[film] Psy III. W imię zasad (2020) reż. Władysław Pasikowski

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6876
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

[film] Psy III. W imię zasad (2020) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: instinkt »

Cezary Pazura poinformował na swoim youtube'owym kanale, że trwają już zdjęcia do trzeciej części "Psów"
W obsadzie zobaczymy m.in. Bogusława Lindę, Cezarego Pazurę i Artura Żmijewskiego.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2019, 15:39 przez instinkt, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [film] Psy III. Canis Majoris. (TBA) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: MoTyW »

Jedna z moich ulubionych gwiazd w tytule :bowdown:
Czekam, mam nadzieję, że tego nie spierdolą.
Jedynki jestem sajko.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2621
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: [film] Psy III. Canis Majoris. (TBA) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: Sidd »

Po co
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [film] Psy III. Canis Majoris. (TBA) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: vampmoney »

Sidd pisze: 05 lip 2019, 23:24Po co
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5415
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Psy III. Canis Majoris. (TBA) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: clockers »

niestety pewnie to spierdolą. Pasikowski od Jacka Stronga równia pochyła. ale dla Bogusława i Cezarego pewnie zerknę.
Awatar użytkownika
serwus
Posty: 233
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [film] Psy III. Canis Majoris. (TBA) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: serwus »

nakręcą jakiegoś średniaka 5-6/10 i tyle, pasikowski zresztą robi niemal wyłącznie przeciętne/słabe filmy

psy 3, chłopaki nie płaczą 2, kolejne młode wilki też się chyba w tej chwili kręcą. pewnie wyszło z jakichś badań, że nadszedł już ten moment, gdy można zacząć kosić hajs na tęsknocie widzów za latami 90-tymi. może to i dobrze, bo od filmów osadzonych w prlu już mi się w pewnym momencie chciało rzygać. miałem wrażenie, że było tego po prostu za dużo
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1930
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [film] Psy III. Canis Majoris. (TBA) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: Połas »

Nie trzeba nawet robić specjalnych badań, wystarczy spojrzeć na wyniki frekwencyjne tworu pt. Miszmasz, czyli kogel mogel 3, który - chociaż jest tanio zrealizowanym gównem obesranym - na samym sentymencie zrobił do tej pory ponad 2,3 miliona widzów. To wystarczy, aby producenci zaczęli zacierać łapki wskrzeszając filmowe trupy. Zresztą w telewizji panuje podobny trend. Już jakiś czas temu TVP i TVN zorientowały się, że ich widzowie mają w piździe nowości, woląc delektować się losami bohaterów, których już kiedyś widzieli, stąd zalew nowych Odwróconych (którzy chyba zrobili TVNowi lepsze wyniki niż produkcje wcześniej emitowane w tym samym czasie antenowym, ale nie mam danych przed nosem), reaktywacja 39 i pół z Karolakiem, nowy Big Brother, Szansa na sukces i tak dalej, i tak dalej.

Co do projektu anonsowanego jako Chłopaki nie płaczą 2, czyli FUTRO Z MISIA, to radzę nie dać się nabrać, bo to nie jest żadna kontynuacja, tylko projekt Michała Milowicza, z którym bujał się od dłuższego czasu, ale widocznie teraz znalazła się na to kasa. Całość PODOBNO ma być utrzymana w klimacie Chłopaki nie płaczą czy Poranku kojota, ale znając poczucie humoru Michała Milowicza, to zapewne dostaniemy poziom kabaretonów z Polsatu. Zresztą opis fabuły mówi wiele:
Boss podhalańskiej mafii, o wiele mówiącej ksywie Nerwowy (Olaf Lubaszenko), jest wściekły. To akurat w jego przypadku normalne, bo facet z natury nie jest oazą spokoju, ale tym razem ma naprawdę dobry powód. Jego ludzie podczas brawurowej akcji ukradli z komisariatu w Tczewie 120 kilogramów ziołowej herbatki. Po cholerę gangsterom ziołowa herbatka? No właśnie. W policyjnym magazynie miała być marihuana, ale ktoś ubiegł zakopiańskich zakapiorów i zwiał z towarem. Całej sprawie bacznie przyglądają się agenci Dzik (Cezary Pazura) i Żubr (Artur Dziurman) z CBŚ, którzy podejrzewają przekręt na wojewódzką skalę. Tymczasem na Pomorzu ktoś handluje doskonałej jakości „trawką"...
Nowe Młode Wilki rzeczywiście miały powstać. Zresztą rok czy nawet dwa lata temu już miały ruszyć zdjęcia, Jarosław Żamojda był w gotowości, był dystrybutor, byli młodzi aktorzy i (podobno) fabuła tylko szczątkowo związana z oryginałem, ale coś się popsuło i do dzisiaj o filmie nie słychać. Chyba Deląg miał się pojawić gościnnie, ale wtedy obrazili się na niego panowie Szwedes i Jakimowicz, do których po czasie doszedł Suszyński i skruszony Deląg, zapowiadając chuj Żamojdzie na plecy i chęć nakręcenia własnej trzeciej części filmu. Ci, którzy znają oryginał zapewne pamiętają, że większość obsady przecież odjebano, ale im to kompletnie nie przeszkadzało. Tak zabrali się do kręcenia tej 3. części, że dzisiaj głównie brylują na imprezach typu festiwal gwiazd w Międzyzdrojach, a filmu, jak nie było, tak nie ma. No chyba, że się coś zmieniło, ale przy takich specjalistach... :lol:

Wracając jednak do głównego wątku - jeszcze kilka lat temu, jako wówczas naczelny fanboj Pasikowskiego, skakałbym aż do sufitu na wieść o nowych Psach. Chcę wierzyć, że Pasikowski wyjął z szuflady naprawdę mocny scenariusz, gdzie Franz Maurer zrobi porządek z nimi wszystkimi, a na koniec poniesie śmierć, jak zresztą miały skończyć się Psy II, ale producenci wymusili inne zakończenie. Jednak boję się, że nic dobrego z tej reaktywacji nie wyjdzie. O ile Pitbull. Ostatni pies był całkiem porządnym filmem i godnym zamknięciem serii Pitbull (którym jednak nie będzie, bo Vega odzyskał prawa do marki i hop siup za dwa czy trzy lata czeka nas Pitbull. Królowa chuliganów), tak pokraczny i grzeczniutki Kurier pokazał, że Pasikowski już nie rozumie, albo nie chce zrozumieć, współczesnego kina. No nic, zobaczymy.
Obrazek
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [film] Psy III. Canis Majoris. (TBA) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: MoTyW »

Akurat jeżeli chodzi o Psy, to po premierze drugiej części w kuluarach mówiło się o następnym filmie - zwieńczeniu trylogii - który nie doszedł jednak nigdy do skutku (jeżeli dobrze pamiętam, chodziło o hajs i zmęczenie materiału). Prawdopodobnie jednak teraz dostaniemy coś zupełnie innego - zmienił się przecież choćby wiek odtwórców głównych ról.

Moim zdaniem jest tu potencjał na dojrzałą opowieść o brudach życia i świata - bardziej kryminał w stylu noir z nutami dramatu, niż film akcji z fajnymi onelinerami i fajerwerkami. Jest potencjał, ale czy twórcy pójdą w tę stronę to już zależy tylko od nich. Chciałbym, żeby to wyszło dobrze, ale nie nastawiam się - pożyjemy, zobaczymy - choć przez miłość do serii, szczególnie pierwszej części, trudno też nie czekać :D
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1930
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [film] Psy III. Canis Majoris. (TBA) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: Połas »

Tak, scenariusz zapewne był gotowy już w 1994 roku, ale, tak jak mówisz, z pewnością się zdezaktualizował. Pytanie tylko ile z tego skryptu finalnie zobaczymy na ekranie. A już pomijając tę kwestię - Psy są na tyle kultowe, że ten film jest wręcz skazany na sukces. Pełne sale to pewniak. Jest też już wstępna data premiery - 17 stycznia 2020.
Obrazek
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1799
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Psy III. Canis Majoris. (2020) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: many-s »

Psy to filmy kultowe, bez dwóch zdań. Oczywiście czekam na część trzecią.
Pasikowski wcale nie jest takim złym reżyserem. Pitbull ostatni pies to był moim zdaniem dobry film, lepiej mi się oglądało od Jacka Stronga, był porządnie nakręcony i satysfakcjonujący pod kątem rozrywki. Luki fabularne aż tak mnie nie porażały (rozmowa w bramie obok banku, wiadomo :bag: ). Dajmy mu mimo wszystko szansę.
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1930
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [film] Psy III. Canis Majoris. (2020) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: Połas »

Zmienił się tytuł filmu, dystrybutor potwierdził datę premiery i jest też wstępny opis fabuły. Podobnież Nowy będzie na rencie.
Trwają zdjęcia do filmu „Psy 3. W imię zasad” w reżyserii i według scenariusza Władysława Pasikowskiego. Obraz trafi na ekrany kin 17 stycznia 2020 roku. W rolach Franza Maurera i Waldka „Nowego” Morawca ponownie zobaczymy Bogusława Lindę i Cezarego Pazurę.

Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i „Nowego”. Ich spotkanie zmieni wszystko.

Producentem filmu jest Klaudiusz Frydrych, współtwórca sukcesu świetnie przyjętego przez widzów i krytyków „Jacka Stronga”. Partneruje mu Janusz Dorosiewicz, producent hitu „Psy II: Ostatnia krew”. Film na podstawie własnego scenariusza reżyseruje Władysław Pasikowski. Autorem zdjęć jest Maciej Lisiecki („Drogówka”). Za montaż odpowiada Jarosław Kamiński („Zimna wojna”, „Jack Strong”), za dźwięk Bartłomiej Bogacki. Scenografię przygotował Wojciech Żogała, kostiumy Małgorzata Braszka. Charakteryzację tworzy Janusz Kaleja. Za postprodukcję obrazu i efekty specjalne odpowiada CHIMNEY POLAND (Zuzanna Hencz, Marcin Drabiński). Kierownictwo nad produkcją filmu objęła Ewa Jastrzębska.
I foty:
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6832
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [film] Psy III. Canis Majoris. (2020) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: mateko »

Mimo wszystko czekam mocno.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [film] Psy III. W imię zasad (2020) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: PeterStillNinety's »

Przecież to jest bardziej niż pewne że zbeszczeszczą ten legendarny tytuł :what:
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1256
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: [film] Psy III. W imię zasad (2020) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: stranger »

I co fraz odjebal, że go zamknęli na 25 lat puchy jak pod koniec 2 był w Nowej Zelandii
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4250
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [film] Psy III. W imię zasad (2020) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: gogi »

te wiejskie dziary, tfu
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: [film] Psy III. W imię zasad (2020) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: sugarhill_notausgang »

No właśnie
stranger pisze: 15 lip 2019, 18:24 co franz odjebal, że go zamknęli na 25 lat puchy jak pod koniec 2 był w Nowej Zelandii
ekstradycja go dopadła? Bez jaj. Pełen mieszanych uczuć jestem. Dialogi z Psów cytuje obudzony w środku nocy, oglądałem obie części pewnie kilkanaście razy. jak się okaże, że serwus ma racje to chujowo w opór. jak będzie spoko film, chociaż 7/10 to luz. ale jakoś w to nie wierzę :(
Awatar użytkownika
Spenser
Posty: 1387
Rejestracja: 26 kwie 2019, 23:04

Re: [film] Psy III. W imię zasad (2020) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: Spenser »

plakat more like pisiy
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [film] Psy III. W imię zasad (2020) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: MoTyW »

sugarhill_notausgang pisze: 17 lip 2019, 13:23 ekstradycja go dopadła? Bez jaj.
No też mnie ta odsiadka dziwi... Mogą w sumie wbić akcję, że przyjechał na pogrzeb kogoś ważnego i go zawinęli - klasyk zamykania nieuchwytnych zbirów (a rozkmina mojej kobiety). Wolałem też podtytuł "Canis Majoris" niż "W imię zasad" :(
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: [film] Psy III. W imię zasad (2020) reż. Władysław Pasikowski

Post autor: svnchez »

Czarek Pazura już szukał ostatniej deski ratunku i został jutuberem, jakieś fity z tym gimperem czy jak mu tam, a teraz powrót do klasycznego filmu, no nie wiem czy będę umiał brać to na poważnie
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
ODPOWIEDZ