[serial]The Boys

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: [serial]The Boys

Post autor: Bolo »

Kurwa ale season finale, tyle plot twistów, kto by pomyślał, że
Spoiler
lygrys
będzie najpotężniejszym supkiem
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10027
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial]The Boys

Post autor: lygrys »

Ten serial dla mnie dobitnie pokazuje jak Snyderverse Zacka Snydera było chujowe.
to jest niesamowite ile twórcy serialu wycisnęli z tematu "superbohaterowie w prawdziwym życiu nadużywali by swoje moce" i jak im udało się pogłębić takie postacie.
Spoiler
Szkoda, żony Butchera, ale jej śmierć chwyta za serce i dobrze, że na to się zdecydowali.
Swoją drogą najbardziej tragiczna postać w tym serialu.
Została zgwałcona przez Homelandera, potem urodziła dziecko z gwałtu, poświęciła dziecku całe życie i nie doczekała jego pełnoletności.
Jak to obejrzałem to pomyślałem o mojej Mamie, którą los też nie rozpieszczał.

Niby wszystko pozamiatane, żaden z Siódemki nie zginął, ale podoba mi się to, że doszło do przegrupowania, policzeniu szabel i trzecim sezonie, będziemy mieli więcej polityki.

Ta scena z masturbującym się Homelanderem nad miastem, to podobno miała być już w pierwszym sezonie, ale ją nie wiadomo dlaczego wycieli.

W ogóle Anthony Starr ma rolę życia, koleś niesamowicie gra twarzą.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial]The Boys

Post autor: Luxair »

Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5586
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial]The Boys

Post autor: koniec »

ktoś mi wytłumaczy bo nie kumam
Spoiler
dlaczego stormfront w ogóle znalazła się w siódemce skoro fring jej nie lubił od początku, przecież mógł sobie ustawić jakąś inną heroskę/herosa co będzie goof for bussines, przed finałem myślałem że ma na niego jakieś haki albo ona wszystkimi sznurkami z tyłu pociąga ale teraz nie wiem
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial]The Boys

Post autor: Luxair »

Hmmm w sumie
Spoiler
była już wcześniej popularna w socialach i przyjęcie jej do Siódemki było takim pokazaniem że słuchamy krytyki, będziemy bardziej dla ludzi... kontrolowana opozycja... co było im na rękę po aferze wizerunkowej z ujawnieniem Compound V. Poza tym, to kolejna "silna kobieta", więc znów - wizerunkowo przydatna po tym jak The Deep wykorzystał Starlight. Być może też z góry było takie zamierzenie że uwiedzie Homelandera który jest wysoce niestabilny emocjonalnie i potrzebuje "matki" która będzie go ogarniać, a taka wyrachowana lacha nie będzie miała z tym problemu.

Nie kojarzę czy Gus się przyznał że wiedział wcześniej że Stormfront była nazistką a potem Liberty? Jeśłi tak to faktycznie dziwna decyzja.
Co inne natomiast mnie zastanowiło
Spoiler
skoro supki powstają w wyniku szprycowania noworodków Compoundem V, to Vought musi mieć rejestr wszystkich supków na świecie, razem z ich supermocami, co nie? No więc nie ma bata żeby nie wiedzieli kto eksplodował głowy na procesie i potem? Zatem Neumann kolaboruje z Gusem Fringiem, nie? Załatwiła też szefa scjentologów żeby nie szantażował różnych superbohaterów...
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10027
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial]The Boys

Post autor: lygrys »

Z tego co pamiętał
Spoiler
Wiedział Gus wiedział, że Stormfront była nazistką, ale ją wykorzystał, bo to było dobre dla firmy.

Z tego co pamiętam, ten przywódca kościoła też był jakimś potomkiem nazioli?

Jeżeli chodzi o eksplodujące głowy, to nie wszyscy mają supermoce od dziecka. The Female (Kimiko Miyashiro) dostała supermoce jako osoba dorosła, poza tym supki stworzyli też superzłoczyńców rozprowadzając Compoundem V po całym świecie. Możliwe, że ta Victoria Neuman jest taką osobą.
Dodano po 5 dniach 1 godzinie 17 minutach 42 sekundach:
Właśnie dzisiaj wrzucili

Napisy Końcowe (Oskar Rogowski i Radosław Pisula - The Boys - omawiamy drugi sezon serialu od Amazon Prime
Spoiler
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
myron
Posty: 230
Rejestracja: 01 maja 2019, 10:38

Re: [serial]The Boys

Post autor: myron »

Zajebisty serial. Polecam wszystkim. Świetny humor i jak dla mnie świeże na tle tych innych seriali o superbohaterach. Bardzo dobrze się bawiłem, czekam na kolejny sezon.
Spoiler
Kamyl pisze:eazy-e momentami mógłby spokojnie spełnić swoje ambicje artystyczne w szeregach hemp gru.
Youtube
samcro
Posty: 784
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: [serial]The Boys

Post autor: samcro »

Zajebisty serial. Btw patrzę na ten filmik wrzucony przez kogoś te napisy końcowe, serio się zastanawiam kto ogląda półtorej godziny długu jakiś filmik randomow o serialu, przez ten czas można obejrzeć odcinek nowego serialu.
Lista forumowych najmanic.: jAg, art, moltisanti,camzat
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10027
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial]The Boys

Post autor: lygrys »

Ja oglądam podcasty wideo (ale przeważnie są też wersje audio) jak coś robię na laptopie, bo jak oglądam serial czy film to tylko oglądam, bo wtedy nie jestem wstanie się skupić na dwóch rzeczach na raz.

Z tego podcastu dowiedziałem się, że będzie serialowy spin-off o X-Menach tego świata.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4696
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [serial]The Boys

Post autor: Parlae »

Obejrzałem pierwszy sezon i mam pytanie. Drugi jest tak samo zajebisty? Dawno żaden serial mnie tak nie wciągnął. Bardzo ciekawe postaci i ich motywacje. Dużo humoru, najbardziej mnie bawi ta beka z Głębokiego. :D
A no i ogarnąłem też, że twórcą serialu jest gość od Supernatural. Jednego z ulubionych moich seriali. Props dla niego.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial]The Boys

Post autor: Luxair »

S02 się trochę wolniej rozkręca, ale też jest świetny i ma bardzo dobry finał.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Yoyon
Posty: 297
Rejestracja: 20 cze 2019, 7:47

Re: [serial]The Boys

Post autor: Yoyon »

Sezon 2 jest w sumie mnie atrakcyjny jeśli chodzi o akcję i efekt wow, ale pod względem pisania postaci to w ogóle inny level, niż sezon pierwszy.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial]The Boys

Post autor: Luxair »

Skecz z Homelanderem:

Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10027
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial]The Boys

Post autor: lygrys »

Parlae pisze: 01 lis 2020, 22:37 Obejrzałem pierwszy sezon i mam pytanie. Drugi jest tak samo zajebisty? Dawno żaden serial mnie tak nie wciągnął. Bardzo ciekawe postaci i ich motywacje. Dużo humoru, najbardziej mnie bawi ta beka z Głębokiego. :D
A no i ogarnąłem też, że twórcą serialu jest gość od Supernatural. Jednego z ulubionych moich seriali. Props dla niego.
W drugim nadal kręcą bekę z The Deep/Głębokiego i tego jak bardzo to jest głupi oraz żałosny typ, normalnie wpakowali w niego wszystkie te internetowe podśmiechujki z Aquamana.

Jeżeli podobało Ci się to jak był głęboki prowadzony w pierwszym sezonie to w drugim też Ci się spodoba.

Jeżeli chodzi o głównego bohatera, to w drugim sezonie nacisk z Billy The Butchera przeszedł na Homelandera, co jest dla mnie świetnym rozwiązaniem, bo to psychologicznie rozwinęło jego postać i stał się bardziej ludzki.

Final drugiego sezonu daje mam zalążek tego o czym będzie opowiadał trzeci sezon i już nie mogę się doczekać kiedy znowu zacznę to oglądać.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1802
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [serial]The Boys

Post autor: many-s »

Właśnie skończyłem S02 i przeszedł on moje oczekiwania. Nie czytałem komiksu ale niektóre akcje są tak chore i kuriozalnie śmieszne, że aż musiałem przewijać. Najlepsze
Spoiler
- jak azjatka rozdziera mordę ruskiemu mafiozowi
- mina A-Traina jak widzi rapującego jego hymn białasa
- akcja w klinice - poruszająca opowieść francuza, moment wybaczenia, a tu nagle DUSZENIE KUTASEM :bowdown:
- wybuchające głowy (aż tak gore jeszcze w super hero movie nie było)
- mentalne spierdolenie wodnika i ten kościół
- uczulenie na orzechy :rotfl:
- homelander i ruchanie kameleona
- girl power jak napierdalały naziolkę (btw skąd tam się wzięła Mave)
- w ogóle wkręcenie w tematykę ideologii III Rzeszy
- rozjebanie wieloryba motorówką i jak Huey leży zrezygnowany we flakach
Sporo tego. Co za serial, świetna rozrywka, temat superhero wyczerpany. Czekam co dalej.
Rev
Posty: 603
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:05

Re: [serial]The Boys

Post autor: Rev »

Piękny serial, obejrzałem dwa sezony w pare dni i mam apetyt na więcej, fabularnie miła odmiana od standardowego kina o superherosach
Spoiler
Młody homelander ma chyba potencjał na bycie turbo bardziej potężnym niż swój stary co?
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10027
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial]The Boys

Post autor: lygrys »

The Boys jest fajnym serialem, ale według mnie nie wyczerpuje tematu superhero, bo to dość specyficzna rozrywka nie dla każdego.
Dlatego cieszę się, że jest też Stargirl (chyba najlepsza superbohaterska teen drama jaką widziałem) i Doom Patrol, który też ma dużo wulgarności, ale to bardziej opowieść o traumie i chorobach psychicznych niż typowe zabawowa eksploatacja przemocy.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
jkravo
Posty: 1004
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:42
Lokalizacja: Breslau

Re: [serial]The Boys

Post autor: jkravo »

łyknąłem w 3 dni, naprawdę majstersztyk. Ten humor rodem z GTA dostarczył mi więcej beki niż 90% seriali komediowych :razz: istnieje w ogóle coś podobnego? Watchmeni chyba dużo ciężsi, ziomek mi poleca Doom Patrol - ktoś oglądał i się wypowie?
vel Krzykacz
Dołączył(a): 05 Lutego 2010

www.last.fm/user/jkravo
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10027
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [serial]The Boys

Post autor: lygrys »

Ja widziałem Watchamen i Doom Patrol.
Watchmen zbliżone przemocą i humorem do The Boys, ale to jest zupełnie inny serial, Chłopaki przy ni wypadają trochę bardziej komediowo.

Doom Patrol to taki Doctor Who (szczególnie pierwszy sezon) z eRką, pełne wulgaryzmów i przemocy oraz niezłego humoru, ale niektórych odrzuca bo tematyka i dziwactwa w nim są bardzo ciężkie.

Doom Patrol to takie X-Men z ludźmi niepełnosprawnymi i chorymi psychicznie, jest to też chyba serial superbohaterski poruszające najpoważniejsze problemy społeczne.
Sceny sugerujące molestowania seksualnego dziecka są bardzo mocne, mimo tego, że w nich tak naprawdę nic nie pokazano - tak tylko mówię, jakby ktoś psychicznie ciężko znosił takie sceny, tu operuje się głównie symboliką, ale ta symbolika jest nadal mocna.
Do tego serial garściami czerpie z komiksu, z RUNu Granta Morrisona, który jako okultysta mam masę popieprzonych pomysłów - z tego co słyszałem Grant Morrison nie jest tak ponadczasowym scenarzystą jak Alan Moore, ale pomysły ma genialne.

Jak ktoś planuje obejrzeć serial Doom Patrol na raz, to może się odbić.
Najlepiej radziłbym oglądać na raty, najlepiej jeden odcinek dziennie, przynajmniej 7, by się przyzwyczaić do dziwactwa tego świata, bo dużo ludzi wysiadło przy 4 i 5 odcinku.

Trzeba też pamiętać, że to przede wszystkim serial o traumie postaci, a nie typowa superbohaterszczyzna i jak ktoś liczy na walki z niezłymi efektami specjalnymi, to radzę sprawdzić serial Stargirl, który jest trochę takim Spider-Manem ze złotej ery komiksu.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4696
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [serial]The Boys

Post autor: Parlae »

Obejrzałem drugi sezon i mogę powiedzieć, że było dobrze. Nie tak zajebiście jak w pierwszym (choć tu miał może udział efekt jakiejś nowości u mnie) ale nadal była to świetna rozrywka. Szczególnie finał był bardzo mocny. Czekam na sezon trzeci. :)
ODPOWIEDZ