[serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Bakan »

Spoiler
Jakieś pomysły na to, dlaczego Kim wybrała sobie „nowe życie” u boku przygłupa, głupich bab i w nudnej pracy? Poczucie winy popchnęło Ją do takiego upodlenia swoich ambicji i ego?
Spoiler
A co do tych gwoździ do trumny, które Jimmy sak sobie wbił aka współpraca z Jeffem i laptop, to można jeszcze dodać skrojenie zegarków. Gdyby porobił tylko fotki dokumentów, jak należało, to gość nawet by nie rozkminił, że ktoś był na chacie i Jeff miałby tylko mały przypał za uszkodzenie samochodu. Cała spirala by nie ruszyła, bo starej zaczęło coś nie grać, w momencie, w którym zdziwiła się, że Jimmy ma interes w wyciągnięciu Jeffa. Pazerność go zgubiła.
Spoiler
Jeśli wątek Kim już się zakończył, to będziecie zadowoleni? Ja bym wolał chyba jakąś bombę z Jej udziałem.
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 902
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Rozpierdalator »

O kurde, w sumie nieuważnie oglądałem bo nie rozkminiłem tego tak jak @Bakan w drugim spojlerze.
}
Spoiler
co do kim to nie wydaje mi się, myślę że wróci
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Spenser »

Spoiler
Ta scena z plakaniem w autobusie :bowdown:
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Bakan »

Rozpierdalator pisze: 12 sie 2022, 13:28 O kurde, w sumie nieuważnie oglądałem bo nie rozkminiłem tego tak jak @Bakan w drugim spojlerze.
}
Spoiler
co do kim to nie wydaje mi się, myślę że wróci
Chyba nie wróci. Coś się kończy, coś się zaczyna.
Spoiler
Obrazek
wklz

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: wklz »

Spoiler
Jakby Jeff odwalił nerwówkę to później nie dzwoniłby do Saula, raczej rozkminił żeby odwrócić uwagę radiowozu od domu.
Spoiler
Scena w autobusie świetnie zagrana.
Spoiler
Saul po tekście "turn yourself in" robi wszystko na krawędzi i sprawdza granicę po której w końcu wpadnie. Przy dialogu, że "jakoś uchodzi mu wszystko płazem" podejrzewam analogiczne zakończenie do BB, w którym Heisenberg potrafił uciec przed konsekwencjami nawet własną śmiercią.
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Globe »

Ech ten mój mały małostkowy i sencacyjny móżdżek szukający nieistniejący sznurków i powiązań, bardziej niż to potrzebne... Teoria z zawieszką xD

Ale tak na chłodno no to
Spoiler
kwestia rozstania jest otwarta i powinniśmy zobaczyć jakieś domknięcie. Uwielbiam to cięcie, które tam zrobili i byłbym bardzo ukontenowany, gdyby to było na tyle, ale jest spora luka pomiędzy płaczącym Jimem ze złamanym sercem, a wyrachowanym Saulem, który podpisuje papiery rozwodowe. Wydaje się, że tam się coś mogło wydarzyć i może zobaczymy to w finale.
Awatar użytkownika
Esdoer
Posty: 255
Rejestracja: 18 cze 2019, 14:39

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Esdoer »

Spoiler
Jak dla mnie to on tam mentalnie był w tym samym miejscu, a zachowanie przy podpisaniu papierów było tylko i wyłącznie próbą udawania, że jest inaczej. Na to też wskazuje scena z oczekiwaniem przed wpuszczeniem Kim. Saul zagrzebał tę część swojego życia głęboko i nigdy się z tym nie pogodził.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Bakan »

Podbijam. Widać, że ta rozmowa go stresowała i wydaje mi się, że on tak naprawdę odegrał tam teatrzyk, w który Kim uwierzyła.
Awatar użytkownika
Korben Dallas
Posty: 328
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:17
Lokalizacja: flying taxicab

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Korben Dallas »

Ostatni odcinek ponoć prawie 100 minut ma trwać.
Anybody else want to negotiate?
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: fromage »

Ten serial chyba jest lepszy od Breaking Bad
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1386
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: #1 »

Dla mnie nie ale nie jest dużo niżej
^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
banger
Posty: 860
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:54

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: banger »

Dla mnie też nie ta półka. Finałowy sezon jednak nie jest aż tak ekscytujący i mi się zdaje, że trochę za dużo tych odcinków, przez trochę się to wlecze. W BB w ostatnim sezonie napięcie rosło z odcinka na odcinek a ostatnie to już była jazda bez trzymanki z kultowym Ozymandias na czele.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Bakan »

Ja mam tu problem z tempem i poziomem dramaturgii. Wydaje mi się, że w BB było ono lepiej wyważone. Ja generalnie lubię nieśpieszne kino, ale tutaj w wielu miejscach zbyt dużo było tej dłużyzny plus jakichś wątków, które powodowały, że zbierałem szczękę z podłogi też jest raczej mniej. No ale przy tym wszystkim doceniam bardzo tę serię za genialne wielowymiarowe postacie, absurdalnie precyzyjny scenariusz, dbałość o detale itd. To jest naprawdę bliskie arcydzieła. Breaking Bad dla mnie 10/10 a Better Call Saul to takie 8,5-9/10. Zobaczymy po finale.
jagjagi
Posty: 14
Rejestracja: 19 lip 2019, 21:42

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: jagjagi »

ja tam czekam na bombę której nikt się nie spowdziewa w ostatnim odcinku, oby
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Spenser »

Spoiler
ja pierdole ta scena z gadka w podobie do "we are always having the same conversation" tak bardzo realtalk i w feelsy :bowdown:
vego
Posty: 339
Rejestracja: 13 cze 2019, 21:34

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: vego »

jak się zmienia język, żeby obejrzeć finał?
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Prez »

w ustawieniach profilu masz, zmieniasz na ang i reset apki i essa
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
DwaRazy
Posty: 209
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:48

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: DwaRazy »

Spoiler
czyli jednak udało się uciec z tropu opowieści typu 'breaking bad', a w zamian tego mamy opowieść o tłumieniu w sobie emocji, winy i traum

relacja między Kim i Jimmym jest jednym z najlepszych elementów tego serialu i cieszy mnie klamra kompozycyjna podkreślająca to

trochę emocji we mnie ten finał ruszył w przeciwieństwie do ostatnich trzech odcinków

no i Marie, tęskniłem :oops:
Spoiler
nadal uważam że serial najlepiej wypada binge watched i pewnie za jakiś dłuższy czas w taki sposób obejrzę sobie całość i sam się dowiem co sądzę o całokształcie
ależ to był trip, świetnie było być widzem podczas tworzenia serialu, co mnie ominęło w przypadku BB z powodu małolactwa
widzimy się znowu jak amc zamknie gilligana i goulda w piwnicy
befree pisze: Piszesz skrótami, bez polskich znaków czy argumentów, Twoja opinia jest dla mnie warta mniej więcej tyle co papierek po batonie znajdujący się na podjeździe mojego sąsiada. A CB to takie radio, używane raczej przez starszych słuchaczy.
Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: xou »

bardzo dobry serial. ostatnie odcinki niestety już słabsze
Spoiler
czerń i biel i naciągane zakończenie, żeby tylko było romantycznie i <3, to już ciężko przełknąć
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
tomeczek2301
Posty: 501
Rejestracja: 22 mar 2021, 12:08

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: tomeczek2301 »

ta ostatnia scena zgniotła mnie w chuj, niepodrabialny klimat
ODPOWIEDZ