że obydwaj powinni dostać te Oscary za kompletnie inne role), choć kibicowałem również Driverowi z całego serduszka
FUCK OFF MR LAHEY
ODPOWIEDZ