[serial] Breaking Bad

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: koniec »

nienawidziłem Skyler ale miała racje, jebać Waltera
Awatar użytkownika
Marvbear
Posty: 85
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:25

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: Marvbear »

Klasyk, wiadomo. Wyraziste i niejednoznaczne postacie, niepowtarzalny klimat.
Z drugiej strony (niepopularna opinia) coraz bliżej mi do stwierdzenia, że to właśnie Better Call Saul jest lepszym serialem.
W obydwu przypadkach świetnie ukazana jest przemiana głównych bohaterów i chyba w tym, że fabuła tak dobrze rozwija praktycznie wszystkie znaczące postacie tkwi ich sukces.
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: Rhubarb »

robiłem rewatcha chwilę temu i serio nie rozumiem jak można powiedzieć, że Skyler jest wkurwiająca
przecież jest zachowanie jest w każdym wypadku kompletnie zrozumiałe i jej zachowanie to jeden z największych plusów serialu
oprócz tego, serio co ona robi takiego wkurwiającego, bo nie rozumiem? jak miałem 15 lat i to oglądałem to może i czasem myślałem "doobra suko zamknij ryja co na gangstera krzyczysz hehe niech jedzie kaske robic" ale jak oglądam teraz, mając 21 lat to szczerze nie było w ciągu całego serialu ani jednej sceny w której by mnie wkurwiała, co więcej częściej wkurwia Walter, Jesse czy Walter Jr. niż Skyler
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: mlodyperkez »

no wlasnie sam sobie odpowiedziales, tez ogladalem jak bylem mlodszy i mialem dokladnie TAKIE podejscie
Rhubarb pisze: 05 wrz 2019, 23:57 jak miałem 15 lat i to oglądałem to może i czasem myślałem "doobra suko zamknij ryja co na gangstera krzyczysz hehe niech jedzie kaske robic"
chociaz z drugiej strony ktos kto po prostu kibicuje Walterowi wiedzac jaka wczesniej byl pizda a jakim kozakiem staje sie po czasie nie mysli racjonalnie jak kobieta ktora by sie faktycznie w takiej sytuacji znalazla. pamietam tez, ze mialem takie ciekawe zjawisko ze na poczatku serialu wielbilem Waltera, a Jessie mnie wkurwial ale im dalej w las to sie odwracalo, bardziej kibicowalem Pinkmanowi a coraz mniej mrocznemu Walterowi, ktos tez tak mial? Mistrzowski jest ten scenariusz i gra aktorska, az chyba tez sobie zrobie rewatch :bowdown:
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: Piters »

Z Walterem i Jessiem to ta (scena jak się kręci na karuzeli to nadal jeden z moich prywatnych klasyków :bowdown: ). Ale Skyler nie lubiłem nadal za 2 podejściem 1,5 roku temu. Już trochę nie pamiętam, ale wydaje mi się, że odniosłem wrażenie że robi pod górkę nie tylko pod względem narko biznesu (co moze być zrozumiałe), ale i pod każdym w sumie względem
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: taka »

Z okazji premiery filmu postanowiłem obejrzeć sobie po raz drugi i mam pytanko
Spoiler
Ten kwiatek, który Walt zabrał pod koniec 4 sezonu z domu to był ten sam, którym Brock został otruty? Jeżeli tak, to jak tego dokonał i czemu miałby to robić?
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9023
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: genocidegeneral »

Spoiler
taka pisze: 11 paź 2019, 19:57Ten kwiatek, który Walt zabrał pod koniec 4 sezonu z domu to był ten sam, którym Brock został otruty?
ten sam
taka pisze: 11 paź 2019, 19:57Jeżeli tak, to jak tego dokonał
A fan thinks the moment Walt turned into a full-fledged villain is when he poisoned Brock, and wants to know how Walt physically administered the poison. “That’s an excellent question,” Gilligan says. “The writers would always tell the story of the Evil Juice Box Man. The way we worked it out on our timeline is he had just enough time to do it, but it would’ve been very tricky indeed.” They figured he crushed the poison up, stuck it in a juice box, and got into Brock’s school. “That’s our inner story, the writers and I, for how it happened. It would’ve been very tricky timing, but he was a motivated individual at that point.”
taka pisze: 11 paź 2019, 19:57czemu miałby to robić?
No jak to czemu? Cały czwarty sezon (po rozjechaniu dilerów Gusa przez Walta i zastrzeleniu Gale'a przez Jessego Pinkmana) to pojedynek szachowy między Fringiem a Heisenbergiem, w którym języczkiem u wagi był Pinkman - powiedział Gusowi, że przestanie gotować jeśli zabije on Waltera, który z kolei nie mógł zabić Fringa, bo nie mógł się do niego zbliżyć. Walt musiał przekonać Jessego, że Gus musi umrzeć, zatrucie Brocka konwalią majową i wmówienie Pinkmanowi, że zrobił to Gus przy użyciu rycyny z papierosa (paczkę z którym zwinął mu z kieszeni Huell, z czego Jesse zdał sobie sprawę sezon później, gdy Mr Reasonably wyciągnął mu z kieszeni paczkę zioła tuż przed spotkaniem ze znikaczem) przegięło pałę goryczy jak mawiał król Foltest i w końcu Walter dopiął swego.
Obrazek
taka
Posty: 666
Rejestracja: 20 kwie 2019, 17:02

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: taka »

Dziękuję Pan [mention]genocidegeneral[/mention] za wyczerpującą odpowiedź
@edit wyjaśniło się wszystko w 5 sezonie, więc za wcześnie spytałem :/
Ostatnio zmieniony 13 paź 2019, 18:00 przez taka, łącznie zmieniany 1 raz.
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: moody »

Skoro wszyscy wrzucamy ulubione sceny i zgadzamy sie, ze wybitnych bylo mnostwo, to polecam swietnie zrobione tribute video https://m.youtube.com/watch?v=fYBTX_GmSM8

gdyby nie to, ze ostatnio obejrzalem calosc drugi raz, to az chce sie to zrobic po raz kolejny
Awatar użytkownika
przemko
Posty: 34
Rejestracja: 22 paź 2019, 20:31

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: przemko »

Ten serial to pierdolone arcydzieło, oglądam drugi raz, jestem na 4 sezonie :bowdown:
oyche pisze: 23 paź 2019, 23:41 heroiniczne akcje co chcesz o nich wiedzieć
trzeba być z nami robić to żeby wiedzieć
Awatar użytkownika
Szaju
Posty: 1601
Rejestracja: 20 kwie 2019, 21:23

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: Szaju »

Obejrzałem. W sumie to jednym tchem. Świetny serial, naprawdę świetny. Do tej pory byłem negatywnie nastawiony do amerykańskich seriali. Nie mogłem się nigdy za nic zabrać. Wreszcie postanowiłem się przełamać i postawiłem na Breaking Bad. Nie jestem zawiedziony :) Pytanie, co dalej. Czuję teraz pustkę, gdy nie mogę już włączyć przygód tych zwariowanych bohaterów :dunno:
Awatar użytkownika
alis_springs
Posty: 711
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:49

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: alis_springs »

no to teraz obejrzyj sobie Better Call Saul, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: daveyo »

Koniecznie po Breaking Bad obejrzyj sobie Better Call Saul również trzyma wysoki poziom i już w lutym rusza 5 sezon. No i oczywiście warto obejrzeć film El Camino. A jeśli chciałbyś inny serial to mogę polecić Ozark, jest w podobnym stylu.
Awatar użytkownika
Szaju
Posty: 1601
Rejestracja: 20 kwie 2019, 21:23

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: Szaju »

Obejrzałem ElCamino, które jest uzupełnieniem Breaking Bad. Dupy nie urwało, ale w sumie miło było raz jeszcze zobaczyć tych bohaterów, chociaż niektórzy przytyli ze 100 kilo. Co do Better Call Saul, to po pierwszym odcinku jestem totalnie wynudzony. Rozrusza się?
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: Prez »

rozrusza się, chociaż generalnie cały serial jest prowadzony bardzo spokojnie. nie zrażaj się jednak, im dalej tym lepiej, jeśli siadło Ci BB, to BCS najprawdopodobniej też Cię wkręci
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: zemsta1kadluba »

Tempo w Better Call Saul jest całkowicie inne i wielu osobom przyzwyczajonym do Breaking Bad się to nie podoba, ale serio warto docenić mistrzowski scenariusz tam i świetną pracę kamery, jak ktoś wczuwa się w filmy w głębszy poziom niż jako zwykłą rozrywkę to serial będzie dla niego jednym z lepszych w ostatnich latach.
polecam tę analizę, dużo lepiej wyraża to co ja myślę, sama rozkmina w pierwszym odcinku z wgiętym koszem :bowdown: :bowdown:
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: Piters »

Moim zdaniem się nie rozruszało, porzuciłem w połowie 2 sezonu
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: daveyo »

Ja zawsze podziwiałem te seriale za właśnie pracę kamery, a w BCS jest to jeszcze lepiej zrobione. Zdecydowanie wolę oglądać parzenie kawy w Better Call Saul niż włączyć jakikolwiek nowy film/serial polski :lol:
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: cukier »

Szaju pisze: 08 sty 2020, 13:36 Obejrzałem ElCamino, które jest uzupełnieniem Breaking Bad. Dupy nie urwało, ale w sumie miło było raz jeszcze zobaczyć tych bohaterów, chociaż niektórzy przytyli ze 100 kilo. Co do Better Call Saul, to po pierwszym odcinku jestem totalnie wynudzony. Rozrusza się?
to samo zdanie, el camino sztywno i nudno a bcs znudziło po pierwszym odcinku, więc nie wiem kiedy wrócę
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
tsuko
Posty: 809
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:45

Re: [serial] Breaking Bad

Post autor: tsuko »

Better Call Saul niestety rozkręca się dopiero pod koniec drugiego sezonu, ale warto się przemęczyć
Zainteresowania - bezdomność , Premier League, Liga Mistrzów , Freak fighty i Strike King K-1,/walki w K-1 w małych rękawicach/
ODPOWIEDZ