Anime - normiki out

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Hazardzista
Posty: 1186
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:37

Re: Anime - normiki out

Post autor: Hazardzista »

u mnie cały czas jest, zrobiłem research i JoJo's Bizarre Adventures z 2012 na start wygląda dobrze, później jakieś kolejne serie wchodzą
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Anime - normiki out

Post autor: stranger »

Czym się różni Fullmetal alchemist od Fullmetal alchemist broderhood?
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

Oglądałem tylko Broderhood, ale słyszałem, że zwykła wersja ma od jakiegoś momentu inną (wymyśloną przez studio) fabułę bo skończył się materiał z mangi. Ale niby początek jest tam lepiej zrobiony niż w Broderhooh
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Jak tam wrażenia po trzecim sezonie castlevani? Ja chyba sobie rewatchne, bo było mega zajebiste i bowdown za bowdownem jak obejrzałem te zakończenia
Nie mogę się full doczekać czwartego sezonu

edit: [mention]MoTyW[/mention], [mention]Riddle[/mention], [mention]Peyton[/mention], [mention]Piters[/mention]?? Ktokolwiek?
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
N0V4K
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2019, 20:57

Re: Anime - normiki out

Post autor: N0V4K »

Pomyślałem, żeby obejrzeć jakiegoś tasiemca, który jest w różnych topkach. I tak sobie wybrałem HunterxHunter. Te prawie 150 odc bardzo szybko mi zleciało, dobrze, że nie odpuściłem na początku, bo ostatecznie wkręciłem się. Chociaż momentami akcja rozwijała się powoli, szczególnie w arcu z mrówkami. Nie wyobrażam sobie oglądanie tego odc/tydz :) Zostały mi w sumie filmy, ale to chyba skróty/alternatywna wersja wydarzeń z anime wnioskując po tytułach. Mam nadzieję, że kiedyś powstanie kontynuacja.

Co jest wartego polecenia z takich popularnych serii tasiemców? Bleach, Naruto, One Piece?
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

[mention]ToMojaStaraKsywka[/mention] Akurat nie oglądałem Castelvani, warto? Bo z reguły jak widze wampiry to mnie odrzuca

W sumie 3 serie są spoko, ale jak chcesz coś na co nie trzeba czekać aż się rozkręci to Naruto robi to najszybciej. Bleach zaczyna się tak naprawdę od ok. 17 odcinka, ale do ok. 60 jest kurwa wybitny pod względem shounenów. Potem jest różnie, mnie zaczął nudzić osobiście

One Piece jest zajebistą serią i moim zdaniem najlepszą, ale zaczyna rozkręcać się tak ok. 20 odcinka też, a tak całkowicie rozkręca się koło 30 i ludzie w wiekszości mówią, że dopiero wtedy tak naprawdę poczuli serie. Ja miałem podobnie. Potem seria wkręciła mnie strasznie, 800 odcinków jebnąłem w 5 miesiący w wolnym czasie praktycznie tylko oglądając :lol: Największym plusem One Piece imo jest to, że świat rozkręca się naturalnie razem z bohaterami, rzeczy sprzed 400 odcinków ukazane przez 3 sekundy nagle wracają, mają sens i widać że były wtedy już zaplanowane itp itd.

Naruto oglądałem chyba z 13 lat temu i mimo, że wszystko mniej więcej pamiętam to tak ciezko się troche wypowiedzieć. Na pewno praktycznie do ostatniej części jest kozackim anime, rozkręca się praktycznie od razu. Najbardziej popularne w Europie z tych 3 co wymieniłeś i mimo że wole One Piece to chyba najodpowiedniejsze z tych 3 na początek.

A no i tak w skrócie: najefektowniejsze walki to Naruto i Bleach, One Piece bazuje bardziej na pojedyńczych momentach walk, które są podsumowaniem całej akcji i wbijają się w pamięć, chwytają za serce itd. Fabuła i świat moim zdaniem zdecydowanie najlepsza w One Piece, ale sporo osób pewnie by uznało tutaj Naruto.

Kurwa ale sie rozpisałem, ale uwielbiam shouneny :lol: Ogólnie 3 serie są warte polecenia, a która się spodoba najbardziej to pewnie zależy od gustu, ale raczej poleciłbym na początek właśnie Naruto

A no i Naruto jako jedyne skończyło się jako anime, Bleach będzie kontynuowany w 2021 roku, a One Piece ciągle wychodzi, więc kolejny plus jest taki że masz juz cala serie i nie bedziesz musial potem czekac, a w miedzyczasie se powychodzi troche odcinkow np. One Piece jakbys chcial kiedys zaczac, bo on na oko jeszcze z 5 lat bedzie trwał
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Ja jestem sajko Naruto więc polecam Naruto oczywiście(obecnie oglądam już któryś raz xd). Tak jak Piters pisał, zaczyna się od początku, bodajże na trzecim czy czwartym odcinku już masz akcję.
[mention]Piters[/mention] bardzo polecam castlevanie. Też często mnie odrzuca jak widzę wampiry czy coś tego typu, ale naprawdę dobrze zrobione. Jeśli będziesz oglądać na netflixie to polecam zmienić ich głosy na japoński bo ten angielski to jest kurwa sztywny strasznie. Z tego co pamiętam to drugi sezon był lepszy od pierwszego, a trzeci jest zajebisty, ale póki co jeszcze nie umiem porównać ze wcześniejszymi
Ostatnio zmieniony 19 mar 2020, 21:01 przez ToMojaStaraKsywka, łącznie zmieniany 1 raz.
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: Anime - normiki out

Post autor: Rhubarb »

no One Piece to wiadomo, ale ostanie pareset odcinków to okropieństwo od storny technicznej i pacingu, jeżeli już to oglądać to jedynie w wersji One Pace (zresztą w ogóle bym tylko w tej wersji oglądał, wycięte są wszystkie filery i przeciąganie, sceny mają nadanej dynamiki i konkretne wydarzenia są wypełnione jak najlepszymi scenami pościnanymi np z podsumowujących odcinków specjalnych. niestety nie wszystkie arki są jeszcze skończone, no i tylko z angielskimi napisami)

http://onepace.net/?episode=207

Naruto to swego rodzaju klasyk, chociaż im dalej tym gorzej, a wszystko po Painie mimo jakichś tam fajnych momentów to totalne gówno

Aczkolwiek no Hunter x Hunter to kompletnie inny poziom narracji i imo nic z shonenów nigdy nie zbliży i nie zbliżyło się do tego pozoiomu
N0V4K
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2019, 20:57

Re: Anime - normiki out

Post autor: N0V4K »

Dzięki panowanie za opinię, chyba Naruto pójdzie na pierwszy ogień. Po tym co czytałem/słyszałem jest chyba najbardziej przystępne jak wspomniał jeden z użytkowników wyżej. Nie zagłębiałem się za bardzo także żadnych spoilerów nie znam, jedynie zarys fabuły.

Przy tej ilości odc to zdaje sobie sprawę, że są gorsze momenty. Plus jest taki, że przy takich starszych seriach można skipować nudne fillery i lecieć dalej. Ale jak to wszystko się wkręci to nawet nie chcę wiedzieć czy zdążę to obejrzeć :rotfl:
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: Anime - normiki out

Post autor: Peyton »

kurwa nowy sezon Castlevanii (Netflix) nudny jak jasny chuj xD. pierwsze dwa sezony wciągałem nosem od razu jak wychodziły, a z tym już się męczę od kilku dni i wyłączam.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

No ja nienawidzę głosów angielskich w anime, musi być japoński zawsze. Ostatnio tak szukałem czegoś, więc jak polecasz Ksywa to sprawdzę pewnie :D

Co do Naruto i chujowości po Painie to racja, ale to już ostatni arc. Fakt, że mega długi (zwłaszcza w anime i tymi gównianymi fillerami :lol: ). One Piece też potem spada jakościowo i jest przeciągany, no i sam ogólnie też poleciłbym każdemu One Pace, ale to gdzieś od 350 odcinka (chyba jakoś tak się Thiller Bark zaczyna właśnie). Dlatego, że to już w późniejszym czasie wkręcenia się w świat już nie chciałem mieszać za bardzo z tym że ostatni arc Shippuddena jest przeciągany i dosyć chujowy, a z One Piece trzeba się przerzucić na One Pace, ale oczywiście to racja jest

Właśnie ostatnio obejrzałem na One Pace Marrinford i jak w oryginale czulem się strasznie zmęczony historią i nie doceniałem aż tak jak wszyscy tego arcu, to tutaj chłonąłem odcinki jak na początku przygody, zauważyłem jakie to jest dobre dopiero jak wyjebali te zbędne sceny i przeciąganie
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Anime - normiki out

Post autor: #23 »

N0V4K pisze: 20 mar 2020, 8:26 Dzięki panowanie za opinię, chyba Naruto pójdzie na pierwszy ogień.
Fillery omijaj szerokim łukiem, te całkiem spoko mogę wymienić na palcach jednej ręki, typowe zapychacze, odcinki zgodne z mangą są ok.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Anime - normiki out

Post autor: MoTyW »

Ja ostatnio obczaiłem co najwyżej trzeci sezon Psycho-passa i był taki kurde sobie - niby fajny, jest pojebana intryga i ryje banię nieźle (choć postać głównego bohatera tym razem niepotrzebnie udziwniona), ale moim zdaniem troszkę zaszkodziło mu rozciągnięcie - 3 sezon to dopiero wstęp do nowej historii - będzie jeszcze film i druga seria, o ile dobrze pamiętam. Oczywiście jebnę wszystko jak tylko wyjdzie i później pewnie całokształt też wpłynie na ocenę.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

rtfl pisze:jak monogatari to pokaz slajdów + dialogi
Oglądałem kizumonogatari(filmy, nie wiem czy jest co innego) i właśnie ten pokaz slajdów i przedłużanie scen było dla mnie mega zajebiste
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Może kogoś

Ja kompletnie nie śledzę co wychodzi więc spoko się było dowiedzieć o P-P3. Zainteresowało mnie jeszcze parę tytułów, ale to wypisze je później o ile nie zapomnę
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Anime - normiki out

Post autor: MoTyW »

Zacząłem oglądać z dupką Initial D po raz drugi (w sensie ja po raz drugi - ona pierwszy) - nie pytajcie mnie jaki ma w tym cel, ale od dawna miałem plan na rewatch i nie sądziłem, że zrealizuje się to w ten sposób :oops:
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Riddle
Posty: 104
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:03

Re: Anime - normiki out

Post autor: Riddle »

Ping Pong the Animation wciąż król anime, nic się nie zmieniło ale wielki props dla MAPPA za wspaniałą adaptację mojego ukochanego Dorohedoro, bawiłem się miodnie i czekam na drugi sezon (endingi :bowdown: ). Obejrzałem też Banana Fish i w sumie godne polecenia, całkiem fajna historia o gangach, teraz zabieram się za Gintamę w końcu i mieszane odczucia aczkolwiek głównie pozytywne bo da się sporo przy tym pośmiać
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Ja obecnie się wziąłem za Haikyuu(za dużo mroku ostatnio oglądałem) i kończę niedługo drugi sezon :D. Nie myślałem, że o sporcie, może być naprawdę zajebista zabawa. Siatka jest przy okazji moim ulubionym sportem, także to też na duży plus.
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

[mention]Riddle[/mention]

Weź daj znać coś o Gintamie jak obejrzysz trochę, zabierałem się ostatnio ale jakoś nie przebrnąłem przez pierwszy odcinek. To często jest największy problem u mnie, czesto potem bywa że mimo ze pierwszy mi srednio podszedl to dalej wchodzi

tzn wiadomo czytalem opinie w necie, ale zawsze jakoś bardziej mnie uderzaja rekomendacje/opinie na ślizgwace
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Kosmokwak
Posty: 65
Rejestracja: 30 lip 2019, 11:53

Re: Anime - normiki out

Post autor: Kosmokwak »

Gintama ścisła topka Anime, idealna żeby sobie pod bata zapodać.
A na pewno top1 pure comedy anime (co jakiś czas poważny arc), chociaż jest to bardzo specyficzny klimat - nie każdemu się spodoba.
ODPOWIEDZ