Anime - normiki out

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jiigsi »

Wbrew temu co napisałem świeżo po obejrzeniu - imo trochę przehajp. Postacie oprócz mc są bardzo płaskie, dostajemy jakieś backstory każdego, które zazwyczaj wyjaśnia to dlaczego są tacy jacy są i dają im jakąś motywację, ale to raczej proste, czasem stereotypowe historie. Jakby kminię, że cały motyw podróży w czasie ma na to wpływ, ale ciężko je zwyczajnie polubić, bo każda ma po prostu jakiś gimmick, z którym mamy ją kojarzyć i tyle. Pacing też jest trochę z pizdy, pierwsze 10 odcinków to powolne wprowadzenie, a od tego pewnego wydarzenia jest jazda zupełnie bez trzymanki, gdzie naprawdę ciężko się połapać co się właściwie dzieje.

To nadal bardzo emocjonalnie dojrzała rzecz, z bardzo dobrym delivery i na pewno zasługuje na miano klasyka. Mc chociaż na początku wydaje się być przesadzony, to ostatecznie okazuje się bardzo relatable ziomeczkiem.
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1423
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Anime - normiki out

Post autor: bronek »

Kurde, obejrzalem ta nowa wersje Netflixowa Krola Szamanow, nie jest wybitna ale za ark z dziecinstwa Yoh i Anny sto :bowdown: dla nich. Podoba mi sie tez to ze ta wersja jest blizej mangi, przez to sie wkrecilem i czekam na kolejna fale odcinkow
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
Jasny
Zbanowany
Posty: 2583
Rejestracja: 16 sty 2022, 1:03
Lokalizacja: Cała Polska - a wkrótce zagranica

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jasny »

Nie oglądałem zbyt wielu Anime, nie wiem czy Dragon Ball się do tego wlicza
Podobał mi się bardzo Hellsing Ultimate i chętnie obejrzałbym kolejną część, Berserk też był niezły
Macie do polecenia coś w podobnym klimacie? Od razu zaznaczam, nic Netflixa, bo coś takiego jak dobra produkcja Netflixa nie istnieje, co najwyżej poprawne i śmiem wątpić, że w anime jest inaczej. Z góry dzięki
I live my life free of compromise and step into the shadows without complaint or regret.

Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety
Willxc
Posty: 1530
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: Anime - normiki out

Post autor: Willxc »

Gintama, w jakiej kolejności oglądać? Bo widzę, że jest tego trochę i chuj wie co najpierw zacząć
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

Gintama [Zacznij od odcinka 3, bo jakis dzban uznał żeby pierwsze dwa były jako odcinki specjalne z postaciami, które pojawia sie w ciagu kolejnych 30 odcinków] (odcinki 3-201)
Gintama’ (1-51)
Gintama’: Enchousen [Część stron tego nie rozdziela z tym poprzednim i liczy po prostu jako 63 odcinki] (1-12)
Gintama°
Gintama.
Gintama. Porori
Gintama.: Silver Soul Arc
Gintama: The Semi-Final
Gintama: The Final

Jest jeszcze kilka odcinków specjalnych opartych na mandze + opcja w środku pierwszego sezonu (odcinki 58-61 albo 62) wymienić kilka odcinków na kinówke bo zrobili ją jako remake jednego arcu, ale 1) odcinki specjalne można obejrzeć w dowolnej kolejności i 2) kinówke można, ale nie trzeba

Z tym, że ja uważam że Gintama ma dosyć ciężki początek i około 30 odcinków dochodzi do tego momentu, kiedy powoli zaczynasz czuc że to jest arcydzieło
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jiigsi »

Nie no zajebisty ten sezon demon slayers jest kurwa przepiękne są te walki
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
myron
Posty: 230
Rejestracja: 01 maja 2019, 10:38

Re: Anime - normiki out

Post autor: myron »

Jasny pisze: 18 sty 2022, 17:10 Nie oglądałem zbyt wielu Anime, nie wiem czy Dragon Ball się do tego wlicza
Podobał mi się bardzo Hellsing Ultimate i chętnie obejrzałbym kolejną część, Berserk też był niezły
Macie do polecenia coś w podobnym klimacie? Od razu zaznaczam, nic Netflixa, bo coś takiego jak dobra produkcja Netflixa nie istnieje, co najwyżej poprawne i śmiem wątpić, że w anime jest inaczej. Z góry dzięki
W podobnym klimacie polecam Ci https://myanimelist.net/anime/1818/Claymore
Jeśli podobał Ci się Berserk i Hellsing ultimate myśle, że to będzie strzał w dziesiątke.
Jak już pojawiłem się w temacie, to polecam również Ousama Ranking - z tych nowych anime.
Przez chwilę jeszcze oglądałem Fumetsu no Anata e ale jakoś stanąłem na odcinku na wyspie i nie mogę dalej się przekonać, żeby wrocić, chociaż pierwsze odcinki, to był dla mnie sztos. Może ktoś obejrzał całe i się wypowie.
Demon Slayer nie oglądam po kinówce, bo przeczytałem mange. Jak zapomnę, to pewnie obejrzę.
Nowe JoJo też spoko, tylko szkoda, że nie wypuścili wszystkiego od razu, tylko na częsci jakieś robią.
Spoiler
Kamyl pisze:eazy-e momentami mógłby spokojnie spełnić swoje ambicje artystyczne w szeregach hemp gru.
Youtube
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4424
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Anime - normiki out

Post autor: Kalom »

mam pytanie odnośnie demon slayera jakby ktoś się orientował, bo na stronie wbijam jest 16 odcinków, a na innych 8. Tamte z wbijam to jakieś streszczenie kinówki? jeśli tak to od którego odcinka zacząć oglądać :oops:
:joint: [*]
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jiigsi »

To nie była po prostu pocięta kinowka? W każdym razie z właściwego drugiego sezonu jest 8 odcinków
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Jasny
Zbanowany
Posty: 2583
Rejestracja: 16 sty 2022, 1:03
Lokalizacja: Cała Polska - a wkrótce zagranica

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jasny »

@myron dzięki, zaraz odpalam
I live my life free of compromise and step into the shadows without complaint or regret.

Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

Kalom pisze: 24 sty 2022, 10:04 mam pytanie odnośnie demon slayera jakby ktoś się orientował, bo na stronie wbijam jest 16 odcinków, a na innych 8. Tamte z wbijam to jakieś streszczenie kinówki? jeśli tak to od którego odcinka zacząć oglądać :oops:
Puścili kinówkę w kilku odcinkach, oglądałem to poza pierwszym, może dwoma pierwszymi odcinkami nie ma nic noweg
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4424
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Anime - normiki out

Post autor: Kalom »

dobra dzięki chłopaki
:joint: [*]
Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: Anime - normiki out

Post autor: deska »

Nadrabiam w końcu Jojo, pierwsza dwa party kupsko trochę (chociaż drugi lepszy), trzeci już spoko, a czwarty to jest złoto <3
Awatar użytkownika
Hazardzista
Posty: 1189
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:37

Re: Anime - normiki out

Post autor: Hazardzista »

Czwarta część to będzie Diamond is Unbreakable? Jak tak to wszystko przed tobą bo Vento Auero zdecydowanie najlepsze :)
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jiigsi »

Part 4 mój faworyt zdecydowanie
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jiigsi »

No jest kurwa wysoko w aot :bowdown:
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
N0V4K
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2019, 20:57

Re: Anime - normiki out

Post autor: N0V4K »

AoT to jest dla mnie topka w kurwe, dobiega finał tego anime i ciągle trzyma w napięciu i zaskakuje. Pewnie się powtarzam, ale nie wierzę, że spierdolą zakończenie dając tak dobrze, nie róbcie tego pls :neutral:
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2196
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: Anime - normiki out

Post autor: suitup »

ja sie wkurwilem, bo mi aot ziom jakos w pazdzierniku podklepal no i oczywiscie obejrzalem wszystko gdzies do grudnia i przez miesiac czekalem na nowe odcinki i kurwa zapomnialem polowe rzeczy
obejrzalem pierwszy nowy, oczywiscie kozak, ale pomyslalem, ze pierdole i poczekam az wyjda wszystkie odcinki i obejrze caly sezon od poczatku
albo i cale aot od poczatku, bo przeciez jest moc caly czas
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4424
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Anime - normiki out

Post autor: Kalom »

ja chcę w tym tygodniu się zabrać za AOT w końcu
:joint: [*]
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

No AOT jest piękne. Jeszcze podali to w przystępny sposób, bo w mandze dużo kminiłem o co chodzi przez styl rysowania

Apropo to tez propsy dalej dla Demon Slayera, nie widziałem chyba nigdy anime co trzymało taki poziom animacji przez tyle odcinków
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
ODPOWIEDZ