Anime - normiki out

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jiigsi »

Mi się nie podobało, ale tbh te shouneny tasiemce to już chyba nie moja bajka. Zdecydowanie wolę jakieś bardziej zwięzłe formuły, bo no Black Clover niby dużo się dzieje, ale nic poważnego w gruncie rzeczy za tym nie idzie i często zwyczajnie nudzi. W tej formule nie da się uniknąć dużej ilości odcinków, które zwyczajnie nic nie wnoszą i pojebałem to w okolicach jakiegoś 50. odcinka.

Dr. Stone trochę wydaje mi się słabszy w tym sezonie, ale w sumie nie wiem dlaczego. Mniej mnie to wciąga niż pierwszy sezon.

Na Neverland miałem narzekać, ale ostatni odcinek wreszcie naprostował historię, mimo że ta Ruda wkurwia niesamowicie.

Mushoku Tensei się wreszcie rozkręciło. Nie było źle do tej pory, ale to jednak stało się takim slice of life - teraz zaczyna się napierdalanka i no nie mogę się doczekać, jak będą napierdalać i będą czary mary i wybuchy. Bajka wygląda naprawdę zjawisko i nie pamiętam w sumie, kiedy widziałem smoka tak ładnie pierdolniętego w 2d zamiast jakichś cgi.
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

Kurwa myślałem, że SnK dadzą na lato, może jesień, a tu dopiero w 2022
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jiigsi »

Piękne zakończenie pierwszego sezonu Jujutsu, nie wiem czy są jakieś bajki, na których kolejne sezony będę czekał tak mocno. AOT do tej pory i Vinland Saga?

W ogóle Mappa pięknie leci ostatnio. Będą też adaptować Chainsaw Mana, który jest takim źródłem, że wyzwaniem będzie to spierdolić

Dodano po 2 dniach 37 minutach 25 sekundach:
Obrazek

Zapraszam do dyskusji
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: Anime - normiki out

Post autor: Peyton »

Czy wyszło ostatnio (w sensie do około 5 lat wstecz xd) coś dobrego o tematyce scifi / paranormal, a przy tym raczej skierowane pod dorosłego widza? Cholernie brakuje mi czegoś dobrego do oglądania...

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: Anime - normiki out

Post autor: Rhubarb »

dla mnie nowy sezon aot jest okropny, ta animacja tragiczna, 3d uzyte do stworzenia prawie kazdej postaci, nawet ruszajacej tylko glowa...

WIT tez mial wady, tytani w cgi itp, ale sekwencje z Survey Corps, walka Leviego z Beast Titanem itp to okropnie wysoki poziom, a teraz w najważniejszej akcji dostajemy

https://i.4cdn.org/a/1618868834353.webm

jakies kurwa stile, minimalne klatki, biale szarfy atakow i kurwa zero emocji
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: fromage »

@Peyton nie wiem nawet nie ogladam ale pamietam ze sie zajaralem jakis krotki czas takim scifi/cyber ktore byly wlasnie podkladka i jedna z ideja (Akira bo kanye) dla tworcow matrixa kiedys bracia teraz siostry z takich okolo animkow tzn to co doklanie spytales, cartoons/anime ale dla starszej audience to bym definitwynie polecial
Ghost in the Shell https://nyaa.si/view/1153991
Psycho-Pass https://nyaa.si/view/1182836
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jiigsi »

Parasyte może jak nie widziałeś, trochę starsze, ale się nie zawiedziesz.

Jujutsu Kaisen to jest no shounen, ale bardzo entertaining i forumrk słusznie się spuszcza, ale no bardzo dużo roboty robią tu sceny walki, więc no nie wiem jak 'dorosłe' to ma być
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2021, 1:35 przez Jiigsi, łącznie zmieniany 1 raz.
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: Anime - normiki out

Post autor: Peyton »

@fromage @Jiigsi bardzo dziękuję za tytuły, e-koledzy, jutro zabieram się za oglądanko.

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: Anime - normiki out

Post autor: deska »

zacząłem ostatnio Hunter x Hunter i po 24 odcinkach mówię: mocarne w chuj, a pewnie będzie tylko lepiej

sprawdza ktoś nową wersję Shaman Kinga? całkiem OK, ale animacja mega nierówno
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: Anime - normiki out

Post autor: Rhubarb »

deska pisze: 21 kwie 2021, 1:09 a pewnie będzie tylko lepiej
dokładnie tak, moze sie komus hunter nie podobac jako shonen, ale dla mnie to jedyny shonen ktory jest po prostu na poziomie porządnego tekstu kulturowego
deska pisze: 21 kwie 2021, 1:09 sprawdza ktoś nową wersję Shaman Kinga? całkiem OK, ale animacja mega nierówno
podobno upychają po prawie 10 rozdziałów na odcinek czasem, skupiając się bardziej na fajnych efektach i jakichś większych wydarzeniach, niż ciekawym rozwoju postaci i wydarzeń, dlatego na razie wolę nie sprawdzać, może jak wyjdzie całość to się zobaczy jak wyszlo
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Anime - normiki out

Post autor: #23 »

Ja zacząłem oglądać Króla Szamanów ale poczekam aż wyjdzie tego więcej i wtedy całość.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: Anime - normiki out

Post autor: deska »

cholera, kazali trochę czekać w tym HxH na jakąś bardziej 'typową' akcję, ale jak już doszło do
Spoiler
walki Gona z Hisoką na powietrznej arenie
to było to tak cudownie rozpisane i zanimowane, że aż ciężko opisać. Bardzo mi się podoba to, jak to anime odwraca tradycyjne dla shonenów tropy na swój sposób.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jiigsi »

Zazdroszczę pierwszego oglądania HxH

Ja skończyłem w sumie niedawno pierwszy raz steinsgate i chyba to najlepsza bajka ze wszystkich
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

to chyba oczywiste
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2128
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: Anime - normiki out

Post autor: suitup »

a ja wlasnie skonczylem one punch mana i mob pyscho 100 (elo podpis)
no i MOBE to krol
jako ogromny fan Goku i wszystkiego co zwiazane z DB to jednak Mob kozak najwiekszy
odpalilem wlasnie steinsgate i byc moze sie wciagne, ale ciezko bedzie przebic Kageyame

no i Saitame z tym humorkiem smiesznym
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Anime - normiki out

Post autor: Kubinsky »

oglądał ktoś Kids on the slope(Sakamichi no apollon)? teraz mi się przypomniało, że oglądalem jakoś w 2013 roku i wtedy mi się spodobał, głównie przez jazzową tematykę. także jak ktoś lubi chinskie bajki i jednoczesnie jest fanem jazzu to polecanko.

w ogóle ostatnio wracam do oglądania anime, obejrzałem drugi raz akirę bo to klasyk wiadomo, zacząłem jojo's bizzare adventures i w sumie spoko ale trochę przeraża mnie ilość odcinków. no ale najważniejsze to że w końcu zabrałem się za cowboy bebop o którym tyle słyszałem ale jakoś nigdy sie nie mogłem zawziąć, żeby obejrzeć. jestem po 8 odcinkach i mega sztos. w sumie również polecanko dla fanów jazzu, bo soundtrack przy scenach akcji fajniusi :cool:
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

Shaman King to liczę, że po prostu polecą mega szybko początek tylko, że niby sobie uznali, że to co się pokrywa z poprzednią wersją to na chuj robić (nie popieram, ale jakby się sprawdziło no to spoko)

HxH oczywiście piękne, a po tym co pisałeś Deska to wjeżdża imo najlepszy arc.

Z sezonowych to polecam nawet Tokyo Revengers (typ się cofa w przeszłość, żeby rozjebać mafie, ale jest tam zwykłym nastolatkiem co ledwo umie się napierdalać) i Vivy: Fluorite Eye`s Song (rozwinięte AI rozjebało świat niewiadomo czemu, robot cofa się do starego robota i chcą zatrzymać rozwój AI). I w sumie tyle z może-będzie-ciekawe, średni sezon po zajebistym ostatnim. A no i może "86", ale w sumie to jeszcze nie mam pojęcia w którą stronę to pójdzie

A ja ostatnio odpaliłem se Death Note w końcu, ale jakoś zatrzymałem się na 5 odcinku i nie mogę ruszyć. Próbowałem też JoJo ruszyć, ale kurwa pojebany ten pierwszy odcinek, plus ta kreska, nie mogę się zmusić żeby drugi odpalić
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: fromage »

Tokyo Revengers (typ się cofa w przeszłość, żeby rozjebać mafie, ale jest tam zwykłym nastolatkiem co ledwo umie się napierdalać) i Vivy: Fluorite Eye`s Song (rozwinięte AI rozjebało świat niewiadomo czemu, robot cofa się do starego robota i chcą zatrzymać rozwój AI).
o najs elo info bo wlasnie chcialem sie spytac o co podobnego co sam bo nieogladem chinskich kreskowek dawno dawn temu,polecilem uzytkoniku powyzej sci-phi matrix Ai cyberealism temu podobne, w ogole takie dramatyczne tzn ze ok mozna sie napierdalac ale akcje fizyczna mozna skrocic bo zawsze lataja po 50metrow z katanami a mozna pistoleta uzyc, ale wlasnie takie najbardziej ze jest wchuj akcji ale nie ma bicia/strzelania tzn jest ale mniej to wlasnie takie mi sie podoboja, i zawsze byllo ze anime=normiki=gej a wlasnie pierwszym bylo desu note i sie zajaralem wchuj
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

w anime jest zajebiste, że studiom szkoda hajsu na animowanie zbyt wielu odcinków, więc w 20 minut wpierdalają więcej treści niż w godzinę normalnego serialu, bo większość tych bliżej 6-7/10 to masz ostatnio 50 minut budowania napięcia, 5 minut coś się dzieje, a w anime pyk kurwa lecimy tutaj, elo mordo jaka niepotrzebna akcja, wszystko ma cel, a nie żeby napchać 10 odcinków po godzinę i jeszcze zrobić siedem sezonów

tzn. nie żeby wszystkie seriale tak robily, a anime zadne, ale coraz częściej męczy mnie ruchanie mojego czasu w taśmowo produkowanych serialach, a te 20 minut tak nie boli
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Anime - normiki out

Post autor: Willxc »

zacząłem oglądać polecanego tutaj wcześniej hunterxhunter no i tak się wkręciłem w te odcinki, że nie mogę się od tego oderwać
ODPOWIEDZ