[serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
OmarStooleyman
Posty: 3155
Rejestracja: 02 lut 2021, 20:19

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: OmarStooleyman »

Bez przesady, BCS zaczyna mieć swoj klimać już w połowie drugiego sezonu kiedy zaczyna się
Spoiler
akcja z Sandpiper
już to daje nam pogląd na postacie i ich cechy które będą decydować o ich przyszłych losach w BCS/BB.
Pierwszy sezon to w zasadzie jeden wielki przydługi prolog który ma nam uświadomić jakim przegrywem jest Jim i niestety nie zyskujemy w nim "momentu zwrotnego" co może być nieco frustrujące dla oglądającego. W BB ten moment zachodzi już w 2 czy 3 odcinku.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: aleksy »

jako fan the wire, the sopranos i innych seriali ze spokojnym tempem, uważam że bcs bywa po prostu nudny, niektóre wydarzenia są tam tak rozwleczone, że jestem jak DOBRA DETALE DOKŁADNOŚĆ CZAJĘ CZAJĘ ALE KURWA MOŻEMY JUŻ DALEJ? i czasami to wgl do niczego nie prowadzi albo prowadzi ale ja nwm, bo już zapomniałem, o co to miało chodzić

ale lubię ten serial i tak i czekam naa naastępny sezon
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Tymbark
Posty: 49
Rejestracja: 16 sie 2019, 22:06

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Tymbark »

Ten serial najlepiej działa jak się go binguje imo
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: genocidegeneral »

spoiler z nowego odcinka
Spoiler
wspaniały koniec howarda hamlina dzięki gierkom kim i jimmy'ego, zapamiętany jako ćpun samoubijca, zakopany wraz z pojebem gangusem pod fabryką mety XD :nonono:
Obrazek
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: koniec »

fajny odcinek ale nie kumam
Spoiler
czemu kim się nie wkurwiła na jima za to, że ją wysłał, chyba że to było jakoś na jej korzyść i oni oboje to widzieli a ja nie :dunno:
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: genocidegeneral »

Spoiler
pewnie coś w stylu "nie zostawię jej z tym psycholem"
Obrazek
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Prez »

Spoiler
no myślę ze Jimmy się skapnal do kogo jest wysyłany i wiedział, że plan Lalo nie ma szans wypalić i Kim nikogo nie zabije, a ma większe szanse przeżyć dzięki Mikeowi tam niż sama w chacie z Lalo

pieknie podsumowal Howarda @genocidegeneral identyczne przemyślenia mam, smutny koniec
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Tymbark
Posty: 49
Rejestracja: 16 sie 2019, 22:06

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Tymbark »

Spoiler
A ja sądzę że chciał po prostu by nie została sama z Lalo, jak już ktoś jeszcze ma zginąć to nie Kim, byle by wyszła uciekła, zrobiła cokolwiek nawet poszła z tym na psy. A to że ona była gotowa to w sumie odjebać to inna sprawa. Miłość pany miłość.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Bakan »

Spoiler
Po prostu uznał, że nie da rady wykonać zadania, a nawet jeśli, to ryzyko jest na tyle duże, że wolał, żeby konsekwencje z rąk Lalo spadły na niego. Po prostu zrobił wszystko, by Kim opuściła to miejsce, bo wszędzie było bardziej bezpiecznie niż tam. Poświecił się.
Ogólnie nie wiem czy nie najlepszy odcinek serialu. Mocarz niesamowity, choć z racji, że oglądam go w tak dużych odstępach, to pewnie były jakieś sztosy, o których nie pamiętam, choć kojarzę, że ten kończący wątek niemieckiego inżyniera mocno mnie pozamiatał.

To kto jeszcze do odjebania z postaci na tyle istotnych, że nie da się rozpocząć BB, bez zakończenie ich egzystencji?
Spoiler
Kim, ten przydupas Hectora (chyba go w BB nie było), ten murzyn (Tyron?), ktoś jeszcze?

Lalo, Nacho, Howard, i brat Saula odchaczeni.
I w ogóle to, jak zostanie zakończona historia Kim intryguje mnie najbardziej.

Ps. Ja jebie, w ogóle jakieś kumate mordy na Twitterze wykminiły, że:
Spoiler
W scenie z BB, w której Walt i Jesse uprowadzają Saula (ich pierwsza wspólna scena), ten przerażony mówi „To Ignacio! (…) Przysłał was Lalo?”
I ja się pytam kurwa jak? Co oni równocześnie pisali sobie szkic BCS, który BYĆ MOŻE KIEDYŚ POWSTANIE? Czy wówczas po prostu były to jakieś luźne imiona, które miały pokazać, że Saul to przypałowiec, który ma problem z kartelami i po latach stworzyli postacie o tych imionach?
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: SiNi »

@Bakan Można dywagować o losie Kim - możliwa opcja to zmiana tożsamości, kraty, samobójstwo choć taką opcję już mieliśmy w wykonaniu fajnej postaci, jakiś psychiatryk z poczucia winy. ciekawym zbiegiem byłoby morderstwo wykonane przez samego Saula.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Bakan »

To musi być mimo wszystko coś, co pozwoli Saulowi normalnie żyć, bez destrukcyjnego poczucia winy.
Tymbark
Posty: 49
Rejestracja: 16 sie 2019, 22:06

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Tymbark »

@Bakan Można powiedzieć że z tej takiej throw away linijki stworzyli postacie i historie, Lalo podobno nie miał nawet być w serialu tak gdzieś czytałem
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Globe »

Co do Kim to
Spoiler
Prawdopodobnie wróci w czarno-białej "wersji" serialu. Wydaje mi się, że znaczek "Albuquerque" stanowi ważny trop: Obrazek
To ten sam, który później Kim, trzymała na jednej ze swoich rozpraw. Nie musi być to TEN SAM, ale zdecydowanie pokazanie go w jej rękach, miało właśnie być takim puszczeniem oka do widza. Prawdopobnie na czas BB zamawia odkurzacz ;) Nie jest to postać do zabicia w żadnym wypadku, postać Saula w BB nie miałaby wtedy najmniejszego sensu.
No i trzeba ją będzie usadowić jakoś w Breaking Bad, co da się łatwo zrobić za pomocą odcinka/sceny z Walterem i Jessym. Pewnie po to wystąpią w serialu. Żeby usłyszeć, że Kim gdzieś tam sobie jest/była.

Generalnie ziomek z pracy mnie namawiał długo żebym obejrzał i nie żałuję. Nadrobiłem wszystko przed wakacyjnym wznowieniem w jakiś miesiąc/półtora. Świetnie napisane i pięknie nakręcone.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Bakan »

Spoiler
No tak. Zabicie Kim musiałoby odcisnąć potężne piętno na Saulu i raczej po tym bystrym cwaniaczku, którego poznaliśmy w BB nie byłoby śladu. Z drugiej strony „zamówienie jej odkurzacza”, przy jednoczesnym pozostaniu Saula na miejscu, powinno podziałać podobnie, bo to mimo wszystko oznaczałoby utracenie Jej na zawsze. No ale jakoś strasznie nie siedzi mi to, że Ona w trakcie BB cały czas była gdzieś w jego pobliżu i żyli sobie jak gdyby nigdy nic.

A jeśli tak to właśnie „zamówienie odkurzacza” dla Saula byłoby równoznaczne z ich rozłąką, a z tego co kojarzę sam Saul nie miał rozterek tego typu, więc mi się to nie spina.
Awatar użytkownika
banger
Posty: 860
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:54

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: banger »

Spoiler
Kim jest zbyt wpływową postacią, i ma zbyt duże oddziaływanie na Saula by jej nie pokazać w BB, przecież to ona rządzi w tym związku i kieruje ich działaniami. Dodatkowo, podobnie jak on, ona również lubi kręcić lewe interesy i jakieś drobne przestępstwa. To by było jednak zbyt mało logiczne, gdyby scenarzyści wyszli z założenia, że ona zawsze była obok Saula, tylko jej nie pokazywali w BB. Obstawiam, że po prostu ze sobą zerwą
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Bakan »

Spoiler
I co, na przestrzeni 4 odcinków ich relacja zmieni się tak, że się rozstaną? Naciągane. Chyba, że nie skumałem czegoś co sugerujesz. Mój typ na ten moment: Kim odkurzacz, a Saul mimo cierpienia robi swoje, bo zasadzie to co mu innego zostało?
frontkick

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: frontkick »

Spoiler
Myślę że po śmierci Roberta Forstera nie ma już mowy o odkurzaczu, nawet jeśli był w planach to na 100% rozkminili coś innego
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Globe »

Bakan pisze: 15 lip 2022, 13:12
Spoiler
I co, na przestrzeni 4 odcinków ich relacja zmieni się tak, że się rozstaną? Naciągane. Chyba, że nie skumałem czegoś co sugerujesz. Mój typ na ten moment: Kim odkurzacz, a Saul mimo cierpienia robi swoje, bo zasadzie to co mu innego zostało?
Cztery odcinki to nie tak mało, zależy co pokażą i w jakim czasie.
Spoiler
Śmierć Howarda zmienia wszystko. Jakby nie patrzeć to kluczowy moment dla ich relacji, o czym się niebawem przekonamy.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: Bakan »

Spoiler
Coś w tym jest. Łatwo stworzyć np. wizję, w której Kim chce zapomnieć o tym co się stało (it never happend), a sama obecność Saula, Jej to uniemożliwia. Trochę zbyt histeryczne jak na Kim, ale poczucie winy będzie tu przecież przeogromne.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Zadzwoń Do Saula / Better Call Saul

Post autor: SiNi »

KRZYSZTOF pisze: 15 lip 2022, 11:07 Generalnie ziomek z pracy mnie namawiał długo żebym obejrzał i nie żałuję. Nadrobiłem wszystko przed wakacyjnym wznowieniem w jakiś miesiąc/półtora. Świetnie napisane i pięknie nakręcone.
Serial już za sam genialny montaż czy zdjęcia zajmuje topową pozycję, niektóre kadry wgniatają w fotel, ciężko będzie się z nim rozstać, dobrze, że jednak się skusiłeś i nie przeszedłeś obojętnie.
ODPOWIEDZ