[serial] Peaky Blinders

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Mutley »

Skończyłem oglądać piąty sezon.
Spoiler
Powrót Alfiego :bowdown: :bowdown: :bowdown: Ostatni odcinek fenomenalny. Byłem zaskoczony, że Arthur i Tommy uszli z życiem, skoro Billy doniósł o tym, co powiedział mu Finn. Końcówka zostawiła sporo pytań bez odpowiedzi. Będzie czekanko na kolejny sezon, oby już niedługo.
happiness only real when shared
Awatar użytkownika
ranopano
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:30

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: ranopano »

to już koniec? lol
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Jiigsi »

Czemu ja kliknąłem w ten spoiler ja pierdolę :bag:
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Cuba L1br3
Posty: 761
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:55

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Cuba L1br3 »

Właśnie fajnie to skończyli. Dwa poprzednie sezony to były dwie osobne historie opowiedziane się na przestrzeni tych 6 odcinków, a teraz to się bardziej rozciągnie w czasie i dobrze, w końcu to serial.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Jiigsi »

Spoiler
myślicie, że to Micheal stoi za powstrzymaniem ataku?

Alfie :bowdown:
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
michajlow
Posty: 661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:24

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: michajlow »

Spoiler
też mi się wydaje, że scenariusz z Michaelem prawdopodobny, scena z płaczącą Polly pod koniec też to sugeruje
Btw, oni nie mogli odjebać Mosleya, skoro zmarł w latach 80 dopiero.
Awatar użytkownika
Cuba L1br3
Posty: 761
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:55

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Cuba L1br3 »

Spoiler
Imo to nie Michael. Wydaje mi się, że Tommy wymieniając wszystkich, którzy mogli to zrobić wymieniłby Michaela w tym gronie, a po tym co odjebał na naradzie to już na pewno, ale nie wymienia go wcale. Może twórcy chcą, żebyśmy myśleli, że to on, ale przecież Tommy wie wszystko, więc niedociągnięciem byłoby jego łudzenie się , że to mógł być każdy, tylko nie Michael. Ja bym obstawiał kogoś z Westminsteru.
Awatar użytkownika
Mutley
Posty: 511
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:23

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Mutley »

Spoiler
A jak dla mnie ta cała Gina podejrzana. Wbiła sobie na luziku w ich pojebane grono. Jeszcze ta ciąża, szybki ślub. Jakieś kontakty w Ameryce. Wgl zastanawiające te ujęcie przy tej naradzie (gdy już nie było Giny i Michaela), jakby ktoś to podsłuchiwał.
happiness only real when shared
Dwaena
Posty: 157
Rejestracja: 28 kwie 2019, 18:38
Lokalizacja: SmootnySound

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Dwaena »

Spoiler
Mutley pisze: 27 wrz 2019, 0:00
Spoiler
A jak dla mnie ta cała Gina podejrzana. Wbiła sobie na luziku w ich pojebane grono. Jeszcze ta ciąża, szybki ślub. Jakieś kontakty w Ameryce. Wgl zastanawiające te ujęcie przy tej naradzie (gdy już nie było Giny i Michaela), jakby ktoś to podsłuchiwał.
było też ujęcie w którym Gina spotyka się wzrokiem z Mosleyem na przyjęciu u Shelbych, co może wskazywać, że macza w tym palce. Ale szczerze to wątpie, żeby ktoś z pierwszo i drugoplanowych postaci zjebał ten zamach (mimo, że Finn się wysypał). Mógłby to być ktoś z wywiadu albo UWAGA: Alfie Salomons :bowdown: (aż się z łóżka podniosłem jak wjechała jego scena).
Generalnie sezon na wielki plus chociaż pozostawia niedosyt. Ciekawe ile trzeba będzie czekać na następny sezon.
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Dill »

daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: daveyo »

Same spoilery, człowiek by kliknął, ale muszę obejść się smakiem do premiery na Netflixie akurat przez wygaśnięciem subskrypcji więc się wyrobię. :twisted:
kasby
Posty: 599
Rejestracja: 27 cze 2019, 21:43

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: kasby »

Kurwa myslalen ze dopiero premiera bedzie na netflixie i sie w spoiler wjebalem, dovrze ze tylk opierwsze zdanie rpzeczytalem. :bag:
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Ablazir »

ale dojebany ten finał :shock: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Obrazek
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: daveyo »

cichutko nic nie mów e-kolego. :twisted:
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5170
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: kapec »

No i mamy 4 października, przypominam o premierze na netflixie :)
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: daveyo »

Ja właśnie skończyłem oglądać 5 sezon. Ten serial to jebane arcydzieło i TOP1 w na mojej liście. Teraz mam ochotę przenieść się w czasie i obejrzeć kolejny sezon. FUCK! :bowdown:
Spoiler
Finał bardzo mocny i przez cały odcinek nie wiedziałem czego się spodziewać, trzymał w napięciu do końca. Tak naprawdę ciężko powiedzieć kto stoi za powstrzymaniem ataku. Pierwszy trop to Billy, bo od razu sięgnął po telefon więc mógł dać cynk komu trzeba, ale podczas obrady w tym barze ktoś jeszcze był i mógłby to być Michael i Gina, albo ktoś zupełnie inny.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: vampmoney »

Za zakończenie i ogolnie cały piąty sezon :bowdown: :bowdown: :bowdown:
thexe
Posty: 90
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:25

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: thexe »

ale piękny finał :bowdown: :bowdown: w ogóle co za sezon, jeden z lepszych, jak nie najlepszy
Spoiler
a teoria z Giną bardzo ciekawa, te spojrzenie na siebie z Mosleyem. jakby się znali wcześniej i coś przygotowywali, skurwysyny. no i jak wjechał Alfie to ciary. wiedziałem kurwa, że nie odjebią najlepszej postaci w serialu
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9519
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: potter »

Dzisiaj skończyłem:
Spoiler
Też stawiam, że za tym stoi duet Michael & Gina. A do tego co piszecie dodam tylko, że w scenie w której Michael zaproponował restrukturyzację, a Tommy olał to i wyszedł ze wszystkimi, to Gina powiedziała: 'czyli musimy wprowadzić drugą opcję', więc może chodzi o dogadanie się z Mosleyem.
Sezon oceniam pozytywnie choć rozkręcał się dość mozolnie, ale wydarzenia z końcówki sprawiają że ciekawość wzrosła. Czekam na te kolejne dwa sezony, oby nie aż dwa lata. No i cieszy powrót Alfiego, trochę na siłę, ale ta postać jest wspaniała, więc przymknąłem oko.
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Peyton »

Wow tyle spustów nad nowym sezonem, że troszkę jaram się, że to jeszcze przede mną, jako że z braku czasu nie miałem kiedy się za niego chwycić. Postaram się nadrobić jak najszybciej, pewnie jutro zacznę. Po całości wrócę tu przyłączyć się do propsów, lub stanę po drugiej stronie barykady krzycząc, że chujnia.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ