Anime - normiki out

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: Anime - normiki out

Post autor: dwupak »

hxh cudowne anime, ale ten arc z mrowkami za dlugi w kurwe i gdyby nie to to byloby to najlepsze anime jakie widzialem bez jakiejkolwiek konkurencji.

jeśli ktoś ogląda nowego króla szamanów, a widział oryginalną wersję to polecam po prostu rewatch starej xD i do tej nowej wersji wrócić jak będą już odcinki gdzie urwała się pierwsza odsłona

generalnie strasznie słabo z nowymi animusami. jujutsu to perełka na tle innych z zimy(chociaż nie wiem czy nawet do top 10 swojego bym to wrzucił), ale poza tym to tak sobie. dr stone sezon 2 to zawód ogromny, slim też trochę zawód, ale nie tak duży.

z anime z 2017-2020 nadrabiam właśnie wikingów i mimo że takie anime to nie mój klimat to jest bardzo fajnie zrobione, ale na razie jestem na 7 odcinku dopiero
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

No Shaman King chujowy max

Z tego sezonu to Tokyo Revengers i Vivy: Fluorite Eye`s Song tylko warto chyba. Ludzie chwalą jeszcze To Your Eternity, ale dla mnie parówiaste w chuj

A ja kolejny raz polece każdemu Gintame, dla mnie najlepsze anime jakie oglądałem, mimo że wielu nawiazań i tak nie wyłapałem. Jak lubicie beczke i nie oczekujecie ciągłej akcji (chociaż poważne arci są, ale pierwszy to koło 60 odcinka chyba, czym dalej to więcej bardziej) to jest sztos. Tyle, że początek jest dosyć ciężki, bo dużo postaci po prostu trzeba wprowadzić
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: Anime - normiki out

Post autor: dwupak »

no ja właśnie do gintamy miałem kilka podejść i brak rozwoju akcji mnie zmęczył i jestem jakoś na 20 odcinku, ale mam w planach próbę nr 54 bo z popularnych tasiemców to właśnie brakuje mi do maksa gintamy i bleacha, z tym że bleach mnie nie jara w ogóle i tam przez 10 prób nie przebiłem nigdy drugiego odcinka
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

Ja się wkręciłem tak naprawdę koło 40 odcinka, wcześniej oglądałem do kotleta z przeświadczeniem że o takie spoko jak nie ma co oglądać (chociaż 25 odcinek parodiujący Death Note jest sztosem). Potem zaczynają się właśnie już historie kilku odcinkowe praktycznie zawsze, a nie jak do tej pory że wszystko zamyka się w jednym odcinku. No i to strasznie robi robote i rozwija całe uniwersum

Bleach za to ma mocarny pierwszy arc (albo drugi, chuj wie jak to liczyć, chyba drugi jednak), ale potem tragedia. Robiłem sobie nawet rok temu rewatch to skończyłem Soul Society Arc mega podjarany, dalej obejrzałem z 3 odcinki i już odpadłem
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: Anime - normiki out

Post autor: dwupak »

skończyłem vinland sage i jak zobaczyłem, że nawet nie ma zapowiedzianej kontynuacji to mi się przykro zrobiło. muszę obadać to vivy co ktoś wyżej polecał no i gintamę, skoro mówisz że jest lepiej potem. właśnie to, że każdy odcinek to inna historia mnie męczyło trochę
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: Anime - normiki out

Post autor: deska »

fajniutke to Jujutsu Kaisen, lecę już 16 odcinek i chyba pociągnę dzisiaj/jutro rano do końca. Taki spoko shounenik, dużo akcji, jakaśtam mało pokazana na razie fabuła, świetnie wyglądająca animacja i artstyle (bardzo mi się podoba to, że przeklęta energia i klątwy są narysowane trochę inaczej, bardziej brudno).

edit: skończyłem, absolutnie nic ciekawego fabularnie, ale jednak dobrze się to ogląda
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Anime - normiki out

Post autor: #23 »

W Jujutsu Kaisen robotę robią: silni bohaterowie już od samego początku, brak zbędnego przeciągania i balans po między akcją, a spokojniejszymi scenami. Anime nie jest ambitne, jednak w swojej rozrywkowej formie sprawdza się świetnie.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jiigsi »



Pięknie się zapowiada
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
vcx714
Posty: 8
Rejestracja: 30 wrz 2019, 12:48

Re: Anime - normiki out

Post autor: vcx714 »

@dwupak a oglądałeś Yu Yu Hakusho? twórcy HxH, podobno świetne i duzo ludzi ogladajacych anime w okresie gdy to wychodzilo stawia wyzej niz DB

pomyślałem że wrzucę moje top10 robione na szybko, kolejność nie ma znaczenia
krótko:

1. Steins Gate
To anime jest fenomenalne, lepszego nie widziałem. Na początku troche raziła mnie zbyt duża "japońskość" w zachowaniach pewnych postaci, ale jak fabuła poszła już do przodu i każdy element ukladanki składał się w całość to nie mogłem wyjść z podziwu dla twórców. Ktoś wie czy drugi sezon jest tak samo dobry? Z tego co wiem to alternatywna linia czasowa a ja nie zagłębiałem się jakoś w uniwersum poza pierwszym sezonem. Jakieś gry powstały jeszcze.
2. Fullmetal Alchemist Brotherhood
Jak dla mnie ideał anime o niskim progu wejscia, oglądałem z ojcem dwa razy, tak mu się spodobało, a on raczej w kinie akcji lat 2000 siedzi
3. Hunter x Hunter
PEAK SHONEN, proste - character development, tempo akcji, unikanie typowych tropów, a system mocy to cudo. druga polowa arcu z mrówkami to jedna z najlepszych rzeczy jakie widzialem w anime imo
4. Kill La Kill
Estetyczna przeładowana motywami metastory na takim poziomie ze nie wiesz czy jest na dyszke czy to twoje guilty pleasure. PIĘKNE
5. Jojo's Bizzare Adventure
nie trzeba przedstawiać, wg mnie 4>5>3>2>1 Bruno Bucciarati best Jobro
6. Made in Abyss
zaczyna się jak słodka bajeczka muzyka w tym anime zasługuje na oscara
7. Tengen Toppa Gurren Lagann
udana parodia całego gatunku battle mecha, kpiące z mocy przyjaźni, ulepszania mocy wolą walki xD wg mnie klasyk i must-watch
8. Great Pretender
Każdy zainteresowany tematyką heist movie powinien zobaczyć, genialnie poprowadzona fabuła, swietnie napisane postacie, a artstyle niektorych widoków zasługuje na oprawienie w ramkę :razz:
9. Jujutsu Kaisen
Najlepszy shonen jaki ostatnio wyszedł, może nie jest jakiś super ambitny i z wieloma niesamowitymi zwrotami akcji (chociaż jak na shonena może i tak) ale tak bardzo przyjemnie się go ogląda - poza tym poczekajcie aż wyjdzie shibuya arc :D
10. Mob Psycho 100
perełka, dla mnie lepsze niz one punch man
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

Kilku nie oglądałem, a o dwoch to nawet nie slyszałem, obczaje sobie bo szukam ostatnio anime (chociaz wziąłem się w koncu za Death Note ktore odkładałem z 10 lat chyba :lol: )

Ja właśnie chciałem obejrzeć Yu Yu Hakusho, ale ma ten problem co starsze anime. Zaczyna się kurwsko powoli, wymiękłem na razie po 3 odcinku, pewnie zbiore się kiedyś dalej, ale no nie mogłem przebrnąć przez ten długi wstęp
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Hazardzista
Posty: 1186
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:37

Re: Anime - normiki out

Post autor: Hazardzista »

Dla mnie Jujutsu Kaisen nic specjalnego, forma jak najbardziej na plus ale fabuła zapowiada się co najmniej miernie, no ale ja ogólnie nie przepadam za takimi typowymi shonenami (oczywiście poza HxH który jest totalnym sztosem), za to vinlandie mogę szczerze polecić bo potencjał jest tutaj ogromny i nawet jakby zakończyli tylko na tym jednym sezonie to i tak warto obejrzeć.

Z innej beczki, skończyłem ostatnio Haikyu i bardzo przyjemnie się oglądało, jest coś jeszcze sportowego na podobnym poziomie?
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

Kuroko no basket chyba jedyne z popularnych, ale mniej realistyczne jest. W sensie np. typ ma umiejętność, że trafia każdy rzut jak go nie zablokują. Ale spoko się oglądało imo
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Hazardzista
Posty: 1186
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:37

Re: Anime - normiki out

Post autor: Hazardzista »

Już sprawdzałem kiedyś i dałem sobie spokój na drugim odcinku jak typ niewidzialność odpalił :D
Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: Anime - normiki out

Post autor: deska »

Death Parade 10/10, płakałem, teraz lecimy z pierwszym sezonem Megalo Box
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Anime - normiki out

Post autor: Kalom »

vcx714 pisze: 29 cze 2021, 12:11 Ktoś wie czy drugi sezon jest tak samo dobry? Z tego co wiem to alternatywna linia czasowa a ja nie zagłębiałem się jakoś w uniwersum poza pierwszym sezonem. Jakieś gry powstały jeszcze.
dla mnie był tragiczny
:joint: [*]
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Anime - normiki out

Post autor: bronek »

Sledzi ktos tutaj jeszcze Boruto? Bo widzialem ze anime dogania mange i doszlo do
Spoiler
walki z Jigenem o Kawakiego
i sie zastanawiam czy warto czy nie. Mialem sam sprawdzic czy warto, ale jakos nie moglem sie ostatnio zabrac a jakby ktos powiedzial ze sztos to by rozwialo moje watpliwosci i by mnie zmotywowalo do sprawdzenia ;)

Dodano po 4 minutach 3 sekundach:
aha no i nowy film DBS zostal zapowiedziany, na razie malo info ale sam Toriyama (ktory znowu bedzie pracowal przy scenariuszu) powiedzial ze bedzie niespodziewana postac jakas, i po poprzednim filmie lekki hajp jest nie bede klamal. Sa tutaj fani smoczej kuli?

https://www.polygon.com/22427705/new-dr ... lease-2022
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Anime - normiki out

Post autor: #23 »

Ostatnio nadrabiam Boruto, zdecydowanie trzecia seria jest po prostu najgorsza. W Naruto zawsze denerwowało mnie przeciąganie fabuły na siłę, masa filerów, a poziom tych samych postaci w walkach był nierówny, więc w trzeciej serii jest tego, na chwilę obecną, jeszcze więcej. Walka Naruto z Deltą była chujowa, wykastrowali tego Naruciaka oporowo. To nie było nigdy ambitne anime, jednak w pierwsza i druga seria miały trochę dobrych momentów, a niektóre postacie były całkiem fajnie prowadzone. W trzeciej serii poziom spadł, jest 200 odcinków, a coś konkretnego zaczęło się dziać całkiem niedawno. Będę sprawdzał z ciekawości i sentymentu do poprzednich serii, ale nie spodziewałbym się że będzie lepiej.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
N0V4K
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2019, 20:57

Re: Anime - normiki out

Post autor: N0V4K »

Do Boruto robiłem kilka podejść, część tych "kanonów" skipowałem co nigdy mi się nie zdarzyło oglądając cokolwiek. Finalnie opłacało się pomęczyć, bo nowe odcineczki są serio dobre, no może za wyjątkiem walki z deltą, gdzie kilka rzeczy nie pykło. Nie wiem na ile jest materiału na ciągnięcie głównej fabuły, ale według mnie tak to anime powinno wyglądać od początku. W sensie wiadomix, że taki tasiemiec nie będzie wykonany jak seria 12 odc, ale tych odcinków "kanonicznych" jest od zajebania co skutecznie zniechęca. Zdecydowanie lepsze są już odcinki przed bieżącym arc, widać, że zostały wplecione do głównej fabuły i jakoś przemyślane chociaż. I tak to powinno działać właśnie. Ostatnio Nekon na YT wrzucił, które odcinki można śmiało skipować, więc może warto sprawdzić na przełamanie.
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Anime - normiki out

Post autor: #23 »

Brakuje mi 8 odcinków i będę na bieżąco. Słabo że jest już 200 odcinków, a większość zostawia wiele do życzenia. Od pojawienia się Kawakiego coś się dzieje i ogląda się całkiem dobrze te odcinki, ale potem ta walka z Deltą mnie mocno rozczarowała. Zobaczymy co będzie dalej.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Po 200 odcinku zaczyna się robić lepiej. Ja chyba zeskipowalem ze 130 odcinków Boruto łącznie xD. Walka z Deltą to jest animacyjne zero kurwa, a ludzie w komentarzach się jarają. Wkurwia mnie, że zamiast walczyć to tłumaczą sobie dlaczego coś w trakcie walki zrobili i po co. No i sam boruto minus 150 IQ WKURWIA niemiłosiernie
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
ODPOWIEDZ