Anime - normiki out

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

Tokyo Ghoul, ewentualnie z wymienionymi przez Ciebie fragmentami (ale trochę luźniejsze klimatycznie) to Fullmetal Alchemist Brotherhood, HunterxHunter (wersja z 2011) na początek
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
kris
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2019, 17:31

Re: Anime - normiki out

Post autor: kris »

Papys pisze: 10 cze 2020, 6:13 Jakieś anime polecicie z ciekawą fabułą i dobrze nakreowanym światem? Nie za dużo oglądałem,ale to mi bardzo przypadło do gustu i byłem zachwycony kilka lat temu jak oglądałem: Death Note, Attack on Titan, Hellsing.

Coś świeżego i wkręcającego albo kompletny klasyk. Przyjmę wszystko.
Black Lagoon
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: Anime - normiki out

Post autor: Rhubarb »

Hunter x Hunter (2011) to top, zaczyna z typowo shonenową formą (Naruto, Bleach, DBZ) i krok po kroku coraz bardziej dekonstruuje wszystkie schematy i wprowadza niebanalne rozwiązania - ogromny nacisk na scenariusz i rozwój postaci i ich relacji, a nie widowiskowe rozpierdalanie coraz bardziej, nie ma wprowadzania co 20 odcinków nowych najlepszych technik, jeżeli postać i jej umiejętności w 10 odcinku są w chuj silne, to w 140 nadal takie są - oglądamy postaci w ramach świata, a nie świat w ramach postaci
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Anime - normiki out

Post autor: KillerCroc »

Polećcie mi jakieś anime które ładnie wygląda. Nie znam się na nazwach i rodzajach anime ale chodzi mi o takie które ma ładną dla oka, ciekawą kreskę (wiem, wiem, subiektywne to jest) i jest świetnie zaanimowane i fajnie jakby było dynamiczne. Chodzi mi o oprawę w stylu - Akira, Ghost in the Shell, Dorohedoro, Paprika a nie jakieś Attack on Titan, Naruto, One Punch Man, Boku no Hero Academia etc. Jak będzie futurystyczne to też spoko ale nie musi być. Możecie rzucać wszystko co wam przyjdzie na myśl bo ja to normik bardziej niż mangozjeb
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1756
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Demon Slayer
Wcześniej wspomniane Code Geass(moje top1)
Mukou no hadan jedna z najlepszych kresek jakie widziałem xd
Drifters

Polecałem to tu milion razy także moje stanowisko się nie zmienia
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

Demon Slayer ładnie wygląda, ale to bardziej pasuje do tej listy niechcianych
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Anime - normiki out

Post autor: KillerCroc »

No, niestety tak jest, kiedyś nawet chwyciłem się za niego ale jakoś nie dla mnie ta seria i odpuściłem, tak na prędkości przejrzałem i Drifters i Mukou no hadan mogłoby się spodobać, dziękuję za polecenia e-koledzy
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

W sensie ja akurat nie polecałem właśnie (chociaż ogólnie jest spoko), a lekko prostowałem post Ksywki.

Jak wszystko co przychodzi to może Psycho-Pass
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1756
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

No tak, jeśli chodzi o fabułę czy coś tam to lipa, ale dla oka kreska bardzo przyjemna i ta akcja u tych mistrzów mi się podobała
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
Papys
Posty: 115
Rejestracja: 26 paź 2019, 0:05

Re: Anime - normiki out

Post autor: Papys »

Też dziękuję za polecenia, będzie co oglądać.
moxxi
Posty: 4877
Rejestracja: 16 maja 2019, 15:26

Re: Anime - normiki out

Post autor: moxxi »

Król Szamanów wjeżdża z rebootem w 2021 :joint: :joint: jaram się jak popierdolony
Biorę pałe i załatwiam nocą sprawe
kshaq pisze: 26 paź 2020, 19:53 Jeżeli te kilka straconych lat było potrzebne, żeby młodzi w tym kraju zaczęli walczyć o swoją wolność, to I ain't even mad.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jiigsi »

fate stay night unlimited blade works to najlepiej zanimowana bajka i nawet z tom nie handlujcie. Niesamowite to jest wizualnie


Obejrzałem sobie odc 12 kami no tou
Spoiler
Rachel ty pierdolona dziwko, o chuj Ci chodzi :wall:

Szaman King to :bowdown: :bowdown: Chociaż akurat finisz tej serii to raczej nic ciekawego. Śmiesznie się to będzie oglądać bez tego dubbingu
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1756
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Anime - normiki out

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Żeby obejrzeć fate stay night to trzeba sporo sezonów przetrwac?
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Anime - normiki out

Post autor: Piters »

@Jiigsi Akurat to nie jest oryginalne zakończenie z mangi Shaman Kinga, więc spoko. Chyba, że mówisz że w mandze mieli chujowe to nie wiem, bo tylko słyszałem, że po prostu anime se zrobiło swoją wersję od jakiegoś momentu
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Anime - normiki out

Post autor: Jiigsi »

ToMojaStaraKsywka pisze: 19 cze 2020, 11:27 Żeby obejrzeć fate stay night to trzeba sporo sezonów przetrwac?
Fate stay night to w sumie są 3 alternatywne timelinesy, dla tych samych wydarzeń no i możesz to obejrzeć na kilka sposobów. Imo najgorzej byłoby zacząć od tej serii z 2006 roku, bo ona ci zespoileruje UBW i heavens feel (to trzy filmy). Poza tym ta seria z 2006 jest mierna zwyczajnie.

Jest jeszcze fate/zero, które jest prequelem, ale zostało napisane już trochę czasu po fsn i z założeniem, że czytałeś fsn. I może mieć takie lekkie spoilery z UWB, ale generalnie nic, co powinno zmniejszyć ci przyjemność z tej serii.

Także jeśli zależy Ci na chronologiczności to najpierw fate/zero (26 odc) później normalnie UWB (26 odc) i filmy, jak ci się spodobało. Łatwiej się na pewno wtedy trochę połapać, o co chodzi w UWB, ale to nie jest coś trudnego do ogarnięcia i po 3 odcinkach już będziesz ogarniał setting bez problemu.

Ja oglądałem najpierw UWB i nie czuje się przez to jakiś pokrzywdzony, więc przez nic nie musisz przebrnąć (a fate/zero też jest spoko, więc jak wybierzesz to najpierw to też nie będzie to męka). Jest na Netflix, więc też spoko


@Pietras no mangowe miałem na myśli, te animowe to ciężko w ogóle zaskoczeniem nazwać
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
natnael
Posty: 55
Rejestracja: 23 sty 2020, 17:52

Re: Anime - normiki out

Post autor: natnael »

Chętnie bym się za Jojo wziął, bo wszędzie trafiam na same pozytywne recenzje, ale z drugiej strony kiedyś przeczytałem, że ten serial opiera się na wielu follow-up'ach do innych anime i to ważny jego element - jako, że na koncie mam only Naruto (kiedyś sajko :oops:), Death Note no w sumie z popularniejszych to nic to jestem pewny że ich nie wyłapię. Jest sens oglądać w takim razie? Faktycznie nawiązań do innych jest tak dużo?
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1590
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Anime - normiki out

Post autor: #23 »

ToMojaStaraKsywka pisze: 19 cze 2020, 11:27 Żeby obejrzeć fate stay night to trzeba sporo sezonów przetrwac?
Spoiler
Obrazek
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Anime - normiki out

Post autor: KillerCroc »

Polecicie jakieś serwisy z anime żeby były angielskie napisy? Kiedyś kissanime świetnie śmigało a dziś to jakieś gówno przepełnione reklamami których mój adblock nie blokuje, nie chce mi się wszystkiego torrentować :(
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: Anime - normiki out

Post autor: Rhubarb »

Reklam na stronach online nie unikniesz, ale animeultima chyba dość rozsądny wybór
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Anime - normiki out

Post autor: KillerCroc »

O kurde, fajnie, sprawdziłem i podoba mi się, wszystko co planuje zobaczyć jest w przyzwoitej jakości no i brak pop-upów, więcej nie potrzebuje, dziękuję serdecznie e-kolego :joint:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
ODPOWIEDZ