[serial] Kierunek: Noc

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Marvbear
Posty: 85
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:25

[serial] Kierunek: Noc

Post autor: Marvbear »

Obrazek

Opis:
Netflix zapowiedział belgijski serial Kierunek: Noc, w którym palce będą maczać Polacy (producentami wykonawczymi będą Tomasz Bagiński i Jacek Dukaj). Inspiracją jest książka Starość aksolotla Jacka Dukaja, która porusza problem transhumanizmu.
W serialu zobaczymy świat zniszczony przez katastrofalne w skutkach zjawisko słonecze. Akcja skupia się wokół pasażerów i członków załogi nocnego lotu z Brukseli, którzy postanawiają obrać kurs na zachód, aby szukać schronienia w mroku. Na pokładzie samolotu o przeżycie walczą bogaci i biedni, młodzi i starzy, cywile i wojskowi pochodzący z różnych środowisk i mówiący różnymi językami. Wszystkich ich łączy jedna rzecz: wola przetrwania końca świata – za wszelką cenę.

Trailer:


Premiera w 2020 roku na Netflix.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: Luxair »

Czytałem Starość Aksolotla, to jedna z krótszych i w sumie słabszych książek Jacy, którą bodajże wydawało Allegro jako eksluzywny eBook...

Anyway, fabuła, z tego co widzę po blurbie powyżej, będzie mocno zmieniona w stosunku do mini-powieści - tam już na samym początku całe życie białkowe na Ziemi zostaje wyeliminowane.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Marvbear
Posty: 85
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:25

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: Marvbear »

peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: peterkurten »

Od wczoraj na Netflix

Obejrzałem za jednym posiedzeniem cały sezon i nawet fajne to jest. Bez większych fajerwerków, ale lubię takie seriale.
Spoiler
Borysa Szyca się nie spodziewałem :lol:
bLeF
Posty: 126
Rejestracja: 21 paź 2019, 22:31

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: bLeF »

Obejrzałem 2 odcinki i serdecznie odradzam.
SLG Team since 2009
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: Jasek »

kicz i tandeta
cztery żubry i dwie kurwy
kocur
Posty: 1066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:34
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: kocur »

Spoiler
Ten Szyc jak wyjebał na końcu :rotfl:
Awatar użytkownika
the
Posty: 616
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: the »

Piękny serial
Spoiler
- Jest se typ co robił w NATO i on wie co się dzieje i dawaj ukradne se samolot i uciekamy
- Jest se laska co leci gdzieś tam rozsypać popiół z typa i się zabić, ale przy okazji też nie latała nigdy samolotem ale jak trzeba to chuj tam polecę
- Jest se polak co drze pizde i się awanturuje jak ludzie nie chcą ratować umarniętych bliskich
- Jest se stary dziad co go laska z internetu wuchujała
- Jest se drugi stary dziad co powiedział pół zdania
- Jest se dupa co nagrywa stories
- Jest se Turek co przeżywa, bo on przeżywa
- Jest se matka z synem która jako jedyna wypada w jakikolwiek sposób prawdziwie
- Jest se typ od tłumaczenia widzom co się dzieje
- Jest se pilot co zdradzał żone
- Jest se stewardessa co zaobserwowała tę dupę od stories
- Są jakieś randomy co jeden się upił a ogólnie to oni są źli
10/10
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 902
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: Rozpierdalator »

A mi się podobało nawet. Spoko, że jest Europejski setting, co do postaci to całkiem wyraziste mi się wydawały. To pewnie z uwagi na to, że to pro-multikulti ale akurat tutaj pasuje (chociaż wkurwiło mnie przedstawienie muzułmanina jako ogara i ogólnie w pozytywnym świetle mimo mrocznej przeszłości, a katolika jako niedojeba). Pomysł na taką apokalipsę i spierdalanie samolotem całkiem ciekawy. No jest to jakieś, a to mi wystarczy. Ogólnie to w sumie jak będzie drugi sezon to obejrzę w wolnej chwili, ale to tylko moja opinia, a że nie oglądam za dużo seriali to może dlatego mi się podobało.
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: wrubel »

wyłączyłem kiedy jeden z podróżujących uszczelnił kawałkiem plastiku wybite okno w lecącym samolocie
Johnny

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: Johnny »

Mi tez się podobało, ciekawy pomysł (to chyba najcenniejsze obecnie), dobre wykonanie i te polskie akcenty fajnie weszły. A slg jak zwykle tylko skrajne opinie, zerowa umiejetność podejścia z dystansem
bLeF
Posty: 126
Rejestracja: 21 paź 2019, 22:31

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: bLeF »

Bo to gowno

E: Chyba że kto obejrzał życiu tylko Klan i Na Wspólnej. Rozumiem, że może się spodobać.
SLG Team since 2009
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: wrubel »

Johnny pisze: 18 maja 2020, 18:24 zerowa umiejetność podejścia z dystansem
no rzeczywiście
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: Luxair »

Właśnie zbinge'owałem i całkiem mi się podobał. Jasne, było troszkę bzdur jak to w każdym kinie akcji, ale udało się zachować tempo przez wszystkie odcinki - a to najważniejsze. Postacie wyraziste, wizualnie nieźle.

Ten Jakub-Polak jest polskim aktorem? Bo naprawdę dobrze mówił po francusku (z przerwami na "kurwa" i "ja pierdolę").

Oczywiście wyjebałem z beki jak
Spoiler
wjechał Szyc cały w moro, z naszywką z polską flagą
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1876
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: Połas »

Luxair pisze: 15 lip 2020, 23:27 Ten Jakub-Polak jest polskim aktorem? Bo naprawdę dobrze mówił po francusku (z przerwami na "kurwa" i "ja pierdolę").
Tak, Ksawery Szlenkier. To właściwie była jego pierwsza tak duża rola, bo chociaż gra od lat, to zazwyczaj obstawiał drugie i trzecie plany w polskich serialach.
Obrazek
Johnny

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: Johnny »

Pierwszy sezon mi się podobał, nawet bardzo, ale drugi to jest takie dno że aż trudno uwierzyć. Dobrze że twórcy mieli na tyle RIGCZu, że te odcineczki oscylują koło 35 minut i można to szybko skreślić z listy.
Zero pomysłu na dalszą fabułę, 0
Jeszcze Dukaj znalazł sposób na przeniesienie bełkotu i nieczytelności ze swoich książek na grunt TV i co druga postać mówi w innym języku, przez co można dostać pierdolca próbując podążać za głosami śledząc akcję na ekranie
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: peterkurten »

Tragiczny jest drugi sezon.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Kierunek: Noc

Post autor: Luxair »

Dzięki chłopaki, kasuję przed obejrzeniem
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
ODPOWIEDZ