[film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: Piters »

Nic wybitnego, ale nawet ok się oglądało. Mogło nie powstawać, ale też nie będę jakoś narzekał.
Spoiler
Można było ogarnąć do kogo jest ten list od Jessiego? Bo ja nie ogarnąłem
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9067
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: genocidegeneral »

Piters pisze: 12 paź 2019, 16:06
Spoiler
Można było ogarnąć do kogo jest ten list od Jessiego? Bo ja nie ogarnąłem
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: Piters »

O dzięki, nie przyuważyłem :oops:
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1756
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

Dzisiaj rano przed uczelnią(bo obudziłem się przed 6) dokończyłem swój rewatch serialu i zacząłem film(po uczelni oczywko skończyłem) także było miło zobaczyć dalsze losy Pinkmana. Uważam, że należało mu się(współczuję Pinkmanowi stracenie dwóch lasek :( ) ja sam też chciałem zobaczyć niedopowiedziane rzeczy. Ja lubię spokojne rzeczy dlatego też się nie wynudziłem jak niektórzy tutaj.
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9683
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: potter »

Gdyby ten film to był pilot serialu lub rozdzielony jako dwa odcinki, ale byłaby jakaś kontynuacja to oceniłbym go wyżej. A tak jestem rozczarowany, tak oglądałem, oglądałem, czekałem na jakieś zwroty typu namierzenie Jessego przez policję czy coś i nic takiego się nie wydarzyło. Klimat niby spoko, ale za mało Waltera czy Mike'a jak dla mnie. Nie żałuję tych dwóch godzin, ale gdyby to nie powstało to nie czułbym pustki. Daję 6/10 i to z sentymentu głównie.

Bardziej czekam na S05 Better Call Saul, bo przez ten film jest roczna przerwa, a tam już powinno się dziać grubiej.
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: Bolo »

better call saul>ten film taka prawda, fajnie sie to ogladało ogólnie ale w zasadzie był kompletnie zbętny, pare głupich motywów.
Spoiler
(Gdzie scena z trailerów z Skinnym na psiarni? jakim cudem policja nie pojawiła się szybciej u Skinniego na chacie? czemu w ogole mieli sie tam znaleźć? o co chodziło z tym nadajnikiem? moze nie obejrzałem dokładnie. Czemu policja nie zostawiła ochrony przy mieszkaniu kogoś tak znaczącego w śledztwie heisenberga jak Todd? bez sensu./spoiler]

Klimat BB czułem tylko
Spoiler
w rozmowie z Walterem
To jest całkiem dobry film, ale dalej better call saul lepiej nawiązuje do Breaking Bad i lepiej rozwija tą historię bez zbędnego polegania na BB jednak czuć, że to ten sam świat ale dalej to jest dobry serial ucinając połączenia do Breaking Bad gdzie w tym filmie, jakby odseparować go od świata BB byłby po prostu słaby i taka prawda.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9067
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: genocidegeneral »

Spoiler
Bolo pisze: 12 paź 2019, 22:50 jakim cudem policja nie pojawiła się szybciej u Skinniego na chacie? czemu w ogole mieli sie tam znaleźć? o co chodziło z tym nadajnikiem? moze nie obejrzałem dokładnie.
Spoiler
Złomiarz Joe jorgnął się, że w El Camino został właśnie aktywowany Lojack (system łużący do lokalizacji i odzyskiwania skradzionych samochodów), który doprowadziłby policję do chaty Pete'a .
A scena z przesłuchaniem Skinny'ego została wycięta xd
Obrazek
vego
Posty: 339
Rejestracja: 13 cze 2019, 21:34

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: vego »

Inaczej sobie to wyobrażałem.
Spoiler
Czy mieliscie w ogole wrazenie, ze Jesse jest scigany? Dwa razy westchnal, bo radiowozy przejezdzaly obok. Wszedl do domu rodzicow mimo obstawy.
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: Kubinsky »

instinct pisze: 11 paź 2019, 19:21 czy filmy na bazie seriali kiedykolwiek się udawały? :dunno:
"serenity"(te z 2005 roku) było fajnym zwieńczeniem serialu "firefly"(dlaczego tylko jeden sezon? :( ) i co najważniejsze było potrzebne. a tutaj.. co prawda jeszcze nie oglądałem, ale jak już wcześniej zostało napisane w tym temacie, po co ruszać tak dobre zakończenie i pokazywać dalsze losy bohaterów? nie lepiej zostawić tego niedopowiedzianego?
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: YKCUL »

Nigdy nie oglądałem nic z BB, czy jak obejrzę film to będę ogarniał co jest 5(pięć)?
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4372
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: Piters »

vego pisze: 13 paź 2019, 0:04
Spoiler
Czy mieliscie w ogole wrazenie, ze Jesse jest scigany? Dwa razy westchnal, bo radiowozy przejezdzaly obok. Wszedl do domu rodzicow mimo obstawy.
No też miałem z tego beke. Jeszcze jakby ta akcja była ważna w kontekście fabuły, a dała tylko ogarnięcie gnata. Ogólnie zgadzam się z Tobą, nie widać było że to jeden z najbardziej poszukiwanych ludzi w kraju
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5205
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: kapec »

Bolo pisze:better call saul>ten film taka prawda, fajnie sie to ogladało ogólnie ale w zasadzie był kompletnie zbętny, pare głupich motywów.
Spoiler
(Gdzie scena z trailerów z Skinnym na psiarni? jakim cudem policja nie pojawiła się szybciej u Skinniego na chacie? czemu w ogole mieli sie tam znaleźć? o co chodziło z tym nadajnikiem? moze nie obejrzałem dokładnie. Czemu policja nie zostawiła ochrony przy mieszkaniu kogoś tak znaczącego w śledztwie heisenberga jak Todd? bez sensu.


Klimat BB czułem tylko
Spoiler
w rozmowie z Walterem
To jest całkiem dobry film, ale dalej better call saul lepiej nawiązuje do Breaking Bad i lepiej rozwija tą historię bez zbędnego polegania na BB jednak czuć, że to ten sam świat ale dalej to jest dobry serial ucinając połączenia do Breaking Bad gdzie w tym filmie, jakby odseparować go od świata BB byłby po prostu słaby i taka prawda.
Popraw spoiler.

Niektórzy też zbytnio się rozpedzili.
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: MalkoNTENT »

YKCUL pisze: 13 paź 2019, 0:23 Nigdy nie oglądałem nic z BB, czy jak obejrzę film to będę ogarniał co jest 5(pięć)?
Myślę, że nie ma sensu żebyś go oglądał.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: Chojny »

był mi obojętny trochę ten film, ale po seansie jestem zadowolony. wiadomo że nie miało to być BIGGER THAN TV i jako epilog przypominający 2-3 dodatkowe odcinki spełniło się znakomicie. nie było też uczucia bycia atakowanym nachalnym i niepotrzebnym fan servicem, może z wyjątkiem
Spoiler
"magnets!" i pojawienia się krysten ritter na końcu)
zresztą odnoszę wrażenie, że miał być to bardziej film dla samego gilliana, który one more time mógł wrócić do tych samach zabawek i się nimi dalej pobawić (a saul nie zawsze dawał mu taką opcję). nawet udało się dopełnić wizję współczesnego westernu jakim było bb za pomocą
Spoiler
mexican standoffu
fajna rzecz, pomimo że i tak niepotrzebna
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: MoTyW »

Dla mnie też raczej jakieś 6,5/10 - do napisów końcowych byłem nawet usatysfakcjonowany (duży plus przede wszystkim za montaż, ujęcia i generalnie pracę kamerą), ale po zakończeniu zostało mi w głowie tylko "serio, to już?". Spodziewałem się o wiele więcej na płaszczyźnie fabularnej, a w sumie dostałem umiarkowaną historyjkę, poprzeplataną masą retrospekcji, fanserwisu (który też, przyznam się, nie zawsze łapałem - BB zaliczyłem akurat jakoś jak wychodził ostatni sezon) i nieco zbyt rozciągniętą w czasie (jeżeli brać pod uwagę ilość treści w stosunku do długości filmu).

Z drugiej strony nie oczekiwałem nie wiadomo czego i wiedziałem, że fajerwerków raczej tu nie będzie, więc rozczarowanie jest raczej minimalne. Moim zdaniem spoczko, że film powstał, choć od początku traktowałem go raczej jako ukłon w stronę fanów BB, a nie 100% pełnoprawne dzieło.
vego pisze: 13 paź 2019, 0:04
Spoiler
Czy mieliscie w ogole wrazenie, ze Jesse jest scigany? Dwa razy westchnal, bo radiowozy przejezdzaly obok. Wszedl do domu rodzicow mimo obstawy.
Spoiler
Ja nawet miałem, było sporo scen indukujących poczucie paranoi, ale oglądałem to w gdzieś pomiędzy zrzutem, a fazą więc mogłem odbierać pewne rzeczy inaczej i bardziej zwracać uwagę na takie zabiegi jak niedokładne (w wyraźnie zaplanowany sposób) ujęcia, drżenie kamery (prowadzona z ręki), zmiany ostrości planów itp.
Po zakończeniu seansu automatycznie odpalił mi się Breaking Bad i w sumie się jaram. Zajebałem z miejsca jeden sezon i muszę przyznać, że zapomniałem już jaki to był fajny serial, cieszę się mocno, że na spontanie wjechał plan na rewatch.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6545
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: Jose »

Jejku, niczego nie oczekiwałem, ale i tak jestem zawiedziony. Klimat gdzieniegdzie wyczuwalny, ale tak wjechały napisy to zadałem sobie pytanie: po co ja traciłem 2h na film, który i tak ani niczego nie zmienił, ani nie wpłynął na zakończenie historii
Spoiler
(chyba że potwierdził śmierć Waltera, bo nie wiem, czy było to w 100% oczywiste w serialu, czy tylko w 99,9).
Awatar użytkownika
Travson
Posty: 893
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:23
Lokalizacja: Łódź/Gdynia

Re: [film] El Camino: A Breaking Bad Movie (2019)

Post autor: Travson »

Taki bonusowy odcinek dla największych fanów serialu, tylko rozciągnięty na siłę
phobos pisze: ten świat to symulacja na zaliczenie jakiegoś kosmicznego studenciakaxd który co roku oddaje ten sam projekt ze zmianami
ODPOWIEDZ