[serial] Dom z papieru

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
xotic
Posty: 603
Rejestracja: 20 kwie 2019, 19:00

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: xotic »

Skończyłem całość, pierwsza część tego sezonu kompletnie mi się nie podobała, ale druga wszystko mi zrekompensowała.
Spoiler
Podnoszę ocenę dlatego, bo w filmach/serialach jestem po prostu fanem jak koniec końców bohaterom udaje się to co planowali i takie "rodzinne więzi" jak w szybkich i wściekłych. Gdyby skończyli w więzieniu albo bez złota pewnie bym ocenił na 0/10. Także nie oceniam niedociągnięć, a efekt końcowy, który w pełni mnie zadowala.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: potter »

Ktoś potrafi wytłumaczyć te końcówkę? Tzn. wiem, że jest tu masa absurdów ale:
Spoiler
co było na tej kartce Profesora do młodego Berlina? "oddaj złoto a dostaniesz swoją działkę?' i on się tak zgodził mimo, że mógł mieć całość, ale nie chciał rozlewu krwi tam? nie skumałem tego motywu.
Inna sprawa, że puszczając ich wolno byle się nie wydało, że to mosiądz to też jakieś spierdolone. Przecież oni nie będą żyć pod kamieniem i w końcu gdzieś ktoś ich rozpozna, że żyją. Zabijając ich wszystkich też nie odnaleźli by złota, ale przynajmniej o tym że to mosiądz wiedziałby tylko Tamayo.
Awatar użytkownika
xotic
Posty: 603
Rejestracja: 20 kwie 2019, 19:00

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: xotic »

znalazłem na reddicie teorię, którą sprawdziłem i wydaje się realna
Spoiler
pewnie nawiązał do sytuacji z Danii dając mu do zrozumienia, że ukradł fałszywe złoto, ponieważ jak Rafael zakopywał to złoto były na niej wizerunki Dalego, tak samo w ostatnim odcinku widać fałszywe sztabki z twarzami Dalego, podczas kiedy jak przetapiali te sztabki w 7 odcinku sztabki były czyste, bez żadnych wizerunków
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: potter »

nie kumam, w sensie że
Spoiler
on ukradł fałszywe złoto i oni też do banku dowieźli te fałszywe? to gdzie było prawdziwe i w takim razie po co Alicia szukała tego?
Awatar użytkownika
retriakaretrox
Posty: 1597
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: ślizgawka

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: retriakaretrox »

Spoiler
Scena w której Profesor podjeżdża pod bank, żeby oddać się w ręce policji i wjeżdża sobie na luzie przez kordon policji jakimś jebanym garbusem w chwale swoich sympatyków, wysiada i zbiera dumnie aplauz, to kwintesencja "Domu z papieru".
ja się nie ślizgam, ja się ślizgawkuje
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3779
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: Czak »

potter pisze: 08 gru 2021, 1:39 nie kumam, w sensie że
Spoiler
on ukradł fałszywe złoto i oni też do banku dowieźli te fałszywe? to gdzie było prawdziwe i w takim razie po co Alicia szukała tego?
Spoiler
prawdziwe było chuj wie gdzie a fałszywe musieli mieć żeby cokolwiek było w tym banku
Zmęczyłem dzisiaj do końca no i nadal mam opinie że jak się przymyka oczy na głupotki i skipuje telenowelowe wątki to przyjemny serial
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [serial] Dom z papieru

Post autor: FLoo »

Ale jak to przeskipujesz to nie ma co oglądać
Największa pizda na forum:

Mider
ODPOWIEDZ