[film] MATRIX 4: Resurrections (2021) reż. Lana Wachowski

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [film] MATRIX 4: Resurrections (22/12/2021) reż. Lana Wachowski

Post autor: koniec »

na torrentach
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [film] MATRIX 4: Resurrections (22/12/2021) reż. Lana Wachowski

Post autor: piernikowyskoczek »

koniec
Spoiler
1. bo Smith w sumie nic nie miał do Neo w tej iteracji Matrixa, Analityk go wkurwił ostro, że go więził tyle lat i nie chciał, żeby znowu kiedyś więził, więc odjebał Analityka

2. Smith przeskoczył na kogoś innego, tak jak to agenci potrafią, żeby uciec z tego kotła, który gotowano Trin i Neo

3. nwm, może jest anomalią tej wersji Matrixa, jak Neo poprzedniej

4. bo okazuje się, że tylko z miłością i bliskością Trinity Neo ma jakiekolwiek moce

5. chyba jo, te końcówki specjalnie takie chuja mówiące i otwarte zostawiają, żeby było "uuuu deep ending"
Johnny

Re: [film] MATRIX 4: Resurrections (22/12/2021) reż. Lana Wachowski

Post autor: Johnny »

Obejrzałem, jak dla mnie olbrzymi zawód, całe te meta-klimaty ani zabawne, ani ciekawe.
Zresztą, przez pół filmu miałem wrażenie jakbym oglądał parodię Matrixa, a nie kolejną część.
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [film] MATRIX 4: Resurrections (2021) reż. Lana Wachowski

Post autor: Mider »

Ten agent Smith trochę ratuje i jest jakimś tam orzeźwieniem, ale ogólnie wyszło bardzo nijako i do zapomnienia, sceny akcji też słabiutkie
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1220
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: [film] MATRIX 4: Resurrections (2021) reż. Lana Wachowski

Post autor: Globe »

Johnny pisze: 24 gru 2021, 8:29 Zresztą, przez pół filmu miałem wrażenie jakbym oglądał parodię Matrixa, a nie kolejną część.
No dokładnie o to chodzi. Film miał powstać tak czy siak, więc Wachowska, która filmu nie chciała robić, zrobiła go nie zostawiając wytwórni samej sobie. Cały film jest komentarzem do tej sytuacji i ogólną parodią z typowych filmów akcji. Sprzeciwem wobec kontroli nad własnością intelektualną twórcy.

Chociaż na zombiakach Jarmuża nawet było ok, to takie meta filmy, które są specjalnie chujowe, widzą mi się jako kontrolowane tworzenie plamy ropy w oceanie, żeby pokazać ile takie wycieki, niosą za sobą szkód.

Tego filmu się nie da oglądać i jeżeli to zaplanowany efekt, to został osiągnięty w 100%.
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: [film] MATRIX 4: Resurrections (2021) reż. Lana Wachowski

Post autor: nihil Novi »

Już chyba bym wolał, żeby WB zrobiło kontynuację bez pani Lany Wachowsky. Wielka szkoda, że ta postanowiła strollować cały świat, bo wg mnie samo uniwersum Matrixa jest tak swietnie napisane, że naprawdę mogłoby powstawać wiele genialnych filmów osadzonych w tym świecie.
Sensei życia
Johnny

Re: [film] MATRIX 4: Resurrections (2021) reż. Lana Wachowski

Post autor: Johnny »

Dokładnie, już zresztą Animatrix pokazywał w jakich kierunkach mogłyby pójść różne produkcję pod względem fabuły, a ta 4 jest wręcz smutna w swojej chujowości. I gówno mnie obchodzi, jeśli to prawda, dlaczego taka powstała - nikt Wachowskiej przecież z pistoletem przy łbie nie zmuszał do robienia tego filmu jeśli nie chciała i zgadzam się, że już lepiej jakby ktoś komu się chce, się nim zajął. A tak to jest potworek, przy którym 2 i 3 część urastają do zajebistych kontynuacji...
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2168
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: [film] MATRIX 4: Resurrections (2021) reż. Lana Wachowski

Post autor: Opieronie »

Czy był zamysł taki a nie inny. Słabe to bardzo.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] MATRIX 4: Resurrections (2021) reż. Lana Wachowski

Post autor: Bakan »

Miałem bardzo niskie oczekiwania i jest lepiej niż się spodziewałem. Oczywiście podobnie jak 2 i 3 część jest to film niepotrzebny ale bawiłem się przyzwoicie. Początek faktycznie wygląda jak parodia Matrixa, ale potem powiedzmy, że wybrnęli i nadali tej wariacji
Spoiler
Matrix jako gra
jakiś tam sens. Scena z bombami z botów świetna i ogólnie ta cała scena z rozpierdolem w centrum miasta i oczkiem puszczonym w stronę zombie-movies bardzo ok. 6/10 mogę dać.

1. Matrix
2. Matrix 4
3. Matrix 2
4. Matrix 3

Ps. Bugs fajna postać
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: [film] MATRIX 4: Resurrections (2021) reż. Lana Wachowski

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

czemu nie lubicie 2 i 3 części Matrixa?
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [film] MATRIX 4: Resurrections (2021) reż. Lana Wachowski

Post autor: Bakan »

Bo w obu przypadkach niemal całkowicie porzucono konwencję pierwszej części, gdzie obok widowiskowości była tajemnica, mrok, klimat i generalnie przepotężna stylowość. Dwójka jeszcze jako tako się broni, bo stara się trochę z tej dobroci czerpać, ale już w trójce to przecież jest czysta napierdalanka aka wincyj robotów, wincyj strzelania plus absurdalnie przeciągnięta scena pojedynku Neo ze Smithem i jest to żałośnie słabe.
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [film] MATRIX 4: Resurrections (2021) reż. Lana Wachowski

Post autor: Mider »

ToMojaStaraKsywka pisze: 15 sty 2022, 23:35 czemu nie lubicie 2 i 3 części Matrixa?
2 lubie, ale w trzeciej części za dużo czasu spędzono w Zionie który słabo wyglądał(to nowe miasto z Resurekcji już lepsze było)
ODPOWIEDZ