[serial] Mad Men

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Marvbear
Posty: 85
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:25

[serial] Mad Men

Post autor: Marvbear »

Obrazek

Opis:
Mad Men przedstawia historię Dona Drapera pracującego w agencji reklamowej Sterling Cooper w latach '60.

Trailer:


Serial jest dostępny na Netflix.
IgreK
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2019, 16:38

Mad Men (2007-2015)

Post autor: IgreK »

Plakat
Spoiler
Obrazek
Opis

Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.

Trailer 1. sezonu



Wszystkie 7 sezonów dostępne na Netfliksie

Są tu fani przygód boga reklamy w burzliwych latach 60.? Dla mnie jeden z najlepszych serialów ever. Przez to, że nie mamy tu większej akcji, część osób twierdzi, że to nudny serial. No ale i tak jak włączy się odcinek, to ma się ochotę na kolejne. Kapitalnie oddany klimat tamtej epoki.
Awatar użytkownika
Marvbear
Posty: 85
Rejestracja: 02 wrz 2019, 0:25

Re: Mad Men (2007-2015)

Post autor: Marvbear »

Jest już temat.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Mad Men (2007-2015)

Post autor: przedszkolanek »

przedszkolanek pisze: 04 lis 2019, 22:39 tak sobie przeglądam dział i chyba temat się zdublował
viewtopic.php?f=15&t=2096
[mention]con shonery[/mention]
🧹 zrobione
Awatar użytkownika
kuszmen
Posty: 128
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:23

Re: [serial] Mad Men

Post autor: kuszmen »

za miesiac znika z netflixa, zaczynam przygode ;)
Igorek
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2019, 17:10

Re: [serial] Mad Men

Post autor: Igorek »

Chyba jednak Netflix dalej będzie miał prawa do Mad Mena. Nie ma już info u nich, że serial znika. No i na upflix też zniknęła ta informacja

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: [serial] Mad Men

Post autor: FÜRDIEGANG »

najpiekniejszy serial
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
wst
Posty: 1691
Rejestracja: 15 lip 2019, 10:39
Lokalizacja: Sopot

Re: [serial] Mad Men

Post autor: wst »

Arcydzieło, chyba najlepszy serial jaki widziałem.
IgreK
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2019, 16:38

Re: [serial] Mad Men

Post autor: IgreK »

Podbiję, dla mnie też najlepszy i to jest ten sam tier co The Sopranos, The Wire i Breaking Bad. Kapitalnie napisani bohaterowie oraz dialogi, świetne pokazanie upadku starej Ameryki i narodzin nowej. A w środku tego wszystkiego Draper, którego zmagania z duchami przeszłości oraz teraźniejszości śledzi się świetnie. Serial zupełnie nie pasuje do tych dzisiejszych, masowo produkowanych przez np. Netlfixa, które są idealne skrojone pod gust szerokiej publiki, ale każdemu polecam się zapoznać z serialem Matthew Weinera, bo to arcydzieło.

Zapomniałbym, OST :bowdown: :bowdown: :bowdown:
IgreK
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2019, 16:38

Re: [serial] Mad Men

Post autor: IgreK »

Post pod postem, ale Mad Men wrócił na streamingi, ale tym razem można go oglądać na Prime Video od Amazona.

https://www.primevideo.com/detail/0NPY2 ... _select_s1
Awatar użytkownika
jefecito
Posty: 841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: [serial] Mad Men

Post autor: jefecito »

Nadrobiłem ostatnio i jest to bardzo dobry serial. Najbardziej kupił mnie klimatem lat 60, ukazaniem tego jak wyglądało życie, świat w tamtych czasach w Ameryce. Postacie i ich przemiany na przestrzeni wszystkich sezonów też robią wrażenie (najlepsi bohaterowie to zdecydowanie Don i Roger Sterling którzy kradną show za każdym razem jak pojawiają się na ekranie). Wszystkie sezony są na w miarę równym poziomie co też jest dla mnie rzadko spotykane przy takiej ilości, czytałem dużo zarzutów, że serial dla wielu osób jest nudny bo nie ma tu za wiele zwrotów akcji.. i rzeczywiście jak ktoś nie kupuje tego od początku to raczej się nie przekona z czasem, ten serial to zupełne przeciwieństwo tego co robi się obecnie - mad men stawia na powolne prowadzenie fabuły, skupienie się na dialogach i budowaniu postaci. Mi się to spodobało, chociaż muszę przyznać, że serial ma kilka momentów zamułki gdzie powinien nieco szybciej ruszyć do przodu, ale na szczęście takich chwil jest nie wiele i nie popsuło mi to przyjemności z oglądania. Poziom Sopranos czy The Wire to nie jest, ale na pewno znajdzie się wysoko w moim prywatnym rankingu seriali.
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3907
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: [serial] Mad Men

Post autor: fromage »

IgreK pisze: 02 maja 2020, 16:29 Podbiję, dla mnie też najlepszy i to jest ten sam tier co The Sopranos, The Wire i Breaking Bad.
jako ze tylko kiedys obejrzalem odcinek dwa lub trzy bo na tv lecialo, to definitywnie bym sie zgodzil z takim porownaniem,tutaj uzytkownik powyzej wspomnial ze ktos gada ze jest nudne, ty no ale chyba nie bedzie strzelaniny skurwysyny no bo kurcze oni pracuja jako reklamodawcy/marketing w office. bardzo fajny vajb te 60lata amerykanskie,czuc to, wszedzie z papieroskiem i wszedzie sekretarki takie fajne nie zbyt madre ale fajne
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [serial] Mad Men

Post autor: oyche »

ladne to bylo, ale odpadlem na 3 sezonie, zameczyla mnie obyczajowka pochlaniajaca 90% czasu antenowego. chcialbym kiedys nadrobic calosc, ale wiadomo jak to jest
Awatar użytkownika
jkravo
Posty: 962
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:42
Lokalizacja: Breslau

Re: [serial] Mad Men

Post autor: jkravo »

ta pozorna nuda wg mnie wynika z tego, że po prostu postacie są napisane bardzo logicznie i konsekwentnie, raczej nie zdarza się by bohater nagle odpierdalał coś niespójnego z tym co o nim wiemy, przez co raczej ciężko tu o jakieś twisty i zaskoczenia. Dla mnie top 3 spokojnie, chociaż faktycznie jest to momentami strasznie flegmatyczne widowisko i raczej trzeba nauczyć się chłonąć tą obyczajówkę bo szczytowym momentem akcji jest jedna scena napierdalania się w chyba 5-6 sezonie.
vel Krzykacz
Dołączył(a): 05 Lutego 2010
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: [serial] Mad Men

Post autor: sebring »

jestem w połowie pierwszego sezonu i tyle wystarczy żeby stwierdzic że jon hamm jako don draper jest wręcz monumentalny :bowdown:
powoli ale konsekwentnie się rozkręca, szkoda ze tyle przeciągałem zabranie się za oglądanie tego serialu
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1666
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: [serial] Mad Men

Post autor: MalkoNTENT »

Ja żałuję jeszcze bardziej, bo zabrałem się pod koniec pakietu anazon i zdążyłem obejrzeć tylko 2 sezony :cry:
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: [serial] Mad Men

Post autor: sebring »

Spoiler
peggy jest kurwa NIEZNOŚNA
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
encrenoire

Re: [serial] Mad Men

Post autor: encrenoire »

ano

b dobry serial, ale przy 2 czy tam 3 podejsciu wydal mi sie zbyt smutny i a Don pusty
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: [serial] Mad Men

Post autor: sebring »

nikt nie napisał, ale to jest NIESAMOWITE z jaką swobotą slattey odgrywa rogera, wielki kunszt aktorksi moim zdaniem
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [serial] Mad Men

Post autor: Mider »

ODPOWIEDZ