[Serial] The Sopranos

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: zemsta1kadluba »

Rossi pisze: 08 lip 2020, 12:35 generalnie seriale typu the wire czy sopranos nie są też dla każdego, to zupełnie inny rodzaj produkcji gdzie nacisk jest położony nie na rozwój fabuły i cliffhangery w każdym odcinku tylko na rozwój postaci i charakterów
dokładnie jak ktoś jest przyzwyczajony do seriali typowych na netflixach, gdzie oglądasz jeden za drugim bo ciągle cliffhangery sa to sporo może mu umknąć.
oprócz tego co wymieniłeś bardzo ważną rolę grają ujęcia i przejścia między scenami
joey pisze: 17 lip 2020, 19:50 jedna z moich ulubionych to najebany Tony w ciemnościach i wracająca do domu Meadow, no kurwa sztuka
już to chyba pisałem, ale dla mnie ta scena miażdzy klimatem po prostu
Spoiler
najlepsze jest to że przez praktycznie cały odcinek nic się nie dzieje i jest o takie typowe dla Sopranos pokazanie wszystkich aspektów życia bohaterów, Tony jest non stop znudzony, szuka jakichś rozrywek w różnych miejscach, zaczyna trochę podłapywać egzystencjalizm od AJ i na sam koniec mamy tutaj powrót do miejscówki w sklepie i pięknie pokazaną rutynę życia mafiosów- w sumie nic ważnego się nie stało w tej scenie, a i tak wciąga klimatem
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3495
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: Jaayu »

ale Furio to był kozak w chuj dla mnie zawsze
Fuck mes rêves j'revends mes ailes
DwaRazy
Posty: 209
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:48

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: DwaRazy »

zemsta1kadluba pisze: 17 lip 2020, 20:34 już to chyba pisałem, ale dla mnie ta scena miażdzy klimatem po prostu
dobrze wyłapane, świetne jest zakończenie tego odcinka
befree pisze: Piszesz skrótami, bez polskich znaków czy argumentów, Twoja opinia jest dla mnie warta mniej więcej tyle co papierek po batonie znajdujący się na podjeździe mojego sąsiada. A CB to takie radio, używane raczej przez starszych słuchaczy.
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4647
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: szpilman »

Jaayu pisze: 17 lip 2020, 20:39 ale Furio to był kozak w chuj dla mnie zawsze
Obrazek

I już wiedziałeś, że masz przejebane.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: zemsta1kadluba »

Furio niestety strasznie niewykorzystany potencjał postaci
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: KillerCroc »

Janice ale mi teraz kurwa zaimponowałaś  :bowdown:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Holden
Posty: 1167
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:01

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: Holden »

Przypomniała mi się zajebista sesja zdjęciowa sprzed kilku lat z udziałem Michaela Imperioli dla kolaboracji Kith x Bergdorf Goodman
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
https://kith.com/blogs/lookbooks/kith-x ... ollection#

Dobrą robotę zrobił też Ray Liotta, który swoją drogą pojawi się w obsadzie The Many Saints of Newark
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
https://kith.com/blogs/news/kith-x-berg ... lection-iv
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: baqlashan »

obejrzałbym w sumie se ślimaczym tempem tak z 2 odcinki na dzień, dacie z jakieś 2 argumenty dlaczego ten serial jest taki dopierdolony i taki kultowy?
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4647
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: szpilman »

Wg mnie przede wszystkim postacie, pierwszoplanowe role są wybitnie napisane, świetnie ukazana mafijna rzeczywistość, zajebiście prowadzona akcja, mroczne wątki przeplatają się z typowo gangsterskim humorem, no i gigant Tony w okół którego wszystko się kręci. Całe szczęście, że na HBO Go można wyłączyć lektora, bo nie wiem czy kiedykolwiek bym obejrzał ten serial z głosem Brzostyńskiego.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Rossi
Posty: 652
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:43

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: Rossi »

sopranos (tak samo jak the wire) to bardziej powieść wizualna niż klasyczny serial - tutaj dużo więcej czasu poświęca się bohaterom, rozwojowi ich postaci, zmianom które przechodzą itd. Mając więcej czasu scenarzysci dają ci serial w którym jest mnóstwo klimatu, każda scena dialogowa (a jest ich w chuj) to perełka, jest mnóstwo nawiązań i do poprzednich odcinków i do innych dzieł popkultury, za to akcja jest wolniejsza. Nie chcę wjeżdżac z jakimiś porównaniami do restauracji michelin i fast foodów bo to jednak tylko i aż telewizja, musisz zdecydować po prostu czy ci to odpowiada czy nie.
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: KillerCroc »

baqlashan pisze: 24 lip 2020, 22:07 obejrzałbym w sumie se ślimaczym tempem tak z 2 odcinki na dzień, dacie z jakieś 2 argumenty dlaczego ten serial jest taki dopierdolony i taki kultowy?
Ja tak oglądam, jeden-dwa odcinki na dzień (czasami kilka dni przerwy) sobie odpalam i tyle. Czy to jest serial wybitny które zasługuje na ścisłe miejsce w top 1? Według mnie jak na razie nie, akcja rozwija się wolno, trochę rzeczy dzieje się poza ekranem, gra aktorska epizodycznych postaci czasami pozostawia wiele do życzenia, no jeśli ktoś szuka wad to na pewno jakieś znajdzie. Ale ten serial moim zdaniem ma TO COŚ i chce się go dalej oglądać.

Przede wszystkim Tony jest świetnie prowadzoną postacią, bardzo dobrze jest pokazany jego wpływ na osoby z którymi przebywa i momentami masz wrażenie że jest aż karykaturalnie impulsywny i niektóre rzeczy można by rozwiązać po prostu rozmową z kimś ale potem sobie zdajesz sprawę że no on przecież taki jest i nie bez powodu chodzi do psychologa się leczyć.

Na początku napisałem, że akcja rozwija się wolno i nie jest to z mojej strony zarzut ale dla kogoś kto nie jest przyzwyczajony do tego typu produkcji może to być minus bo można odnieść wrażenie że niektóre dialogi, sceny etc. są nie potrzebne do poprowadzenia fabuły ale one tak naprawdę tworzą te postacie. No i o tym mało kto wspomina ale kurde to jest serial z 99 roku i mimo wszystko trochę się zestarzał.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: PeterStillNinety's »

Uwielbiam ten serial

Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9091
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: genocidegeneral »

interior decorator nigdy, PRZENIGDY nie przestanie mnie rozpierdalać :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: PeterStillNinety's »

His house looks like shit :bowdown:
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6898
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: instinkt »

KillerCroc pisze: 25 lip 2020, 12:19 i mimo wszystko trochę się zestarzał
otóż nie
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: Mider »

może z torrentów ściągał w chujowej jakości
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: KillerCroc »

No ale ja nie mówię o jakości tylko o rozwiązaniach które są użyte w serialu jeśli chodzi o sceny albo pracę kamery, widać na pierwszy rzut oka że jest to serial z przed dwóch dekad, nie używam tego jako minusa tylko stwierdzam że jest on kręcony w dany sposób i można przez to odnieść wrażenie, że faktycznie swoje lata już ma
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1439
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: niuhniuh »

'zestarzał się' raczej negatywnie się kojarzy. Ja bym powiedział, że po prostu przez te 20 lat zmieniły się trochę sposoby prowadzenia fabuły w serialach no i sposób kręcenia seriali też się zmienił. Teraz jest więcej efekciarstwa, co mi pasuje, bo przeca na seriale się głównie patrzy. W Sopranos raczej subtelna była ta praca kamery. Powiedziałbym, że czasami wręcz nieciekawa (z drugiej strony, czasami wręcz zajebista była i zapadająca w pamięć, np. Tony analizujący rozmiar łap kolegów, albo slowmo śmiechy chichy po opowiedzeniu żartu przez Tonego.) Co nie zmienia faktu, że serial ukochany i w prywatnej topce.
Awatar użytkownika
pietrax
Posty: 944
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:15

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: pietrax »

dla mnie top1 wszechczasow, ogladane bylo 3 razy od deski do deski i chyba, panowie, narobiliscie mi ochoty na czwarty raz. moze tym razem z notatkami w koncu?
tout comprendre c’est tout pardonner
wie goed doet, goed ontmoet
Awatar użytkownika
serwus
Posty: 233
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [Serial] The Sopranos

Post autor: serwus »

propsów dla sopranos nigdy dość, dlatego ja dzisiaj chciałem wyrazić zachwyt soundtrackiem. ostatnio ten kultowy już właściwie numer mi się przypomniał i jakoś nie chce wyjść z głowy:
Spoiler
i jak tak się zastanowiłem, to w sumie wiele piosenek z tego serialu uwielbiam. leaving california, living on a thin line, dont stop believin oczywiście, look od down from the bridge. ajajajaj, chyba będzie oglądane w najbliższym czasie
ODPOWIEDZ