[film] MATRIX 4: Resurrections (2021) reż. Lana Wachowski

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

[film] MATRIX 4: Resurrections (2021) reż. Lana Wachowski

Post autor: instinkt »

Lana Wachowski is set to write and direct a fourth film set in the world of “The Matrix,” with Keanu Reeves and Carrie-Anne Moss reprising their roles as Neo and Trinity, respectively.

Warner Bros. Pictures and Village Roadshow Pictures will produce and globally distribute the film. Warner Bros. Picture Group chairman Toby Emmerich made the announcement on Tuesday.

“We could not be more excited to be re-entering ‘The Matrix’ with Lana,” said Emmerich. “Lana is a true visionary — a singular and original creative filmmaker — and we are thrilled that she is writing, directing and producing this new chapter in ‘The Matrix’ universe.”

In addition to Wachowski, the script was also written by Aleksandar Hemon and David Mitchell. Wachowski is also producing with Grant Hill. Sources say the film is eyed to begin production at the top of 2020.

Warner Bros. has been trying for the last of couple years to find a way to get back into “The Matrix” universe, but a hold-up over producing rights slowed the project down. Over the past couple of months, the studio saw an opportunity to ramp up development, with Reeves boasting a strong summer that included box office hits “John Wick 3” and “Toy Story 4” and a script from Wachowski that drummed up excitement.

Plot details are currently unknown, as is how the role of Morpheus will be handled, originally played by Laurence Fishburne. Some sources say the role may be recast for a younger take.

“Many of the ideas Lilly and I explored 20 years ago about our reality are even more relevant now. I’m very happy to have these characters back in my life and grateful for another chance to work with my brilliant friends,” Wachowski said.
jaranko. chociaż i tak pewnie wyjdzie jakieś gówno z lgbt pierdoleniem w tle
Ostatnio zmieniony 25 gru 2021, 19:44 przez instinkt, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: ricky »

i po chuj
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: MoTyW »

Dokładnie, nie wiem po co trochę :(
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: kapec »

Awatar użytkownika
Shpaner
Posty: 362
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:26

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: Shpaner »

Zawsze w takich wypadkach jest zawód. Był jakiś remake starego filmu który spełnił oczekiwania?
Awatar użytkownika
Lothia
Posty: 860
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: Lothia »

Człowiek z blizną, Coś
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: Raph »

instinct pisze: 21 sie 2019, 1:10 jaranko. chociaż i tak pewnie wyjdzie jakieś gówno z lgbt pierdoleniem w tle
Jakby tak przeanalizować dokładnie (moja narzeczona jest wielką fanką Matrixa, widziałem ten film ze sto razy, więc miałem milion rozmów z nią na ten temat), to tropy transseksualizmu/poszukiwania tożsamości/przełamywania stereotypów płciowych przez twórców Matrixa występował już dość solidnie w pierwszym filmie ;)
...
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: piernikowyskoczek »

Shpaner pisze: 21 sie 2019, 13:35 Zawsze w takich wypadkach jest zawód. Był jakiś remake starego filmu który spełnił oczekiwania?
ale to nie jest remake chyba
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: Raph »

piernikowyskoczek pisze: 21 sie 2019, 15:46
Shpaner pisze: 21 sie 2019, 13:35 Zawsze w takich wypadkach jest zawód. Był jakiś remake starego filmu który spełnił oczekiwania?
ale to nie jest remake chyba
Absolutnie nie - zaangażowali aktorów, którzy grali główne role w poprzednich filmach. Tylko skoro Neo i Trinity nie żyją, to nie wiem, jaki mają pomysł. Może jakieś hologramy z przeszłości? Może kolejny cykl? W ogóle temat cyklów w Matrixie jest niesamowity i to uniwersum z mega potencjałem. Mam wrażenie, że totalnie zjebano przedstawienie tego, jak jest skomplikowane, w rozmowie z Architektem, która powinna być najważniejszym elementem całej trylogii, a w sumie przechodzi się przez nią tak, że masz to w dupie. Cała ta faza z odrzucaniem Matrixa przez 1% ludzkości i de facto pełna kontrola nad Zionem przez maszyny zdecydowanie lepiej wypadła w Animatrixie.
...
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: piernikowyskoczek »

przypominam, że kiedyś było matrix MMO :D archiwalne filmiki na yt można obejrzeć, bo gra zdechła po czterech latach

ja się dziwię czasem jak spotykam ludzi co Matriksa nie oglądali nigdy w życiu, dla roczników 00+ to jakiś megastaryklasyk chyba już
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: instinkt »

Raph pisze: 21 sie 2019, 15:42 tropy transseksualizmu/poszukiwania tożsamości/przełamywania stereotypów płciowych przez twórców Matrixa występował już dość solidnie w pierwszym filmie
tropy, a moda jaka teraz panuje która pewne rzeczy wywleka na pierwszy plan i stawia na piedestale to inna sprawa

jaram się jako fan serii, ale oczywiście boje się że wyjdzie gówno - mimo to wole że powstanie i ewentualnie wymazać z pamięci :rotfl:
mam nadzieje że mimo obcięcia sobie chuja przez reżysera będzie tam troche rozumu i godności człowieka jednak :lol:

bardzo jestem też ciekaw czy era CGI nie spierdoli paru rzeczy, bo jednak to jakie były procesy produkcyjne w trylogii miało ogromny wpływ na efekt wow
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: nihil Novi »

Jaram się jak dzieciak. :bowdown:

20 lat temu Matrix przewidział to co widzimy dzisiaj, uzależnienie od internetu, technologiczny boom, jakby nie patrzeć to właśnie technologia włada naszym życiem i czasem. To idealna pora, by kolejny Matrix pokazał nam jak z tego wybrnąć, jak się wydostać z letargu.


e: w ogóle to uniwersum jest tak genialne, daje w zasadzie nieograniczone możliwości twórcom, że trochę szok iż nikt z tego nie korzystał przez tyle lat...
Sensei życia
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: Bakan »

Powiem tak. Ostatnio byłem w DCF na specjalnym pokazie Matrixa i zachwyciłem się ponownie. Spijałem każdą scenę a ekscytacja związana z tym, że widzę te obrazy na dużym ekranie (wcześniej tylko VHS i DVD) była nie do opisania. Dla mnie to film totalnie kultowy i nawet jeśli miałem, krótki okres w życiu podczas, którego obraziłem się na pewne banały w nim serwowane to już bezpowrotnie minął. Na fali zajawki wróciłem do domu, ściągnąłem Matrix 2 i 3 które widziałem tylko raz w życiu w chwili premiery i uznałem je wówczas za słabe + Animatrixy, których wcześniej nie widziałem. Przy najbliższej możliwej okazji (2-3 dni później na pełnej zajawie) odpaliłem Matrix:Reaktywacja i...w połowie pierdolnąłem to w chuj i poszedłem spać. Do tej pory nie odpaliłem dalszej części filmu, Rewolucje i Animatrixy dalej leżą na dysku. Z przykrością stwierdzam, że to się nie może udać. Twórcy już w 2003 zboczyli ze ścieżki i nie ma raczej szans by wrócili na właściwe tory. Niesamowicie intrygujące i klimatyczne kino zostało zastąpione tanią nawalanką i jako że sprzedaje się ona dziś jeszcze bardziej niż kiedyś to raczej pewnym jest, że ta seria jest nie do uratowania. A czy pójdę na to do kina? No kurwa, wiadomo :oops:
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

To się nie może udać bo Ty tak mówisz :bag:
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: Mider »

Czemu tylko jedna z sióstr reżyseruje? Co ta druga ma niby lepszego do roboty? Oglądałem ostatnią część trylogii jakoś w maju ale była słaba i już nie pamiętem, czy Morfeusz ginie na końcu jak Blacha czy jest jakiś inny powód dla którego Laurence Fishburne nie jest wymieniany obok pozostałej dwójki?
Johnny

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: Johnny »

No może nie jest zainteresowany :lol:

Strach się bać trochę co z tego zrobią, drugiej i trzeciej części jak dla mnie mogłoby w ogóle nie być (ale Animatrix klasa po dziś dzień), nie liczę na wiele
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2019, 21:43 przez Johnny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: baqlashan »

Raph pisze: 21 sie 2019, 15:51 Mam wrażenie, że totalnie zjebano przedstawienie tego, jak jest skomplikowane, w rozmowie z Architektem, która powinna być najważniejszym elementem całej trylogii, a w sumie przechodzi się przez nią tak, że masz to w dupie
prawda
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: sugarhill_notausgang »

Ta, dobry post Raph. Dla mnie Matrix jest oczywiście arcydziełem, kamieniem milowym w kinematografii, od 1999 roku nie było już równie dobrego filmu s/f (nie bijcie może był, ale nie oglądałem).
Za to dwójka i trójka już dużo słabsze, ale muszę sobie odświeżyć, bo niechętnie wracałem, tak jak pisze Raph, gdyby te skomplikowane wątki były lepiej naświetlone i dokładniej wyjaśnione to by było super, zamiast tego był nacisk na efektowne sceny.
Czwórka spoko, ale szkoda, że nie wzięły się za to razem we dwoje.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: baqlashan »

Rozmowa w restauracji z Merowingiem z drugiej części trylogii, jest za to według mnie najlepszą sceną w całej serii. Najbardziej mi zapadła w pamięć i dała najwięcej do myślenia, ogólnie postać francuza mocno ratuje drugą część
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: [film] MATRIX 4 (TBA) reż. Lana Wachowski

Post autor: instinkt »

zaczeli kręcić :cool:
ODPOWIEDZ