[serial] 4 Blocks

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1869
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

[serial] 4 Blocks

Post autor: Połas »

Zakładam temat, bo dzisiaj w godzinach nocnych TVP1 po raz kolejny wyemituje pierwszy sezon serialu, który określany jest mianem niemieckiej Gomorry i nie ma w tym stwierdzeniu grama przesady. 4 Blocks to serialowa petarda, pokazująca, że na berlińskich ulicach nie jest kolorowo, a arabskie klany ściągają haracze ze wszystkiego, co się da i kręcą miejscowym narkobiznesem, przy okazji napierdalając się z turecką konkurencją. To właśnie 4 Blocks wypromowało rapera Gringo oraz spowodowało, że Veysel wbił do niemieckiego mainstreamu. Poza tym wcześniej praktycznie żaden niemiecki serial lub film tak bardzo nie skupiał się na działalności klanów. No i Kida Khodr Ramadan w głównej roli jest przekotem.

Obrazek
"4 Blocks" to sześcioodcinkowy serial opowiadający historię przyjaźni, rodziny, zdrady i winy wewnątrz arabskiego klanu mieszkającego w berlińskiej dzielnicy Neukölln. Głównym bohaterem jest Ali „Toni” Hamady (Kida Khodr Ramadan), który wraz z żoną Kalilą (Maryam Zaree) chce opuścić tę okolicę i porzucić kryminalną przeszłość. Mężczyzna chce odciąć się od rodziny i jej kryminalnej przeszłości i rozpocząć nowe, spokojne życie z żoną i córką. Jego plany niweczy policyjny nalot, podczas którego jeden z funkcjonariuszy ginie. Toni, aby ocalić klan i rodzinny interes, musi stanąć na czele gangu.
Jeżeli ktoś gardzi lektorem, to 1. sezon serialu można znaleźć elegancko z napisami na Amazon Prime. 2. sezon niestety raczej tylko na różnych chomikuj i tym podobnych, w dodatku z lektorem, bo tylko w takiej wersji wyemitowała go telewizja TNT. Szkoda, bo 2. sezon okazał się jeszcze lepszy, chociaż zaprosić GZUZa do obsady i dać mu tylko chwilę na ekranie to trochę beka.

Obecnie trwają prace nad 3. i jednocześnie finałowym sezonem 4 Blocks. Premiera jeszcze w tym roku, więc będzie się działo. Obserwuję prace nad tym serialem praktycznie od początku i widzę, że Turner pakuje w to coraz większą kasę, a Özgür Yıldırım na reżyserskim stołku to gwarancja jakości, bo typ ewidentnie zna się na opowiadanym temacie. O ile przed startem 1. sezonu bałem się, że będzie to jedynie serialowa ciekawostka z raperami w obsadzie, tak teraz jestem spokojny, bo to produkcja, która od początku do końca jest dopracowana.

Obrazek
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: PeterStillNinety's »

Obejrzałem pierwszy sezon i tak jak cię szanuję użytkowniku Połas to porównywanie tego serialu do Gomorry to jest nieporozumienie jak mawia Stonoga. Serial - 1 sezon jest dobry i nic ponadto. na plus na pewno doskonałe zdjęcia, widać że nie żałują kasy na produkcję. Natomiast serialowo to jest bez szału, przynajmniej wg mnie no ale dla mnie są 3 seriale sztosy no 5 z czego pierwsze 3 to The Wire, Sopranos i Gomorra No chyba że drugi sezon 4 blocks to będzie rozpierdziel wtedy odszczekam co tu napisałem. Tak czy siak dzięki za polecenie.
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: azar »

chyba więcej sensu ma już stawianie 4 Blocks obok Gomorry, niż Gomorry obok Sopranos i The Wire.
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: PeterStillNinety's »

Jakiś argument czy tak tylko pisanie dla pisania ?
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: azar »

Gomorra ma może ciekawy klimat, ale fabularnie to imo zupełnie nie ta półka co w/w, tylko właśnie poziom takiego 4 blocks.
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: PeterStillNinety's »

:what: Eee raczej się nie dogadamy widać inny gust Może wróć jak będziesz potrafił skleić więcej niż 3 zdania. No offence
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1869
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: Połas »

PeterStillNinety's pisze: 13 lip 2019, 21:22 No chyba że drugi sezon 4 blocks to będzie rozpierdziel wtedy odszczekam co tu napisałem. Tak czy siak dzięki za polecenie.
Uważam, że drugi sezon lepszy niż pierwszy ;) Na pewno mniej schematyczny i bardziej rozbudowany. Więcej się dzieje i mamy ciekawszych bohaterów.

Podbijam temat, bo dzisiaj na TNT o 23:00 premiera dwóch pierwszych odcinków trzeciego sezonu. Miałem okazję być w Monachium na oficjalnej premierze, gdzie widziałem dwa pierwsze odcinki i jest dobrze. Wciąż jest moc, a niektóre rozwiązania scenariuszowe mogą zaskoczyć. Później obejrzałem dwa kolejne epizody i poziom jest zachowany. Swoją drogą oglądanie 4 Blocks w obecności najebanego Veysela, który na całe Gloria Palast darł się i komentował większość scen, było ciekawym doświadczeniem :lol:

Obrazek
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: 2ps__ »

przypomnijcie jak będzie można gdzieś obejrzeć całe, najlepiej bez lektora
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: cloud »

da radę gdzieś to zobaczyć na necie z napisami? kiedyś widziałem tylko wersje z lektorem, ale no :dunno:
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: wrubel »

amazonprimevideo
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1869
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: Połas »

1 lipca wszystkie sezony 4 Blocks pojawią się na HBO GO.
Obrazek
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: 2ps__ »

o, fajnie
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: cloud »

:bowdown: :bowdown: :bowdown: W KOŃCU W NORMALNEJ JAKOŚCI
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: cloud »

dlaczego mając ustawiony na HBO oryginalny język + napisy i tak wpierdala mi ten polski lektor?
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: 2ps__ »

no nie pierdol, powiedz ze ogarnales to
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: Dill »

wreszcie można to obejrzeć w normalnej jakości. jestem na trzecim odcinku i jest dobrze. swoją drogą, ciekawe jak realistyczny jest element wprowadzenia do arabskiej gangsterskiej rodziny białego niemca. podejrzewam jednak, że mało prawdopodobny, nawet jeśli znają się z przeszłości.
samcro
Posty: 777
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: samcro »

Obejrzałem właśnie 3 sezon. Ale rozpierdol niesamowity. Takie zakończenia to ja lubię.
Lista forumowych najmanic.: jAg, art, moltisanti,camzat
drzeworyt
Posty: 311
Rejestracja: 09 sie 2019, 23:41

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: drzeworyt »

Podbije temat, bo zajebisty serial. Chciałoby się o obejrzeć całość za jednym razem. Chociaż 3 sezon jakoś mniej mi się podobał i bolało serduszko, widząc jak wszystko się pierdoli :oops:
🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩🇸🇩
HWDP kurwo - nique la police
Jebać ich przekaz, FREE PALESTINE
Ja nie będę już pierdolił o pożyczkach
Koniec z tym gównem, i just wanna get ma dick sucked
Balaclava
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:10

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: Balaclava »

Orientuje się ktoś czy będzie 4 sezon?
ksiazenieporzadek

Re: [serial] 4 Blocks

Post autor: ksiazenieporzadek »

nie będzie
ODPOWIEDZ