[serial] Peaky Blinders

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Kebo
Posty: 141
Rejestracja: 05 maja 2022, 12:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Kebo »

Tak jak wspomnieliście wyżej, jeden z wielu seriali, który mógł być wybitny, a przez słabe zakończenie i przedłużanie wątków skończył jako solidny.
https://linktr.ee/don_kebo

Po podaniu ręki milaniście, myję ją. Po podaniu ręki juventino, liczę swoje palce.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Bakan »

Beznadziejny ten sezon. Zdecydowanie najgorszy, kompletnie odstający od poziomu serialu. W zasadzie nic mi się tu nie podobało i podbijam, że
Spoiler
ta nieśmiertelność Shelbych jest wręcz groteskowa.
Mogli to lekko uratować jakimś strawnym zakończeniem, ale Deus Ex Machina wjechała na grubo. Eeeh.

Ps. Umknęło mi -
Spoiler
w którym momencie PB zorientowali się, że Billy jest rozjebusem? Na spotkaniu, gdy wypytywał Tommy’ego o szczegóły?
Mateusz
Posty: 418
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Mateusz »

Dodano po 39 sekundach:
Spoiler
Moim zdaniem właśnie na tym spotkaniu, chyba nie było innych scen które mogłyby o tym świadczyć.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: aleksy »

kurwa ale gówno ten sezon, ostatni odcinek oglądałem przez trzy tygodnie, co tydzień jedną trzecią XD

czy tylko mnie wkurwia, że
Spoiler
tommy ożenił się z kurwą i nikt nie ma z tym problemu? no czy ten serial toczy się w jakiejś feministycznej fantazji czy kurwa sto lat temu wśród gangsterów i robotników, i to nie jest jakaś wysoko postawiona pani do towarzystwa, która coś sobą reprezentuje, to jest zwykła kurwa z ulicy, nie mam nic do niej (chociaż mnie wkurwia tym przypierdalaniem), ale to jest po prostu niemożliwe
inna sprawa, że
Spoiler
oni za bardzo chcą być mądrzy w tym serialu i przez to co sezon jest coraz gorzej, pb nigdy nie było wybitne i nie miało nawet na to szans, ale do pewnego momentu było po prostu świetną rozrywką, fajne były te smutne akcje jak artur narkoman z depresją albo ten ogólny klimat smutku i beznadziei, ale zaczęli z tym przesadzać, mnie np. śmierć tej jego córki kompletnie nic nie obchodziła, tylko czekałem aż przestaną zajmować się tym nudnym wątkiem, chociaż ten serial to wgl powinien być skończony gdzieś po 3. sezonie, bo zawsze akcja była prowadzona podobnie i to nudziło
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Bakan »

Z tą córką w punkt.
Spoiler
To powinien być absolutnie druzgocący wątek, ale to wszystko zostało tak poprowadzone, że nie ruszyło mnie kompletnie.
bsergio
Posty: 413
Rejestracja: 10 maja 2019, 0:54

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: bsergio »

Uff, dopiero teraz oglądnąłem ten sezon. Oglądało się przyjemnie jak wszystkie, ale w sumie sezon troche o niczym
Bakan pisze: 07 lip 2022, 22:38
Ps. Umknęło mi -
Spoiler
w którym momencie PB zorientowali się, że Billy jest rozjebusem? Na spotkaniu, gdy wypytywał Tommy’ego o szczegóły?
Spoiler
Była tam taka kwestia, że Duke powiedział po cygańsku do Tommiego "już znam prawdę" czy coś podobnego, czyli - "wiem który z nich jest rozjebusem", jakoś tak to odebrałem
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: potter »

Steven Knight potwierdził, że historia będzie miała swoją dalszą kontynuację jako film i oczywiście Cillian Murphy zagra w nim główną rolę, a zdjęcia zaczynają już we wrześniu. Jest więc szansa, że jeszcze to uratują.
ODPOWIEDZ