Anime - normiki out

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Riddle
Posty: 104
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:03

Re: Anime - normiki out

Post autor: Riddle »

[mention]Piters[/mention]
Ogólnie to Gintamę należy oglądać jak jakiś sitcom bo w sumie to na tym to mniej więcej polega, to bardziej komedia niż poważne anime więc może się to okazać dość męczące momentami, szczególnie że humor często nawiązuje do japońskiej popkultury dlatego ja oglądam jakoś odcinek, może dwa dziennie, czasem nawet rzadziej żeby się nie zniechęcić za mocno. W necie da się znaleźć listę odcinków które można ominąć jeśli chce się olać większość komedii i nie ukrywam że z tego korzystam bo mimo że jest dość śmiesznie to czasem nie mój humor. Za to akcja jest świetna, jestem na odcinku bodajże 67, zaraz po pierwszej kinówce która była bardzo fajna i powoli powoli lecę sobie dalej czekając na rozwój wydarzeń, ogólnie polecam ale za pierwszym razem można się odbić od tego.

A pierwszy i drugi odcinek to fillery które powstały tylko po to by uczcić adaptację i nie mają nic wspólnego z mangą więc no, nie dziwię się że Ci nie podpadły :razz:
Awatar użytkownika
Kosmokwak
Posty: 65
Rejestracja: 30 lip 2019, 11:53

Re: Anime - normiki out

Post autor: Kosmokwak »

[mention]Riddle[/mention]
To oglądaj dalej bo najlepsze przed tobą, beninzakura arc kozak ale potem są lepsze, bardziej hardcorowe. Gintama po owym arcu przyśpiesza znacznie i coraz częściej pojawiają się odcinki wyjaśniające przeszłość/motywacje postaci.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

Dzięki za info. W sumie oglądałem odcinek trzeci, bo uznałem że bez sensu zaczynać od fillerów, zapomniałem o tym :D Ogólnie spoko bo lubię obejrzeć anime dla humoru też (Konosuba mega props leci), tylko własnie jakoś mnie klimat odrzucał. No ale z One Piecem miałem tak samo, wróciłem z 6 lat później i wciągnąłem się niesamowicie, dlatego przy dobrych opiniach zawsze mam w głowie, że czegoś nie powinienem za szybko zostawiać
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Riddle
Posty: 104
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:03

Re: Anime - normiki out

Post autor: Riddle »

Od siebie dodam że Gin i Kagura to najprawdopodobniej najśmieszniejsze duo jakie kiedykolwiek widziałem w anime i oglądanie ich razem praktycznie zawsze wywołuje u mnie uśmiech więc jak lubisz komedie to jestem niemalże pewien że będziesz się dobrze bawić :D a akcja która co parę odcinków jest budowana to paradoksalnie powiew świeżości wśród tej komedii i nie wiem jak innych fanów Gintamy ale mnie hajpuje niesamowicie

TL;DR
watch Ping Pong the Animation
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5576
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Anime - normiki out

Post autor: koniec »

Obejrzałem sobie Full Metal Alchemist: Brotherhood i jako, że nie licząc Dragon Balla i kilku odcinków Naruto była to moja pierwsza chińska bajka to mam takie pytania:
Spoiler
1. Co z tymi tatuażami na plecach Hawkeye, podobno jej stary czyli mistrz Mustanga coś tam odkrył i wszystkie badania jej przekazał, oni tego w końcu jakoś użyli?
2. Czy było coś dalej o tym Butcherze po tym jak odzyskał ciało po zabiciu Lust czy o nim zapomnieli?
3. Z tego co rozumiem to to pierwsze anime jest trochę inne, warto je oglądać? I czy ten film to jakaś inna oddzielna historia? Są jakieś kontynuacje albo prequele tej serii w ogóle?
chao6s66
Posty: 48
Rejestracja: 25 lut 2020, 22:29

Re: Anime - normiki out

Post autor: chao6s66 »

[mention]koniec[/mention]
Spoiler
1. w tym tatuazu byly badania na temat plomiennej alchemi zostal zniszczony zeby nie powstalo wiecej plomiennych alchemikow 2. nie zyje chyba bo jego cialo bylo juz w rozpadzie no nie nadawalo sie juz do uzytku. gdyby jego cialo nie podeszlo wtedy do niego to moglby go ktos uratowac jeszcze bo pieczec nie zostala naruszona dopiero jego cialo ja zmazalo bodajze 3. nie wiem podlaczam sie do pytania
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5576
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Anime - normiki out

Post autor: koniec »

co do drugiej odpowiedzi to ja zrozumiałem to tak
Spoiler
2.myślałem ciało zmazując pieczęć sprawiło że on do niego przeszedł ale rzeczywiście chyba źle to zrozumiałem
w każdym razie dzięki za odpowiedź
chao6s66
Posty: 48
Rejestracja: 25 lut 2020, 22:29

Re: Anime - normiki out

Post autor: chao6s66 »

mozliwe ze tak sie wlasnie stalo
Spoiler
dlatego umarl poniewaz jego cialo bylo dojechane. mozna powiedziec ze w ten sposob zaznal spokoju dusza polaczyla sie z zcialem
Awatar użytkownika
Riddle
Posty: 104
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:03

Re: Anime - normiki out

Post autor: Riddle »

Co do trzeciego pytania to starsza wersja fma nie podąża za mangą, w którymś punkcie obiera swój tor ale w którym to niestety nie podpowiem bo nie oglądałem, brotherhood jest wierne mandze no i wykonane lepiej dlatego myślę że jak już oglądać to właśnie brotherhooda. Co do kontynuacji to nie ma oficjalnie żadnej, o prequelach też nie słyszałem i może to i lepiej bo po co psuć renomę tego klasyka
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

Kinówka to taka osobna historia. Dokładniej rzecz biorąc to ta nowsza, bo ta starsza to chyba jest kontynuacją tej pierwszej części anime. Oglądałem i dla mnie nic wybitnego, ale można sobie obejrzeć. Na resztę nie odpowiem niestety, bo nie oglądałem pierwszej wersji anime, ani też nie pamiętam tego o czym piszesz tak dokładnie (co aż dziwne, bo oglądałem pierwszy raz dopiero w listopadzie tamtego roku i zazwyczaj mam dobrą pamięć do całej fabuły)
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
N0V4K
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2019, 20:57

Re: Anime - normiki out

Post autor: N0V4K »

Jestem na pierwszej serii Naruto 148 odc. i jak patrzę to do samego końca tej serii mam same fillery, oprócz ostatniego 220 odc :shock:

Wiem, że już ktoś pisał, żeby to pominąć i z tymi pojedynczymi tak robiłem, ale serio nic tu ciekawego już nie będzie? Wole się upewnić czy nic nie stracę jak zrobię taki przeskok.
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1756
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Ja odpuściłem te filery(a jestem sajko). Ostatni odcinek na podstawie mangi to walka Gaary z kimś tam i tam obejrzałem te 2(z pamięci piszę) fillery, które mnie wprowadziły w akcję
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

Nic co będzie istotne w dalszej fabule nie stracisz, w końcu fillery tak działają. Moim zdaniem nie warto, ale tu jakiś spis propsowany w necie z tymi, które są spoko jakbyś chciał obejrzeć jednak. A jak nie to obejrzyj drugą połowę ostatniego odcinka, bo z tego co pamiętam to tam wracają do fabuły, aby wprowadzić przed drugą serią.
Spoiler
Kakashi’s Face: Gotta See, Gotta Know (Episode 101): This one is worth watching because it’s a lot of fun; hands down my 2nd favourite Naruto filler.
Land of Rice Fields Investigation Mission Arc (Episodes 136–141): Not a bad arc, fairly entertaining.
Kurosuki Family Removal Mission Arc (Episodes 152–157): It’s a decent arc with some good humour, and a decent villain who actually later became canon.
The Onbaa ep (Episode 185): As I remember, it was fairly funny.
Laughing Shino (Episode 186): Again, it was a pretty funny episode.
Ino Screams: Chubby Paradise (Episode 192): Once again, it was a pretty funny episode.
Sunagakure Support Mission Arc (Episodes 216–220): Some nice Gaara action, and the antipode to his Shield of Shukaku was seen.
Ja oglądałem wszystkie w pierwszej serii, ale byłem jeszcze szczylem wtedy i nie ogarniałem różnicy. Strasznie mnie męczyły te odcinki, oprócz tych uznawanych za śmieszne, bo te faktycznie były spoko

W sumie to nie wiem czy jakieś anime ma intersujące fillery, ze swoich doświadczeń pewnie spropsowałbym z arców tylko G8 w One Piece (zresztą jak zrobiłem lekki research z ciekawości tera to widzę, że w większości się pojawia u ludzi wśród najlepszych) i jakieś pojedyńcze odcinki w różnych seriach, bardziej nastawione własnie na beke, bo arców nie dźwigają
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Anime - normiki out

Post autor: #23 »

Piters pisze: 15 kwie 2020, 16:58 W sumie to nie wiem czy jakieś anime ma intersujące fillery
Ponoć w Bleach'u były spoko fillery ale nie mam pojęcia czy rzeczywiście tak było bo sam za wiele tego anime nie oglądałem. Może ktoś potwierdzi. W ogóle owe anime ma powrócić na ekrany w 2021 i będą kontynuowane wydarzenia z mangi, chyba nadrobię całość.

W naruto po za fillerami które były z Itachim, Kakashim i Minato (czyli jakieś 15 odc. max) nie warto na nie tracić czasu, typowe zapychacze nie mające żadnego związku z mangą, momentami nawet robią niepotrzebny mętlik, te z wyżej wymienionymi postaciami choć nie wnoszą nic nowego to są po prostu spoko.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
moxxi
Posty: 4877
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Anime - normiki out

Post autor: moxxi »

Jedyny filler w Bleachu który warto obejrzeć to ten w którym Zanpakutō się buntują, ręsztą nie ma co sobie nawet głowy zaprzątać
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
cukinia0
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2020, 14:48

Re: Anime - normiki out

Post autor: cukinia0 »

Moi drodzy, zobaczcie sobie Kaiji: Ultimate Survivor - najlepsze anime jakie widziałem. Jeśli chodzi o fabułę, to głównym motywem jest hazard. Polecam gorąco ! : )))))))))))
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1756
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

ja skończyłem 4 sezonu haikyuu i gorąco też polecam
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Anime - normiki out

Post autor: zemsta1kadluba »

W tym zalewie chujowych seriali pełnych degeneracji na netflixie przypomniałem sobie że przecież ma on też także anime- w końcu oglądam Jojo, jestem po dwóch odcinkach i jest w pytę
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jiigsi »

ToMojaStaraKsywka pisze: 20 kwie 2020, 19:28 ja skończyłem 4 sezonu haikyuu i gorąco też polecam
Ale w tym sezonie kompletnie nic się nie wydarzyła zieew, czekam na kontynuację af kors.

Wychodzi teraz Tower of God, Mc trochę pizda, ale poza tym to jedna z lepszych rzeczy, które ostatnio wyszły.
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1756
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Jiigsi pisze:
ToMojaStaraKsywka pisze: 20 kwie 2020, 19:28 ja skończyłem 4 sezonu haikyuu i gorąco też polecam
Ale w tym sezonie kompletnie nic się nie wydarzyła zieew, czekam na kontynuację af kors.

Wychodzi teraz Tower of God, Mc trochę pizda, ale poza tym to jedna z lepszych rzeczy, które ostatnio wyszły.
Znaczy polecam haikyuu, a 4 sezon masz rację nic się nie działo. Z racji, że obejrzałem całe anime w 1-2 tygodnie chyba to jakoś lepiej to przeżyłem niż jakbym miał na niego czekać :D.
W tej chwili oglądam nisemonogatari i jest kozak. Długo czegoś takiego szukałem, podoba mi się styl autora; przeskakiwania obrazkow real-anime czy całe ściany tekstu na początku odcinka. Przy okazji rewatchnalem sobie kizumonogatari
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
ODPOWIEDZ