[serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Sergiusz
Posty: 892
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:22

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Sergiusz »

Spoiler
ja mam te same odczucia co jefecito, ogólnie to zanim ta akcja się zaczęła to czułem że coś pójdzie nie tak, ale jak chłop zemdlał i Gene zaczął zagadywać tego ochroniarza to dawno nie czułem takiego napięcia podczas oglądania czegokolwiek XD
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: SiNi »

NIee no ja też jestem team "Nippy" z fargowskim klimatem i cudo zdjęciami w zimowej scenerii. Myślicie, że po Saulu zrobią jeszcze coś pobocznego?
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 902
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Rozpierdalator »

Ja bym bardzo chciał bo to jest dojebane uniwersum, ale aktorzy już swoje lata będą mieli i ciężko by co było dopasować.

@pozdrawiam_
Spoiler
z tym napięciem to tru, w tym serialu miałem tak jeszcze jak nacho podrzucał tabletki Salamance w tej knajpie
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
banger
Posty: 860
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:54

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: banger »

Moim zdaniem bez sensu. Historia Gusa to byłyby typowe kartelowe porachunki, takich już było wiele. Reszta też w pojedynkę nie jest aż tak bardzo ciekawa, to się super ogląda jak te różne historie są ze sobą połączone (kartel, prawnicze wojenki, przekręty Saula i Kim) albo w BB (watek rodzinny Walta, walka z rakiem, rozkręcanie imperium narkotykowego i konfrontacja między Gusem a Meksykanami). Żadna z pobocznych postaci nie ma takiej niejasnej historii, którą miał chociażby Saul (transformacja z Jimmego w Saula Goodmana).
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Prez »

Spoiler


:bowdown: :bowdown: :bowdown:
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Sergiusz
Posty: 892
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:22

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Sergiusz »

banger pisze: 29 lip 2022, 10:09 Moim zdaniem bez sensu. Historia Gusa to byłyby typowe kartelowe porachunki, takich już było wiele. Reszta też w pojedynkę nie jest aż tak bardzo ciekawa, to się super ogląda jak te różne historie są ze sobą połączone (kartel, prawnicze wojenki, przekręty Saula i Kim) albo w BB (watek rodzinny Walta, walka z rakiem, rozkręcanie imperium narkotykowego i konfrontacja między Gusem a Meksykanami). Żadna z pobocznych postaci nie ma takiej niejasnej historii, którą miał chociażby Saul (transformacja z Jimmego w Saula Goodmana).
No niekoniecznie, imo historia Gusa mogłaby być równie ciekawa, wiem że pewnie większość BB już oglądała ale i tak dam w spojler
Spoiler
nie pamiętam już dokładnie jak to się zaczęło z kartelem, ale wydaje mi się że podczas introdukcji Gusa do kartelu, Eladio zastrzelił tego drugiego pollos hermanos (max?), wiec tez bym chętnie obejrzał co się działo z gusem i maxem wcześniej, jak dotarli do tego punktu, zreszta kurwa obejrzałbym do dla samej scenografii
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Prez »

Spoiler
zgadza się, do tego padła tam kwestia w kierunku Gusa, że nie skończył w ten sam sposób tylko dlatego, że wiedzą kim jest i co zrobił. to już byłaby zaczepka do pokazania jego historii, ale nie wiem sam czy chciałbym to oglądać
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9023
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: genocidegeneral »

Spoiler
nom ja też chciałbym wiedzieć co tam Gus porabiał wcześniej, w BB Hankowi nie udaje się dowiedzieć za wiele, Fring zrzuca to na niedbałość administracji Pinocheta w prowadzeniu dokumentacji, w BCS jest scena Gusa z Schulerem i Lydią, na której kolega ojca Sentino mówi do Niemca "Do you remember Santiago", zakładam że chodzi o stolicę Chile, no właśnie kurwa nie pamiętam, ale pewnie zostawią to jako tajemnicze niedopowiedzenie

teorii na temat przeszłości Fringa jest kilka, wg jednej nawet miałby on być jakimś pracownikiem reżimu i to takim bardziej fizycznym że tak powiem

ale czy cały serial bym chciał to tak nie do końca
Obrazek
frontkick

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: frontkick »

Spoiler
kurcze niby Peter Gould mówił że widzi w tym uniwersum potencjal na jeszcze pare spinoffów ale no nwm co o tym sądzić

wątpię że zdecydowaliby sie np. na prequel o Gusie albo Mike'u z nowymi aktorami bo raz ze to samo w sobie by sie spotkalo z krytyka a dwa że obie te postacie są przerysowane wiec ta tajemnicza przeszlosc pasuje do nich

no i nie sadze ze AMC by im dalo budzet na cokolwiek co sie nie dzieje w glownej mierze we wspolczesnym Albuquerque

ogólnie BCS rozwinelo wszystkie watki które tego wymagały i nwm czy to juz by nie bylo za duzo
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: ricky »

Spoiler
to cameo Walta i Jessego to taki typowy uklon dla fanow, ktorzy domagali sie przeciecia obydwu seriali. fajnie, ze sie pojawili, ale w sumie nie wiem po co, troche taka humorystyczna scenka i nic wiecej. zwolnil znowu ten serial fest, dwa odcinki do konca i nie wiem czego sie spodziewac. jak Vince nie zajebie jakiejs bomby na koniec to moze byc slabo, bo te nowe przekrety Gene'a nie umywaja sie do pomyslow Jimmy'ego na robienie ludzi w huja. wciaz licze na piekny reunion z Kim na koniec
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9023
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: genocidegeneral »

Spoiler
No chyba chodzi o to że Saul był znacznie bardziej kluczowy dla wydarzeń w BB niż mogłoby się wydawać i bez niego Walt pewnie szybko skończyłby w piachu szwajcarskozserowiony, tak jak przewidywał Mike.
Saul, wbrew radom Mike'a, wziął pod skrzydła leszcza i pomógł mu zostać kozakiem, na swoją - i Mike'a, Gusa oraz całego ich imperium - zresztą zgubę.
Teraz Gene robi podobnie z Jeffem, może ponownie na swoją zgubę. Może lepiej byłoby, gdyby obu gości z rakiem zostawił samych sobie?

no ogólnie serial dla fanów lajkikejeden, łooo ale foreshadowing kurrrrwa
Obrazek
Awatar użytkownika
banger
Posty: 860
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:54

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: banger »

Bardzo dobry odcinek, fajnie zmienił wyobrażenie o niektórych rzeczach jakie działy się w BB
Spoiler
Mike próbujący powstrzymać Saula przed współpracą z Waltem, który rzeczywiście ostatecznie doprowadził do jego upadku. Jeff ostrzegający Gene'a przed pójściem do tego gościa z rakiem. Dodatkowo zarówno Walt jak i ten typ mieli raka. Podejrzewam śmierć gościa z rakiem i złapanie Saula w następnym odcinku.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Prez »

Spoiler
pierwszy raz od dawna mam mieszane uczucia po premierze nowego odcinka. Powrót wiadomego duetu śmierdzi odgrzewanym kotletem i wydaje się na siłę, nawet dialogi Walta z Jessem nie mają już tego vibe'u. Nie podejmuję się jednak jeszcze finalnej oceny tego comebacku bo ewidentnie widać, że ten wątek nie został zamknięty. Ciekaw jestem w chuj co się odjebie z tym typem z rakiem, dość jasny followup do Walta, który skutkował końcem Saula. Kolejny rak poskutkuje kolejnym końcem, tym razem Gene'a?
Z każdym kolejnym odcinkiem utwierdzam się w przekonaniu, że tu nie będzie happy endu...
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
DwaRazy
Posty: 209
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:48

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: DwaRazy »

Spoiler
o ile walter jeszcze działa, to niech juz nie zmuszają aarona do grania typa 20 lat młodszego od siebie pls
przy trybie cotygodniowego puszczania odcinka to ta zmiana tempa i konstrukcji narracji od czasu zakończenia wątku lalo trochę zgrzyta, ale nadal dopuszczam możliwość że całościowo to się zgra
befree pisze: Piszesz skrótami, bez polskich znaków czy argumentów, Twoja opinia jest dla mnie warta mniej więcej tyle co papierek po batonie znajdujący się na podjeździe mojego sąsiada. A CB to takie radio, używane raczej przez starszych słuchaczy.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Piters »

Spoiler
Problemem jest dla mnie to, że w wątku Genego nie ma żadnej charyzmatycznej postaci poza Saulem i przez to strasznie się to dłuży. Przypominam że na początku sezonu mieliśmy Lalo, Mike'a, Gusa, Nacho, Saula i Kim.
Cameo Waltera i Pinkmana tak dla fanów, ale bez kitu dziwnie to brzmiało. Jakby Pinkman był tym ogarniętym, a Walter zdziadziałym staruszkiem bez pojęcia o tym co się dzieje, zupełnie inny niż nawet w 1 odcinku BB mi się wydawał.
Oczywiście tytuł spoko nawiązaniem do treści, Saul znowu wpierdala się w jakiś syf
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: SiNi »

Spoiler
Wszystko wskazuje na mocny upadek głównego bohatera,sam nie wiem jak to mogłoby się zakończyć, nie widzę tego, aby Saul padł na zawał lub trafił do pierdla może nawet za sprawą samej KIm - ostatnio tak sobie myślałem o tej babeczce , która dostała laptopa. więc może ona gdzieś rozpozna Saula w internecie i nastąpi dość brutalny zwrot akcji.
Tymbark
Posty: 49
Rejestracja: 16 sie 2019, 22:06

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Tymbark »

Spoiler
Piękne przygotowanie na finał, Kim w sumie rozwiązana i nie spodziewałem się że zezna prawdę. Jeff jebany mastermind no ale kto jak nie on xD Pięknie prychłem jak wyjebał tą taksówką xD Przez moment myślałem że ją zajebie tym kablem tam, ale mi spadła opinia o nim przez ten sezon
To czekanko na finał, ale mam hajp
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: ricky »

Spoiler
no to beda jaja. Saul skonczy w pierdlu, nie ma innej opcji. uwielbiam jak takie sprytnie wymyslone plany pierdola sie przez cos tak glupiego jak wygooglowanie 'con man albuquerque' :lol:
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Prez »

Spoiler
znowu kapitalny ep, aż nie wiem od czego zacząć...
- wklejenie Kim w czasy BB i to w sensowny sposób, zajebiście przekminione, bardzo fajna scena z Jessiem, w końcu przypominał siebie z BB, w przeciwieństwie do poprzedniego odcinka;
- scena Kim w busie :bowdown:
- Gene... ktoś dobrze napisał, że strasznie stracił w tym sezonie Saul, w tym ep był gotów odjebać dwie osoby, Marion i tego typa z rakiem, nie widzę możliwości, żeby nie skończył sztywny albo w pierdlu;
- mimo wszystko nie spodziewałem się, że Kim pęknie i się przyzna;
- Jeff :lol: myślicie, że specjalnie odciągnął psów od domu, żeby Gene uciekł, czy po prostu spanikował i zajebał w busa, bo jest pierdolonym kretynem?
- w ogóle na jakiej głupocie Gene wpadł... w dodatku dał Marion wszelke narzędzia do rozpoznania go, w końcu kompa dostała od niego, akcje z Jeffem to też jego pomysł, straszny samobój.
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: SiNi »

W sumie po części przewidziałem akcję 2 posty wyżej.

@Prez
Spoiler
Jeśli chodzi o Jeffa to druga opcja, zwróć uwagę jak się zachowuje widząc radiowóz za nim,gość ma wypisane na czole
"kretyn" ale scena mnie mega rozbawiła. Myślałem, że jednak Saul summa summarum odstrzeli babeczkę i wtedy byłby to już ewidentny gwóźdź do trumny, cały odcinek to genialne preludium do finału - mi jakoś nie pasuje pierdziel to chyba zbyt oczywista opcja, ja bym widział coś bardziej tragicznego.Scenarzyści sprytnie przez cały serial budowali sympatię do Saula, aby w mgnienia oka zburzyć ten obraz.
Ogólnie szykuję się odejście serialu z klasą, no nie ma bata, że coś wyjdzie na miarę Better w najbliższym czasie, czarno-biała otoczka odcinków dodaje tylko klimatu.
ODPOWIEDZ