[serial] Peaky Blinders

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

encrenoire

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: encrenoire »

:cool: :cool: :cool: :cool:
Ostatnio zmieniony 19 mar 2021, 16:00 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: trez »

potter pisze: 19 sty 2021, 1:37
potter pisze: 23 paź 2019, 10:19 No i tak ma być, ale twórcy zapowiadają że zamkną to w dwa sezony. Z tym, że kolejny dopiero w 2021.
Zaczęli kręcić szósty i zarazem ostatni sezon, na razie trudno powiedzieć kiedy premiera. Historia ma być potem kontynuowana w innej formie, tak zapowiadają twórcy, cokolwiek to oznacza.

Losy PB zakończą się w kinie.
encrenoire

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: encrenoire »

:cool: :cool: :cool: :cool:
Awatar użytkownika
Beny
Posty: 703
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:40

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Beny »

Nie żyje Helen McCrory grająca rolę Polly Shelby, miała 52 lata.
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: ebismolarek »

O kurwa :( chujowo
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3777
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Czak »

Ja pierdolę... mam nadzieję że nakręcili wystarczająco scen z nią że będzie miała szansę wziąć udział w głównej fabule
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: DeDoK »

Sadge :(
Rev
Posty: 602
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:05

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Rev »

Ale przykra wiadomość :(
ksiazenieporzadek

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: ksiazenieporzadek »

skończyłem wczoraj oglądać piąty sezon, pierwsze trzy sezony zajebiste i w kilka dni wciągnąłem, czwarty sezon trochę dłużej, a piąty chyba 3 tygodnie męczyłem

ja nie czaję, czemu twórcy prawie każdego serialu ciągną je niepotrzebnie i potem wychodzą gnioty w postaci ostatnich sezonów i całkowita ocenka serialu spada :(
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: gawi »

Skończyłem właśnie oglądać. Super serial kurwo :bowdown:

Czekam na 6 sezon, ponoć już soon
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9517
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: potter »



ciągle bez daty niestety
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Bakan »

Jestem na 4 sezonie i mam odczucia chyba inne niż większość, bo dla mnie im dalej w las, tym lepiej. Pierwsze dwa sezony są fajnie ograne klimatem i świetnie zapoznają nas z bohaterami i całym tym brudem Birmingham, ale wartości dramaturgicznej, w przeciwieństwie do 3 i 4 aż takiej nie mają. Jak dla mnie to s03 zdecydowanie lepszy niż poprzednie, a s04 też super się zapowiada.

Edit: po s04
No i skopali ten sezon zakończeniem.
Spoiler
To dogadanie się za plecami Włochów to trochę deus-ex-machina, a ostatnia scena Alphiego to już zupełnie na kolanie napisana. Najlepsza postać w serialu zasługiwała na zdecydowanie bardziej godne zakończenie. Hardy nie ma chyba szczęścia do swoich finałów, bo od razu mi się jego Bane z Batmana Nolana przypomniał. Nie jest to zły sezon, ale można było to inaczej rozwiązać.
s03>s02>s04>s01 przy czym każdy co najmniej dobry, więc git
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9517
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: potter »

27.02 premiera ostatniego sezonu
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Bakan »

Skończyłem 5 sezon i świetny jest to serial, choć Sopranos i BB stawiam jednak wyżej. Aktorsko sztos, klimatycznie też, mnóstwo emocjonalnych bomb, brutalizm odpowiednio stopniowany (w przeciwieństwie do np. GOT) i chyba przede wszystkim mega postacie. W ogóle twórcy świetnie nimi żonglują i w zasadzie w każdym sezonie masz jakiś mega występ Neill, Hardy, Brody, Claflin (!), a w 6 zamiatać pewnie będzie Taylor-Joy. Z rodziny Shelby, to wiadomo - Tommy i Arthur, chociaż dla mnie Ada też sporo scen kradnie i jest to świetna kreacja. No na s06 czekam mega.
Spoiler
Kto wysypał zamach na Mosleya? Kokainowy kompan Finna, to chyba zbyt oczywisty trop. Może Micheal? Mocne by to było. Jednym donosem mógł odjebać Tommy’ego, Arthura, zachowując przy życiu Polly, więc „naturalna sukcesja” stałaby się faktem.
Spoiler
No i druga sprawa, że Ginna to imo typ suczy podstawionej przez jej mafijną rodzinkę i ona ma tak naprawdę wyjebane w tego kmiota Michaela. On jest tylko narzędziem. Zresztą taka gwiazda jak Taylor-Joy nie wzięłaby mało znaczącej roli dupy gangstera, Ona będzie dalej kluczowa.
Spoiler
Ale tak w ogóle, to Michael miał sporo racji. Ta rodzina Shelbych rozpada się totalnie. Arthur z tym całym gównem w głowie do odjebania już się tylko nadaje, a sam Tommy też już sprawia wrażenie gościa, który idzie z motyką na księżyc (czy tam słońce, nigdy nie wiem). Prawda jest taka, że s06 to powinien być ostateczny upadek tej kliki, bo dobrze już rozjebani są.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3648
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Prez »

Spoiler
imo Michael rozjebus
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3777
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Czak »

Czak pisze: 27 sty 2020, 18:10
Spoiler
Michael a motorem napędowym była jego dupa i jej rodzina ze Stanów, oni w trójkę z Polly będą teraz rządzić, Arthur rozdarty między nimi a Thomasem, którego cały sezon będą goniły demony, będzie chlał ćpał a na końcu sezonu jak się okaże że Michael zjebał koncertowo jakąś tam sytuację to wróci w ostatnim momencie i rozpierdoli i będzie po staremu
Już nawet nie pamiętam co tam się działo xD wiadomo że w kolejnym sezonie schemat będzie taki sam jak w poprzednich ale i tak czekam
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Kalom »

już jest jak coś
:joint: [*]
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: DeDoK »

XDDD
Ostatnio zmieniony 13 mar 2023, 9:39 przez DeDoK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Kalom »

legalnie w polsce chyba nigdzie, pewnie będzie całość na netflixie jak BBC wyemituje cały sezon

a nielegalnie to na wypożyczalniach wiadomo
:joint: [*]
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4378
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: kr0pka »

Po pierwszym odcinku doszedłem do wniosku, że muszę wrócić do wcześniejszego sezonu...
Mimo wszystko, czuję zajawkę.
nic na potem
ODPOWIEDZ