[serial] Peaky Blinders

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: maciek »

Faktycznie dojebany ten sezon, chyba tylko 2 aż tak mi się też podobał
Awatar użytkownika
KedaR87
Posty: 56
Rejestracja: 23 kwie 2019, 12:16

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: KedaR87 »

Ale jak to?! Ja jako ultra fan serialu jestem lekko zawiedziony tym sezonem, znaczy zawiedziony to zbyt duże słowo, ale:
Spoiler
Ogólnie sezon zaczął się niemrawo, imprezowicz Micheal, który przepierdala majątek na giełdzie, Tommy lewacki poseł, Polly ruchaczka młodych ciał w Monte Carlo itp, itd. Problemy Arthura, dla mnie mocno przerysowane, nawet jak na niego to chyba za dużo co odpierdalał. Ale co najważniejsze zmartwychwstanie Alfiego, choćbym nie wiem jak go uwielbiał to minimalnie za dużo. Każdy poprzedni finał trzymał niesłychanie w napięciu, a to co się działo na koniec to był po prostu mindfuck. Tutaj tego właściwie nie mogło być, bo było wiadomo, że Mosley musi przeżyć zamach. Odczuwam też jakiś strach twórców przed odpuleniem któregoś z głównych bohaterów (powrót z zaświatów Alfiego też o tym świadczy).

Niemniej jednak to nadal cudowny serial, na wielki plus powrót do Birmingham, potyczki z Irlandczykami, Abarama ([*]) i reszta nowych postaci + kolejny fenomenalny antagonista (przemowa Mosleya na imprezie :shock: ), w końcu taki, z którym Tommy ma bardzo poważny problem. Oczywiście klimat ciągle porywa, gra aktorska nadal fenomenalna. Szkoda, że ten 5 sezon się tak kończy, 6 powinien być już od razu i pewnie wszystko byłoby pięknie, wierzę, że tak będzie na koniec. I chyba mam nadzieję, że nie będą go dalej przeciągać. (BBC ogłosiło 6 i 7 sezon prawda?)
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Lowrider »

widziałem, że 6 jest pewny i 7 bardzo prawdopodobny, ale zgadzam się, że powinni powoli kończyć

chociaż jak tak dalej pójdzie pewnie będą chcieli do ii wojny dojechać
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: potter »

No i tak ma być, ale twórcy zapowiadają że zamkną to w dwa sezony. Z tym, że kolejny dopiero w 2021.
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Ablazir »

Lowrider pisze: 23 paź 2019, 10:13 chociaż jak tak dalej pójdzie pewnie będą chcieli do ii wojny dojechać
Było już info, że tak właśnie będzie, finał całej serii może być filmowy po 7 sezonie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: clockers »

pierwsze dwa odcinki 5 sezonu były średnio zachęcające, żeby nie powiedzieć nudnawe, ale później wszystko nabiera tempa i znowu postaci drugo/trzecio-planowe dodają genialnego smaku całej opowieści (Oswald Mosley świetna kreacja). przedostatni i ostatni odcinek wyborne. jednak potrafią wciąż rozochocić widza na kolejny sezon i ja już czekam bardzo mocno na ciąg dalszy. still jeden z najrówniejszych wielo-sezonowych seriali, jakie widziałem.
Spoiler
szczerze mówiąc myślałem, że to jest ten sezon i moment, kiedy scenarzyści zdecydują się odjebać jedną bądź kilku z czołowych postaci i w sumie było dość blisko. jednakże muszę też przyznać, że kunszt aktorski i niesamowite kreacje + ta gęstość w tych ich relacjach, a także jakaś tajemnica noszona przez każdego z nich sprawiają, że zupełnie nie mam problemu z tym aby w pełnym składzie dojechali do finału serialu. a taki Tommy, czy Arthur, to już niemal jak superbohaterowie (niejednoznaczni oczywiście, ale jednak), więc też nie zdziwie się, jak to właśnie oni będą ostatnimi pociągającymi za spust w tym serialu.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3649
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Prez »

właśnie skończyłem oglądać, kilka lat temu odpuściłem po kilku odcinkach, dałem drugą szansę i kurwa całe szczęście że to zrobiłem, bo ten serial jest prześwietny.
Spoiler
kto waszym zdaniem się rozjebał na końcu? kto udaremnił zamach? macie jakieś teorie?
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Lowrider »

Spoiler
Michael w chuj
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: vampmoney »

Lowrider pisze: 26 sty 2020, 21:43
Spoiler
Michael w chuj
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: daveyo »

vampmoney pisze: 26 sty 2020, 23:19
Lowrider pisze: 26 sty 2020, 21:43
Spoiler
Michael w chuj
Awatar użytkownika
makaron
Posty: 91
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:23

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: makaron »

Spoiler
ja myśle, że Billy Grade
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3777
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Czak »

Spoiler
Michael a motorem napędowym była jego dupa i jej rodzina ze Stanów, oni w trójkę z Polly będą teraz rządzić, Arthur rozdarty między nimi a Thomasem, którego cały sezon będą goniły demony, będzie chlał ćpał a na końcu sezonu jak się okaże że Michael zjebał koncertowo jakąś tam sytuację to wróci w ostatnim momencie i rozpierdoli i będzie po staremu
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: mateko »

Prez pisze: 26 sty 2020, 21:03 właśnie skończyłem oglądać, kilka lat temu odpuściłem po kilku odcinkach, dałem drugą szansę i kurwa całe szczęście że to zrobiłem, bo ten serial jest prześwietny.
Muszę tak samo zrobić i chyba dziś włączę od nowa.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: KillerCroc »

Halo fani, czy 3 sezon jest chujowy? Bo go właśnie zacząłem i nie wiem dlaczego ale nieodparte wrażenie, że teraz już będzie tylko słabiej?
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: trez »

Trzeba przetrwać ten sezon z bolszewikami. Potem jest już lepiej.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: KillerCroc »

Właśnie skończyłem trzeci sezon i jeśli potem już jest lepiej to nie mam pytań bo dla mnie był mocarny, pierwszy odcinek był średnim openerem ale z każdy kolejnym jest coraz lepiej :bowdown:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: DeDoK »

niedawno obejrzalem sobie
Spoiler
jak michaela lubilem to po tym jak wyjebal do stanow to kij mu na ryj
Rev
Posty: 602
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:05

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: Rev »

Jak wypadł najnowszy sezon na tle reszty? Jeszcze nie miałem okazji oglądać i ciekaw jestem czy poziom utrzymany czy troszkę słabiej
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: vampmoney »

DeDoK pisze: 27 wrz 2020, 11:20 niedawno obejrzalem sobie
Spoiler
jak michaela lubilem to po tym jak wyjebal do stanow to kij mu na ryj
O to to, strasznie mnie podkurwił
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Peaky Blinders

Post autor: potter »

potter pisze: 23 paź 2019, 10:19 No i tak ma być, ale twórcy zapowiadają że zamkną to w dwa sezony. Z tym, że kolejny dopiero w 2021.
Zaczęli kręcić szósty i zarazem ostatni sezon, na razie trudno powiedzieć kiedy premiera. Historia ma być potem kontynuowana w innej formie, tak zapowiadają twórcy, cokolwiek to oznacza.
ODPOWIEDZ