[Serial] The Sopranos

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: PeterStillNinety's »

wrubel pisze: 20 lis 2020, 13:35 nie polecam zapełniać tej pustki bardzo średnim The Wire : - )
Wróbel nie rób siary The Wire w topce seriali Oczywiście Sopranos numero uno natomiast The Wire zdecydowanie warto
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6838
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: instinkt »

ja kolejny rewatch planuje jak Michael Imperioli i Steve Schirripa skończą nagrywać podcast i wtedy obejrzę 1:1 serial z podcastem
a są jakoś w połowie bo zrobili 39 odcinków do tej pory i puszczają chyba jeden tygodniowo więc jak wszystko dobrze pójdzie to za rok :D

dzisiaj akurat wjechał special z Davidem Chasem gdzie nie skupiają się na żadnym konkretnym odcinku to sobie obejrzę później
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6838
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: instinkt »

The Many Saints of Newark 24 września
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: fromage »

dobr w chuj serial nigdy sie nie znudzi bo on ten taki zly ale sece cos tam jeszcze jest i z kazdym sezonem mozna to zobaczyc jak jego moraly i dusze sie psuje (patrz obstawianko)
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: mlodyperkez »

instinkt pisze: 15 sty 2021, 3:57 The Many Saints of Newark 24 września
czekanko
Spoiler
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: mateko »

bajka
Awatar użytkownika
RW0
Posty: 2227
Rejestracja: 20 kwie 2019, 16:00
Lokalizacja: 71

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: RW0 »

Skończyłem ostatnio całość po raz drugi, cudowny serial i na pewno jeszcze do niego wrócę, mimo, że 6 sezon to dla mnie jak jebana telenowela by akcja się nawiązała w ostatnich 3-4 odcinkach. Na pewno na minus to co zostało już wspomniane(spoilery z całości)
Spoiler
Pojawienie się każdej nowej postaci na ekranie dłużej niż na chwile = odjebanie tej postaci na koniec sezonu XD, nie podobało mi się odjebanie Christophera głównie z powodu mojej sympatii do niego, ale no jakieś zwyczajne te odjebanie było, początek odcinka, zero jakiejś muzyczki czy coś w tym stylu, jakby to nie była jedna z głównych postaci. przypomnijcie sobie ile było emocji jak odstrzeliwali pussiego.
i juz luzno wspominając bawi przemiana Angie Pussiego która od nieogarniania życia w jakiś miesiąc staje się bizneswoman :D
Z poprzedniego oglądania nie pamiętałem za dużo, w każdym razie na pewno darzyłem sympatią Tonego, tak po aktualnym obejrzeniu, szczególnie im dalej z odcinkami tym bardziej go nie lubiłem i mimo dobrego poczucia humoru mnie wkurwiał
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: Globe »

Ja wróciłem do ostatniego sezonu (na nim skończyłem oglądanie) i muszę powiedzieć, że jest absolutnie rewelacyjny, począwszy od trzech pierwszych odcinków, a skończywszy na tych ostatnich, które obejrzałem wczoraj czyli odcinek z
Spoiler
Benem Kingsleyem i młodym Tonim z kosą w bluzie
Niestety przypadkowymi klipami na youtube zaspoilerowałem sobie co nieco.
Spoiler
Zabójstwo Bobbiego i Silvio


Ale oglądam dalej.
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: niuhniuh »

ja zrobiłem sobie dłuższą przerwę w rewatchu na S5E3 "Where's Johny", wczoraj wróciłem i kuuurwa no tęskniłem mocno jednak

@KRZYSZTOF nie martw się, te wydarzenia przyjdą nieoczekiwanie i sam fakt, że wiesz, że ktoś zginie nie powinien ci popsuć przyjemności z oglądania
s5e3 spoilers
:cry:
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: sebring »

wróciłem sobie do tego serialu, btw mojego ulubionego w ogóle i pewnie to oczywistość dla wszystkich, ale gra aktorska imperioliego to równa liga co gandolfini tutaj. sam chrissy to na równi z tonym najciekawsza postać, jego wątki (no, poza massive geniusem z 1 sezonu) są zawsze bardzo dla mnie ciekawe, sam imperioli tak bardzo do tej roli pasuje i tak zakorzenił się w mojej świadomości jako bratanek tonego, że np. jak sobie odpale odcinek talking sopranos to czuję się jakbym oglądał chrisa moltisantiego odgrywającego prowadzącego podcast w średnim wieku :D
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
fcalak
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:33

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: fcalak »

Joseph Siravo, the veteran Broadway actor and educator who played Johnny "Johnny Boy" Soprano on HBO's The Sopranos, has died after a long battle with colon cancer. He was 66.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: Artazz »

Zacząłem oglądać pierwszy raz parę dni temu, dopiero 8 odcinków za mną, ale jest przepięknie, kupuję ten serial od samego początku

A ta scena mnie rozjebała :bowdown:
Spoiler
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 627
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: KamilNO »

Ja sukcesywnie agituje znajomych żeby w końcu obejrzeli i każdy kto skończył jest mi wdzięczny. Nie jarasz się Sopranos nie idę z Tobą do łóżka nie jesteśmy kolegami
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6838
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: instinkt »

oglądałem ten serial kilka razy i nigdy nie zwróciłem uwagi że w tej scenie jest numer Xzibita :lol:
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: joey »

a dla mnie to była pierwsza z rzeczy, którą spropsowałem w tym serialu, jak go oglądałem pierwszy raz (czyli jak miałem z 15 lat). imo to może być najlepsza scena w historii telewizji, sporo seriali w życiu łyknąłem i może jeszcze ze dwie wpisałbym w ten kanon, bo to ten przypadek, kiedy wszystko ze sobą gra i przewijasz po parę razy z otwartą gębą.
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Payn3
Posty: 107
Rejestracja: 18 kwie 2021, 15:35

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: Payn3 »

sebring pisze: 14 kwie 2021, 13:38 wróciłem sobie do tego serialu, btw mojego ulubionego w ogóle i pewnie to oczywistość dla wszystkich, ale gra aktorska imperioliego to równa liga co gandolfini tutaj. sam chrissy to na równi z tonym najciekawsza postać, jego wątki (no, poza massive geniusem z 1 sezonu) są zawsze bardzo dla mnie ciekawe, sam imperioli tak bardzo do tej roli pasuje i tak zakorzenił się w mojej świadomości jako bratanek tonego, że np. jak sobie odpale odcinek talking sopranos to czuję się jakbym oglądał chrisa moltisantiego odgrywającego prowadzącego podcast w średnim wieku :D
No ni chuja, tak jak postać jest ciekawa to np. wątek z robieniem filmów, pisaniem scenariusza i dogadywanie się z Benem Kingsleyem jest totalnie z dupy i nic kompletnie nie wnosi :dunno:
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: moody »

joey pisze: 08 maja 2021, 14:06 a dla mnie to była pierwsza z rzeczy, którą spropsowałem w tym serialu, jak go oglądałem pierwszy raz (czyli jak miałem z 15 lat). imo to może być najlepsza scena w historii telewizji, sporo seriali w życiu łyknąłem i może jeszcze ze dwie wpisałbym w ten kanon, bo to ten przypadek, kiedy wszystko ze sobą gra i przewijasz po parę razy z otwartą gębą.
a co w tej scenie jest genialnego? dosc lopatologicznie pokazana kwestia kablowania z tym zblizeniem na aparat i najzwyczajniej w swiecie zobrazowana kwestia zmiany hierarchii. zero jakies cliffhangera, tekstu wartego zapamietania czy nietypowej pracy kamery
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: fromage »

joey pisze: 08 maja 2021, 14:06 imo to może być najlepsza scena w historii telewizji, sporo seriali w życiu łyknąłem
trosche wchuj prawda bo np. ja zasze co pare lat wracam do sopanorsi kurcze nigdy sie nie nudzi
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: joey »

moody pisze: 08 maja 2021, 20:35
joey pisze: 08 maja 2021, 14:06 a dla mnie to była pierwsza z rzeczy, którą spropsowałem w tym serialu, jak go oglądałem pierwszy raz (czyli jak miałem z 15 lat). imo to może być najlepsza scena w historii telewizji, sporo seriali w życiu łyknąłem i może jeszcze ze dwie wpisałbym w ten kanon, bo to ten przypadek, kiedy wszystko ze sobą gra i przewijasz po parę razy z otwartą gębą.
a co w tej scenie jest genialnego? dosc lopatologicznie pokazana kwestia kablowania z tym zblizeniem na aparat i najzwyczajniej w swiecie zobrazowana kwestia zmiany hierarchii. zero jakies cliffhangera, tekstu wartego zapamietania czy nietypowej pracy kamery

no właśnie ta scena jest w gruncie rzeczy jednym wielkim cliffhangerem, biorąc pod uwagę dalszy przebieg sezonu i serialu w ogóle, natomiast pomijając to, to ta surowość również jest ważnym elementem, bo nawet najlepiej napisany scenariusz możesz spierdolić artystycznymi ujęciami, pracą kamery albo chwytliwymi jednolinijkowcami.
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: joey »

Spoiler
witam państwa
trójkąt bermudzki wola mokotów
ODPOWIEDZ